Adwokaci piszą do ministra

Obrazek użytkownika eska
Kraj

"Decyzja sądu w procesie karnym wytoczonym Jarosławowi Kaczyńskiemu przez Janusza Kaczmarka, dotycząca zasięgnięcia w sprawie oskarżonego opinii biegłych psychiatrów, jest zbędna i dolegliwa - oceniła Naczelna Rada Adwokacka w piśmie do ministra sprawiedliwości.

Wyrażamy przekonanie, że w omawianej sprawie zastosowano środek zbędny, a nadto szczególnie dolegliwy w okolicznościach tej sprawy - głosi pismo NRA podpisane przez wiceprezesa Rady mecenasa Jacka Trelę. Dlatego decyzja sądu - jak wskazano - wywołuje wątpliwości i zastrzeżenia.

Poza szefem resortu sprawiedliwości Krzysztofem Kwiatkowskim pismo zostało też skierowane do prezes Sądu Okręgowego w Warszawie Beaty Waś. NRA zwróciła się do adresatów o dopuszczalne - w ramach kompetencji - monitorowanie przebiegu sprawy."

Najbardziej mnie zastanowiła jedna rzecz w związku ze stanowiskiem Naczelnej Rady Adwokackiej.

Otóż doświadczeni panowie mecenasi napisali do ministra. A co z niezależnością sądów? Co z trzecią władzą?

Przyznacie Państwo, że chyba nikt lepiej nie zdaje sobie sprawy z rzeczywistego stanu sądownictwa niż właśnie adwokaci, zwłaszcza z NRA. Jeżeli ci państwo piszą do rządu, to chyba nie trzeba lepszego pośredniego dowodu na „niezależność” sądów w Polsce. Dwa plus dwa jest cztery, niestety. Oczywiście , zapewne nie było intencją adwokatury dopuszczenie do takiej interpretacji sprawy. Chociaż kto wie???

http://niezalezna.pl/12674-adwokaci-przeciw-decyzji-sadu-ws-kaczynskiego

PS.List się chwali, ale mnie interesuje, czemuż to, ach czemuż, nagle oni ten list wysłali? Mało było przedtem skandalicznych wyroków sądów????? Oto jest pytanie!

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Nie ufam im juz kompletnie. POczekajmy jeszcze chwilę to okaże się dlaczego... Dlaczego Naczelna RA nie interweniował przeciwko innym decyzjom sądu ws. Kamińskiego...Ziobry...
a swoją drogą ten Jabłoński czy jakoś tam to chyba ma coś wspólnego z jabłkami z kampani wyborczej... Nie mógł darować że Kaczyński nie znał ceny jabłek... a no to teraz pozna .... do bólu... a raczej bulu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#167715

Tak mi się zdaje, ze adwokaci mają klientów. I tym klientom, np. zagranicznym, może się nie spodobać taka hucpa w Polsce. I mogą sobie pójść np. do Czech.
No to dali głos.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

eska

#167722

Adwokaci, zwłaszcza ci, zajmujący się sprawami gospodarczymi mają wielu klientów poza Polską.
Brak reakcji na próby przebadania psychiatrycznego szefa opozycji, a równocześnie brata prezydenta Polski, który zginął w podejrzanych okolicznościach, byłby dla polskiej adwokatury katastrofą.
Zeszli by do poziomu białoruskich mecenasów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#167787

Mają rację,tylko szkoda,że reagują tak późno. Polska pod nierzadami POtuskokracji coraz bardziej przypomina państwo,w którym wynaturzenia demokracji przybierają coraz bardziej znamiona totalitaryzmu znanego nam dobrze z minionej epoki PRLu. Zamykanie ludziom ust przez POlityczne psychiatryki to tylko POtwierdza.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

falcon1958

#167725

falcon1958
Mają rację,tylko dlaczego tak późno reagują.Przecież już dużo wcześniej ze strony nie tylko sądownictwa ale całego polskiego wymiaru sprawiedliwości dochodziło do nadużyć prawa wobec obywateli.Znamienne ,że pismo skierowali do rządu Tuska,a przecież podobno wymiar sprawiedliwości jest niezależny od polityków.Parodia państwa prawa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

falcon1958

#167732

obrońców J. Kaczyńskiego, został odsunięty od sprawy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#167769