Anglia: 19-latek zginął za obronę polskiej historii

Obrazek użytkownika Jadwiga_Chmielowska
Świat

To są skutki prania mózgów w mediach i nagonki na Polaków w tzw "cywilizowanej" Europie
Kto ponosi odpowiedzialność za wiedzę historyczna tego mordercy? Czy tylko rząd Holandii? A może i książki Grossa, i tak chętnie używane przez niedouczonych pismaków nazwy "polskie obozy śmierci".
Zdecydowanie winne są Rządy Polski, które od 20 lat nie prowadzą polityki zagranicznej i nam każą się wstydzić, że jesteśmy Polakami.
"Autorytety moralne" III RP to największa zgnilizna etyczna w całej naszej historii.

http://wolnapolska.pl/index.php/2011021013290/anglia-19-latek-zgin-za-obron-polskiej-historii.html

Anglia: 19-latek zginął za obronę polskiej historii

Jak podaje serwis BBC News, przed londyńskim sądem stanął obywatel Holandii, oskarżony o zamordowanie 19-letniego Polaka. Powodem morderstwa była przynależność ofiary do narodu polskiego, który, jak stwierdził morderca, jest odpowiedzialny za wybuch II wojny światowej.’’

19-letni Marcin B. został zaatakowany nożem w pobliżu stacji autobusowej Finsbury Park w północnym Londynie. Polak mieszkał w Tottenham. Atakującym okazał się 33-leni Holender. Przed sądem nie przyznaje się do zabójstwa.

Policjantom udało się ustalić, że Polak tuż przed zdarzeniem był nagabywany przez 33-latka. Holender publicznie wygłaszał tezy m.in. o tym, że „to Polska odpowiada za wybuch II wojny światowej”. Głośno też narzekał na Polaków twierdząc, że wkrótce poleje się krew. – Mówił wiele dziwnych rzeczy. Groził Polakom, że dopadnie każdego z nich – mówi prokurator Roger Smart.

Głośne wywody Holendra na przystanku autobusowym pod adresem Polaków sprawiły, że ten i jego dziewczyna zareagowali. Zaczęła się kłótnia. Nagle 33-latek wyciągnął nóż i zadał śmiertelne ciosy 19-letniemu Polakowi.

Pragniemy wyrazić hołd Marcinowi, który atakowany przez psychopatę nie bał się stanąć w obronie dobrego imienia naszych rodaków, za co poniósł najwyższą ofiarę.

Brak głosów

Komentarze

karcie historii, a mianowicie ze z obywateli holenderskich skladala sie jedna z dywizji SS. zglaszali sie do niej dobrowolnie.

Vote up!
0
Vote down!
0

kkatarzyna

#135517

brakuje tylko jednej :)
I oni będą NAM mówić że wywołaliśmy wojnę????
Dziady i tchórze.

Remek.

Vote up!
0
Vote down!
0

Remek

#135541

************************** BETTER DEAD THAN RED!

Vote up!
0
Vote down!
0

**************************
BETTER DEAD THAN RED!

#135560

tylko ze to byl obywatel czarny z paszportem holenderskim, wiec taki o II Wojnie w Eoropie wie raczej niewiele.Podobnie jak wielu Polakow wie niewiele o np Wojnach Burskich.

Rownie dobrze mozna zapytac Olisabebe o Polska Historie i choc ma nasz paszport wie prawdopodobnie duzo mniej od nawet niedouczonego polaka....

Vote up!
0
Vote down!
0
#135654

---------
Ciężko wyznać: Na taką miłość nas skazali, taką przebodli nas Ojczyzną... Z. Herbert

Vote up!
0
Vote down!
0

Jesteś Polakiem? Zastrzeliłbym się, gdyby w moich żyłach płynęła inna krew. W. Łysiak

#135519

Jeszcze i to..

Miałem właśnie pisać notkę o tej niechęci holenderskiej - Holandię trochę znam a tu..

Vote up!
0
Vote down!
0
#135524

Proszę nie winić Holendrów; są w tym kraju także zupełnie inni ludzie i nietrudno spotkać przejawy polonofilii, zaś obciążanie rządu odpowiedzialnością za zbrodnię popełnioną przez obywatela jest, łagodnie mówiąc, nieuprawnione.

Mam nadzieję, że w toku postępowania sądowego zostanie ujawnione źródło informacji, z którego czerpał wiedzę (oraz poglądy) zabójca - i sądzę, że to doskonały temat śledztwa dziennikarskiego, a może i głębszej analizy mechanizmów kształtowania wizerunku Polski zagranicą - i nie tylko.

