Czy można było przewidzieć zamach w Smoleńsku?

Obrazek użytkownika Synteza
Historia

Zakładając hipotezę badawczą dotyczącą celowości likwidacji polskiej elity niepodległościowej i patriotycznej na wielu najważniejszych funkcjach publicznych w kraju (tzn. prezydent i współpracownicy, NBP, IPN, BBN, cały Sztab Główny Wojska Polskiego szkolony w NATO, główni politycy PIS wsławieni walką z agenturą sowiecką w kraju z WSI) należy prześledzić co do tej tragedii doprowadziło:
01) Zaangażowanie Lecha Kaczyńskiego w tworzenie koalicji regionalnej wobec dominacji Rosyjskiej i szantażu surowcowego w Europie. Podobnie dobrze niepodległości kraju służyli szefowie IPN, NBP oraz zabici politycy PIS wyjaśniając mafijne powiązania służb bezpieczeństwa wywodzących się z PRL i badający ich funkcjonowanie przed „układem okrągłostołowym” gwarantującym im nie tylko bezkarność wobec zbrodni i okupacji własnego narodu z polecenia ZSRR, ale również uprzywilejowany start w gospodarce rynkowej z racji pozostawienie struktur państwa bez zmian – Polska była dalej PRL’em tylko pod inną nazwą i z gospodarką rynkową opartą na bogactwie postkomuny. Wiadomo, że tylko kraj niezależny od obcej agentury może się rozwijać i stać się silny – Rosja nie mogła do tego dopuścić znając historię wzajemnych relacji i oczywistą sprzeczność interesów w Europie Wschodniej.
02) Całkowita uległość rządu Tuska wobec wszelkich zewnętrznych instytucji i większych od Polski krajów uwarunkowana prawdopodobnie chęcią osobistego sukcesu zawodowego w strukturach Unii Europejskiej, bo jak wiadomo nie da się niczego uzyskać dla kraju nie targując się. Putin znając profil psychologiczny tej osoby dobrze przewidział jej reakcję tzn. zgodę na przejęcie wszystkich dowodów przez totalitarną Rosję (totalitaryzm wynika z mordowania dziennikarzy niezależnych i zbrodni na cywilach w Czeczenii) i możliwość ich dowolnej modyfikacji lub zniszczenia, albo zastąpienia fałszywkami.
03) Obecność wszystkich najważniejszych generałów w samolocie dawała pewność, że Armia Polska zostanie sparaliżowana w kluczowych kilku godzinach po katastrofie i nie wystąpi o pomoc do NATO do czasu przejęcia władzy przez następcę prezydenta, który jako przeciwnik polityczny nie będzie w żaden sposób chciał wyjaśnić tej katastrofy uznając ją za „banalnie prostą” i jednocześnie mając dostęp do wyznaczenia swoich następców do wszystkich zlikwidowanych szefów kluczowych instytucji i wojska, często wywodzących się ze służb PRL powiązanych z sowiecką agenturą (chodzi o służby, a nie ludzi, bo na to nie ma dowodów).
04) Zgromadzenie więc wszystkich najważniejszych osób w kraju o poglądach sprzecznych z interesem Putina w jednym samolocie było oczywistą propozycją do jego zestrzelenia lub doprowadzenia do jego rozbicia przez fałszywe naprowadzanie i usterki samolotu niedawno remontowanego w Rosji. Coś tak skandalicznego nie mogło by się wydarzyć w żadnym innym kraju Europy Zachodniej i jest ewidentnym nieumyślnym spowodowaniem śmierci przynajmniej części z nich (większość nie zginęła by gdyby leciało kilka samolotów) lub celową propozycją współpracy z Rosją (nikt by nie zginął, gdyby Putin nie miał pewności, że wszyscy zginą).
05) Historia mordowania Polaków przez sowietów ma długą tradycję i sięga zaborów, współpracy z faszystami i Hitlerem w 1939 roku, Katynia i innych miejsc kaźni, okupacji kraju przez Armię Czerwoną i ustanowienia tu marionetkowego rządu socjalistów trwającego przez prawie 50 lat – w rzeczywistość kraj nasz był okupowany tylko rękami zdrajców z PZPR i podległych jej służb „bezpieczeństwa”, a właściwie zniewolenia. Wynikało to z wymordowania ponad połowy intelektualnej elity kraju w okresie wojennym i podczas zbrojnego powstania antykomunistycznego zaraz po wojnie. Znany jest przypadek ustawienia przez sowietów polskich jeńców wojennych w we wrześniu 1939 roku na klęczkach i systematycznego podcinania im gardeł od tyłu scyzorykiem za to, że odważyli się bronić swojego kraju, żołnierze musieli patrzeć na to co będzie zaraz ich losem. Zauważmy, że w Rosji sowieci również wymordowali ok. 30 milionów własnych obywateli głownie tych wartościowszych i mądrzejszych, przeżyli więc bezwzględni bandyci, którzy generowali patologie społeczną trwającą do naszych czasów w postaci FSB – Rosja jest krajem gigantycznej korupcji na wszystkich szczeblach władzy i mafijnych powiązań biznesowych, to kraj stanowiący nadal główne zagrożenia dla cywilizowanego świata ze względu na potencjał nuklearny i kierowanie go przez ludzi od „podrzynania gardeł scyzorykiem” z KGB (dawne NKWD).
06) Rosja posiada potencjał ludzki, naukowy i technologiczny zdolny do upozorowania dowolnej katastrofy na swoim terytorium samolotu swojej produkcji łącznie z wytworzeniem sztucznej mgły lub jej wzmocnienia za pomocą naziemnych generatorów lub samolotów do zmiany pogody z serii Ił-76. Jest już znanych wiele urządzeń tego typu i było już wiele artykułów na ten temat np. wóz strażacki generujący parę wodną znacznie skuteczniejszą w gaszeniu pożarów na dużych powierzchniach od punktowego strumienia wody ze względu na lepsze wykorzystanie środka gaśniczego.
07) Zadziwiające zgony poprzedzające katastrofę szyfranta Zielonki i Grzegorza Michniewicza dyrektora generalnego kancelarii Donalda Tuska.
08) Ostrzeżenie terrorystyczne poprzedzające tragedię smoleńską ogłoszone w Europie.
09) Brak zabezpieczenia lotniska i tragiczny stan jego przygotowania do przyjęcia rządowego samolotu w dniu 10 kwietnia 2010 roku w porównaniu z tym co działo się 3 dni wcześniej.
10) Wiele osób w tym ja, jeszcze przed 10 kwietnia 2010 roku, obawiało się lotu prezydenta do Rosji, było to jak rzucenie rękawicy w policzek Putina, który go nienawidził jeszcze bardziej od Tuska i Komorowskiego – wszystkie te oczywiste obawy okazały się uzasadnione. Podobnie jak wcześnie agentura esbecka przejęła etos Solidarności, tak teraz agentura sowiecka w Polsce przejęła ofiarę pomordowanych przez ich dziadków najlepszych Polaków w Katyniu i innych miejscach kaźni jako podstawę nowej przyjaźni między naszymi narodami na trupach zabitych w Smoleńsku.

