Bojkot Kuby Wojewódzkiego - Bojkot Coca- Coli

Obrazek użytkownika Jadwiga_Chmielowska
Kraj

odJadwiga Chmielowska
doinfo@cocacola.pl

data29 kwietnia 2010 18:41
tematbojkotuję wasze produkty
wysłana przezgmail.com

ukryj szczegóły 18:41 (0 min temu)

Informuję, że od dzisiaj nie bedę kupować żadnych produktów Coca Coli!
Cała moja rodzina zrobi to samo. Namawiam do tego też wszystkich moich znajomych.
Sponsorujecie Państwo niesmaczne wygłupy Kuby Wojewódzkiego!
Wspieracie tym samym działalność majacą na celu ośmieszanie narodu polskiego. Finansowanie przez Was drwienia z tragedii, w której straciła życie elita polskich władz z Prezydentam RP na czele dyskwalifikuje Coca -Colę.
Nie życzymy sobie by z naszych pieniędzy, które wydajemy na zakup Waszych produktów były finansowane tego typu przedsięwzięcia.
Bedę też odradzać wszystkicm zakup Waszych towarów przy każdej okazji!
Informację o mojej akcji podam na portale internetowe i roześlę mailem do wszystkich znajomych.
Jesli będziecie dalej sponorować tego typu zachowania to rozpoczniemy ze znajomymi organizację hepeningów ośmieszających Waszą firmę.
Z poważaniem
Jadwiga Chmielowska

Brak głosów

Komentarze

Coca-Cola wycofała się ze sponsorowania tegoż programu, więc apel jest już raczej nieaktualny.

http://www.informacje.sky.pl/?p=20265

Nawiasem mówiąc to CC jest w Polsce firmą, która ma udziały w wielu innych markach (np. wody mineralne itp.), ale to już po sprawie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#57249

Coca-Cola odcięła się oświadczeniem od tego programu ale nie od sponsorowania stacji. Bojkot dopiero się rozwija i ty plujący ogniem nie wprowadzaj dezinformacji. Bojkot trwa.

Vote up!
0
Vote down!
0
#57253

Nie mnie o tym decydować co tam się bojkotuje, ale chciałem sobie zauważyć, że w Polsce większość mediów jest nie ten teges, a firmy muszę się gdzieś reklamować, więc idąc tym tokiem rozumowania (który przedstawiłeś) należałoby bojkotować dosłownie wszystko. Nie wiem jednak czy to jest możliwe. Osobiście uważam, że to narażą na śmieszność.

Jeśli się wycofali ze sponsorowania tego programu, to moim zdaniem postąpili okej. Ale oczywiście - jak już rzekłem - nie mnie decydować o tym co tam się bojkotuje.

Vote up!
0
Vote down!
0
#57254

wygłupy Kuby Wojewódzkiego zawsze były poniżej poziomu jakiegokolwiek - tego oczywiście nie muszę podkreślać, wyrażam swoje zdanie -
co do coca-coli, to żałuję, szkoda, trudno, ale wcale nie zależy mi na jej spożywaniu

oczywiście popieram protest, szanuję mój naród i własne korzenie - nie lubię, gdy uwłaczają mnie i mojej ojczyźnie
i nie zamierzam się do tego dokładać finansowo

Vote up!
0
Vote down!
0
#57318

cola prowadzi rozmowy ale nie wycofała się z niczego. ten pedalski niby rap zniknął ze strony coli zero ale nadal jest na eska rock. Znamienne jest to że cola zero która smakuje jak szczyny sponsoruje dwa zera które kiedyś były symbolem kibla. 

kborucka@eur.ko.com

 Szanowny Panie,

chcieliśmy zapewnić, że jako sponsor programu Eska Rock nie mamy wpływu na jego zawartość. Dlatego też nie byliśmy świadomi, że nasza marka zostanie wykorzystana w politycznym kontekście wyemitowanej wczoraj piosenki, która może obrażać uczucia wielu Polaków. Łamie to naszą zasadę nieangażowania się w jakąkolwiek działalność polityczną. Podjęliśmy już rozmowy z radiem Eska Rock, żeby całą sytuację wyjasnić i zapobiec w przyszłości wykorzystywaniu naszego logo w podobnym kontekście.  

