Wszyscy lecimy TU154 - tylko nie wszyscy o tym jeszcze wiemy

Obrazek użytkownika Jadwiga_Chmielowska
Kraj

W sobotę 16 kwietnia 2011 r. w Konstantynowie Łódzkim odbyła się ogólnopolska Konferencja nt integracji środowisk patriotycznych oraz panel dyskusyjny pt. „Integracja społeczeństwa a wybory”. Organizatorami konferencji byli inicjatorzy tzw. Deklaracji Łódzkiej oraz osoby z Komitetów Poparcia Jarosława Kaczyńskiego na prezydenta RP, w tym społeczni inicjatorzy tworzącego się Ruchu im. Lecha Kaczyńskiego zainicjowanego przez ministra Macieja Łopińskiego.

Za stołem prezydialnym – nad którym zawieszono transparent „Wszyscy lecimy TU 154, tylko nie wszyscy o tym jeszcze wiemy” – zasiedli: Jadwiga Chmielowska, Minister Zbigniew Ziobro, prof. Zdzisław Krasnodębski, Minister Witold Waszczykowski, prokurator krajowy Dariusz Barski, reżyser Grzegorz Braun, dr Filip Staniłko oraz reżyser Piotr Zarębski.

Prof.Zdzisław Krasnodębski powiedział, że ideą spotkania jest integracja społeczeństwa, które jest podzielone i narodu, który jest rozbity. Przypomniał, że ostatnio w Polsce dzieją się niepokojące rzeczy, że Polacy przestali być traktowani przez władzę jako obywatele, i że to co się dzieje w naszym kraju mieści się w słowie postpolityka. Profesor stwierdził, że władza w Polsce dąży do tego, aby obywatele nie brali udziału w polityce. „Naszym zadaniem jest doprowadzenie do takiej sytuacji, w której obywatele poczują się podmiotem, właścicielem Rzeczypospolitej” – stwierdził. Krasnodębski wyliczył też sprawy, które integrują ludzi, są nimi: silna świadomość zbiorowa (symbole, pamięć, normy, przekonania), państwo na którym można polegać, deliberacja obywateli, czyli integracja przez świadome uzgodnienie oraz integracja poprzez działalność polityczną. Profesor powiedział: „Nie należy ulegać jednemu przekonaniu serwowanemu przez media głównego nurtu. To nie jest konflikt konserwatyści – liberałowie. To jest starcie dwóch wizji Polski. Teraz natura konfliktu jest inna. Po 10 kwietnia 2010 r. sytuacja się zmieniła. Władzę, na skutek śmierci, przejęła jedna władza, która robi się coraz bardziej represyjna, zaczyna tracić nerwy i sięga po twardsze środki. W sprzeciwie do tej sytuacji powstają ruchy obywatelskie. Dzisiaj radykałowie są realistami. Nie bójmy się radykalizmu. (…)”. Wezwał też zebranych do organizowania się i stworzenia ruchu, który ma być bardzo różnorodny, a jego celem ma być Polska. Wspólnym mianownikiem tego ruchu, mają być Lech Kaczyński – patron i Jarosław Kaczyński jako jego spadkobierca. Celem natomiast tych wszystkich obywatelskich działań ma być odsunięcie PO od władzy. Profesor zapowiedział też, że 7 maja 2011 r. odbędzie się kongres „Polska – wielki projekt”, w którym wezmą udział twórcy i inteligencja przeciwni obecnej władzy. Na koniec Krasnodębski zaapelował do zgromadzonych, aby nie bali się swoich przekonań i jasno je artykułowali. Zawołał też, że „Lepiej być moherem niż Tuska frajerem” oraz „Chodźcie z nami moherami”.

Więcej: http://ngo.opole.pl/ Konferencja nt integracji środowisk patriotycznych w Konstantynowie
Tam też obszerna fotorelacja!

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

10 kwietnia 2010 r.
Wszyscy lecimy TU-154M tyle że ja akurat o tym wiem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#152838

Wyrosły bazie...

Wyrosły bazie - ciepłe wierzbinki
w miejscach gdzie czarne leżały skrzynki,
które właściwie były czerwone.
Nie ma już krzewów. Wszystko zmienione.
Roztopy, błoto - beton przycisnął.
Brzozowy krzyżyk ktoś obok wcisnął.

Chyba go ciężar płyty rozdrażnił.
Widział, lub stworzył w swej wyobraźni
obraz prawdziwy. Usłyszał strzały
i chciał powiedzieć krzyżykiem małym,
że wierzy w Prawdę i w Zmartwychwstanie
i żadne głośnej syreny granie słów nie zagłuszy -
Nie zabijajcie!

Chrystus Zmartwychwstał! Prawdy czekajcie!
Wyrosły bazie. Wszystko rozkwitnie
i spod betonu także się wymknie,
z tej przesiewanej podobno ziemi,
roślinka prawdy, co wszystko zmieni.

Chrystus Zmartwychwstał! Bedzie królował!
Ten co pogrzebał i zalutował
boi się bardzo i strach go mrozi.
My dobrze wiemy - Ten Czas nadchodzi,
kiedy Hosanna! - rozbrzmiewać będzie
w Polsce, w Smoleńsku, w Katyniu - WSZĘDZIE!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marek Gajowniczek

#152847