No to mamy pozamiatane na lata!

Obrazek użytkownika eska
Kraj

Pisałam o tym.

TUTAJ i TUTAJ, i TUTAJ,  i jeszcze TUTAJ   

Pisałam o bardzo poważnym zagrożeniu, jakie stanowi dla Polski nowa Koncepcja Zagospodarowania Przestrzennego, opisana w tzw. Raporcie 2030 Boniego, przyjęta przez rząd w styczniu. Nie tylko pisałam, zwracałam się osobiście do opozycji, mówiłam o tym europosłowi Wojciechowskiemu z PIS, mówiłam posłance Kempie z SPZZ.

Nie ja jedna oczywiście – było nas trochę w całej Polsce (nie jestem upoważniona do podawania nazwisk), robiliśmy dym, gdzie się dało. Informowaliśmy, apelowaliśmy, tłumaczyliśmy zagrożenia. I co?

Ano dziś, po urlopie, dostaję taką informację:

"15 bm glosowali wniosek o odrzucenie KPZK 2030 we Sejmie...za odrzuceniem 207, przeciw 219!!!  Kaczyński nieobecny,nieobecnych8 z PiS, 5 z SLD,3 z SP - razem 16 ; czyli przy dyscyplinie obecności, sejm by odrzucił...tym bardziej, że Ruch P. też byl zdaje sięza odrzuceniem, o dziwo. Przeszło12 glosami...1 platfus się wstrzymał, 9 nieobecnych, z PSL 3 nieobecnych...to tragikomiczne, że PSL glosuje ZA tąkoncepcją - ich elektorat chyba jednak nie rekrutuje się ze wsi...bardziej ze WSI.]

Poleciałam na stronę Sejmu, sprawdziłam.

Fakt – przeciwko były wszystkie kluby poza PO/PSL. Nawet dwóch posłów PO wsparło wniosek o odrzucenie KPZK 2030. Można to było spokojnie wygrać....

Nie będę tu cytować dyskusji, bo moim zdaniem była całkowicie niemerytoryczna.

Nie będę też po raz któryś powtarzać wszystkich argumentów na temat szkodliwości KPZK, zaplanowanego demontażu państwa i pauperyzacji terenów poza "metropoliami", kto chce, niech sobie poczyta linki. Ja wiem jedno – taką opozycję to ja mam w głębokim poważaniu.

I przestańcie wszyscy pieprzyć, jak to nic nie można zrobić – tu akurat można było dokonać rzeczy absolutnie fundamentalnej – odwalić cały program likwidacji Polski i podporządkowania nas Berlinowi!!! Ale wolicie się rozczulać nad sobą – OK!

Ale ja już nie będę rozczulać się nad Wami!!!!

Jeśli Pan, Panie Kaczyński, w tak istotnej sprawie i przy tak dogodnym nastawieniu pozostałych klubów opozycyjnych nie potrafi niczego ugrać, to może faktycznie czas na urlop. Mogliście zahamować to, o czym tak rozpaczliwie miauczycie, czyli tworzenie tu kondominium – i co? Przywlec do sejmu się nie chciało? Pogadać z jednym czy dwoma ludźmi z innych klubów dodatkowo? Przekonać posła niezrzeszonego?

To był ten jeden niepowtarzalny moment, w którym można było oficjalnie, poprzez decyzję Sejmu RP, zablokować politykę zagraniczną i wewnętrzną Tuska/Sikorskiego, uprawianą przez nich od pięciu lat. Zabrakło 12 głosów....

Nie mam słów. Po prostu nie mam słów, bo się gotuję z bezsilnej wściekłości....

A teraz będą szczegóły.

Przyzwoici ludzie z PO :

Za wnioskiem >ŻALEK JACEK,  KAMIŃSKA BOŻENA wstrzymała się od głosu. 

Nieobecni z PIS:

 1. ARCISZEWSKA-MIELEWCZYK DOROTA
 2. BRUDZIŃSKI JOACHIM
 3. CZESAK EDWARD
 4. KACZYŃSKI JAROSŁAW
 5. MATUSZEWSKI MAREK
 6. PALUCH ANNA
 7. POLAK MAREK
 8. WOJTKIEWICZ MICHAŁ

 

Nieobecni z SPZZ:

 1. GOLBA MIECZYSŁAW
 2. MULARCZYK ARKADIUSZ
 3. ZIOBRO JAN

 Możecie ich zapytać kiedyś, gdzie byli, kiedy decydowały się losy Polski.....

 I proszę tu nie pisać w komentarzach o wyższości PIS nad SP czy SLD nad RP lub odwrotnie, wszystkie partie opozycyjne zachowały się tak samo – byli za wnioskiem o odrzucenie, tylko z każdego klubu parę osób nie dotarło. Co mi dziwnie przypomina głosowanie podczas wyborów Jaruzelskiego na prezydenta. Też opozycja była przeciw, tylko parę osób jakoś nie dotarło na głosowanie.

I cisza w mediach, lewych i prawych.

A przecież właśnie omawiając i tłumacząc ten dokument i jego skutki można było przekonać wiele osób. Trzeba było bić na alarm – teraz pozamiatane.....

A wyborcy PSL mogą sobie nagwizdać – nie będzie już kaski na "peryferia", czyli wszystko, co poza kilkoma największymi miastami. Nie będzie wodociągów, kanalizacji, chodników, remontu dróg – bajka właśnie się skończyła. Dopłaty bezpośrednie też niedługo się skończą, bo w tym KPZK zaplanowano likwidację rolnictwa na ziemiach gorszej kategorii. Będzie jeden wielki skansen i park krajobrazowy, co by Niemcy mieli gdzie wypocząć od tłoku metropolii. I prywatne lasy dla najbogatszych.

