Co z tymi Polakami?

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Kiedyś był witany okrzykami "Buzek na wózek!", dziś jest uwielbiany. Były premier oraz murowany kandydat na szefa Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek awansował do czołówki polityków, którym najbardziej ufamy. Przegonił nawet Donalda Tuska.
Jerzy Buzek zanotował największy wzrost popularności, bo aż o 12 punktów procentowych - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Zaufanie do byłego premiera, który przewodził rządowi AWS, deklaruje aż 58 procent ankietowanych. Taki sam wynik osiągnął były prezydent Lech Wałęsa. Na trzecim miejscu uplasował się szef MSZ Radosław Sikorski z 55 procentami poparcia.
http://www.tvn24.pl/12690,1609523,0,1,ufamy-buzkowi-tak-jak-walesie,wiadomosc.html
A ja pytam co z tymi moimi rodakami?
Czy mają krótką pamięć, czy są za mało wyedukowani politycznie a może ulegaja zręcznej manipulacji meduialnej?
Dla mnie jest to niezrozumiałe jak takim zaufaniem wysokim może się cieszyć niemrawy, nieudolny były premier, polityk małego formatu łatwo ulegają cy wpływom.
Przeciez nikt bardziej sie nie skompromitował jak Buzek i AWS,która praktycznie zniknęła ze sceny politycznej , dzięki wyborcom właśnie, którzy dziś na nowo obdarzają tego skompromitowanego byłego premiera tak wysokim zaufaniem.
To samo dotyczy Wałęsy vel Bolka, którego prezydentura mówiąc delikatnie to jedna wielka kompromitacja.
Polaku pytam - Quo vadis? ?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

A w sumie czego się można spodziewać w kraju w którym od 20 lat nie było "zmiany warty" w polityce.
Przez tą przeklętą ordynację, każdy partyjny cep z kadencji na kadencje, dostaje się do parlamentu, bo jest na "tej" liście i na dobrym miejscu. A jak lud kojarzy nazwisko, to już w ogóle.
A kto to jest i co sobą reprezentuje, to ludzi nie obchodzi.
Powiem więcej jestem pewnie, że jakby by kandydował np "Józef Wissarionowicz Dżugaszwili" to też by się dostał, bo nazwisko jakoś znajome (casus Gierka ze Śląska lub Tuska z Opolszczyzny).
Mnie osobiście po ostatnich wyborach ręce opadły.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#25729

Pytanie Quo vadis Polaku należy raczej zadać rzekomym ankieterom.Żyję na tym świecie już prawie 70 lat,od 40 mam telefon,zjeździłem Polskę wzdłuż i wszerz (byłem maszynistą
na PKP),byłem w wielu miastach łącznie z warszawką i w życiu nie spotkałem żadnego ankietera.A może z nimi jest jak z krasnoludkami rzekomo są,tylko ich nikt nie widział.I z tej prostej przyczyny nie wierzę w żadne sondaże.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#25756

Do mojej mamy kiedyś zadzwonili, badać ją politycznie, nie załapała się ze względu na wiek. Myśleli, że moher jakiś a ona kocha Tuska cha cha cha. A to się pomylili.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#25774