Z poważaniem

Katarzyna Borucka
Dyrektor ds. wizerunku firmy, kontaktów zewnętrznych i komunikacji
Coca-Cola Poland Services Sp. z o.o.
Tel. +48 22 579 68 35
Fax. +48 22 579 68 69

Vote up!
0
Vote down!
0
#57255

Ja i tak nie kupowałem niczego z CC poza Kroplą Beskidu, ale jak chcecie bojkotować, to oto jest lista marek:

 

Fanta
Sprite
Lift
Kinley Tonic
Powerade
Cappy
Nestea
Burn
Kropla Beskidu

Vote up!
0
Vote down!
0
#57256

Widziałem tych kundli Wojewódzkiego i Figurskiego

dariusz6322, 29 kwiecień, 2010 - 23:16
k...a nie wierze że można zrobić coś takiego co to za gnoje
co to za wychowanie, wykształcenie i z jakiego wielkiego miasta wynosi się taki poziom chamstwa. I z takim oto badziewiem zmagał się śp. Prezydent a teraz próbują wciągnąć w to mojego Kandydata. Hak im w smak i tak to my Wygramy!!!!!!!!!!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#57257

Podając tę listę paradoksalnie zareklamowałem CC, gdyż przypuszczalnie większość z was wkrótce zapomni o sprawie bojkotu, a do waszej podświadomości przenikną te marki. (;

Bojkot jest skuteczny tylko wtedy, gdy ludzie się zacietrzewią. Warto również zauważyć, że nawołując do bojkotu danego towaru niekiedy de facto można przyczynić się do jego promocji, bo jeśli bojkot nie okaże się skuteczny, a dużo ludzi przeczyta informację o bojkocie, to to będzie reklama. (;

Vote up!
0
Vote down!
0
#57263

Dla mnie jest oczywiste - syfu tego nie pijam , gównianej gazety nie kupuje .
co do pedałów -

Czy nie zauważyliście . Mówienie o tym gównie to jest ich sukces .

Jadwigo zbojkotuj jeszcze pare Osób .
Nazywać rzeczy po imieniu !!!

Jak paddał Baildon(wiertła elektrody) - mówiłem sprzedawcy wierteł:"będziesz wpierdalał niemiecki chleb ".

Vote up!
0
Vote down!
0
#57264

Obaj dziennikarze zostali czasowo zawieszeni w działalności radia 19 marca 2009 roku, po tym gdy w programie "Poranny WF" Michał (tłumacząc na angielski słowa Kuby) powiedział o Lechu Kaczyńskim "Small, retarded, stupid man called president of Poland Lech Kaczyński", co można przetłumaczyć jako "Mały, niedorozwinięty, głupi człowiek nazywany prezydentem Polski, Lechem Kaczyńskim"........to nie dziennikarze, a swołocz medialana.

Vote up!
0
Vote down!
0

Marika

#57266

coca cola - jak najbardziej, ale wzywania do bojkotu tej dwójki to raczej kula w płot, tych pajaców to tylko bawi i dowartościowuje. Wystarczy przypomnieć, ze gdy Leszek Bubel nagrał o Wojewódzkim kawałek, ten jeszcze puszczał go u siebie w radiu. Tu potrzebne są inne rodzaje perswazji, bo apele do przyzwoitości to coś jak nawracanie Urbana.

Vote up!
0
Vote down!
0
#57270

Najmniejszy fiutek w mieście? źródło : ]]> Wojewodzki o Figurski oberwali od raperow]]>
materiał z niepoprawni.pl : " Najmniejszy fiutek w mieście .." pozdrawiam ............................ "Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości" ]]>http://andruch.blogspot.com/]]>
Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#57280

Bardzo zaluje ze mieszkam obecnie poza Polska. Gdybym mieszkal w Warszawie, namierzylbym pomaranczowego porszaka tego SKURWYSYNA wojewodzkiego i bym go  maksymalnie zbezczescil, tak jak ten SKURWIEL bezczesci nasze wartosci. Mowie tu o zakupie dwoch wiader sfermentowanej gnojowy od rolnika, lub zawartosci rolniczego szamba, namierzenie na jakims parkingu samochodu tego SKURWIELA, a nastepnie szybkiej akcji polegajacej na wybiciu szyby i wlaniu zawartosci wiader do srodka.

