Niewolnictwo jako plan dla Polski

Obrazek użytkownika eska
Kraj

 

 

 

To, co widać na zdjęciach, to skutki 200 lat rabunkowej gospodarki pruskiej/niemieckiej i 55 lat PRL na Śląsku.
Z nieznanych mi przyczyn część elit śląskich uznała, że to jest ta tradycja, którą należy kultywować – kult niewolniczej pracy na rzecz właścicieli zakładów eksploatujących Śląsk w sposób totalnie rabunkowy. Jak wyglądał, a właściwie jak straszliwie był nie tylko zniszczony, ale zatruty Górny Śląsk, to wiem najlepiej sama, bo część życia spędziłam pod koksownią w Gliwicach.
200 lat niszczycielskiej działalności Prusaków/Niemców, potem kilka lat totalnego rabunku przez Sowiety i na koniec pół wieku komuny. A potem wszystko trafił szlag i zostały ruiny i koszmar starych ruder – 1/3 struktury miejskiej niedoszłej metropolii Silesia to dzielnice nędzy i wykluczenia, poupychane wokół ruin hut i innych zakładów, które padły po tzw. transformacji. A „elity” śląskie zachwycają się tym dziedzictwem i wpisują do katalogów zabytków! Na wystawie w archiwum wojewódzkim dzieje szlachty śląskiej zaczynają się od wkroczenia Prus na Śląsk (1763), przedtem tu rzekomo nic nie było!
550 lat działalności cystersów, cała struktura osadnicza, cywilizacja, kultura – wszystko nic nie warte – bo to było polskie i katolickie! A było, dokładnie tak – cystersi z Rud od połowy XIII do końca XV wieku rozwinęli tu całą sieć osadniczą i komunikacyjną, stworzyli kulturę rolną i przemysłową, potem – mimo zakazów cesarskich – nadal działali w oparciu o swój model cywilizacyjny, który był bardzo bliski modelowi republiki w I RP i stał w absolutnej kontrze do modelu zachodniego mieszczaństwa, tego modelu, który zrodził wyzysk, drapieżny kapitalizm, niszczenie ziemi, a w końcu wszystkie te rewolucje i piekielne wojny, a dziś nadal panoszy się, tym razem pod osłoną ideologii lewackiej.
Kiedy Prusy wlazły na Śląsk, cystersi zainicjowali ruch budowy kaplic po wsiach, prywatnych i na prywatnych gruntach. Podczas sekularyzacji, czyli likwidacji zakonów i konfiskaty mienia kościelnego te kaplice były nie do ruszenia. Potem przyszedł Kulturkampf i germanizacja poprzez szkoły – Ślązacy zbudowali następne kaplice. Kiedy wybrano Hitlera – pojawiły się następne. Dziś Ślązacy znowu stawiają kaplice...
Czy Ślązacy to Polacy? Myślę, że są dużo bardziej Polakami, niż wielu MWzDM, bo dla nich Polska to zawsze był ideał, przeciwieństwo niewolnictwa pod pruskim butem. To był wybór cywilizacyjny, a nie etniczny, to był kościół i kult maryjny. W obronie prawa do tego ideału poszli do trzech powstań.
Powiem wprost – ci, którzy zachwycają się tradycją ciężkiej szychty w strasznych warunkach i wodzionką, to albo głupcy albo płatni agenci. Wiecie, co to jest wodzionka? To stary chleb posmarowany czosnkiem, posolony i zalany wrzątkiem, daj Boże, jak z odrobiną smalcu – zupa najgorszych biedaków!
I to ma być ideał, cudowna tradycja – robota u Niemca, raz w roku karczma piwna i wodzionka. I mieszkanie w familoku z ubikacją na dworze i królikami w jakiejś szopce. A w Rudach przy klasztorze od XIV wieku była szkoła dla chłopców, a w XVIII powstała nawet uczelnia wyższa – ktoś o tym pamięta???
Ale nie piszę z powodu Śląska, tylko sporu w Komisji trójstronnej – chcą wam, drodzy rodacy, urządzić to samo w całej Polsce. Niewolnictwo, śmieciowe umowy, śmieciowe żarcie i kolorowy chłam chiński na pociechę. Skończy się tak, jak na Śląsku – przyjedźcie i sobie obejrzyjcie, jak wygląda ten europejski/niemiecki cud kultury i cywilizacji.

Brak głosów

Komentarze

Tak,ma nas być 15 milionów zdrowych Polaków,do niewolniczej pracy.

Emeryci i renciści POumierają z braku lekarstw,i słabego wyżywienia.

Duża część społeczeństwa wyemigruje,a ci co zostaną będą pracowali aż do śmierci dla nowych panów nadludzi.