Te dziesięć podstawowych punktów pewnie da się jeszcze uzupełnić, ale po co „mądremu dość”, a ten kto chce dalej żyć jak niewolnik w PRL bis niech sobie żyje. Polska jest tam, gdzie się o nią walczy (również słowem)! Moim zdaniem lot do Smoleńska spowodowany nagonką medialną na Lecha Kaczyńskiego w kraju był błędem, żeby nie powiedzieć nieodpowiedzialnością, ale można to uzasadnić tym, że teoretycznie katastrofa tego typu powinna spowodować przejęcie wszystkich dowodów przez Polskę i pomoc NATO w jej wyjaśnieniu – wszystko to okazało się niemożliwe, a co za tym idzie podstawowe założenia bezpieczeństwa tego lotu jakie pewnie przewidywał prezydent w wypadku swojej śmierci na terytorium Rosji okazały się błędne, ale trudno go za to winić, zresztą widać to potem było w reakcji zachodu – jeszcze raz powtórzył się 1939 rok połączony w jedno z 1945.

Ps. TOP 10 tekstów Syntezy – aktualizacja na dzień 2011-03-12
01) http://niepoprawni.pl/blog/3828/dlaczego-samolot-rzadowy-z-prezydentem-nie-spalil-sie-w-smolensku
02) http://synteza.salon24.pl/274787,co-przemawia-za-zamachem-2010-04-10-v4-0-1-044
03) http://synteza.salon24.pl/276065,polemika-z-hipoteza-katastrofy-2010-04-10-v1-0-3-006
04) http://synteza.salon24.pl/278883,czy-polska-ma-szanse-na-prawde-o-smolensku
05) http://synteza.salon24.pl/190970,koncepcja-obrony-ojczyzny-przy-uzyciu-malej-armii-zawodowej-i-ot
06) http://synteza.salon24.pl/209400,zaproszenie-do-ochotniczej-obrony-terytorialnej
07) http://synteza.salon24.pl/192362,jak-powinno-sie-prowadzic-sledztwo-w-sprawie-samobojstwa-pilotow
08) http://synteza.salon24.pl/194422,podsumowanie-dochodzenia-w-sprawie-katastrofy
09) http://niepoprawni.pl/blog/3828/jednoaktowa-sztuka-fabularyzowana-na-zamachu-pod-smolenskiem
10) http://fronda.pl/synteza/blog/odwaga_i_strach_po_obejrzeniu_historia_roja

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

W każdym calu!

Vote up!
1
Vote down!
0

viki

#142737

zby
Swietny blog, ktory wart jest upowszechnienia.
Argumenty nie do odparcia i bardzo przekonywujacy.
Nalezy sie zastanowic, co zrobic, aby takie blogi jak ten dotarly do szerokiej rzeszy obywateli, ktorzy czesto poza propaganda mediow prywatnych i GW nie wysilaja sie na myslenie krytyczne.

Vote up!
1
Vote down!
0

zby

#142755

do kopiowania moich teksów i drukowania ich w dowolnej formie, a potem można je "podrzucać" lub "rozrzucać" ;)
A tak poważnie piszę, bo nie mogę żyć w takim zakłamaniu i obłudzie po prostu inaczej bym chyba zwariował, czasem lepiej zginąć niż dać się upodlić jak pies, co prowadzi do krzywdzenia innych i stania się trybem systemu manipulacji.

Vote up!
1
Vote down!
0
#142758

1. jak sowiety mogli katowac jencow wojennych skoro Polska nie byla w stanie wojny z sowietami po smiglej decyzji Rydza o niewojnie
2. LK checi o przelamanie hegemonii surowcowej gazpromu zakonczyly sie fiaskiem podobnie jak przystapienie gruzji i ukrainy do NATO. za dobre checi pomniki sie nie naleza a i zamach na prezydenta z loteryjna szansa na reelekcje jest watpliwie umotywowany
3. o jaka pomoc NATO Polska mialaby wystapic po katastrofie?

Vote up!
0
Vote down!
-1
#142759

bo reszta to idiotyzmy w stosunku do moich "bredni" - dzisiaj było o tym mowa w telewizji: http://www.tvp.pl/historia/magazyny-historyczne/bylo-nie-minelo/wideo/12032011-1500/4045303
lubię program "Było nie minęło" i był to też trochę taki impuls do napisania tego tekstu.

Vote up!
1
Vote down!
0
#142760

nie ma jencow wojennych jesli dwa kraje nie sa w stanie wojny a taki byl wynik smiglej decyzji Rydza 'z sowietami nie walczyc'

Vote up!
0
Vote down!
-1
#142761

Wesolku z gowna Schechtera! Mordowanie duzej populacji ludnosci cywilnej to ludobojstwo! Co tam stalo sie faktem, dobrze ze z glupoty posrednio to potwierdzasz!

Vote up!
1
Vote down!
0

Teraz  z  duzym  wysilkiem  wysluchalem  wypowiedzi  chyba  najwiekszej zgnilizny  moralnej z  Kutzem, a duzy  to wysilek  mego systemu  nerwowego.  Kanalia  pasozytujaca  ciagle &

#142960

Niemcy nie wypowiedzieli Polsce wojny, więc...