Bardzo, ale to bardzo zaluje ze nie moge szybko dostac sie do Warszawy.

Bojkoty to zamalo, te SKURWYSYNY musza sie bac !!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#57307

To chyba byłaby właściwa odpowiedź dla kogoś, kto najpierw wtyka polską flagę w kupę, a póniej razem z innym dziennikarzyną bezcześci nas hymn. Jakim prawem takie bydło (przepraszam, cytuję ;)jest w polskiej tv? I coś, czego nie rozumiem najbardziej: dlaczego to to ktokowliek ogląda? Ręce opadają - ilu jest Polaków w Polsce?!

Vote up!
0
Vote down!
0
#57310

Ludzie ogladaja to gowno bo sa zakompleksionymi idiotami. Chca sie przytulic do wyszczekanego chama, bo sami boja sie osmieszenia. Jest to ten sam mechanizm jaki mozna zaobserwowac w szkole: zawsze znajdzie sie jakis cham ktory osmiesza i poniza slabszych, zawsze wokol takiego chama gromadzi sie wianuszek wielbiceieli. Kim sa ci wielbiciele ? Sa to najbardziej zakompleksione i najbardziej obslizgle osobniki w szkole, ktore staja po stronie chama, aby cham czasami nie wybral ich na swoje ofiary.

Ten sam mechanizm mamy w polskim spoleczenstwie, jest w nim wielu podlych, slabych i zakompleksionych ludzi, ktorzy beda rechotac na dyktando i dostosowywac sie do chamstwa, aby czasami nie wystawic sie na celownik chamskiego rechotu.

Jedyna skuteczna metoda zwalczania tego mechanizmu, to walenie chamow po RYJU. Chamy to w przygniatajacej wiekszosci podle tchorze, ktorzy w obliczu zagrozenia piszcza jak dziewczynki i chowaja sie w najciemniejszy kont.

Prosze pamietac takze ze wg. przedwojennych kodeksow honorowych cham nie ma zdolnosci honorowej, tak wiec nie mozna sie z nimi pojedynkowac. Chama mozna jedynie walic w RYJ. I my musimy w ten sposob dzialac, koniec politycznej poprawnosci, koniec mdlej gadki o pojednaniu narodowym. Dominujacym uczuciem wsrod chamow, zdrajcow i ich poplecznikow powinien byc STRACH. A my powinnismy wykorzystac najlepsze wzory Panstwa Podziemnego i traktowac chamow i zdrajcow tak jak w czesie wojny traktowalo sie folksdojczy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#57313

Tak, myślę, że trafił Pan w sedno, dlatego właśnie ludzie to oglądają. Przyznaję jednak, że przemocy nie cierpię. Bardziej odpowiada mi "walenie po ryju" innego rodzaju.
Przypomniał mi się "Dobry", tam było parę fajnych pomysłów na likwidowanie takich pajaców przez publiczne ośmieszenie. I to samą tylko prawdą. Ba! Nie byle kto to pisał, Łysiak...

Swoją drogą, pomysł z unurzaniem samochodu w zawartości szamba nie jest może szczególnie wysublimowany, ale bardzo przemawia do wyobraźni :) - ma tak duże znaczenie symboliczne, że nawet największy głab zastanowiłby się później dwa razy, zanim zbezcześciłby polskie świętości.

Vote up!
0
Vote down!
0
#57316

tego typu osoby nie mają zasad moralnych, a w ich mentalności nie mieści się pojęcie "miłości bliźniego"

ktoś Polakom narzuca taki styl bycia, karmi nas szmatławą prasą, która ma coraz niższy poziom, itd.
chodzi o deprawawację narodu

Vote up!
0
Vote down!
0
#57319

 się z takim potraktowaniem chamów.

Vote up!
0
Vote down!
0
#57381

Fakt, ze subtelnosci w tym malo, ale za to duza skutecznosc.