Takie plany mają pejsate gudlaje,któryś rabin z USA o tym pisał,i miało to być tajne,ale wyciekło.

Geremek pisał o tym otwarcie,co myśli o gojach z Polski.

A POlaczkom skundlonym to wcale nie przeszkadza,i jeszcze
doPOmagają oprawcom,to jest jak jest.

pozdrawiam i 10 dla ciebie

Vote up!
0
Vote down!
0
#366409

ale - czy - nieuniknione?

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#366411

Nic nigdy nie jest nieuniknione. Po prostu trzeba robić swoje i nigdy się nie poddawać.

Vote up!
0
Vote down!
0

eska

#366421

Chyba tylko ze spolszczonych nazwisk. Potomkowie NKWD, KPP i wszelkiego innego g....
No i zakompleksiona hołota, niestety...

Vote up!
0
Vote down!
0

eska

#366427

Smutne to, co Pani opisuje,ale niestety prawdziwe. Sam przeżyłem parę dziesiątków lat w sąsiedztwie wyziewów zakładów cynkowych, więc mogę sobie wyobrazić, co może oznaczać bliskość koksowni - a generalnie - życie w totalnie zniszczonym środowisku naturalnym.

Jeszcze smutniejsze, że w tym zdegenerowanym otoczeniu rodzą się niejako naturalnie pokrętne ideologie, wzmacniające politykę i wpływy źle życzącym ślązakom władz, albo przynajmniej stanowiące dla nich żyzną glebę.

Witek miejski

Vote up!
0
Vote down!
0

Witek

#366413

Ideologie się rodzą, bo Ślązacy nie są w stanie pojąć, dlaczego ta wymarzona Polska to jeden wielki bardak. Oni naprawdę przez stulecia wierzyli w cud i wyśnioną Macierz Polską.
I teraz zgłupieli - a cwaniacy i agenci to wykorzystują. Ale spokojnie, to miastowa zbieranina, na wsiach wcale nie dają się na to nabierać, najlepszy dowód to głosowanie w Rybniku - Piecha wygrał najwyżej w tych samych wioskach, w których kiedyś Polacy wygrali Plebiscyt w 1921.

Vote up!
0
Vote down!
0

eska

#366423

Sami stajemy się niewolnikami na własne życzenie i narodem, który nawet boi się bronić prawdy i swojej bohaterskiej i dumnej przeszłości.
Oto ostatni przykład ze spotkania z Jerzym Zalewskim autorem programów “Pod prąd” w gdańskim AKWENIE, jakie odbyło się w dniu 25 czerwca 2013 r.

Prezes Stowarzyszenia Akcjonariuszy i Obrońców Stoczni Gdańskiej "ARKA" Pan Wincenty Koman podczas tego spotkania zadał proste i jednoznaczne pytanie do osób tam zgromadzonych.

- Kto z Państwa jest gotów jutro przyjść na protest pod siedzibę gdańskiej telewizji by zaprotestować przeciwko emisjom takich antypolskich paszkwili jakim był wyemitowany w rzekomo polskiej publicznej telewizji antypolski niemiecki film?

Proszę odpowiedzieć czy był las rąk, czy było to 10, 5, jedna osoba czy zero chętnych osób do wzięcia udziału w proteście pod siedzibą TV Gdańsk?

Odpowiem, by nie było złudzeń.

Nie była ani lasu rąk, bo nie było ani jednej chętnej osoby, która zadeklarowałaby swój udział w takim proteście.

Co takie zachowanie może świadczyć o takim narodzie, który tylko wirtualne zgłasza gotowość choćby do tak minimalnego poświęcenia?

Czy mam udzielić odpowiedzi, czy każdy z Państwa tę odpowiedź sam zna, a ja nie muszę jej tu i teraz udzielać?

Pod podanym niżej linkiem do mojego kanały na YT można obejrzeć i wysłuchać wypowiedzi tak Joanny Gwiazdy, jak i Andrzeja Gwiazdy, które nagrałem podczas tego spotkania.

Są TU:http://www.youtube.com/user/Obiboknawlasnykoszt

Pozdrawiam.

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#366430

nienawidzisz Polakow ze nie czytales o Zolnierzach Wykletych
a wszytko to mi sie od niej dostalo za wypowiedzi na temat prawdy o mozliwosciach Polakow porownujac ich do Brazyliczykow ze Polacy sa bez jaj.
Kobicina cos by chciala moze i dobrze tyle ze sie zagubila
kompletny brak informacji i oderwanie od realjow.