Vote up!
0
Vote down!
-1

Mirosław Naleziński

#1525543

W Katyniu też nie mordowano jeńców wojennych, bo formalnie nie było wojny polsko-radzieckiej. Jak zwał tak zwał, ale faktem jest zbrodnia. Mimo rozkazu Rydza Śmigłego wojsko polskie stawiało opór. Formalne bitwy były nie tylko w Brześciu. Los pokonanych żołnierzy polskich mógł być tylko tragiczny. A w ogóle to nie warto polemizować z trollami.

Vote up!
1
Vote down!
0

Leopold

#142769

jencow finskich nie mordowano. Rosja sowiecka byla sygnotariuszem konwencji genewskiej. Polscy zolnierze zostali aresztowani jako wrogowie rewolucji i spotkal ich los inncyh wrogow rewolucji w Rosji bolszewickiej. Gdyby Rydz lub kabaret londynski mial jakikolwiek pomysl na stosunki ze Stalinem po przegranej wojnie zamiast liczyc na Brytyjczykow moze ci ludzie by ocaleli

Vote up!
0
Vote down!
-1
#142779

Sowieci nie mordowali jeńców Fińskich?? Ciekawych rzeczy człowiek się dowiaduje.Koleina sprawa,ZSRR z tego co mi wiadomo był sygnotariuszem konwencji Genewskiej o traktowaniu chorych i rannych lecz nie był sygnotariuszem konwencji Genewskiej o traktowaniu jeńców wojennych.Chciałeś błysnąć ale ci nie wyszło.Koleina sprawa Sowietom nie robiło różnicy że Polska nie wypowiedziała im wojny,oficerowie polscy i tak musieli zginąć ponieważ taki był plan Stalina.Plan ten obejmował zniszczenie narodu polskiego(wywózki,mordowanie przedstawicieli polskiej inteligencji itd).Nie należy także zapominać o ludobójstwie Polaków w ZSRR w latach 30-tych.Słuchaj jesteś ignorantem,przedstawiasz sobą klasę większości elektoratu PO z podstawowym nie pełnym.Jeśli masz zamiar coś pisać to najpierw dokształć się w danym temacie ale jeśli masz zamiar pisać bzdury to nie pisz w cale.Mam nadzieję że jest to do ogarnięcia dla umysłu na twoim poziomie,wystarczy się tylko skupić.

Vote up!
1
Vote down!
0

Tylko umarli widzieli koniec wojny.

#142788

jesli uwazasz inaczej poprosze o zrodla
sowiety podpisaly konwencje genewskie w 1930 roku bez zastrzezen wiec wlacznie z zasadami traktowania jencow wojennych. jesli uwazasz inaczej poprosze o zrodla
nie wiemy czy sowietom robilo roznice czy nie. Mimo lamania konwencji genewskiej przez niemcow sowieci nie mordowali jencow niemieckich mimo ze pozwalali im umierac w lagrach ale nie rozstrzeliwali na skale masowa
polityka polski lat 30ych to bankructwo ktore wyszlo na jaw w 39 roku, choc guzika od plaszcza istotnie nie oddali...

Vote up!
0
Vote down!
-1
#142797

sowieci nie mordowali jeńców niemieckich...?
Rosjanie nie brali do niewoli małych grup Niemców - rozwalali ich na miejscu. świadkowie tego jeszcze żyją.

czy Niemcy masowo rozstrzeliwali jeńców? źródła?
wynoś się stąd trollu, bo zaśmiecasz portal

Vote up!
1
Vote down!
0
#142808

podczas walki, jest jeńcem wojennym, bez względu na formalne wypowiedzenie wojny, bo po prostu walczył i jest żołnierzem. Trzeba jednak przyznać rację, że brak wypowiedzenia wojny ZSRR był największym błędem we wrześniu 1939 roku, ale wiemy to dopiero z perspektywy Katynia, który zdarzył się rok później i 1945 roku.

Vote up!
1
Vote down!
0
#142818

Nie należy zapominać że to na agresorze spoczywa wypowiedzenie wojny,a ZSRR było agresorem w stosunku do II RP(Japonii zależało na zaatakowaniu Pearl Harbor po dostarczeniu deklaracji wypowiedzenia wojny USA).Nie należy zapominać także że zdecydowana większość żołnierzy polskich poddała się sowietom bez walki,walczyły tylko nieliczne oddziały wojska polskiego.Atak ZSRR zrujnował plan obrony przed Niemcami który miał duże szanse powodzenia i pozwalał na wytrwanie do odsieczy aliantów na zachodzie.

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko umarli widzieli koniec wojny.

#142912

atak rozpoczął się o 7.53, a rząd japoński utrzymywał, że imperialna proklamacja wypowiedzenia wojny została wydana o 9.00 czasu tokijskiego. Potem okazało się, że nie była podpisana przez Cesarza do 11.45.

żródlo - Nigel Cawthorne "Decydujące Bitwy II Wojny Światowej".

A z powodzeniem obrony przed gebelsami i doczekaniu na odsiecz to skończ fantazjować. Polska obrona była zbyt słaba by powstrzymać Blitzkrieg, a zapisy umowy sojuszniczej polsko - brytyjskiej i polsko - francuskiej zakładały, że atak pełnymi siłami aliantów rozpocznie się najpóźniej 15 dnia po inwazji gebelsów. Dlatego Stalin czekał do 17-go, nieuku

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#142919

Z tego co wiem Stalin czekal do 17go na upadek Warszawy aby zgodnie z pozniejsza propaganda wkroczyc na ratunek Bialorusinom i Ukraincom po updadku panstwa polskiego. Uwierzyl w doniesienia Hitlera, ze Warszawa padla mimo ze jeszcze sie bronila i wkroczyl.
Sojusz Polski z Francja i Anglia opieral sie na fantazjach ulanskich. Ani Francuzi ani tym bardziej Anglicy nie mieli w '39 sil do inwazji rzeszy, szykowali sie na WW1 bis w okopach na lini Maginota.
Polska jako kraj o wielkosci w sam raz na Blitzkrieg, podobnie jak Francja padlaby niezaleznie od tego co zrobil Stalin. Bajania o rychlej odsieczy na Berlin mozna wlozyc na jedna polke z bajkami o 3 armii swiata ...

