Samobój IPN

Obrazek użytkownika Jadwiga_Chmielowska
Kraj

Dziś polecam ważny tekst kolegi Tomka Szymborskiego o IPN
http://tosz.salon24.pl/275513,samoboj-ipn

Samobój IPN

Czy to koniec śledztw Instytutu Pamięci Narodowej? Moi zdaniem za kilka tygodni rozpocznie się szybkie "wygaszanie" ważnych, kontrowersyjnych śledztw. Potem przyjdzie pora biuro lustracyjne.
Dzisiaj RMF FM, radio nadzwyczaj dobrze poinfrmowane o kulisach działań Ministerstwa Sprawiedliwości , doniosło że prokurator generalny Andrzej Seremet złożył wniosek o odwołanie prokuratora Dariusza Gabrela.
Gabrel jest dyrektorem Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, podlegają mu między innymi prokuratorzy z pionu śledczego IPN-u. jego los (czytaj - odwołanie) podobno jest juz przesądzony.
Według - a jakże - nieoficjalnych informacji RMF FM:
"Praca prokuratorów w pionie śledczym Instytutu Pamięci Narodowej jest źle oceniania. Chodzi między innymi o wszczynanie kolejnych kontrowersyjnych dochodzeń, które kosztują olbrzymie pieniądze, a efektów jak na razie nie ma.
Reklama

Przykładem może być między innymi ponowne śledztwo w sprawie śmierci generała Władysława Sikorskiego. Przypomnijmy, przeprowadzono ekshumację samego generała, później kilku jego współpracowników, którzy zgięli w Gibraltarze. Pogrzeby, kosztowne badania ekspertyzy, delegacje - na to wydano już kilkaset tysięcy złotych.
Nie lepiej wygląda sprawa związana z ponownym wyjaśnianiem okoliczności śmierci Stanisława Pyjasa. W tym przypadku również zdecydowano się na ekshumację, zrobiono badania, a droga ekspertyza dopiero teraz została wysłana do śledczych.
Kontrowersje budzi też badanie zaangażowania służb komunistycznych Polski w zamach na Jana Pawła II, w tym przypadku prokuratorzy chcą przesłuchać Alego Agcę".
Aż dziwne, że nie padł w tym kontekście przykład "śledztwa katyńskiego" czy proces osób odpowiedzialnych za wprowadzenie stanu wojennego. Szkoda tylko, że dziwnym trafem w infromacji nie wspomniano, ze dzięki tym śledztwom do Polski trafiły tysiące stron zeznań, złożonych w sprawie zamachu, ucięto spekujacje TVN i niektórych historyków o tym, że Naczelny Wódz zginął w zamachu. Mało?
Moim zdaniem katalizatorem do odwołania D. Gabrela była zapewne publikacja w Gościu Niedzielnymartykułu Andrzeja Grajewskiego i zapowiedź cyklu publikacji o szczegółach zeznań Ali Agcy i zamachu na Jana Pawła II
Natomiast zupełnie nie rozumiem, dlaczego IPN zamiast wydać książkę, ruszył z "kampanią promocyjną" dając najprawdopodobniej w ten sposób pretekst to gruntownych zmian w tej instytucji?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Nie mysle ze w tej kategorii sportowej oceniac trzeba ruchy osobowe u PG Seremety. Monitorujmy te ruchy, spisujmy fakty, wydarzenia, opinie i dane osobowe uczestnikow tych zdarzen wokol IPN'u. P. Seremet ma sprawe Smolenska i tak juz pozostanie do konca jego dni w PG. Moga byc juz nawet policzone (Tusk: policzmy glosy...). Kampania wyborcza zapowiada sie niezwykle groznie. Odebrano partiom finansowanie, teraz kolej na bilibordy, a potem nawet utrudnienia w poruszaniu sie po kraju. Zagrozony moze byc internet. Masa prowokacji, klamstw przy uzyciu mediow. Do tego sie szykujmy, a IPN'u pilnujmy. Mnostwo bedzie roboty, przypominajacej czasy stanu wojennego.Tak grozny jest przeciwnik, wzmocniony sojusznikami tymi co zwykle. Damy im rade, bo sami nam to ulatwia. Tchorzostwem chocby.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Nasza Szkapa

#132198

Proszę Pani. Taka Pani "niepoprawnie naiwna".

Wszyscy wiedzą, że chodzi o zależność i niezależność lub jak kto woli odwrotnie: niezależność i zależność!

Tłumaczę, ze zrozumieniem, jak sądzę.

Otóż PG Seremet jest niezależny a IPN zależny (od PIS).

I tu już nie ma jak kto woli odwrotnie.

Pozdrowienia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#132219

Sanowni Państwo.

W przypadku śledztwa - wiele wątków , oj !wiele nazwisk.

Mnie esbeckie mordy mało co interesują - gdyby nie było powiązań - dawno śledztwo by ruszyło- kosztem paru ze służby.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#132223