Cóż, niewolnictwo to nie jest stan zewnętrzny, tylko stan umysłu. Widocznie ten ludek zamieszkujący tereny zwane Polską, a wyznaczone w Jałcie – na nic lepszego nie zasługuje, bowiem do bycia narodem nie dorósł. A może raczej – co gorsza - z bycia narodem się wycofał...

 

 

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=7&NrPosiedzenia=16&NrGlosowania=19

Brak głosów

Komentarze

Tak ,jak w głosowaniu nad ustawą"o szczepionkach".Tylko jeden głos sprzeciwu-Marka Sawickiego.Niech żyje"proporcjonalny"system wyboru posłów!Tak będzie zawsze.

Dziesięć.

Vote up!
0
Vote down!
0
#271488

"Tak będzie zawsze"

Zawsze to nie, ale najbliższe lata mamy przechlapane, to pewne.

Vote up!
0
Vote down!
0

eska

#271501

Dokładnie. Tak jak w projekcie ustawy o obowiązkowych szczepieniach dorosłych. Na komisji zdrowia opozycja głosowała ZA nie mając zielonego pojęcia o całej otoczce szczepionek. Można się o tych problemach doczytać:
http://www.prisonplanet.pl/multimedia/daniel_estulin_bilderberg,p864198666
http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/opublikowano_badania_nad,p1072806164
Nie wiem czy to lenistwo, brak zainteresowania, czy jeszcze co? Poseł, który głosuje nie mając jakiejś chociaż podstawowej wiedzy z zakresu swoich kompetencji, nie powinien zasiadać w poselskich ławach. Jak PiS ma być taką opozycją, to ja dziękuję. Może gdy zostaną przymusowo zaszczepieni jakąś szczepionką przeciw nowym, wyhodowanym w laboratoriach szczepom ptasiej grypy, z dodatkiem jakichś substancji toksycznych, dopiero wówczas pukną się w głowę. Ale to będzie musztarda po obiedzie. Czy "dadzą głowę", że nie chodzi tu o testowanie na nas?

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#271506

Masz racje, opozycja nie istnieje i w pelni podzielam Twoje oburzenie.

Model centralistyczny jest potworkiem wymodzonym i opisanym w zatwierdzonej przez ONZ Agendzie 21 (dwudziestego pierwszego wieku), przyjetej przez wiekszosc krajow swiata.

Cala ludnosc skupiona w gettach wielkich aglomeracji miejskich polaczonych ze soba drogami prowadzacymi poprzez "zielone" niezagospodarowane pustkowia (z zakazem wstepu na nie), a wszystko po to aby parszywa i uciazliwa ludzkosc nie zaklocala spokoju i piekna matki ziemi. Zaczelo sie od likwidowania malych farm i zwalczania tych, ktorzy pija swieze mleko, likwidowania szkol i innych instytucji na wsiach, a to jest po prostu nastepny etap tego samego diabelskiego planu. Dlatego tez nalezy zmniejszyc populacje, no bo ilez ludnosci moze te kilka miast pomiescic? Byloby zatem nielogiczne i niekonsekwentne gdyby ta papierowa opozycja przeciwstawila sie ustawie o metropolitalnym zagospodarowaniu przestrzennym po przyzwoleniu ustawy o przymusowych szczepieniach.

"Question everything. Trust no one."

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#271500

"Limes inferior", Zajdel się kłania zza grobu. Mój Boże....

Vote up!
0
Vote down!
0

eska

#271505

czemu drzesz szaty?jesli uwazasz J.K za przyszlego wodza R.P to zapomnij , jest to jeden z tych co jest najmniej zainteresowany rozwojem Polski, nalezy do tej samej nacji. To wlasnie jego zadaniem jest robienie sciemy udawanie opozycjonisty. Nigdy temu czlowiekowi nie ufalem dlatego ze za kazdym razem kiedy podejmowalem takie probyzaufania zasze sie zawiodlem. PiS nie jest partia ktora chce wygrac wybory to jest ugrupowanie , ktore liczy na to zeby zawsze byc w sejmie, zapewnic sobie dobra pozycje w wyborach i bliskosc koryta pewna. Wiem ze moge sie tu narazic nie jednemu, ale jesli zapamietacie moje slowa ze PiS to nie prawica ,- moze kilka osob malo liczacych sie w tej partii-  to za jakis czas przyznacie mi racje. Za duzo wiem o J.K , och wiem jakie on ma wspaniale pomysly dla polski i co z tego nigdy tego nie wprowadzi w zycie bo nigdy nie wygra wyborow.To czlowiek do odciagania elektoratu do mieszania na prawicy destrukcji opozycji i silnej wspolpracy z rzadzaca PO , tylko kwestia czasu , kiedy to wszystko wyjdzie na jaw.

Vote up!
0
Vote down!
0
#271563

Taka koncesjonowana prawica, że dla lepszego upozorowania dała się zdziesiątkować nad Smoleńskiem.

Co za bzdura!

---
A na drzewach, zamiast liści...

Vote up!
0
Vote down!
0

---
A na drzewach, zamiast liści...

#271598

Ja piszę o faktach i zadaję pytania posłom z partii, na którą głosowałam, bo to moje obywatelskie prawo.

Frajerów do plucia na PIS i Kaczyńskiego to szukaj gdzie indziej.
Bez odbioru.

Vote up!
0
Vote down!
0

eska

#272462