Vote up!
0
Vote down!
-1
#142957

i Hitler sam atakował jego straty było by co najmniej dwukrotnie większe, a co za tym idzie nie mógł by tak szybko przeprowadzić ataku na Francję, prawdopodobnie na terenach wschodnich Polski działały by jeszcze długo samodzielne grupy operacyjne z czasem przechodzące w walkę partyzancką, która był by znacznie skuteczniejsza niż tworzenie od podstaw AK. Atak Rosjan był totalnym zaskoczeniem i całkowicie rozbił morale i sens obrony, która mogła trwać długo w formie partyzanckiej z dużym dostępem do broni. Gdyby Polacy bronili się do 1940 roku możliwe, że Francja odważyła by się na atak.

Vote up!
1
Vote down!
0
#142982

Ribbentrop - Mołotow, to wojna rozpoczęłaby się zgodnie z wcześniej opracowanymi planami, czyli atakiem gebelsów na zachód w 1940 r.

pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
0
#142999

"Należy zdystansować się od dość powszechnej opinii części historiografii, jakoby rząd RP i ministerstwo spraw zagranicznych w szczególności, ponosiły zasadniczą odpowiedzialność w związku z niewyjaśnieniem stanu prawnego w stosunkach pomiędzy Polską a ZSRR po 17 września 1939 r. Jeżeli przyjąć, iż normy prawa międzynarodowego nie uwzględniają stanu pośredniego pomiędzy wojną a pokojem, to wprowadzenie sił zbrojnych na terytorium obcego państwa powoduje stan wojny mocą litery samego prawa. Tego nie trzeba stwierdzać za pomocą osobnych deklaracji. To bowiem nie wymaga decyzji organów konstytucyjnych, ale wynika z samych "podstaw obowiązywania prawa narodów" - by użyć słów Wiktora Sukiennickiego, znanego polskiego prawnika i sowietologa."     (dr hab. Marek Kornat, Polska 1939 roku wobec paktu Ribbentrop-Mołotow, wyd. Polski Instytut Spraw Międzynarodowych, Warszawa 2002).

Co więcej - tak w Paryżu, jak i w Londynie, nasi ambasadorzy złożyli 17.9.1939 demarche, w którym akcję ZSRR nazwano wprost "agresją", domagając się kategorycznego protestu ze strony naszych sojuszników.

Vote up!
0
Vote down!
0
#143060

Stan wojny wymaga wypowiedzenia wojny przez przynajmniej jedną ze stron konfliktu.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#143063

nie przeczytałeś tego wyżej? chyba jaśniej nie można.

Vote up!
0
Vote down!
0
#143108

tak kuki..Niemcy tak samo jak i sowieci zbiorowo w rózny sposób mordowali jeńców i to od pierwszych dni wojny!! Na przykład w czasie walk z Hubalem, wtedy jeszcze samodzielna jednostka majora Dobrzańskiego , Niemcy chwycili kilkunastu polskich żołnierzy..najsamprzód powiązali im rece drutem kolczastym a potem ich zywcem podpalili!! Szwab warty kacapa!! Dlatego tych dwóch zbrodniarzy tak łatwo sie dogaduje..

Vote up!
0
Vote down!
0
#143153

prosiłem o źródła, że Niemcy "rozstrzeliwali jeńców wojennych na masową skalę". tak napisał wyżej mefisto. nie chodzi o czerwonoarmistów, ale o żołnierzy objętych konwencją.

przypadek jednostki Hubala to jeden przykład, ale Niemcy zakwalifikowali ją do "bandytów", jak Rosjanie naszych w Katyniu. co dalej?

Vote up!
0
Vote down!
0
#143240

kuki, nie pieprz...tego mordu dokonano kiedy oddział wydzielony majora Hubala był regularna armią na długo przed upadkiem Warszawy!  Dopiero jak im Hubal  "odwdzięczył"  się tym samym, poczuli respekt i przestali tak traktować jego żołnierzy..Szwab i rusek to rodzaj tchurza..W stosunku do słabszego sa bezwzgledni, w stusnku do silniejszego usłuzni. Szwab nie rozróznia stanu posredniego ...albo siedzi z podkulonym ogonem albo trzyma za gardło..

Vote up!
1
Vote down!
0
#143451

odwaga bierze się też ze świadomości strachu silniejszego wroga:
http://niepoprawni.pl/blog/3828/odwaga-i-strach-–-po-obejrzeniu-historia-roja

Vote up!
0
Vote down!
0
#143507

jasne. już nie "pieprzę", bo to nie ma sensu. wystarczy jak jeden z nas będzie pieprzył. zakwalifikowali ich jako regularne wojsko i potem zamordowali?
popraw ortografię.

Vote up!
1
Vote down!
0
#143909

Niemcy be bo łamali konwencję (której CCCP nie uznawał), a Rosjanie cacy. skąd my to znamy? z ruskich filmów propagandowych?

Vote up!
1
Vote down!
0
#143107

...tylko chaotycznie.Ot,sowiecki bardak...

