Katastrofa Suchoja Superjet-100, a tragedia Smoleńska Tu-154M

Obrazek użytkownika Synteza
Świat

Putin ma teraz problem jak wyjść z tego z twarzą. Jak udowodnić winę pilotów nie przejmując dowodów w sprawie? Rosji musi na tym zależeć, aby nie zaprzepaścić jedynej nadziei na odbudowanie przemysłu lotnictwa cywilnego. Z drugiej jednak strony nie może zażądać zwrotu czarnych skrzynek, bo oznaczało by to zupełną sprzeczność ze Smoleńskiem w sprawie o znaczeniu wielokrotnie mniejszej z racji pozycji społecznej osób które tam zginęły. Trudno jednak przewidzieć co zrobi Putin – możliwe, że Polskę ma już totalnie gdzieś z racji całkowitego rozpracowania rządzących (np. sprawa połączeń telefonicznych po tragedii) i uwikłania ich w zamach w Smoleńsku, a jednocześnie opanowaniu agenturalnym podległych mu służb i wspierających go mediów. Co by jednak nie zrobił w kwestii Suchoja to jednak straci, albo szanse odbudowania produkcji samolotów cywilnych, albo wizerunek „normalności” przejęcia samolotu wojskowego innego kraju na którym zginęła cała jego elita niepodległościowa, a do tego 10 najwyższych funkcją generałów! Trochę sprawiedliwości jeszcze na tej Ziemi jest, szkoda tylko, że jednak musieli przy ty zginąć kolejni niewinni ludzie, aby prawda wyszła na jaw, na pewno jednak ich rodziny nie wejdą już do ruskich samolotów. Zastanawiające jest tylko czy Indonezji również zależy na prawdzie i czy nie przeprowadzą dochodzenia po myśli Rosjan mimo, że zginęli ich obywatele – Putin może coś im zaproponować w promocji dla ich armii za „milczenie”, a ludzi przecież mają dużo.
Ps. Wracając do spraw krajowych martwi mnie, że mamy totalne zapętlenie tzn. PO zrobi właściwie wszystko przeciwnie do PiS, a PiS wymyśli prawie wszystko co nie jest po myśli PO. W ten sposób system się totalnie niewydolny, nie ma żadnej współpracy na poziomie merytorycznym i dobra kraju, z tym że PO jako partii Powszechnej prOstytucji, czyli dawania wszystkim wszystko tylko nie Polakom nigdy na tym dobru nie zależało – podstawowe ośrodki jakie mają uzyskiwać korzyści z władzy Tuska to Paryż, Berlin i Moskwa – dlatego też częste nagrody dla niego przyznawanie np. w Niemczech. Boję się, że dla przejęcia władzy Kaczyński jest gotów zbyt dużo obiecać, a biorąc pod uwagę nasze zadłużenie spowodowane przez agenturalne i mafijne rządy Powszechnej prOstytucji, spełnienie tych obietnic praktycznie oznacza samobójstwo, oczywiście obietnice w demokracji nie mają żadnego sensu bo ludziom można wmówić wszystko, ale nie na tym polega funkcja „męża stanu”. Może lepiej faktycznie poczekać, aż się tan system rozwali, jednocześnie tworząc oddolne struktury, które będą w stanie odbudować ten kraj z ruin, a zarazem uświadamiać społeczeństwo co do konieczności budowania silnego kontrwywiadu i powszechnej obrony terytorialnej, bo jedyne w ten sposób Polska może odzyskać niepodległość i być niezależnym i liczącym się kraję między „młotem” Niemiec i kowadłem Rosji. Można to rozumieć tak, jeżeli Polska była by hartowaną stalą to między „młotem i kowadłem” stworzy się wspaniały miecz, a jeżeli jest tylko złomem, jak teraz, to powstanie z tego tylko łopata to wykopania własnego grobu – wydaje mi się, że to ciekawe porównanie.

Brak głosów

Komentarze

Na Węgrzech ludzie cierpliwie czekali. Okrągłe 8 lat, aż w końcu w 2006 Gyurcsány popełnił kardynalny błąd: w Balatonöszöd cynicznie i dumnie na posiedzeniu egzekutywy ("eks")komunistów powiedział: „kłamaliśmy rano, w południe i wieczorem, w dzień i w nocy, tygodniami, miesiącami, latami i wszystkich oszukaliśmy, przez oszustwo dorwaliśmy się do władzy”! I co? Naród oburzył się, demonstrował, a głupi Gyurcsány zaczął popełniać błą za błędem ze źle wyreżyserowanymi prowokacjami! I potknął się! Bo w wyborach 2010 r poniósł sromotną klęskę! Z indywidualnych okręgów wyborczych tylko jeden ("eks")komunista trafił do Parlamentu, i dwudziestu kilku z list! A ponad 3/4 mandatów poselskich zaorała FIDESZ-KDNP Viktora Orbána, resztę "skrajnie prawicowa" (bujda! — narodowa) Jobbik oraz pies wie jak "LMP", która raz tu, raz tam głosuje. Czyli tylko cierpliwość może uratować RP! Pozatym historia jest najlepszym nauczycielem, a ja jestem (również) historykiem! Oj, miałbym mnóstwo porad dla Pana Prezesa PiS Kaczyńskiego! Bo tu, z Budapesztu wiele rzeczy widzę inaczej, obiektywnie! I nieraz zdarzyło się w polityce, że któraś z demokracji, która nagle znalazła się w biedzie, z zagranicy sprowadziła Rodaka, który pomógł! A w końcu z Budapesztu nie jest tak daleko do Warszawy! Ale nie POlecę samolotem!

