Pułapka wizerunkowa

Obrazek użytkownika roland
Kraj

Tego nie obmyśliłby żaden czarny PR-owiec - za marne 40 tysia partia imienia Palikota pogrąża się w sondażowy niebyt! Parszywą premię daje marszałek Kopacz, Nowicka przyjmuje, Palikot święcie się oburza do kamery pozując na ideowca.
(Jaka idea, przecież chodzi tylko o forsę; nawet nie o władzę dla władzy, bo władza tylko potrzebna do dojenia większej forsy.)
Kłamstwo PR-owe Palikota pokazało, pod postacią kończyn Wandy N., swoje krótkie nóżki. Nie udało się odwołać z funkcji wicemarszałka Nowickiej, ani też wyzyskać do końca chwili darmowej reklamy we wszystkich mendiach, przy okazji promowania osoby Grodzka. Ten numer nie wyszedł.

I tu się objawiła wizerunkowa pułapka:
Palikot stanął przed dylematem: albo ukróci samowolkę swoich posłów - a jest to co by nie mówić na szybko sklecona zbieranina, więc trudno nad nią zapanować; albo musi podzielić się eksponowaną pozycją w swojej partii i liczyć się z wykreowaniem innego, rozpoznawalnego współ-lidera. Czyli: albo będzie zamordystą, a RuPa stanie się partyjką wodzowską (oj źle mu się kojarzy, bo z PiS-em), albo straci pozycję mesjasza nowej lewicy. Gdzie by się nie zwrócić - d... z tyłu!
Teraz widać jasno, Palikot JEST zamordystą. Tolerancja i kochanie wszystkich jest fasadą - zasadniczy interes polega na czymś innym.
Co dalej? Feministki uciekną pod skrzydła L. Millera, a za nimi pewnie część różowych, skoro mają lekki problem w dziedzinie tożsamości? Może. Nie żal mi RuPy ani SLD wcale i życzę im wszystkiego najgorszego. Ale nurtuje mnie pytanie odnośnie Ruchu P. Na czym jeszcze będzie mógł utrzymać się wizerunek Nowej Lewicy?
Obawiam się, że już tylko na sfrustrowanym, radykalnym, barbarzyńśkim antychrześcijaństwie. Spodziewam się, że do podratowania sondażowych słupków zostanie użyta cała seria drastycznych i bardzo dotkliwych ataków wymierzonych w Kościół. Spektakl nienawiści będzie musiał trwać, by przyciągać uwagę wydziedziczonych z religii i kultury, którzy zagłosować mogą na nihilizm i anarchię.
A więc czeka nas pochód barbarzyńców przez Polskę...

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

To my jak nasze ojce i dziady staniemy w szyku,i jak 1920r zatrzymamy POchód barbarzyńców w naszej Ojczyżnie,i to będzie test,czy Polska jeszcze jest Polską,czy już nie.
Obrona wiary i Ojczyzny jest naszym obowiązkiem.
Jan Paweł drugi Papierz

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#333818

Litości!!! Jan Paweł II był PAPIEŻEM

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#333826

Spadaj na stepy Akermańskie do swoich barbarzyńców,i tam se świruj,dla mnie Jan Paweł drugi,jest nadal moim Papierzem,i wy trolskie desantowce tego nie zmienicie.
Mam cie na uwadze trollu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#333908

Już drżę! Lepiej kup sobie słownik ortograficzny!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#333942

zgłoś się do twego szefa bula gajowego i tam mu wciskaj swe wyPOciny na temat abecadła POprawnego pisania.
Wracaj robaczku na onet,lub NE skąd przybyłeś trollski desantowcu,tu sprawnie i szybko eliminujemy trolli,zresztą się sam przekonasz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#333954

Przykro mi to powiedzieć, ale jesteś Pan cham.

Na tym kończę dyskusję.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#333979

To tylko twe trollskie sugestie osamotnione,i lata mi kole dupy,te wasze desantowe wyPOciny,na mój temat,siałeś wiatry,zebrałeś burzę,i tak będzie za każdym razem,gdy kogoś będziesz atakował na tym portalu,spróbuj a przekonasz się o sile na tym portalu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#334191

Wyluzujta.

