Układ wrocławski

Obrazek użytkownika Jadwiga_Chmielowska
Kraj

To,że w Polsce działają agentury obce wie każdy. Powszechnie jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego jak są one silne i liczne. Zostały umocowane w Polsce przed kilkudziesięcioma laty. Wtedy, kiedy Moskwa zaczęła wprowadzać w życie plan pierestrojkowy - czyli końcówka lat 70-tych i 80-te poprzedniego stulecia. Odpowiedź na to jak to się stało, że niektórym się wszystko udaje, robią karierę, znajdziemy w wywiadzie Grzegorza Brauna na antenie Radia Maryja. Wrocław to siedlisko sowieckiej a obecnie rosyjskiej agentury. Duży wpływ ma również lobby niemieckie.
Posłuchajmy obowiązkowo:
http://grzegorzbraun.pl/o-ukladzie-wroclawskim-w-radiu-maryja

Brak głosów

Komentarze

Uklad wrocławski jest na youtube podtym linkiem, warto to zobaczyć

http://www.youtube.com/watch?v=LN2MkWuRAik

Pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

miro

#137089

Geografia jest tutaj bezwzględna!
Zmech-wylęgarnia generałów i WSW z gen. Bułą.
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#137101

http://niezalezna.pl/6231-uklad-wroclawski

Tu rozmowa w innym miejscu na ten sam temat. O Świdnicy, Legnicy i innych ośrodkach

Vote up!
0
Vote down!
0

Jadwiga Chmielowska

#137103

Nie chciałem dać linka do gazówy, więc Polskie Radio podsyłam; komentarze pod spodem jak złoneta.
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/313810,Swidnica-podzielona-w-sprawie-budowy-pomnika-ofiar-katastrofy

Pomnik zbyt urokliwy może i nie jest, ale komentującym o to wcale nie idzie, przecież to nie krytycy sztuki.

Vote up!
0
Vote down!
0
#137277

Pan Braun mógłby też prześledzić życiorysy innych działaczy Solidarności Walczącej z Wrocławia: Zbigniew Jagiełło - prezes PKO BP i Mateusz Morawiecki - prezes Banku Zachodniego WBK i doradca Tuska.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jacxk

#137102

Pani Jadwigo ręce całuję za ten wpis. To co słyszeliśmy od dawna w szczątkowych wiadomościach tu Grzegorz Braun ujął to w spójną całość. Dziękujemy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#137110

Trzeba robić miejsce na piździny !!!!!!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#137116

http://www.blogpress.pl/node/7663

Tutaj też trochę uzupełnienia.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jadwiga Chmielowska

#137140

Komu służy ujawnienie sprawy teraz?
tu moje lużne dywagacje
http://niepoprawni.pl/blog/858/zloty-pierscionek-%E2%80%A6-na-moje-szczescie

Vote up!
0
Vote down!
0
#137150

Nagranie wypowiedzi Brauna było wcześniej. Od Wojny Gruzińskiej czyli sierpień 2008r. kiedy agentura rosyjska w Polsce dostała rozkaz tłumaczyć Rosję nawet za cena dekonspiracji. Wtedy to ujawnili się we Wrocławiu wielcy miłośnicy Rosji. Od tego czasu coraz częściej się o tym mówi i pisze. Teraz doszło do Radia Maryja i wie cała Polska!
Oto dowód: http://www.youtube.com/watch?v=LN2MkWuRAik

Grzegorz Braun: Losy Polski ważą się we Wrocławiu...

Lublin, 1 kwietnia 2009r.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jadwiga Chmielowska

#137160

Długo szło :(

a wróbelki nie ćwierkały?

Vote up!
0
Vote down!
0
#137170

Wróbelki ćwierkały i pisało się dużo! "Wrocław" dla wielu był "podejrzany" teraz pękło gdy informacja przyszła ze środowisk wrocławskich. Braun jest z Wrocławia.
pro-rosyjskość i pro-niemieckość tego grodu jest wielka!

http://wiadomosci.gazeta.pl/kraj/1,34309,2601390.html

Hala jest jedynym obiektem z Wrocławia, który zrobił światową karierę. Figuruje w najpoważniejszych encyklopediach i podręcznikach architektury XX wieku. I we wszystkich jest Halą Stulecia. To znak rozpoznawczy naszego miasta, cenna marka. Żal ją stracić.