Szczęść Boże!

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

Vote up!
0
Vote down!
0

Szczęść Boże!

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

#253858

A ja mysle ze Allach sie odpowiednio zemscil na Ruskich i im to cudo techniki zwalij na ziemie za Smolensk kiedy ruskie zwalili nasz samolot .Byloby dobrze zeby Allach zalatwil w taki sposob samolot Putina znim na pokladzie ,.Bedziemy czekac,A naprawde by nas ucieszyl gdyby  wzial na poklad tusko matolka i gojowego

Vote up!
0
Vote down!
0
#253918

O napewno! Czeczeńcy i inni nie przebaczą tego, co po hitlerowsku-stalinowsku-atatürkowsku robią w ich okupowanej ojczyźnie! A głupi Putin doczeka się, że pojawi się Alkaida, z którą będzie bezsilny, bo to ICH produkt! Osama bin Laden był ich wychowankiem! Ale cóż: bumaga zawsze wraca tam, skąd ją wysłano i ruski jak połapią się, będzie dla nich zapóźno!

Szczęść Boże!

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

Vote up!
0
Vote down!
0

Szczęść Boże!

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

#253953

błąd techniczny serwera

Vote up!
0
Vote down!
0

Szczęść Boże!

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

#253952

film znaleziony na YT, z serii ciekawostki Google Earth. Proszę obejrzeć skupiając uwagę na minucie 2.35-2.40. Jest tam samolot, o dziwo jak żywy Tu 154, ukryty w lesie. Zdjęcie pochodzi z czerwca 2010. Współrzędne miejsca, dziwnie oscylują wokół Smoleńska. Są celowo zatarte ale ja je być może odcyfrowałem, 54 24 28 44 N i 32 23 00 24 E. Może ktoś z lepszym wzrokiem pobawi się w Sherlocka?...
http://www.youtube.com/watch?v=nV39ZejBfMU&feature=related

Vote up!
0
Vote down!
0
#253955

USA na pewno wie o tym coś więcej! Ich kamery sputnikowe widzą wszystko, a więc napewno i to nagrali! Moja wersja: samolot dokonał przymusowego lądowania, bo polscy piloci byli najwyższej klasy! Samolot natychmiast opanowali eks funkcjonariusze KGB, sprawnie i zręcznie wszystkich wymordowali, samolot zabrali, a na miejsce przywieźli szczątki innych samolotów! Potem porozrzucano resztki bagażu i zwłoki! A laptopy, komórki, osobiste notatki przewieziono na plac Dzierżyńskiego (były gmach KGB) w Moskwie! Przecież po pierwszych sekcjach zwłok ofiar stwierdzono, że nie znakeliono u nich obrażeń wewnętrznych! Czyli "niewiadomo" od czego zmarli! Zmarli? Zamordowano ich! Zastrzykiem z super nowoczesnej strzykawki pod wysokim ciśnieniem, bezśladowo wstrzykującej truciznę, która szybko rozpada się na "niegroźne" komponenty chemiczne, które obecne są w każdym organiźmie ludzkim! A komu zależało na śmierci Kaczyńskiego - wroga Rosji i całego polskiego sztabu generalnego i władz najwyższych? W Polsce najwyżej było kilku podwykonawców, np. ten "technik" z lotniska, ktry pod brzuch samolotu wstawił aparat zakłócający czy nawet sterujący elektronikę samolotu!

Szczęść Boże!

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

Vote up!
0
Vote down!
0

Szczęść Boże!

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

#254171

Niepotrzebnie służby Putina miały by się tak męczyć i ryzykować wielokrotnie bardziej niż po prostu spowodować katastrofę lub w ostatniej fazie podchodzenia do lądowania, gdyby jednak lotnicy zdecydowali się "odejść", aktywował ładunek wybuchowy w samolocie. Myślę, że te teorie z dwoma miejscami i samolotami są inspirowane przez FSB/GRU, aby odciągnąć uwagę od zwykłych i prostszych metod likwidacji polskiej elity niepodległościowej. Rosyjscy oprawcy są zwolennikami prostych i sprawdzonych rozwiązań - przykład Katynia się kłania.

