"GP Codziennie": rozczarowanie

Obrazek użytkownika Maras245
Kraj

Lektura wczorajszej i dzisiejszej "Gazety Polskiej Codziennej" obudziła we mnie przypuszczenie, iż ten projekt zakończy się klapą. Forma tego "tabloidu politycznego" przypomina mi dawną próbę budowy tabloidu przez Agorę. Nazywał on się bodajże "Nowy Dzień". Też w nim próbowano połączyć lekką formę z poważną treścią polityczną, a to nie wyszło.

Pierwsza kwestia to dział opinii. Opiera się on na krótkich felietonikach, które moim skromnym zdaniem nie wyrażają pełnej treści, szczególnie tej dotyczącej rządu Donalda Tuska. Lepiej by się sprawdzał dwustronicowy dział, z wywiadem bądź dłuższym felietonem. Co do wywiadów, dość wkurzającą rzeczą są tylko fragmenty wywiadów, które będą w tygodniku "Gazeta Polska". No przepraszam, ten tabloid ma być tylko reklamą tygodnika ? Trochę to niepoważne.

Kolejną rzeczą jest przekaz informacji. Na 3 stronie są podawane w kilku kolorowych kwadracikach dwu-zdaniowe informacje. A wśród nich są takie, które można byłoby rozwinąć np. w sprawie niestartowania JKM w wyborach.

Ostatnia rzecz, to krótko mówiąc plotki. Te stanowią fundament każdego tabloidu, a te sprowadzono do 2 ostatnich stron. W dodatku skierowane tylko do dotychczasowego czytelnika tygodnika "Gazeta Polska". A z tego co pisał jeszcze przez powstaniem "Codziennej" w Gazecie Polskiej, miało to docierać do szerszego grona odbiorców.

Podsumowując, w mojej ocenie miejsca dla "Gazety Polskiej Codziennej" nie ma miejsca na rynku. Są albo poważne tygodniki, dzienniki, albo totalny tabloid zawierający tylko 2-3 strony polityki. To potwierdzał wspomniany "Nowy Dzień" potwierdza "Codzienna". Życzę powodzenia, aczkolwiek mnie nie przekonał. A jaki powinien być projekt zapewniający rozwój środowisku "GP"? To już temat być może na następną notkę.

Tekst pochodzi z głównego bloga autora pod adresem www.prawica245.blogspot.com.

Brak głosów

Komentarze

A ja myślę, że właśnie przez tabloidalną formę "Codzienna" się przyjmie, ale niestety ja nie będę jej czytelnikiem. Wolę "Nasz Dziennik", który teraz zmienił lejałta i podniósł poziom - tak trzymać!

---
A na drzewach, zamiast liści...

Vote up!
0
Vote down!
0

---
A na drzewach, zamiast liści...

#182229

Przecież nie powiedzą wprost, że głównie i tylko chodzi o wywołanie zamieszania przed wyborami ?

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#182236

skąd domniemanie że tabloid może być tylko lewacki, reżimowy, szwabski czy czyjśtam??

Cieszę się że jest wreszczie POLSKI tabloid!

żeby było jasne - to ja dałem 1-kę

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wilde

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#182264

A gdzie ja napisałem, że ma być reżimowy, lewacki itd.?
Zwróciłem uwagę tylko na formę generalnie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#182422

Nie można mówić, że jest dobrze, jak nie jest.Samą kolorystykę gazeta nie przebije się przez "gęby" celebrytów wyłożonych na "wejściówce" wzrokowej w kiosku, a z treścią?- marnie.Dlatego podzielam opinię Marasa245, że ten projekt wymaga sporego dopracowania, by Gazeta Polska Codzienna była też -"Niecodzienna".

Pozdrawiam - stały czytelnik "Gazety Polskiej" i "Naszego Dziennika".

Vote up!
0
Vote down!
0

komar

#182327

Przesadza Pan z tą krytyką.

Ja sam byłem całkowicie przeciw uruchamianiu dziennika.

Moim zdaniem nie ma szans, bez względu na to jaki by nie był. Po prostu rynek dzienników zwija się w zastraszającym tempie.

 

Ale niektóre elementy są całkiem udane - akurat grafika jest bardzo dobra. Lepsza od Faktu i Super Expresu. Tylko te wielkie odstępy między wierszami bez sensu.

Z treścią już gorzej (choć i tak lepiej niż się obawiałem).

Ogólnie jest jej bardzo mało. Objętość o 1/3 mniejsza niż Fakt.

Gazeta faktycznie najbardziej przypomina michnikowe "Metro" tyle że płatne.

Moim zdaniem mimo ponoć dobrego I dnia (120 tyś egzemplarzy) i tak się nie uda. Choć chciałbym się mylić.

Vote up!
0
Vote down!
0
#182417