Nawet w polskiej Encyklopedii Wrocławia hasła dotyczącego Hali trzeba szukać pod nazwą historyczną. Także Norman Davies pisze o niej w "Mikrokosmosie" jako o Jahrhunderthalle, bez tłumaczenia, co to znaczy.

Dr Jerzy Ilkosz, dyrektor Muzeum Architektury i najlepszy znawca Hali, nie ma wątpliwości: - Powinniśmy wrócić do historycznej nazwy, choć zdaję sobie sprawę, że będą protesty. Jak w tytule swojej książki użyłem nazwy "Hala Stulecia", to usłyszałem, że się wysługuję Niemcom. Ta nazwa została przyjęta decyzją ówczesnej Rady Miejskiej dla uczczenia stulecia zwycięskiej wojny wyzwoleńczej przeciwko Napoleonowi oraz odezwy "Do mojego narodu", wydanej we Wrocławiu przez króla pruskiego Fryderyka Wilhelma III. To część przeszłości naszego miasta, powinniśmy ją uszanować. Poza tym ja jestem pragmatykiem. Po 60 latach używania nazwy "Hala Ludowa" wciąż na świecie pozostaje ona nieznana.

Konserwator miejski Katarzyna Hawrylak-Brzezowska: - "Hala Ludowa" jest nazwą odpowiadającą na polityczne zapotrzebowanie powojennych czasów. Jestem za powrotem do "Hali Stulecia".

Prof. Teresa Kulak, historyk, autorka książek o niemieckiej przeszłości Wrocławia: - Trzeba się zastanowić, czym dla Polaków jest to "stulecie". Walczyliśmy po stronie Napoleona, a nie przeciwko niemu. Dla nas to nie była wojna wyzwoleńcza. Poza tym, odrzucając obecną nazwę, tracimy coś z naszej powojennej historii. Wystawa Ziem Odzyskanych była przecież w Hali Ludowej, a nie Stulecia. Pisząc o historii miasta, używam zwykle określenia "Hala Stulecia (dziś Hala Ludowa)". Może my, ludzie żyjący na pograniczu, jesteśmy skazani na tę podwójność?

Dla prof. Elżbiety Dzikowskiej, germanistki z UWr, Hala Stulecia to ważny pomnik niemieckiej tożsamości narodowej: - Może powinniśmy zaznaczyć w nazwie swój dystans? Dyskutowałam na ten temat z moimi studentami, większość była za powrotem do pierwotnej nazwy.

Dr Adolf Juzwenko, historyk, dyrektor Ossolineum: - Hala Stulecia to przeszłość niemieckiego Wrocławia, a nie nacjonalistyczna przeszłość Niemiec. Chyba zbyt emocjonalnie do tego podchodzimy. Nie mam oporów przed zamianą "Ludowej" na "Stulecia".

Prezydent Rafał Dutkiewicz deklaruje, że publicznie będzie używał nazwy "Hala Stulecia", choć na razie nie chciałby oficjalnie jej zmieniać: - Wrocławianie muszą się najpierw z nią oswoić. Jeśli "Hala Stulecia" się przyjmie, dopełnimy wszelkich formalności.

http://www.miastowroclaw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=158&Itemid=181

Zabytek zapisano pod jego historyczną nazwą - Hala Stulecia – od nazwy Wystawy Stulecia, na którą została wybudowana. Wystawa miała uczcić stulecie bitwy pod Lipskiem 1813r. z wojskami napoleońskimi. Zmiana nazwy na Halę Ludową nastąpiła po 1945 r.

Czyli Hala ku czci pogromców Napoleona i polskich marzeń o niepodległości
BRAWO!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vote up!
0
Vote down!
0

Jadwiga Chmielowska

#137185

Znam obiekt .

Dla uściślenia. Wiele podziwianych budowmi powstało za francuskie pieniążki -
Wygrana wojna - opłaciła się .

Nikt przy zdrowych zmysłach nie chce zawracać Odry kijem -
To Bismarck i potomni - budując podwaliny mocarstwa światowego - trwają w marszu.

Marsz trwa - skutecznie rozgrywając naszą wewnętrzną polityke.
Jak nie rus to german (nie Anna) - kiedy przyjdze czas na Piasta?

Vote up!
0
Vote down!
0
#137191

ktory okazuje sie byc "geniuszem od ...transportu?