Szkoda sił i czasu na napierdalanki we własnych szeregach.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#334285

polanna1031

Witam szanowny Rolandzie.

Cieszy bardzo gotowość walki o Polskę i jej niezależność.Jeszcze krótkie przypomnienie:
w roku 990 MieszkoI podpisuje " Dagome Index" zwany Konkordatem poddając naszą ówcześnie pogańską Ojczyznę pod juryzdykcję Kościoła.Następuje Chrystianizacja wszelkimi sposobami;zmonopolizowane szkolnictwo z obowiązkową łaciną z nastawieniem szkolenia -zgodnie z myślą kościoła-przygotowując przyszłych urzędników państwowych z zakazem uzywania języka polskiego w urzędach.Nie chcę wspominać innych sposobów zwyczajnie nie humanistycznych.To wówczas palono ośrodki kultu religijnego naszych przodków w zamian dając nam jednego Boga i jedną prawdziwą wiarę. tak ,nasi pradziadowie stawali w szyku by bronić naszych obyczajów,religii,tożsamości Polan i przegrywali z wojskami noszących Krzyż.Następnie stanęli w szyku w 1031 roku wszystkie Rody i sromotnie przegrali walkę z wojskami Papieża noszących krzyż i miłosierdzie.Po tym zdarzeniu nastąpiła wzmożona chrystianizacja a oporu nie miał kto stawiać aż do 1410 roku.W największej bitwie owego czasu sprzymierzone wojska unii i zwycięstwo- Litwini twierdzą że to oni byli inspiratorem tej bitwy wraz z Ukrainą ale nie mnie to rozstrzygać, pozostaje również różnica interpretacji zdarzenia- którego Król polski nie potrfił do końca wykorzystać.Zresztą już było to trudne po intensywnej chrystianizacji.A pierwotnych Bogów prawie już zapomniano.Obca religia stała się naszą wiarą.Moją również.Tak mnie wychowano.Nie znaczy to że mam być ślepy,oddany całkowicie bez pytań i odpowiedzi z przekonującym wywodem tezy oraz analizą własną i ewentualną interpretacją.
Różnica zaś polega na tym, że ja na pierwszym miejscu stawiam swoją Ojczyznę ,człowieka i dopiero swoją religię którą wpojono mi wraz z całą doktryną kościoła.
Zycie weryfikuje ,uczy.
Myślę że byłbym Ci nienajgorszym kompanem w Twoim szeregu w obronie swojej Ojczyzny czy w teście czy Polska jest Polską.
Z szacunkiem i serdeczznym pozdrowieniem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

polanna1031

#334039

Jestem wdzięczny za polemikę!
Chętnie podyskutuję nadal.

Wejście Polski do grupy państw chrześcijańskich poprzez podpisanie Dagome Index przyniosło cywilizację łacińską, to co nazywasz zmonopolizowaniem szkolnictwa było stworzeniem JAKIEGOKOLWIEK szkolnictwa i przyczynieniem się do skoku cywilizacyjnego, przyjęcia CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ. Cywilizacja Słowian nie była tak wysoka, co by nie mówić - zarówno ekonomicznie jak i kulturowo. Jakikolwiek byłyby motywacje do tego kroku - prawdopodobnie głownie polityczne - bez tego stalibyśmy się podbici przez potęgę Niemiecką i rodzima dynastia straciłaby jakiekolwiek znaczenie. Nie tylko przygotowywano w szkołach łacińśkich ludzi do pełnienia funkcji po myśli Kościoła - Mieszko wybrał taką linię rozwoju swojego państwa - więc była to też doktryna państwowa, a ludzie wykształceni mieli służyć państwu.

Motywacje nieistotne. Łacińska Europa i cesarstwo (rzymskie) były pra-wzorem dla UE.