Vote up!
0
Vote down!
0
#366438

a to, co pisze na mój temat WNK - nie jest godne Niepoprawnego. Nawet zgłaszać mi się nie chce, choć ewidentnie łamie regulamin w punkcie: "przestrzegania ogólnie przyjętych zasad netykiety".

oto jedna z nich:
6. Nie bądź trollem
Jeżeli coś Cię denerwuje – zostaw to dla siebie. Nic nie wnoszące do dyskusji komentarze, docinki, głupie teksty czynią z Ciebie niedojrzałe dziecko, którym przecież nie chcesz w niczyich oczach być.

 

 

a tu - dla odświeżenia - złote zasady netykiety
http://forum.gk24.pl/netykieta-%E2%80%93-10-zlotych-zasad-t52620/

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#366452

Czekam, kiedy zostanie sporządzony raport na temat zysków i strat związanych z zaanektowaniem(to nie błąd) nas przez Unię Europejską. Mam na uwadze stan wniesiony aportem przy wejściu i zestawienie go ze stanem obecnym. Co się podziało z polską gospodarką. Gdzie są huty, stocznie, zakłady pracy, banki, szkoły, szpitale, firmy ubezpieczeniowe, wojsko, zakłady rzemieślnicze i motoryzacyjne. Pytam: gdzie(na czym) znajdę logo Made in Poland? Czy musi wystarczyć nam niemiecka moralność, ich metody nauczania i wychowania, niemiecki katalog reklamowy w telewizji i takież same programy (np Galileo)? I na koniec zadam kultowe pytanie: Ile jest cukru w niemieckim cukrze, czyli ile jest Polski w Polsce? Na codzień okazuje się, że obecnie najwięcej faszystów jest...w Polsce. No to szykujmy się na zadośćuczynienie niemieckim agresorom za przegraną(?) przez nich II WŚ.

Vote up!
0
Vote down!
0
#366453

Niewolnictwo ? Naród niewolników ? Mentalność niewolnicza ?
To wolno już o tym pisać ? Takim otwartym tekstem ? Bo niedawno byłem za takie terminy strasznie na portalach rugany.
Cieszyć się czy płakać.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#366463

Obraz nędzy i rozpaczy obejmuje coraz to większy obszar naszego , kiedyś tam nawet jako tako prosperującego kraju. Choć w większości przypadków nie była to też sielanka. W latach 80-tych ubiegłego wieku przez pewien okres czasu , pech chciał , że "zaliczyłem" i tzw. "stan wojenny" , pracowałem na jednej ze śląskich kopalń - KWK Sośnica . Stąd mam wyobrażenie i o tamtych , choć nie aż tak odległych czasach.

Z mojej obserwacji jednoznacznie wynika , że tamta "ekipa" eksperymentując na moim narodzie tzw: "realny socjalizm" , mimo wielu okropności z tego tytułu na jakie narażeni byliśmy z ich strony , nie spowodowała takiego spustoszenia i dewastacji jednocześnie w odniesieniu do niemalże każdej z dziedzin począwszy od gospodarki poprzez infrastrukturę drogową . W szczególności zaś polska Kolej ,dawna "PKP", to ruina chyląca się ku upadkowi , rozparcelowana i wszystko na to wskazuje , że trwają "starania" innego europejskiego przewoźnika DB (z niemiec) by przejąć od Polaków ten lukratywny , gdzie indziej tylko nie w Polsce - interes.

Z całą pewnością do tego dojdzie . Tak się też dzieje z masą upadłościową tej czy innej spółki , celowo doprowadzonej na skraj bankructwa , wszystko po to , by jak najtaniej odkupić i po kilku "zaciemniających" posunięciach najczęściej zamyka się ów "biznes" ..

Powód najczęściej jest jeden i ten sam dla większości tego typu przypadków ...Zamknąć potencjalnego konkurenta na rynku. Stąd nie tylko Śląsk jest tak ogałacany , to dotyczy całego kraju.

Pozwól , że niejako "zrewanżuję" się przywołując przykład z innego polskiego "podwórka" . Z rejonu Wielunia . Centralna Polska , woj. łódzkie . Najbliższe większe miasto to Sieradz oddalone o 40 kilka kilometrów od Wielunia . Z drugiej strony Kluczbork bądź Olesno . Do Częstochowy jest ok.70 km.

Cholerne bezrobocie i brak perspektyw na najbliższą przyszłość. W "pośredniaku" jeśli ukazują się jakiekolwiek oferty , zwykle , opierają się o "umowę cywilno-prawną" . Ze wskazaniem na osoby młode do 30 roku życia ...

Zresztą , jeśli znajdziesz choć chwilkę , zajrzyj pod ten link . Myślę , że się nie "zawiedziesz" ...

Don't Worry Be Happy - zapiski z "zielonej wyspy"

pozdrawiam

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#366482