Oni walczą też za nas

Obrazek użytkownika Jadwiga_Chmielowska
Świat

Przez całe dziesięciolecia lewackie autorytety i "przekaziory" wbijały ludziom do głowy, że nie warto stawiać oporu. Nie warto się buntować, bo i tak ONI zrobią swoje. Przekaziory, bo nie media przecie, nie służą one komunikacji a komunikowaniu jedynie słusznej narracji czyli opowieści. Jakże rzadko mają cokolwiek wspólnego z faktami. Kiedyś - nie tak dawno mówiło się bredzącemu człowiekowi – "opowiadasz!" i wszystko było jasne.

Sowiecka agentura wpływu działała na zachodzie od początku lat 20. XX w. Sprawiła, że społeczeństwa stały się gnuśne i nie chciały już walczyć. Po zwycięskiej wojnie siadły na laurach. Przymykano oko na to, że Niemcy łamali umowy międzynarodowe i ich żołnierze ćwiczyli na poligonach Rosji Sowieckiej. Nie chciano umierać za Pragę czy Gdańsk. Miliony ofiar ...bo jakoś to będzie myślano w ogłupieniu pacyfizmu. Gdy kilkanaście milionów Ukraińców zagłodzono, pseudoautorytety piały z zachwytu nad ustrojem w Sowietach.

Teraz siedzą w ciepłych domach - i co ich Ukraina obchodzi. Co poniektórzy wyrażają jedynie zdziwienie, że komuś chce się o coś walczyć, miast siedzieć cicho i klaskać na rozkaz.

Już 5 osób poniosło śmierć ( stan na 22.01.14), przeszło 400 osób zostało rannych w starciach z Berkutem – odpowiednikiem polskiego ZOMO w stanie wojennym. Wielu rannych boi się zgłaszać na pogotowie dla opatrzenia ran. Milicja wychwytuje rannych ze szpitali i wywozi w nieznane miejsca.

Opozycja dała władzy ultimatum do 23 stycznia do godz. 20.

Najważniejsze żądania to:

- zniesienie antynarodowych bezprawnych rozporządzeń łamiących demokrację,

- dymisja całego rządu,

- wycofanie Berkutu i specsłużb milicji z Kijowa,

- wypuszczenie jeńców,

- ukaranie winnych użycia siły przeciwko pokojowym demonstrantom.

Wieczorem 22 stycznia 14r., na Majdanie zebrała się rekordowa liczba protestujących w dzień roboczy. Rozbić Majdan władza może jedynie za cenę olbrzymiej ilości przelanej krwi.

Jeśli Moskwa przyjęła „kurs na rozlew krwi” - to jedynie Prezydent USA i Kanclerz Niemiec może temu zapobiec – twierdzi Oles Szewczenko – wieloletni więzień sowieckich łagrów.

Nie trzeba być wytrawnym politykiem, by widzieć, że Kreml od 2000r. próbuje nie tylko odzyskać wpływy w byłym imperium ale je odbudować. Bez Ukrainy tego nie zrobi. Od tego jak zachowa się społeczność międzynarodowa zależy los nie tylko Ukrainy ale i całego świata. Jedynie nacisk opinii publicznej jest w stanie zmusić rządy do właściwej reakcji.

No cóż Ukraińcy wcześniej czy później zwyciężą. Już dziś osądzają byłego Prezydenta Juszczenkę i Premier Tymoszenko, za to, że zamiast współpracować i pracować dla dobra Ukrainy dali się skłócić i rozpoczęli walkę między sobą. Czyż podobnie nie wygląda sytuacja w Polsce? „Miałeś chamie złoty róg” - należałoby śpiewać politykom od świtu do nocy, może by coś zrozumieli!

Trzeba też o tym pamiętać, że przyjaciół poznaje się w biedzie. Pamięć historyczna trwa przez wieki. Kolejne pokolenia Ukraińców będą pamiętać kto był z nimi w trudnych chwilach.

Polacy tyle razy zdradzeni przez „Zachód”, powinni wiedzieć, że w polityce nie liczą się sentymenty a jedynie interes. Dla utrzymania trwałej niepodległości potrzebny jest nam silny sojusznik mający te same interesy.