Vote up!
1
Vote down!
0
#143116

Dlaczego wogóle, jest możliwe mordowanie Polaków? odpowiedź jest bardzo prosta, bo Polaków, można mordować bezkarnie??? Wladza w Polsce, żadna wladza w Polsce, nie potrafila, bronić narodu przed zbrodniarzami, mordercami, oszczercami, przed lekceważeniem, przed dyskryminacją, w każdym niemal kraju na świecie. Wladza, pomimo możliwości i przyzwolenia narodu, mandatu wyborczego, nie potrafi, nie ma odwagi(tchórze), lub wręcz mimo wyboru przez naród, jest jego bezpośrednim najgorszym wrogiem. Dzięki wszech obecnemu kondominium, podstępnie zdobywa wladzę??? Wszystko, co zawarte jest w tym opracowaniu, można uznać za trafne, w każdej z podanych konfiguracji i możliwości??? Dokladnie jest tak, że gdyby tylko, slużby ochrony, BOR, wykonywaly, niezależnie wszystkie procedury bezpieczeństwa, procedury niezależnie i każdy z osobna, wykonywalby procedury, i każdy z osobna uczestnik ochrony prezydenta, wypelnialby zlożoną przysięgę prezydentowi i ojczyźnie, bez pogardy i zaniechań, nie doszloby to tego zamachu. Nie będę tu rozpisywal się o innych sprawach, bo te są realizacją już usankjonowanemu i przypieczętowanego kondominium, więc wszystkie te inne wrogie narodowi dzialania, przez mówiących po polsku śmiertelnych naszych wrogów, są spójne, i kiedyś ukarane śmiercią??? Przypomnę tu, tylko starą historię, która powinna być wzorcowa, dla wladz każdego państwa w czasie pokoju. Ta historia jest wszystkim chyba znana, bo dotyczy reprezentacji Izraela na olimpiadę w Monachium i zamach terrorystyczny na tą wlaśnie reprezentację??? Każdy też, znający tą sprawę wie, co spotkalo zamachowców, a kto nie wie to powiem, że wszyscy zginęli w niewyjaśnionych okolicznościach??? Skutkowalo to tym, że od tego czasu, malo kto, nawet mocarstwo, nie odważy się, ubliżyć komuś z tego kraju, nie mówiąc już o mordowaniu. Nie biorę tutaj pod uwagę Palestyńczyków, bo to jest calkiem inna kwestia??? Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#142770

gdyby Mossad zobaczyl lotnisko w Smolensku to w zyciu by sie nie zgodzil na lot glowy panstwa. Ale u nas po staremu Polnishe Wirtshaft, moze sie uda, tyle razy sie udawalo, z Moskwy daleko, droga dziurawa co tam, toz mamy pilotow najlepszych w galaktyce co na drzwiach od stodoly w srodku huraganu na lace wyladuja.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#142778

Panie Mefisto, pan znowu te brednie??? Lotnisko, jego stan, nie ma nic do zamachu, bo gdyby nie bylo zamachu, to bylo to normalne, dobre wojskowe lotnisko. Jest tam odpowiedni pas lądowań, są radiolatarnie, jest radar i stanowisko kontrolera lotu??? Więc powiem krótko, jest wszystko, co jest potrzebne, by bezpiecznie wylądować, nawet we mgle i widzilności równej zero. Wiem to ja, laik, i napewno pan, jako "Mefisto"??? Pan chyba wie, że radiolatarnia jak również radar, dzialają niezależnie, czy mgla jest czy jej nie ma, nawigacja satelitarna również dziala bez względu na pogodę i bez względu czy naciski byly czyu nie, więc proszę nie patrzeć i nie wmawiać lemingom, że to taka szopa, bo dla zmylenia przeciwnika, można najlepszy sprzęt na świecie, umieścić w szopie wlaśnie. Proszę więc nie imputować Polakom bezmyślności, tym bardziej nieudolności czy niekompetencji najlepszych polskich pilotów, najlepszych na świecie??? Tego wlaśnie Rosjanie, pan też, najbardziej nienawidzicie, tego polskiego talentu do samolotów, do mistrzostwa w pilotowaniu i dlatego ich największy atak, wlaśnie na polskich pilotów, tych najlepszych. Proszę policzyć ilu ich straciliśmy od czasu wasalstwa Tuska??? Ilu??? Potrafi pan liczyć, powie pan, że ten z Casą to też przypadek??? Zauważyl pan, że pytania teraz stawiane, czy to byl tylko wypadek, i propozycje powtórnego badania tej sprawy??? Co się stalo, że teraz w tym momencie, zproponowano rodzinom pieniądze, by nie pytali??? To cel??? A ilu teraz zostalo pozbawionych godności, nie tylko przez Rosjan, bo to, można by zrozumieć i zlekceważyć, bo to wrogowie, ale przez wasali w Polsce, obrażani przez wlasnego premiera, ministrów i prezydenta, nawet przez cyngli i agentów dziennikarskich??? Są linczowani na naszych oczach. Polskie lotnictwo, jako jeden ze znaczących elementów naszej obrony, jest niszczony. Tacy jak pan, polskojęzyczni wasale, mają czelność pluć na polski mundur bezkarnie??? Mam nadzieję, że już nidlugo, polski mundur zacznie się wreszcie bronić??? Wy dzisiaj, jeszcze bezkarni??? Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#142782

.Kłamcy wypisującymi brednie!?Mefisto potwierdził że jest ignorantem który plecie trzy po trzy,jest wyjątkowym dyletantem w sprawach które próbuje komentować.Nie potrafi przytoczyć sensownej argumentacji,ale wcale się mu nie dziwię,bo trudno wymagać czegoś od kogoś kto zarzucił edukację na poziome podstawówki.I jeszcze radzę jego nie komentować,bo nie ma co obrażać antypolaków i ich świętej wiary,jeszcze ciśnienie jemu skoczy.

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko umarli widzieli koniec wojny.

#142786

strzelił babola z konwencją genewską dotyczącą jeńców. Sowieci jej nie podpisali i dlatego żołnierze sowieccy przez gebelsów byli traktowani nie jak jeńcy, lecz jak bandyci. Poza tym pisze z sensem.

Za to jego adwersarze z właściwym filcom oczadzeniem wciskają ciemnotę. W dodatku cisnąc człekowi od trolli.

Ale to zrozumiałe: gdy ktoś długo lewituje w oparach absurdu - to każdy odmienny głos jest traktowany jako trollowanie.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#142915

1. lotnisko siewiernyj jest na codzien zamkniete wiec nie mozna byc pewnym kalibracji radiolatarni ani radarow
2. do ladowania przy zerowej widocznosci potrzebny jest ILS a nie bramka z dwoch radiolatarni. Chyba, ze uznamy, ze ILS jest dla tchorzy a polskim pilotom bohterom wystraczy jeden beacon
3. dla ciebie radar to radar ale uwierz mi ze radar na kennedym to nie ten sam radar co na siewiernym
wiec nie plec bzdur ze stan lotniska nie mial nic do rzeczy

Vote up!
0
Vote down!
-1
#142795

odchodzili na drugi krąg i to by było na tyle.