Jak powiadam, przykładanie współczesnych kategorii (monopol edukacyjny) na tamte czasy jest błędem myślowym; ale skoro uparcie go stosujesz powiem tak: wówczas na edukację, kulturę i sztukę (czym zajmował się jedyne Kościół) szła dziesięcina, a więc 10% dochodów - obecnie jaki procent PKB jest poświęcany na wszystkie te cele? Półtora? Dwa?? Coś koło tego - więc pięciokrotnie mniej. Oto czym była cywilizacja łacińska - inwestycją w kulturę i naukę!

Nawracanie siłą było wyłącznie sprawą polityczną, i nawiążę do mojego tekstu o Palikocie: tak jak Palikot musiał wykosić nielojalną wicemarszałkinię z szeregów świeżo powstałej partii - tak Mieszko musiał zwalczać rebelię przeciw swojej władzy; tych któzy trwali przy koncepcji, która politycznie była szkodliwa. Ówcześni ludzie nie znali innych metod... Obowiązywała lojalność jeszcze wywodząca się z czasów klanowo-plemiennych: wyłamujesz się to giniesz.

Teraz co do religii - jeśli uważasz, że religijność naturalna jest doskonała - nadal możesz topić Marzanny i czciś Świętopełka; z pewnością i taka sekta pseudo-słowiańska znajdzie się (o jednej wiem na pewno; kilku celebrytów już w niej jest). Ale religijność naturalna ma w sobie wielkie osady magii, chęci wpływania na bóstwo, manipulacji losem. Religia objawiona kieruje się zupełnie innymi zasadami: Bóg prowadzi człowieka, wychowje go poprzez historię. Kulty religii naturalnych przeważnie obracały się w mitycznym kole dziejów, dopiero religia objawiona umożliwiła rozerwanie tego koła "fatum" i mitu, stworzyła historię, umożliwiła ten olbrzymi mentalny i cywilizacyjny skok jakim była cywilizacja chrześcijańska, ufundowana na spuściźnie Greków (nauka, filozofia i - szczególnie cenna - logika) i na historii Narodu Wybranego, mądrości Starego Testamentu.

Nie mam żadnych wątpliwości, że niszczenie tej tradycji - chrześcijańskiej Europy - spowodować może jedynie szkodę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#334270

Widzę, że moje odpowiedzi satysfakcjonują polannę1031- nie ma polemiki?? Pozdrawiam!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#334823

polanna1031

Szanowny rolandzie

odnosząc się do teksstu "Pułapka wizerunkowa cytując Twoje napisane słowa pragnę powiadomić że;

"...- za marne 40 tysia partia imienia Palikota pogrąża się w sondażowy niebyt!"- w dobie kryzysu gdy;40000zł:520zł/m-c(ustawowe i praktykowane)= 76,92 miesiące :12 m-cy w roku= 6.41 lat wegetacji niepełnosprawnych np.od urodzenia,czy powypadkowych bez udowodnionych ostatnich 10 lat systematyczznej pracy obywateli - erzac życiowy- podczas gdy Rząd przyznaje 90 mln na kościół,czy inne pieniądze na własne wydatki. Zaiste sprawiedliwe.
W/g Ciebie"... chodzi tylko o forsę..." moim zdaniem NIE. Właśnie o zwrócenie uwagi opinii
społeczeństwa o czym wcześniej ta partia informowała publicznie przed zdarzeniem.A sam jej lider nawet przez pewien okres będąc posłem w PO nie brał wynagrodzenia przekazując je dla tak tzw."wykluczonych" -mam nadzieję że wiesz co to oznacza.- trzeba być zaślepionym by tego nie zauważać.