Teraz to właśnie Ukraińcy walczą również o naszą wolność.

http://sdp.pl/felietony/9220,oni-walcza-tez-za-nas-o-ukrainie-pisze-jadwiga-chmielowska-,1390489264

Proszę o rozpowszechnianie apelu Ukraińców o międzynarodowa solidarność i pomoc społeczeństw wolnego świata. Wersja angielska:
http://www.youtube.com/watch?v=8o4EhucDF_4

oraz: http://www.youtube.com/watch?v=9zqS36oaQ7Q&feature=youtu.be

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

lewackie rzady USA i Judoeuropy stoja.Polksa jak i inne post sowieckie kraje zostaly znowu sprzedane kacapom i tylko od solidarnosci i wspolnego frontu tych panstw zalezy ich wolnosc i niepodleglosc.
Polski nie ma w pelni tego slowa znaczeniu od 39roku co poswidzczyla debitnie likwidacja elit polskich w zamachach i zabojstwach.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#400969

Tak samo jak u nas 1 '80-tych. Poxniej pozyczą od nas z muzeum okrągły medal i ustala podział władzy i funkcji.

I gdy już odbiorą Ukraińcom, jak odebrano Polakom, rzesztki nadziei na prawdziwe zmiany- sprywatyzują co sie da , puszczą biedakow w skarpetkach i wzniosa toast " Zdrowie wasze w gardła NASZE".

A lotne brygady rewolucjonistów rzesunie sie ko kolejnogo kraju zgłodniałego za wolnością.

Poalcy!!!! Czas oprzytomnieć !!!!!

Nathanel

Nie da się iść dwiema drogami na raz.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Czytasz tego bloga na własną odpowiedzialność. Skargi i zażalenia nie będą przyjmowane. © Copyright by Nathanel. All rights reserved.

#400975

Też tak myślę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#400979

Tezy potwierdzam i popieram w całości. Niestety, obecnej władzy w Polsce bliżej jest do Rosji niż Ukrainy. Teraz mają okazję żeby zacząć się bać.
Być może przed Ukrainą jeszcze długa droga (choć mam nadzieję że nie) jeśli wspomnimy nasze kolejne, trwające przez dziesięciolecia zrywy patriotyczne. Ale koniec zniewolenia Ukrainy przez Rosję to także koniec zniewolenia Polski przez Rosję. Pomimo skomplikowanej i krwawej historii polsko-ukraińskich relacji - sądzę że Ukraińcy zasługują na życie w wolnym, niepodległym, demokratycznym, przyjaznym Polsce państwie. Czego Im serdecznie życzę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#400980

W połowie zeszłego roku, a na tym portalu w listopadzie, wrzuciłem mój felieton http://niepoprawni.pl/blog/7858/sila-odpowiedziec-na-sile . Zostałem wówczas mocno zrugany za nawoływanie do polania się krwi.
Tak, jak Pani pisze, społeczeństwo ma wdrukowane poglądy nie stawiania oporu.
Ja nawołuję już od paru lat, do czynnego przeciwstawienia się niechcianej władzy. To nie musi być tylko kryterium uliczne, bo istnieje sporo sposobów obywatelskiego przeciwstawienia się.
Odczuwam właśnie gorzką satysfakcję, bo jest właśnie tak, jak Pani pisze - "Oni walczą za siebie i za nas".

Oby to jak najwięcej ludzi zrozumiało.

Uszanowanie

jazgdyni

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#400986

Niestety, zbyt wielu wsrod nas konformistow i targowiczan, aby stalo sie to co na Ukrainie. Przez wieki pracowano nad naszymi karkami, by byly coraz to bardziej miekkie...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#400999

Tam nie pytają co będzie, walczą o prawdziwą wolność - czystą... W Polsce czas na to samo - mam dość poniewierania naszej Ojczyzny...tyle w temacie.
Gdy byłem na proteście w W-wie a ja tu gdzie mieszkam mam do stolicy w sumie najdalej, to czułem wśród uczestników prawdziwy zapał, my także możemy...
ardawl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ardawl

#401014

Pierwsze niech się odetną od banderowców.
Potem można ich popierać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kazikh

#401016

Astra

http://www.youtube.com/watch?v=jrZcAsPKK74

Moim zdaniem Ukraina się podzieli na 2 państwa, tak myślę ...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Astra - Anna Słupianek

#401017

Astra

http://www.ustream.tv/channel/euromajdan

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Astra - Anna Słupianek

#401022

To tylko kwestia czasu. Wlasciwie juz zaczeli.

  Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Lotna

 

#401040