A pan prezydent pięknego miasta Wrocław....

Obrazek użytkownika eska
Kraj

A pan prezydent pięknego miasta Wrocław, niejaki Dutkiewicz, inicjatywę cenną był zapodał i oto znowu mamy wielce ważne zajęcie, a mianowicie rozważania – a komu , a czemu, a przeciw komu i czemu itd. Normalka.

Sądząc po składzie inicjatywy – bardzo ważne zadanie ma ona do spełnienia w przyszłym senacie, a mianowicie zastopowanie zrównoważonego rozwoju kraju i przepchnięcie pomysłu Boniego/PO, czyli rozwoju metropolitalnego. Mówiąc językiem zrozumiałym, wiocha ma się kichać, kasę pchamy w największe siedem miast. To tak tytułem wyjaśnienia dla naiwnych.

Jako że prezydenci sami startować nie zamierzają (a co oni głupi, kto zamieni taki stołek na jakieś tam byle miejsce w senacie), tylko mają polecić swoich najbardziej zaufanych ludzi, stąd i zaraz spekulacje , kto miał że by być tym zaufanym.

Mnie zaś co innego wprawiło w stan radości – otóż jednym z udziałowców tejże szlachetnej inicjatywy jest prezydent Gliwic, niejaki Frankiewicz, nota bene przyssany do stołka już od lat bez mała osiemnastu. A jego wielkim przyjacielem, współpracownikiem i w ogóle jest obecny rektor Politechniki Śląskiej, niegdyś wiceminister gospodarki w rządzie Buzka, odpowiedzialny za restrukturyzację górnictwa. Oj, komuś to się bardzo nie spodobało!

Nie bijcie mnie i nie plujcie na mój blog, słowo honoru daję, nie kupiłam, jeden „czerwony” mnie doniósł, to przeczytałam rzecz w Empiku – a oto LINK > http://www.nie.com.pl/:

„Były wiceminister górnictwa, który przed laty przyczynił się do zamknięcia wielu śląskich kopalń, dziś zarabia na tych, których zamknąć nie zdążył. Publikacja Mateusza Cieślaka „Lody z węgla” opowiada o nieustającym sukcesie finansowym obecnego rektora Politechniki Śląskiej prof. Andrzeja Karbownika.”

Niestety, rzecz smaczna, ale żeby przeczytać całość, trzeba szmatławca kupić, albo – przeczytać gdzieś ukradkiem. Ale warto! Inni „przedstawiciele” ruchu Dutkiewicza też wielce zasłużeni > http://www.gazetapolska.pl/6223-samorzadowcy-komorowskiego

To już możecie kupić bez wstydu i poczytać spokojnie. Miłej lektury:))

PS. A te metropolie to mają nas kurcgalopkiem do ustroju federacyjnego doprowadzić, jakby kto jeszcze nie czaił motywu.

PS 2. Bo w takim Lwowie, jak pan prezydent Wrocław reprezentował na odsłonięciu pomnika pomordowanych profesorów lwowskich, co to nie pisze że oni Polacy, nazwisk nie ma i w ogóle nie wiadomo co to jest (szczegóły u ks. Isakiewicza, też w GP) - to delegacja wrocławska jakieś dziwne szarfy na sobie miała, ponoć czerwono- żółte, ponoć to kolor Wrocławia. Ponoć. Na całej uroczystości jednej polskiej flagi nie było!!!!! CBDO.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Nie wiem, jak tu wkleić obrazek, wiec podam link - bardzo proszę, obejrzyjcie koniecznie!
http://eska.salon24.pl/324012,a-pan-prezydent-pieknego-miasta-wroclaw#comment_4668090

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

eska

#170094

Postaram się wkleić jeszcze jedno zdjęcie prezydenta i to z ciekawym podpisem!

Kto ujmie się za Polską: ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski - Skandal we Lwowie
Polscy notable w milczeniu i ze spuszczonymi głowami wysłuchali wezwania banderowca do rozebrania pomnika ofiar UON-UPA we Wrocławiu
http://www.wroclawskikomitet.pl/komitet/ogloszenia/item/605-kto-ujmie-się-za-polską-ks-tadeusz-isakowicz-zaleski-skandal-we-lwowie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#170114

Mamy flagę ukraińską i wrocławską, super! Dzięki za ten wyraźny przykład tego, co się szykuje!
"Pożyczam" zdjęcie :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

eska

#170501

i tylko jedno pytanie mi sie na usta ciśnie:

Państwo polskie nie istnieje? Partnerem dla Ukrainy jest księstwo wrocławskie?
Już? Nie za szybko, panie Dutkiewicz ???

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

eska

#170519

gość z drogi

miasta Wrocław...Dycha z wykrzyknikiem,za lody z węgla następna

10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#170563

gość z drogi

szkoda,ze nie ma pktów za ....

serdecznie pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#170564