cyt ;"Kłamstwo PR-owe Palikota pokazało, pod postacią kończyn Wandy N., swoje krótkie nóżki. Nie udało się odwołać z funkcji wicemarszałka Nowickiej, ani też wyzyskać do końca chwili darmowej reklamy we wszystkich mendiach, przy okazji promowania osoby Grodzka. Ten numer nie wyszedł." - przypominam że:Pani W.N wybrana wicemarszłkiem Sejmu z ramienia "zamordysty" i Jego partii - trzeciej siły politycznej w Sejmie- jako przedstawiciel tego klubu oraz wszystkich którzy głosowali na tę partię. Zarzucasz "kłamstwo PR-owe" tej partii nie widząc( amoże nie chcesz widzieć )że;
-to właśnie ta Pani samadzielnie stwierdziła zrzeczenia się funkci gddyby nie została odwołana.Fakt ten osobiście potwierdziła publicznie w tv oraz jej najblizsi przyjaciele a takżep przedstawiciele Jej klubu. Sama zaproponowała p.Grodzką w zastępie co również potwierdziła. A jak postąpiła ZASKAKUJĄC wszystkich? -moim zdaniem jak zdrajca i kłamca do końca.Za namową przeciwników politycznych i ruchu feministek (popieram ich walkę) mających zbliżony program polityczny i cel .Ponad to moim skromnym zdanie NARAZIŁA świadomie swoją bliską koleżankę proponując ją w zastępstwie- co uważam za szczególną podłość. Samoczynnie
nasuwają się pytania:
- czy chciałbym mieć takiego przyjaciela który zdradzi bez ostrzeżenia?- ja nie a Ty? Jaką daje gwarancję że piastując eksponowane stanowisko nie zdradzi pod namową jakichś wrogów naszego kraju?- czy dasz tę gwarancję?

Ostatnimi czasy dowiedzieliśmy się że nawet walka o wolność ma swójswój wymiernik finansowy - sprawa prominętnego byłego posła i senatora- ,że praca dla kraju to tylko kamuflarz kryjący chęć władzy i "godziwych" wynagrodzeń-apanaży które to wybrała też Pani W.N cena zdrady pprzyjaciól i kłamstwa.

Piszesz:" Tolerancja i kochanie wszystkich jest fasadą - zasadniczy interes polega na czymś innym." - moim zdaniem udowodnił w praktyce że tu jesteś w błędzie.A przypominam także co nakazuje nam nasza wiara katolicka.I powinniśmy się wstydzić żeby laicy przypominali nam o miłości do bliżniego.

Twoje słowa;"..życzę im wszystkiego najgorszego."- przerażąją i są niegodne prawdziwego chrześcijanina.Ja należący do Ludu Bożego ,jako katolik odłamu Rzymsko -Katolickiego nie życzę nikomu "wszystkiego najgorszego" ,NIKOMU - oczywiście wliczając Ciebie i wszystkich podobnie życzących.

" Obawiam się, że już tylko na sfrustrowanym, radykalnym, barbarzyńśkim antychrześcijaństwie. Spodziewam się, że do podratowania sondażowych słupków zostanie użyta cała seria drastycznych i bardzo dotkliwych ataków wymierzonych w Kościół.- no cóż ,uczciwie pryznaję że lepsze są bezkrwawe ataki niż sposób chrystianizacji nas,Polaków.Przypomnij sobie sposoby chrystianizacji a przede wszystkim rok 1031.Co w/g Ciebie jest mniej krwawe?

" Spektakl nienawiści będzie musiał trwać, by przyciągać uwagę wydziedziczonych z religii i kultury, którzy zagłosować mogą na nihilizm i anarchię.
A więc czeka nas pochód barbarzyńców przez Polskę..." - proszę być sprawiedliwym i pobserwować nasze katolików zachowania.Chocby w Twoich słowach. A przypominam że nasi pradziadowie - jeśli jesteś pokleniowym Polakiem,to też i Twoi pradziadowie jak i moi- byli nazywani barbarzyńcami.Ale...
...żeby nie było tak 'pesyministycznie' muszę wyrazić iż w zupełności zgadzam się z Twoim spostrzeżeniem;
" Gdzie by się nie zwrócić - d... z tyłu!"
Serdecznie pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

