Czy już powstanie

Obrazek użytkownika Jadwiga_Chmielowska
Świat

Tuż przed północą z 23 na 24 stycznia 14r., po siedmiogodzinnych negocjacjach z władzą, liderzy opozycji wystąpili na Majdanie przed powstańcami, bo tak najczęściej są nazywani obrońcy i uczestnicy Majdanu. Informacja o rezultatach nie zadowoliła powstańców. Odbyło się głosowanie nad decyzją - co dalej. Postawiono trzy warianty:
- przedłużyć rozmowy z rządem;
- zgodzić się na porozumienie kończące protesty;
- kontynuować aktywne działania.
Las podniesionych rąk zadecydował – Majdanowcy kontynuują walkę o prawa narodu do samostanowienia. To historyczna decyzja – twierdzi Oles Szewczenko – współzałożyciel Grupy Helsińskiej na Ukrainie w latach 80.
Ranni muszą mieć pieniądze na leczenie. Na Ukrainie brakuje wszystkiego, za strzykawki, materiały opatrunkowe i leki trzeba płacić. Tylko teoretycznie służba zdrowia jest bezpłatna.
Wg informacji Związku Zawodowego Dziennikarzy Ukrainy przeszło 80 dziennikarzy relacjonujących sytuację zostało rannych.
Stowarzyszenie Pokolenie w Katowicach organizuje pomoc materialną. Do Kijowa dotarła delegacja Stowarzyszenia "Solidarni 2010" z Ewą Stankiewicz na czele. Ukraińcy bardzo mile wspominają przerwany koncert Telewizji Republika. Pamiętają zwłaszcza, że była to jedyna zagraniczna telewizja relacjonująca na żywo atak Berkutu na Majdan. Nadchodzi coraz więcej sygnałów, że ostrą amunicją dysponowali jedynie Rosjanie. Jeśli informacje o udziale rosyjskich snajperów się potwierdzą, to znaczy, że Rosja nie tylko miesza się w wewnętrzne sprawy Ukrainy ale i rozpoczęła zbrojną interwencję. Ukraińcy podjęli jednak decyzję o walce. Chcą żyć w wolnym kraju. Wiem, że zwyciężą ,choć walka może być nie tylko krwawa ale i długa.
Dziwi jednak obojętność rządów i społeczeństw państw UE. Nic nie mówi się o wprowadzeniu sankcji przeciwko rządzącym oligarchom. Ukraińcy walczą o kształt i oblicze Europy.

Artykuł ukazał się na portalu SDP.PL

Zobacz:
http://www.youtube.com/watch?v=8o4EhucDF_4
http://blogs.pravda.com.ua/authors/sokolenko/52e260612f3da/http://www.youtube.com/watch?v=9zqS36oaQ7Q&feature=youtu.be

Brak głosów

Komentarze

Jak my zostaliśmy przez "przyjaciół" jej oddani
Możliwe bo rządzą teraz te same układy
A te może zmienić rewolucja , nie parady
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
-1

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#400966

Skad sie bierze takie wielkie poparcie dla Unii Europejskiej posrod polskich patriotow?

Samostanowienie wewnatrz Unii Europejskiej to oksymoron.

  Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
1
Vote down!
-1

Lotna

 

#401005

"Majdanowcy kontynuują walkę o prawa narodu do samostanowienia"

...niestety, to nie jest tak, przystepując do Eurokołchozu niestety wyzują się ze swojej suwerenności...vide Polska

"Dziwi jednak obojętność rządów i społeczeństw państw UE."

...mnie jednak nie dziwi...Ukraina jest łakomym kąskiem dla UE, ale niestety tam najprawdopodobniej może się toczyć scenariusz taki jak w Syrii, gdzie tzw. rebelianci są obcymi najemnikami, którzy rozwalają kraj w imię "demokracji"...tak działają korporacje, aby pozyskac nowe rynki zbytu i aby przejąć dobra materialne rozpracowywanego kraju...Ukraina to pole bitwy na którym walczą tylko dwie strony, europejska hasbara i rosyjska rozwiedka...ukraińcy się nie liczą...tzw. obrońcy pokroju Kliczki, to tzw. pożyteczni idioci...coś pokroju naszego Bolka elektryka

...scenariusze sa zawsze podobne...proszę zobaczyć te dwa krótkie filmiki...one wyjaśniają, jak działają międzynarodowe korporacje...pozdrawiam niepoprawnie

Vote up!
0
Vote down!
-1

http://trybeus.blogspot.com/

#401006