Vote up!
0
Vote down!
0
#57346

 powiatowy tak naprawdę się nazywa.To taki prostak,że dziwię się że ktoś tego gł..ka  ogląda. Myślę że to Z.d.

Vote up!
0
Vote down!
0
#57349

 I nie ma co się wozić, co wypada, a co nie wypada, czy to zadziała czy nie. Trzeba działać. Może te pajace sobie z tego zakpią w swoim "show", ale jakiś pożytek zawsze będzie. Raz oni będą wiedzieli, że nie są bezkarni, dwa "naród" dostrzeże, że to nie są żadne święte krowy. Trzeba też ośmieszać to dziadostwo nie tylko z pozycji narodowo-konserwatywnej. Zagrać czasem dekadenta (zwłaszcza w kontaktach z ludźmi młodymi) - "Wojewódzki? Rany, to to się w ogóle jeszcze ogląda?!". Zrobienie z nich "obciachu", "niemodnych spodni" z zeszłego sezonu może być na dziś najskuteczniejszą metodą na pozbycie się tej hołoty.

Vote up!
0
Vote down!
0
#57352

Widziałem tych kundli Wojewódzkiego i Figurskiego

dariusz6322, 29 kwiecień, 2010 - 23:16
k...a nie wierze że można zrobić coś takiego co to za gnoje
co to za wychowanie, wykształcenie i z jakiego wielkiego miasta wynosi się taki poziom chamstwa. I z takim oto badziewiem zmagał się śp. Prezydent a teraz próbują wciągnąć w to mojego Kandydata. Hak im w smak i tak to my Wygramy!!!!!!!!!!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#57378

W ogóle nie piję Coca Coli. A tych dwóch durniów chyba nikt, poza grupką im podobnych, nie traktuje poważnie. Jarosław Kaczyński i tak ma duże szanse, żeby zostać prezydentem, więc żałosne podrygi Wojewódzkiego i Figurskiego mogą się na nic nie przydać.

Vote up!
0
Vote down!
0
#57446

Dear Sir,

Thank you for your e-mail which we have received from our Atlanta office and were asked to respond to on behalf of our company.

As a private company, we do not support any political party or movement and always seek to ensure our marketing activity is sensitive to local opinions and cultures. This is the case everywhere we operate.

I fully understand this recent broadcast by the Eska Rock programme may have offended you. However, I would point out that as a sponsor of the programme, we have no influence over its contents and were not aware that our brand logo would be used in the video clip that was broadcast. Our local manager has already requested that our branding be removed from the website with immediate effect.

By no means, was the use of our brand logo on this occasion an indication of our support of the content of the ESKA Rock broadcast. Leadership team in Poland has asked ESKA Rock to explain how our logo came to be used in this way to prevent similar situation in the future.

Yours sincerely,
Beata Ptaszyńska-Jedynak
Public Affairs and Communications Manager
Coca-Cola Poland Services Sp. z o.o.
__________________________________________________________

W związku z tym, że powyższa odpowiedź z centrali firmy Coca-Cola Polska jest uprzejma ale w tonie kompletnie "niezobowiązujacym" poniżej dalsza treść korespondencji.

Piszcie swoje protesty nadal.
Protesty właściwie skanalizowane będą niezwykle skuteczne.
__________________________________________________________

Pani Beata Ptaszyńska-Jedynak
Public Affairs and Communications Manager
Coca-Cola Poland Services Sp. z o.o.