Vote up!
0
Vote down!
0
#254342

Filmik niezły ale samolot leżał w okolicach Portland w stanie Oregon.

Vote up!
0
Vote down!
0
#254195

Athina

Putin Dumą już czarnych skrzynek zażądał, a ze Smoleńskiem nie bedzie mial żadnego kłopotu , bo po prostu powie .....prawdę - polski rząd sam oddal całe śledztwo  w ruskie rece włacznie z dowodami , wiec akurat ta kwestia nie spędza snu z putinowskich ocząt- niestety

Vote up!
0
Vote down!
0

Athina

#254202

"Putin ma Polskę już totalnie gdzieś z racji całkowitego rozpracowania rządzących (np. sprawa połączeń telefonicznych po tragedii) i uwikłania ich w zamach w Smoleńsku, a jednocześnie opanowaniu agenturalnym podległych mu służb i wspierających go mediów"

Vote up!
0
Vote down!
0
#254207

Droga Pani Athino! Καλιμερα!
Z ucałowaniem rączek muszę klaskać! To jest ten samogol, który sobie strzelili zachłanni władzy Komorowski i Tusk! I teraz nawet gdyby byli niewinni, nikt nie zmyje z nich odpowiedzialności za tą zbrodnię! Dobry polityk nigdy nie popełni głupstw, a Komorowski już na początków zbłaźnił się tym, że przed znalezieniem wraku samolotu, ogłosił siebie królem, bo "król zmarł"! Mądry politytyk najpierw sto razy sprawdzi informację, czy rzeczywiście nie żyje, a może tylko zemdlał itd! A podejrzany jest fakt, że na przylot delegacji nikt w Smoleńsku nie czekał, chociażby jeden jedyny kierowca z Ambasady RP w Moskwie! Kolumny dla gości nie było! Nawet chociażby autobusu MPK Smoleńsk! Wiele daje do myślenia fakt, że - o czym już pisałem - po rozpoczęciu nowych sekcji zwłok, aż u dwóch zmarłych nie stwierdzono żadnych wewnętrznych obrażeń, podczas kiedy w rosyjskim meldunku przyczyną ich śmierci były "obrażenia wewnętrzne"! Czyli albo Rosjanie celowo kłamali, albo sekcje zwłok zrobili byle jak, byle tylko był ilościowy wynik w "planie pięcioletnim"! Oczywiście tych znaków zapytania jest mnóstwo w tej sprawie "katastrofy", która nawt przez przypadek nie mogła być katastrofą , a serią morderstw dokonanych z nikczemnych, z góry zaplanowanych powodów, z niesłychaną premedytacją! Czyli w takiej sprawie już dawno wszystcy prokuratorzy i policjanci RP powinni prowadzić swoje śledztwa! Tak jak we Włoszech polują na różne lokalne mafie! Ale ta mafia, która zgładziła Prezydenta Kaczyńskiego i jego ťwitę, jest stokrotnie groźniejsza i podlejsza nawet od firmy "Al Capone i ska"!

Polecam:
http://www.niepoprawni.pl/blog/6011/katastrofa-pod-smolenskiem-kto-utajnil-prawde-i-w-czyim-byla-interesie
http://www.niepoprawni.pl/blog/6011/smolensk-kto-utajnil-prawde
http://www.niepoprawni.pl/blog/6011/lenin-stalin-brezniew-jelcyn-putin
http://www.niepoprawni.pl/blog/6011/jednosc-prawicy-zwyciestwo
http://www.niepoprawni.pl/blog/6011/musimy-zmienic-unie-od-wewnatrz-i-usunac-z-niej-czerwonych-nazistow
http://www.niepoprawni.pl/blog/6011/jak-czerwoni-nazisci-walcza-przeciwko-prawicy
http://www.niepoprawni.pl/blog/6011/grozba-bolszewickiej-dyktatury-europejskiej-odpowiedz-na-uwagi-ptadeusza
http://www.niepoprawni.pl/blog/6011/popieluszko-moj-nieodzalowany-i-wspanialy-druh-z-dziecinstwa
http://www.niepoprawni.pl/blog/6011/druh-krwawych-dyktatorow-%E2%80%94-rosja%E2%80%93syria-czyli-na-wschodzie-bez-zmian
http://www.niepoprawni.pl/blog/6011/litwa%E2%80%93rosja-scigaja-zbrodnie-z-1991-%E2%80%94-gdzie-jednolita%E2%80%9C-ue-czyli-komunistyczny-miecz-damokl
http://www.niepoprawni.pl/blog/6011/rosja-blokuje-gruzje-jako-rewanz-za-utrate-europy-wschodniej

Szczęść Boże!

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

Vote up!
0
Vote down!
0

Szczęść Boże!

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

#254395

To tam, pod gołym niebem mają muzeum Tupolewów?...

Vote up!
0
Vote down!
0
#254380