Vote up!
1
Vote down!
0
#142827

po to zeby odejsc na drugi krag? czy moze musieli udowodnic pasazerom, ze rzeczywiscie nie ma warynkow do ladowania

Vote up!
0
Vote down!
-1
#143001

to jest z sensem, ratus? to nie trollowanie?
wykonanie zwykłej, rutynowej procedury podejścia do wysokości decyzji, by sprawdzić jak się rzeczy mają od strony samolotu, staje się obiektem kpin? zna się mefisto na tym czy plecie co mu do łba wpadnie.

pisanina, że Sowieci mordowali jeńców dlatego, że nie było wypowiedzenia wojny, jest sensowne? wojny na papierze nie było, ale w świetle prawa międzynarodowego była. co jeszcze potrzebne?
Rosjanie traktowali jeńców wcale nie lepiej od Niemców, a gorzej. jedni warci drugich.

w oparach absurdu pozostają ci, których wychował PRL, wciskając im kit na każdym możliwym odcinku.

Vote up!
1
Vote down!
0
#143103

Poczytaj uważniej mefista, a zobaczysz że pisze to samo, co Ty. Piloci podchodzili do lądowania (przecież po to polecieli do Smoleńska) z zamiarem kontynuowania lub przerwania lądowania na wysokości decyzji. Przez błędne wskazania wysokościomierza mieli fałszywe dane o swoim położeniu i odejście na drugi krąg zaczęli po zderzeniu z drzewem.

 

Co do wypowiedzenia wojny: oprócz stanu wojny i pokoju jest jeszcze kilka sytuacji, gdzie obce wojska mogą przebywać na terytorium obcego państwa - choćby misja stabilizacyjna lub akcja humanitarna. Stalin wkroczył na terytorium II RP właśnie pod pretekstem akcji humanitarnej mającej na celu ochronę mniejszości ukraińskiej i białoruskiej. Żeby było śmieszniej - ten sam myk powtórzyło NATO kilkanaście lat temu atakując Jugosławię pod pretekstem udzielenia pomocy mniejszości albańskiej w Kosowie.

Bielszym kilka pięter wyżej przytacza luźną opinię (nie literę prawa międzynarodowego) jakiegoś naukowca - i tyle. W wolnej chwili zadam sobie trud i sprawdzę kto ma rację.

Niepodpisanie konwencji genewskiej pozwalało na traktowanie żołnierzy sowieckich jako bandytów, ale też dawało wolną rękę Stalinowi w takim traktowaniu żołnierzy nieprzyjaciela. To wydaje się zamierzchłą sprawą, ale ma swoje konsekwencje tu i teraz. Jakie? Otóż mordowanie jeńców przez sygnatariusza konwencji genewskiej jest traktowane jako zbrodnia wojenna, która się nie przedawnia. Stalin mordując żołnierzy jako bandytów popełniał zbrodnię zabójstwa podlegającą przedawnieniu. Dziś o Katyniu strona rosyjska mówi jako o zwykłej zbrodni; nie ludobójstwie, pamiętasz? I co gorsza od strony formalnej nie można się do tego przyczepić. Zbrodnia przedawniona - żadnych pretensji.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#143157

To co poprzedzało "katastrofę" i sposób prowadzenia śledztwa wyklucza zwykły wypadek lotniczy - to była dokładnie przygotowany i przeprowadzony zamach, a dowodem na to jest to, że wszystkie oryginalne dowody są w Rosji. Inne wyjaśnienie jest możliwe tylko, gdy te dowody przejmie niezależna komisja.
Co do tego czy ktoś podpisał konwencję genewską, czy nie, to nie zmienia oceny moralnej czynu, a ta jest jednoznaczna i jest to zbrodnia wojenna na jeńcach wojennych, prawo tu nie ma nic do rzeczy. Sposób i skala przeprowadzenia mordu jest w tym względzie wystarczającym powodem.

Vote up!
1
Vote down!
0
#143209

Co do tego czy ktoś podpisał konwencję genewską, czy nie, to nie zmienia oceny moralnej czynu, a ta jest jednoznaczna i jest to zbrodnia wojenna na jeńcach wojennych, prawo tu nie ma nic do rzeczy.

Masz jeszcze jakieś inne genialne pomysły na zmianę prawa międzynarodowego?

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#143218

ogólnie prawo jest dla przestępców jak uczy Biblia, a nie ludzi uczciwych postępujących w zgodzie z łaską Boga płynącą z modlitwy.

Vote up!
1
Vote down!
0
#143224

"Wiemy zaś, że Prawo jest dobre, jeśli je ktoś prawnie stosuje, rozumiejąc, że Prawo nie dla sprawiedliwego jest przeznaczone, ale dla postępujących bezprawnie i dla niesfornych, bezbożnych i grzeszników, dla niegodziwych i światowców, dla ojcobójców i matkobójców, dla zabójców, dla rozpustników, dla mężczyzn współżyjących z sobą, dla handlarzy niewolnikami, kłamców, krzywoprzysięzców i [dla popełniających] cokolwiek innego, co jest sprzeczne ze zdrową nauką, w duchu Ewangelii chwały błogosławionego Boga, którą mi zwierzono." (1Tm 1,8-11)

Vote up!
1
Vote down!
0
#143246

przeczytałem i mafisto sugeruje, że:
1 - zrobili to dla zabicia czasu
2 - żeby przekonać pasażerów
a przecież zrobili to po to, żeby "przekonać się"
co do momentu decyzji o odejściu, to się z Tobą nie zgadzam. było to na wysokości ca 80-90 m nad ziemią.

podobieństwo z Kosowem jest, ale nikt nie twierdzi, że to nie była wojna. gdyby doszło do mordowania serbskich jeńców wojennych przez NATO, to jakby to było kwalifikowane, skoro ściga się za to innych?
doskonale wiem o co chodzi z kwalifikacją czynów Sowietów. jest to zwykły wybieg. żołnierz jest żołnierzem. ma mundur, stopień i dystynkcje - to nie bandyta. to, że Rosjanie podpierają się takimi kruczkami jest pożałowania godne. formalnie są niby czyści, ale moralnie to dno dna. i takie moralne dno trzeba potępiać, a nie powtarzać za obrońcami zbrodniarzy ich regułkę.
niewypowiedzenie wojny ZSRR było błędem i co z tego wynika? że Stalin mógł wybijać naszych oficerów w łagrach? mefisto pisze, że żeby ich uratować należało nadstawić d... Stalinowi. kto przypuszczał, że to bydlę tak postąpi?