Zwracam uwagę, że o naszej odpowiedzialności za wybuch II Wojny Światowej wspomniał, w czasie obchodów jego rocznicy na Westerplatte, bardzo wysoki rangą przedstawiciel Federacji Rosyjskiej - a echa tej (nienowej) opinii brzmią do dziś - i nie tylko w Rosji.

Jakie spojrzenie mieć będą na tę kwestię młodzi Polacy wykształceni historycznie wg nowej "podstawy programowej" nie wiem, ale domyślam się, że nie zechcą podejmować podobnie ryzykownych sporów, dzięki czemu żyć będą może dłużej, a pewnie o wiele radośniej.

Męczeńska śmierć ś. p. Marcina nie może być zmarnowana, bo prowadzi do wielu niewesołych, ale potrzebnych refleksji, na
które powinien się znaleźć czas i miejsce, nie tylko na forach internetowych, kiedy obeschną łzy żalu i gniewu.

Andrzej Tatkowski

Vote up!
0
Vote down!
0

Andrzej Tatkowski

#135530

Czy rodzina otrzymała pomoc, sądzę że powinien otrzymać
odznaczenia za obronę honoru polaków i POLSKI.
SPOCZYWAJ W POKOJU.

Vote up!
0
Vote down!
0
#135542

Nawet o tym w ten sposób nie pomyślałem. Masz rację! THX!

************************** BETTER DEAD THAN RED!

Vote up!
0
Vote down!
0

**************************
BETTER DEAD THAN RED!

#135562

Morderstwo Polaka w Londynie

Wydarzenia - Gorące tematy
piątek, 11 lutego 2011 08:15

W Londynie zginął w sobotę w nocy 19-letni Marcin B., śmiertelnie ugodzony nożem w brzuch w pobliżu stacji metra Finsbury Park - donosi dziś na stronie internetowej dziennik "The Daily Telegraph". O sprawie wie konsulat generalny RP w Londynie.

Polak został zaatakowany ok. godz. 23 i zmarł wkrótce po odwiezieniu do szpitala. Jest to ósmy w ostatnich sześciu tygodniach i 11. od początku roku nastolatek, który zginął gwałtowną śmiercią w brytyjskiej stolicy.

Marcin wraz z grupą 20-25 przyjaciół jechał autobusem linii 254 na imprezę w centrum Londynu, gdzie planowali świętować 18. urodziny wspólnej koleżanki Ani B., dziewczyny ofiary. Jeden ze współpasażerów, o którym portal pisze, że był "wzburzony" lub "emocjonalnie niezrównoważony", zaczął bez powodu ubliżać Polakom.

Gdy grupa wysiadała na przystanku Finsuby Park, mężczyzna uderzył Anię B. Marcin B. próbował wyprowadzić ją z autobusu, aby uniknąć dalszych kłopotów, ale napastnik dogonił go i wymierzył mu cios nożem - relacjonuje "Daily Telegraph".

Według naocznej świadek Dagmary D., "mężczyzna zaczął nam ubliżać bez powodu. Nikt go nie znał. Wyglądał na niezrównoważonego. Myślę, że mógł być pod wpływem narkotyków". Napastnika określa jako czarnoskórego mężczyznę w wieku 30-40 lat.

Portal twierdzi, że napastnik może być znany policji, ale jak dotąd nie został ujęty.

Marcin mieszkał w Anglii wraz z ojcem od 5 lat. Obaj pracowali na budowach w dzielnicy Stamford Hill w płn. Londynie.
PAP

Vote up!
0
Vote down!
0

Jadwiga Chmielowska

#135571

a ostatnio to byla sprawa w sadzie....

byle nie mnozyc bytow

jak podaje np:

http://www.manchesterwired.co.uk/news.php/128727-Polish-man-murdered-in-Finsbury-Park-after-WWII-slurs

A Polish teenager was killed by a man in north London who blamed his country for World War II, a court has heard.

Marcin Bilaszewski, 19, was stabbed outside Finsbury Park station last May. The teenager, who lived in Tottenham, was attacked following a row on a bus.

Dutch national Alphonse Kruizinga, 33, of no fixed address, denies the murder and two charges of knife possession."

no chyba, ze jakies inne nowe ...

ale ja nie wiem

Vote up!
0
Vote down!
0
#135651

nigdy dość przyzwoitości i honoru

Nie wiem na co czekają euro i nasi posłowie ,  media ze wszystkimi znanymi Polakami.powinno to być nagłośnione co najmniej tak bardzo jak sprawa karykatur Mahometa na świecie i rejwach w sprawie Grossa w Polsce.Jest to identyczne zachowanie jak Łódzkie morderstwo pana Rasiaka,dokonane przez zindoktrynowanego człowieka propagandą szumowin rządzących Polską.

