Gospodarka w excelu czyli o rzekomych stratach z planami PiS

Obrazek użytkownika Maras245
Gospodarka

Prawdę powiedziawszy pan minister Szejnfeld zaskoczył mnie i to bardzo. Niestety nie pozytywnie. Na dzisiejszej konferencji prasowej stwierdził, że "Gdyby rządziło PiS, Polska byłaby bankrutem, doszłoby do drastycznego wzrostu deficytu budżetowego". Otóż owszem pana kalkulacje by się sprawdzały, ale tylko w tabelkach z Excela. Gospodarka jest zbyt skomplikowana by można było przewidzieć dokładnie co dokładnie się stanie po danej ingerencji państwa. Na tym przejechali się wszyscy planiści PRL, a teraz ich błąd kopiuje Platforma Obywatelska. 

Dlaczego wyliczenia pana Szejnfelda by się nie sprawdziły? Z kilku przyczyn, naprawdę łatwych do zauważenia. Trzeba tylko chcieć. Główna do wzmożenie się konsumpcji w wyniku obniżek podatków. Dalej likwidacja podatku Belki, która spowodowałaby na pewno wzrost inwestycji giełdowych i większa sumę oszczędności nawet w lokatach. No przecie te pieniądze banki wykorzystują na kredyty. 

Dlatego pan poseł popełnił zasadnicze błędy w krytyce planu PiS. Ja bym skupił się jeśli już to na tym, że ten "pakiet stymulacyjny" powodowałby najczęściej niepotrzebne inwestycje państwowe pochłaniające kasę. To jest prawda. Jednak to nie byłoby rzeczą rzeczywiście pobudzającą do tak drastycznej wersji przedstawionej przez pana ministra. 

Czyli minister trafił kulą w płot. 

Tekst pochodzi z głównego bloga autora pod adresem www.prawica245.blogspot.com.

Brak głosów

Komentarze

Chyba absotutnie niespożyte są zasoby inwencji POpaprańców w opluwaniu PIS-u.Proponowałbym temat : ile można było zrobić dla Polski gdyby POpaprańcy przez pierwszy rok rządzenia nie skupili się na NICNIEROBIENIU,( słynny dowcip : Czemu Tusek wstaje o godznę wcześniej?Odp. Żeby jescze dłużej nic nie robić !)Potem przyjazne państwo Paligłupa z Biłgoraja ogłosiło konkurs internetowy pt. Co wam przeszkadza ? A w końcu zajęło sie opluwaniem majestatu Urzędu Prezydenta Rzeczypospolitej p. Lecha Kaczyńskiego ijego osoby z nispotykaną zaciekłością , nie bacząc na ośmieszanie Polski na arenie międzynarodowej ! Potem szeryfka Pitera poszukiwała bizantyjszkiej rozrzutności rzadów PIS-u i wykryła aferę na 8,50 PLN zakupu kontrolowanego dorsza bez akcyzy ! A potem było dużo gorzej i gorzej , czy POpaprańcy oprócz braku elementarnego poczucia wstydu,przyzwoitości,uczciwości przy jednocześnie wybujałemu tupetowi i szerokorozumianej obłudzie coś sobą reprezentują? Chyba tylko upokarzającą psią uległość do Rosji i Ewrosojuza. Żenada, obciach i poppelina- kończ Tusku - wstydu oszczędż !!!

Vote up!
0
Vote down!
0

Można czasami okłamać parę osób albo od czasu do czasu oszukać wszystkich wokół, ale nie da się oszukiwać wszystkich bez przerwy. Abraham LINCOLN Nikt nie jest beznadziejniej zniewolony, Niż ci którzy błędnie wierzą iż są wolni. Johann Goethe

#136383

To nie takie proste jak sam powiedziałeś. Z pewnością nie było by aż tak wielkiej dziury budżetowej, podwyżki VATu i kradzieży emerytur. Wynikało by to z tego, że tzw. PAŃSTWO kosztowało by mniej; PiS w przeciwieństwie do PEŁO nie wypompowywało by kasy ze S.SKARBU PAŃSTWA itd...

************************** BETTER DEAD THAN RED!

Vote up!
0
Vote down!
0

**************************
BETTER DEAD THAN RED!

#136384

Ten obrazek też został zrobiony w Excelu np. danych GUS. Dobrze by było zwrócić uwadę że deficyt za rządów PIS zmniejszał się a pod koniec (rok 2007) była już minimalna nadwyżka. Potem jak było każdy widzi. Ot taka ciekawostka przyrodnicza.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#136798