Vote up!
1
Vote down!
0
#143235

Mefisto ironizował; nie udawaj że nie zrozumiałeś.

A litera prawa międzynarodowego jest bezduszna jak każde prawo niezależnie od moralnego dna zbrodni katyńskiej.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#143243

"Prawo bowiem pociąga za sobą karzący gniew. Gdzie zaś nie ma Prawa, tam nie ma i przestępstwa." (Rz 4,15)
Na pocieszenie co do tych, których masowo pomordowano w sposób bestialski nie tylko kulą w tył głowy, ale i scyzorykiem przez gardło, dodam: "Gdzież jest, o śmierci twoje zwycięstwo? Gdzież jest, o śmierci, twój oścień? Ościeniem zaś śmierci jest grzech, a siłą grzechu Prawo. Bogu niech będą dzięki za to, że dał nam odnieść zwycięstwo przez Pana naszego Jezusa Chrystusa. Przeto, bracia moi najmilsi, bądźcie wytrwali i niezachwiani, zajęci zawsze ofiarnie dziełem Pańskim, pamiętając, że trud wasz nie pozostaje daremny w Panu." (1Kor 15,55-58)

Vote up!
1
Vote down!
0
#143249

Dzięki. Szalenie mile mnie zaskoczyłeś.

pozdrawiam

 

Vote up!
1
Vote down!
0
#143257

nie ironizował, a kpił, szydził i wyśmiewał. potrafię odróżnić ironię od szyderstwa. a Ty?

Vote up!
1
Vote down!
0
#143904

rękami.Zdecydowana większość tu goszczących, mówi głośno to samo. Dla nas, rozmywanie tematu przez rząd i żydowskie media, nigdy nie zatrze prawdy. Zwycięży ona na tyle szybko, żeby udało się międzynarodowej wolnej społeczności, osądzić i pokazać winnych. Da Bóg, żeby momentu dziejowej sprawiedliwości, doczekać!. Uwikłania w agenturalność na rzecz Rosji, splamiły kolejnych kanclerzy Niemiec. Dołączył do nich prezydent Francji i premier Włoch. Agenci Stasi, emigrant z Węgier o niejasnej przeszłości i włoski erotoman, na których haki od lat zbiera Putin.

Vote up!
1
Vote down!
0
#142805

Były agent KGB Biezmienow który uciekł z Rosji do Kanady, udzielił wywiadu na temat wojny psychologicznej rozbijania społeczeństw prowadzonej przez obecna Rosje i jej słuzby..Jego zdaniem, 85% zasobów i energii KGB jest skierowane nie na wywiad, lecz na działalność wywrotową, mającą zniszczyc więzi społeczne, system wartości, wspólnote narodową, państwo, zdemoralizować i zdestabilizować przeciwnika by bez oporów sam wpadł do bolszewickiego raju! Gdy dzis obserwujemy sytuację w Polsce, wydaje się, iż 100% rosyjskich i nie tylko wysiłków jest temu POświecona przy masowym wsparciu lokalnych ochotników! Szpiegowac nie ma co, bo kontrolujace Polskę partie rosyjskie, niemieckie, chazarobolszewickie same wszystko doniosa komu trzeba! Polska sprawia wrażenie iz cała robota wywrotowa została już zrobiona i większość wyborców oczekuje tylko nadejscia nowego własciciela lub nowych włascicieli..Jesli wziąć pod uwagę, że zdaniem Biezmienowa kształtowanie osobowosci i światopogladu człowieka trwa 15-20 lat, zbieramy własnie owoce 20 lat formowania nowego człowieka przez UBekistan!
Natomiast mefisto to tylko jeden z przedstwicieli partii rosyjskiej którego zadaniem jest prowadzic KGBowska wojne psychologiczna tu na niepoprawnych. Zgodnie ze wskazówkami z Moskwy, prowadzi robote wywrotową mająca na celu zdestabilizować, zasiać ziarno zwatpienia abyśmy  sie w końcu zgodzili dobrowlonie wejść do tego bolszewickiego raju zarządzanego z Kremla..Niestety moi drodzy niepoprawni...Polska to kraj kolejny raz zdradzony przez tzw sojuszników z UE i USA o czym bardzo dobrze wie mefisto...Jestesmy krajem wystawionym do zagospodarownaia. Ruskie , niemieckie  i tym razem  żydowskie łapska w sposób naturalny sie wyciagają po ten tłusty kąsek..Nie mam pretensji do mefisty i innych śpiochów lub rezydentów Moskwy, Berlina czy Telavivu w Polsce...oni wykonuja swoja robote w imieniu swoich krajów..Mam zas pretensje do całej masy Polaków, hirarchów KK, polskiej inteligencji że okazali sie tak sprzedajnymi, skundlonymi gnojami którzy dla doraźnych korzysci skazali milony Polaków na kolejna tułaczkę a kolejne pokolenia na nieunikniony rozlew krwi i to nie w swoim interesie.."Miałes chamie złoty róg..."

Vote up!
1
Vote down!
0
#142806

jasne , ze można było przewidzieć katastrofę. Po pierwsze kupić nowy samolot, bo ten się strasznie psuł .


to wstyd żeby prezydent latał takim złomem.Jaki prezydent taki samolot i taka gospodarka.
Przepraszam ale nie wsiadł bym do takiego samolotu był stary i ciągle się psuł.Poza tym Kaczyński nienawidził Rosji , a latał "RUSKIM" złomem.Czy to nie parodia?
Vote up!
0
Vote down!
-1
#142810

Samolot ma bardzo solidną konstrukcję, przy awaryjnym lądowaniu nigdy nie zdarzyła się sytuacja, że wszyscy zginęli, a prezydent posiadał dodatkowo wzmocniony przedział. Awarie się zdarzały wcześniej w Polsce, ale nigdy nikt nie zginął, nie było nawet rannych, co zawdzięczamy mistrzowskim umiejętnością pilotów, która z nawiązką rekompensowała niedobory sprzętu. Odrzucenie jednak hipotezy awarii sprzętu tuż po katastrofie oznacza jednak, że przyczyna była bardziej poważna!