polanna1031

#333874

Oczywiście "MARNE" 40 TYSIA powinno było być wzięte w cudzysłów. To roczne dochody przecietnego, skromnego obywatela!
Posła Palikota stać na oddawanie swoich sejmowych apanaży na cele "wykluczonych" (kto do tej kategorii rzczywiście należy - można się spierać, bo według mnie dużo mocniej odczuwa wykluczenie ekonomiczne rodzina z piątką dzieci niż osoba homoseksualna, bo atak na taką osobę jest czynem kryminalnym, a ekonomiczny atak na rodzinę - już nie), stać go zwłaszcza w świetle kamer - to dosyć prosty sposób, żeby zbudować sobie wizerunek ideowca, jeśli ma się dochodzy z działalności gospodarczej.
Wydaje mi się, że pieniądze z budżetu płacone na cele kościelne (wszystkie kościoły) mają sens, bo kościoły, poza sferą religijną, spełniają ważną funkcję kulturową, a także zajmują się działalnością społeczną i w wielu sytuacjach zastępują niewydolne i obojętne państwo.
Postępek W.N oceniam równie surowo jak Pani - pokazuje to tylko jaką podłość można zrobić za "marne" 40 tysia. Świństwo zrobione zarówno swojej partii jak koleżance z klubu, a do tego wyborcom. W moim przekonaniu cały Ruch Palikota składa się z ludzi o równie "wysokich" standardach etycznych...
Moja miłość bliźniego w stosunku do państwa palikotowców polega na tym, że chciałbym, żeby ten szkodliwy dla Polski projekt upadł, a oni mogli zająć się czymś innym; nie chcę nikogo zamykać do więzień! Moje najgorsze życzenia dotyczą planów i wpływów politycznych - niczego więcej. Życzyłem wszystkiego najgorszego tworom politycznym, partiom, nie ludziom. To chyba jasno zostało sformułowane.
Piszesz, o odłamie Rzymskim katolicyzmu - to nie odłam a trzon. Mieszanie kategorii historycznych (barbarzyństwa z 1031 roku świadczy o ideologicznym skrzywieniu - nie jesteśmy w stanie zrozumieć kategorii, którymi posługiwali się ludzie średniowieczni, dostosujmy nasze definicje barbarii do tego, jak wygląda to dziś, kiedy pod hasłami tolerancji i równości atakuje się chrześcijan, dlatego że mają inne poglądy. Agresja nie płynie od Kościoła, ale od religijnie i kulturowo wydziedziczonych barbarzyńców.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#333912

Piszesz: "Wydaje mi się, że pieniądze z budżetu płacone na cele kościelne (wszystkie kościoły) mają sens,"
Nie wiem czy mają sens, [w tym ogólnym, społecznym wymiarze, na pewno!] natomiast od mojego proboszcza wiem, że płaci podatek do gminy od KAŻDEGO tysiąca mieszkańców zamieszkałych na terenie parafii, obojętnie, czy są wyznania rzymsko-katolickiego, czy są innego wyznania lub ateistami/agnostykami. Do tego płaci na zasadzie "od każdego tysiąca" czyli gdy liczba obywateli na terenie parafii przekroczy kolejny tysiąc, stawka skacze o tysiąc.
Teraz to Kościół płaci, a ty chciałbyś, żeby państwo płaciło? Zapomnij! Jak Vincent wymyśli, to tak, żeby Kościół zapłacił jeszcze więcej.
**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#333947

Tak, to prawda, obecne restrykcje fiskalne (likwidowany Fundusz Kościelny) wobec Kościła są haniebne! Mówię tu o pieniądzach, które POWINNY płynąć od Państwa - zwłaszcza że (i tu argument dla agnostyków, ateistów i palikociąt) Kościół opiekuje się dobrami kultury i dziełami sztuki, i to jest dziedzictwo, o które powinni dbać wszyscy Polacy. Już pomijam inną, wspaniałą i godną docenienia działalność Kościoła w wymiarze społecznym.
Ale jedno jest pewne - nie damy zginąć Kościołowi, Polacy się zmobilizują! Jestem przekonany, że Kościół odegra jeszcze wielką rolę integrowania różnych środowisk i bycia mecenasem kultury i sztuki, która nie zdziczała. I tak jak w Stanie Wojennym - Kościół będzie przestrzenią, w której spotykać będą się mogli ludzie różnych poglądów religijnych, ale nie zgadzający się na bufońskie rządy Tuska i jego aroganckich popleczników.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#334276