Vote up!
0
Vote down!
0
#137173

Wszystko idzie jak po sznurku. Kto i kiedy, ma się tym zająć??? Material,z tego co slychać, już stary, i jakoś nikt nikogo w kazamaty nie wsadza??? Proszę zwrócić uwagę, na ich wyksztalcenie??? Wszyscy, dziwnym trafem są historykami, nawet sam Schetyna, zaczynal prawo, następnie ktoś chyba go przenosi na historię??? Tusk historyk, Komorowski historyk??? Czyżby to byl dzial przygotowawczy, dla karier agentów??? Trzeba, by sprawdzić, kto ich prowadzil, do magistra??? Czy przypadkiem na uczelniach, w dzialach historycznych, osoby specjalnego zaszeregowania, uzyskiwali tytuly za friko??? Widać jak na dloni z wielu wypowiedziach naszych historyków na najwyższych urzędach??? Slynne bigosowanie??? Polska to nienormalność??? W wielu swoich notkach i wypowiedziach, wskazuję, na oszukiwanie spoleczeństwa, poprawnością polityczną, dotyczącą pytań o to skąd ktoś pochodzi, kim byli rodzice, dziadkowie, o historię karier, o życiorysy, o każdy szczegól, dotyczący kandydatów, na najwyższe urzędy. Pamiętam jaką aferą zakończylo się użycie dziadka z wermachtu??? Jak to, że syn nie odpowiada za czyny ojca, że ich zmuszano?? I co teraz mamy, wychodzi szydlo z worka??? Wnuczek, tego dziadka kontynuuje Niemiecką politykę wszchodnią Bismarka, Hitlera??? Skąd jest Komorowski??? Gdy bylo glośno o jego hrabiowskim pochodzeniu, i o klamstwie, o falszowaniu podchodzenia, jeszcze za carów Rosji, którzy na falszywkach przyznali im tytul??? Muszą się chyba odwdzięczać??? Jak zanaleźli się w Polsce, jak hrabia, wróg komunizmu, przechodzi przez wszystkie organizacje konspiracyjne II wojny światowej, dziala podobno, ze znanym Lupaszką, śmiertelnym wrogiem Sowietów, uwolniony od śmierci, za zloty pierścionek babci, by znaleść się w Ludowym Wojsku Polskim w stopniu porucznika na koniec wojny??? Kończy studia i w niedlugim czasie, jest wykladowcą na UW. Na tym samym, gdzie synek Bronislaw zostaje historykiem??? Jak to bylo możliwe, gdy inni arystokraci ginęli za ojczyznę??? Czy Komorowscy, to ci z Komorowskich, czy są jacyś świadkowie???Albo to podstawieni szpicle, ze znanym nazwiskiem, już od II RP??? Rosjanie to potrafią perfekcyjnie??? Można, tak po kolei wymieniać ludzi, którzy wlaściwie, są znikąd, nikt ich nie zna, nikt nie wie, dlaczego nagle są tak wysoko i tacy bogaci??? Każdy ma przecież swoich znajomych z dzieciństwa, przyjaciól ze szkoly, z pracy, a oni wszyscy jakby z kosmosu??? Nikogo to nie interesuje, więc sytuacja Polski jest wlaśnie taka jaka jest??? Taki Schetyna, jak się wypowiada, zachowuje, to nie dalbym za niego zlamanego grosza, a okazuje się jaki to on jest mocny, jaki pamiętliwy, że nie wybacza??? No nie, to jakiś koszmar??? Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#137203

Pozdr.

Vote up!
0
Vote down!
0

miro

#137258

Człowieka ogarnia czarna rozpacz.

Vote up!
0
Vote down!
0
#137264

 Czy obecna wygrana PO w Wałbrzychu to nie jest przypadkiem efekt układu? Wybrano (kto? w Wrocławiu go namaścił?) takiego, żeby nikt nie chciał na niego głosować. W ten sposób wygrała w cuglach PO (60%) i PiS (5%). Wydźwięk propagandowy korzystny dla Tuska. Doświadczeni politycy PiS-u łatwo mogli to przewidzieć, jak ludzie zagłosują, jeśli wystawią takiego kandydata, jakiego wystawili. Dlaczego tak zrobiono?

Vote up!
0
Vote down!
0
#177606