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź i zapewnienie o podjęciu starań wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.
Muszę przyznać, że choć ton listu jest miły, to nie zapowiadają Państwo żadnych konkretnych działań, które miałyby zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości. Informacje, które ukazały się w mediach po skierowaniu do Państwa protestów przez osoby, które poczuły się urażone programem radia Eska Rock, mówiące o usunięciu logo Coca-coli z nagrania są dla mnie niewystarczające.
Film z przedmiotowej audycji wciąż krąży po Internecie a zdjęcia Kuby Wojewódzkiego podczas wykonywania obrażającego uczucia Polaków utworu widnieje w Internecie z Państwa logo. Myślę, że starania Państwa firmy powinny objąć coś więcej niż tylko usunięcie logo z nagrania na portalu, który nadal emituje przedmiotowy, obraźliwy wideoklip . Nagranie audycji zniknęło ze strony internetowej ale po kilku godzinach wróciło, tym razem już bez logo Coca-coli.
Zdaniem Marcina Bisiorka, dyrektora programowego radia Eska Rock, „(…) program Wojewódzkiego i Figurskiego jest audycją publicystyczno-satyryczną, która nie jest zaangażowana politycznie. (…)Poranny WF” zostaje na antenie, nic się nie zmienia”.
Żądanie jedynie usunięcia logo Państwa firmy z tego programu nie przystaje w żaden sposób do szkodliwości i strat, które mogą być Państwa udziałem w reakcji na Państwa zaistnienie w obraźliwym incydencie i nieadekwatną do tej sytuacji Państwa reakcję wobec Eska Rock.
Zważywszy, że nie jest to pierwszy taki przypadek i jest niemal pewne, że intencje firmy Eska Rock są wątpliwe Państwa reakcja jest wyjątkowo nieadekwatna do sytuacji. W dniu 22 marca 2009 roku, ukazało się oświadczenie Radio Eska „W ubiegły czwartek Kuba Wojewódzki i Michał Figurski w swoim porannym programie „Poranny WF” w radiu Eska Rock naśmiewali się z wykładu, który prezydent wygłosił w Wyższej Szkole Handlowej. Figurski odgrywał rolę prezentera BBC i kiepskim angielskim relacjonował wystąpienie Lecha Kaczyńskiego. Padły słowa: „Mały, niedorozwinięty, głupi człowiek, zwany prezydentem Polski, Lechem Kaczyńskim” Po audycji obydwaj dziennikarze zostali zawieszeni na tydzień. Zachowanie dwójki dziennikarzy zostało ocenione przez dyrekcję stacji jednoznacznie. Mamy świadomość, że prowadzący program „Poranny WF” dopuścili się niegodnego zachowania oraz złamali zasady, którymi powinien kierować się każdy dziennikarz – czytamy w korespondencji. Jednocześnie informujemy, że bezzwłocznie podjęliśmy działania prawne wobec wymienionych dziennikarzy, zawieszając ich w prawach pracowniczych do czasu wyjaśnienia sytuacji – napisali w liście dyrektorzy radia Eska Rock i grupy Radiowej TIME S.A. Swój list kończą obietnicą: Dołożymy wszelkich starań, by podobny incydent nie miał miejsca w przyszłości. List dyrekcji radia Eska Rock został opublikowany na stronie internetowej prezydenta Lecha Kaczyńskiego.””

Ponieważ radio Eska Rock nie zamierza przeprosić i wciąż publikuje obraźliwy wideoklip myślę, że bardziej adekwatne byłoby z Państwa strony:
- całkowite wycofanie się ze sponsoringu radia Eska Rock oraz niewspieraniu innych rozgłośni Grupy Radiowej Time, której Eska Rock jest częścią,
- niezamieszczanie reklam w wyżej wymienionych mediach.
- dołożenie wszelkich starań w usunięcie skutków zaistniałej sytuacji.

Ponieważ siła wspomnianego radia wynika z Państwa sponsoringu oraz ze sprzedaży reklam (między innymi Państwa firmy), nie mogę się zgodzić, aby moje pieniądze, które wydaję na Państwa produkty szły na potrzeby organizowania w przyszłości takich jak ta wspomniana uwłaczająca akcja, organizowana przez to medium. Wstrzymuję się całkowicie od zakupów Państwa produktów, do czasu, kiedy Państwo zaprzestaniecie sponsoringu i zamieszczania reklam w radiu Eska Rock oraz innych rozgłośniach Grupy Radiowej Time, której Eska Rock jest częścią.
O swojej decyzji poinformuję również swoich znajomych, rodzinę i inne osoby, które podzielają istotne dla mnie wartości.

Łączę wyrazy szacunku.

Vote up!
0
Vote down!
0

________________________________________________________________ "Nie martwcie się, jeśli nie stanowimy większości. Wszystko czego potrzebujemy, to mniejszość zamiłowana w rozpalaniu ognia wolności w umysłach ludzi." - Samuel Adams

#57469