Vote up!
1
Vote down!
0
#142821

jeżeli kadłub lotu 101 rozerwała bomba izowolumetryczna to tak samo rozerwała by Embraera czy Boeinga- kluczem do finalizacji spisku jest nie marka statku powietrznego tylko posiadanie środków technicznych, jednostek specjalnych, agentury posadowionej w kluczowych obszarach (planowanie lotu, obsługa naziemna, zabezpieczenie kontrwywiadowcze, operacyjne a szczególnie pirotechniczne) - wgooglujcie sobie słowo "pikuś"...

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wilde

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#142835

Jaki prezydent taki samolot i taka gospodarka. .......no ,jak można coś takiego napisać ??? dlatego właśnie, odpowiedż na pytanie jest tylko= TAK !! bo mamy w społeczeństwie takich " pisarzy" , jak * archiwum X * . gdzieś ty się szkolił - BARANIE ?? .... mój adres znany Redakcji.

Vote up!
1
Vote down!
0
#142811

baranem to może ty jesteś.To są fakty .Prawda Cie w oczy kole kolego ?
To tylko forum , nie zachowuj się jak politycy,buta,chamstwo,kłamstwo i obłuda.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#142829

Ruskie samoloty należą do najbezpieczniejszych na świecie np:Migi są bardziej bezpieczne niż razem wzięte amerykańskie samoloty,zgadzam się.
Zal mi tych wszystkich co zginęli , ale czy nie warto myśleć o bezpieczeństwie?
To był "trup" ten samolot był już stary i często się psuł. To są fakty

Vote up!
0
Vote down!
-1
#142830

....... masz rację, sorry.... jest mi wstyd za tego Barana !! ale gdzie Ty byłeś ostatni rok przed katastr. smoleńską .. w Kraju czy poza ??? czy Prez. Kaczyński miął jakiś wpływ na kupno nowych samolotów ?? najwyżej mógł postulować i to czynił .. natomiast realizacja to sprawa Rządu,czy nie tak ?
OK!! miłej Niedzieli, Pozdrawiam .

Vote up!
1
Vote down!
0
#142833

ja cie również przepraszam, nie powinniśmy się wyzywać ani kłócić.Masz racje Kaczyński był ciągle "banowany" przez Tuska.Mam czasami wrażenie , ze Tusk tworzy dyktaturę w Polsce.To kłamca i oszust.

Vote up!
0
Vote down!
0
#142837

znalazłem takie zdjęcie w sieci,bardzo mi się spodobało

Vote up!
0
Vote down!
-1
#142871

Archiwum X to znany bolszewicki troll , członek lub sympatyk partii ruskiej.. Archiwum X i kilku tu jeszcze piszących to POzostałość po armii czerwonej, tzw prezent Stalina..Proponuje wiec olać tych ruskich trepów którzy śmiedzacymi walonkami dziadka z NKWD przezłącza internetowe trącają!

Vote up!
1
Vote down!
0
#142881

"Podobnie jak wcześnie agentura esbecka przejęła etos Solidarności, tak teraz agentura sowiecka w Polsce przejęła ofiarę pomordowanych przez ich dziadków najlepszych Polaków w Katyniu i innych miejscach kaźni jako podstawę nowej przyjaźni między naszymi narodami na trupach zabitych w Smoleńsku." - no i ten o podrzynaniu gardeł, prawda w oczy kole.

Vote up!
1
Vote down!
0
#142913

Proszę oto wypowiedź śp Szczygły na ten temat samolotów:

http://www.blogpress.pl/node/3884
Polecam temat o obronie przeciwrakietowej samolotów dla VIP-ów , której Klich nie chciał.
Koszty leasingu byłyby mniejsze niż eksploatacji Tupolewów.
Tu już więcej nic nie trzeba wyjaśniać.

Co do jeńców fińskich - mój Dziadek siedział w sowieckim obozie koncentracyjnym z Finem( pracowali jako tzw "dwójka" przy wyrębie lasu. Znam temat " z I-szej ręki". Ruscy mordowali Finów w odwecie za Wojnę Zimową. Jeżeli ktoś nie służył w armii fińskiej to lądował "tylko" w koncentracie.

"Mefisto" - czy ty przypadkiem tu w pracy nie jesteś?
Jeśli tak - to walcz o podwyżkę. Ale doszkol się nieco.
Oficer prowadzący na pewno pomoże.
Bo poziom prowokacji też się liczy.
Przynajmniej tutaj - jak widać.

Vote up!
1
Vote down!
0

Nie jestem pewien czy podążam we właściwym kierunku , więc na wszelki wypadek nie zbaczam z kursu.

#143027

Ja p...le - ale trolle

Igor Zamorski, 13 marca, 2011 - 22:39

[...]Co do jeńców fińskich - mój Dziadek siedział w sowieckim obozie koncentracyjnym z Finem( pracowali jako tzw "dwójka" przy wyrębie lasu. Znam temat " z I-szej ręki". Ruscy mordowali Finów w odwecie za Wojnę Zimową. Jeżeli ktoś nie służył w armii fińskiej to lądował "tylko" w koncentracie.To samo co za 1920 rok. Mściwe to i branie w siedzenie długo pamiętają.

Vote up!
1
Vote down!
0
#143030

"Mefisto" - czy ty przypadkiem tu w pracy nie jesteś?

zauważyłam, że on chyba nawet nie ma polskiej klawiatury, może przeszedłby na cyrylicę by było mu łatwiej

 

 

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

Vote up!
0
Vote down!
0

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

#143154

  Twój punkt widzenia.

Vote up!
1
Vote down!
0
#143057

najlepiej napisać czyj punkt widzenia się popiera

Vote up!
1
Vote down!
0
#143109

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

Vote up!
1
Vote down!
0

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

#143064

ja preferuję ten: "Polska jest tam, gdzie się o nią walczy (również słowem)!" - wtedy da się żyć w tak upodlonym i zdemoralizowanym kraju jak PRL bis.

Vote up!
1
Vote down!
0
#143211