Vote up!
0
Vote down!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#135576

Czwartkowy wieczór, jadę taksówką z lotniska. Godzina dziesiąta wieczór. Dojeżdżamy do jednego z większych miast. Na ulicach kręci się pełno dość dobrze wstawionej i głośnej młodzieży. Pani szofer przy kolejnej, głośno zachowującej się na ulicy grupie komentuje:

- ...studenci....

Zdziwiłem się, bo miałem wrażenie, że pomyliły mi się dni tygodnia:

- Przepraszam, ale dzisiaj mamy czwartek, prawda..?

- Tak.

- Jutro jest u was jakieś święto, dzień wolny od pracy....?

- Nie... piątek....

- Czyli jutro idą się uczyć...?

- Tak.

- To jaki jest sens prowadzenia takich zajęć jak połowa z nich będzie spać?

Uśmiech. -Ty chyba nigdy na studiach nie byłeś. Oni piją w czwartek, bo w piątki jeżdżą do domu.

Nie chciałem być niemiły więc komentarz o tym, kto jest kierowcą a kto inżynierem po którego została wysłana taksówka na lotnisko zostawiłem dla siebie. Jeżeli młodzież uczy się tam przez trzy dni w tygodniu to co się dziwić? Za to dziwię się, że pozwalamy narodom taksówkarzy rządzić naszą ojczyzną.

Vote up!
0
Vote down!
0
#135582

Sorki, ale raczej wszyscy się bawią we czwartki. Zawsze tak było. Z tego co pamietam tak było na studiach, w technikum również... Teraz idziemy na imprę we czwartek bawimy się do rana ( no juz taki młody nie jestem). Rano do roboty bo piatek... Nie wiem czemu się dziwisz?

************************** BETTER DEAD THAN RED!

Vote up!
0
Vote down!
0

**************************
BETTER DEAD THAN RED!

#135732

 Ciekawe jaka będzie reakcja polskiego rządu na ten mord z nienawiści ?

 W podobnych przypadkach rząd USA  zawsze reaguje ostrymi sankcjami.

Vote up!
0
Vote down!
0
#135590

Po pierwsze, zabito Polaka w kraju należącym do UE, a domaganie się sprawiedliwości może popsuć stosunki z tym państwie, całą wspólnotą i utrudnić rządowi objęcie prezydencji.
Po drugie, zabójcą był obywatel innego państwa Unii, co tylko pogarsza sprawę z punktu powyżej.
Po trzecie był czarny, domaganie się dla niego kary będzie odebrane, jako forma rasizmu, a wczasach "polityki miłości" nie ma na niego miejsca!!
Po czwarte, mógł znieść z honorem obelgi i zgłosić się ze skargą w najbliższym konsulacie, a tak zachował się jak szowinista, nacjonalista, bo kto widział, żeby w integrującej się Europie walczyć o dobre imię kraju swojego pochodzenia?! Przecież nawet rząd tuski tak nie robi, a rząd to władza, nie?!

Gorzki to sarkazm. Kiedy ginąć muszą młodzi Polacy, w obcych krajach za Polskę w czasie pokoju, bo polityka historyczna tego (nie)rządy ,a i paru poprzednich, ogranicza się do budzenia wstydu za Polskę, zamiast budować dumę Narodową i dbać o prawdę historyczną.

Niech spoczywa w pokoju, ten dzielny Polak.

Vote up!
0
Vote down!
0
#135698

przekonanie mordercy o potrzebie wyrżnięcia naszego Narodu na pewno wynikło z indoktrynacji multi-medialnej.

najciekawsze, że dopiero 7 lutego br. ujawniono rasistowskie tło tej zbrodni choć zabójstwa dokonano 8 maja 2010r.

PS.
poruszałem ten temat w swojej notce sprzed kilku dni:
http://niepoprawni.pl/blog/3357/zniwa-grossa

===
życie trwa dopóty, dopóki nie jest wszystko jedno

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
jam... z tego, co mnie boli

#135704

w ANGLII nie ma cywilizacji. Oni nie maja zielonego pojęcia co mówią i piszą.To w końcu drugi PAKISTAN.

Po za tym bardzo komuś zależy aby o Polsce pisano i mówiono źle i jest to na pewno przede wszystkim nasz kochany rzad.

Vote up!
0
Vote down!
0
#174752