Sądzę, że ta partia pogrąża się w niebyt nie z powodu jakiejś premii bo innym te same premie nie zaszkodziły. Problem w tym, że była to bardzo "przebojowa", "postępowa" i "oryginalna". Jak przyszła chwila próby to stanęła murem za Tuskiem i to przekreśliło jej "innowacyjność". Do tego, nawet bardzo pomysłowe błazeństwa mają to do siebie że w końcu zaczynają się nudzić. A ta partia wzbudziła zainteresowanie czymś czego nie było dotąd w takim wydaniu w życiu publicznym. Słowne sponiewieranie swojej koleżanki przez bimbrownika z Biłgoraja wbrew pozorom może pomóc temu ugrupowaniu, bo to też jest nowe. Nie uratuje to jednak RuPy przed rozpłynięciem się bo zwyczajnie się już znudził się tym co się nim zachłysnęli. Pozostają, ci którzy czerpią z tego profity, ale to już konkurencja partii Tuska

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#333877

Obraz dramatyczny w dwu odsłonach z PRZESŁANIEM

 

 

KURTYNA W GÓRĘ – widzimy salę Sejmu

 

 

PALIPOSEŁ:

Skup się teraz droga Izbo

i niech się uciszy PiS, bo

przed tak ważnym głosowaniem,

poznać trzeba gejów zdanie.

Nie zważajcie, proszę, na to,

że dziś zajmę się prywatą.

Ja od państwa chcę mieć papier,

że, gdy z lubym się obłapię,

robię to w legalnym związku,

nie z chuci, a z obowiązku,

tak jak w matrimonium prawie.

Chcecie? chętnie wam przedstawię,

jak się czule z lubym lubię,

(lub zobaczcie na youtubie.)

Lecz by szczęścia domknąć wątek,

brak mi z USC pieczątek.

Więc poprzyj związki, Platformo,

niech będzie DEWIACJA NORMĄ.

 

PAWŁOWICZ:

Ach, dewianci, ach, odmieńcy,

na myśl samą wstręt mnie kręci!

Wara posłom od sypialni!

Szczegółów proszę jak najmniej!

Słusznie przecież liberały

społeczeństwu kanon dały:

że się nie ma urząd wślipiać

kto z kim i jak często sypia.

Ta zasada już sto lat ma:

co pod kołdrą rzecz prywatna.

 

PALIPOSEŁ:

Któż postęp wstrzymać się stara?

Państwu od sypialni wara??!!

To zaścianek jest i draństwo:

ma się wciąż ROZRASTAĆ państwo.

Gejom państwa nie za wiele:

w łóżku, w sztuce i w kościele,

a oświaty misja taka:

zrobić geja z przedszkolaka.

Słusznie seksualny bon ton

od lat w szkołach krzewi ‘Ponton’.

Gdy oddacie gejom berło,

wartko znów popłyną euro;

bo świat wtedy nas docenia,

gdy promuje rząd zboczenia.

 

MINISTER:

Dobrze mówisz – w słusznej sprawie;

wnet zawrzemy to w ustawie,

która szybko i wygodnie

z homofobii zrobi zbrodnię.

Ach, nienawiść – rzecz wszeteczna,

wielce jednak użyteczna.

Gdy ją wiernym sączy pleban,

do pionu go stawiać trzeba;

a homofobów kto wspiera,

tego w getcie w kontenerach

wnet zamkniemy na przedmieściu,

z nim dziateczki, brat i teściu.

Bez wody i elektryki

niech cierpią za swe wybryki.

 

Owacje PALIPOSŁÓW. Jednak Sejm, nieprzekonany, odrzuca projekt o związkach. Poruszenie na sali, PALIPOSŁOWIE politpoprawnie złorzeczą.

 

 

KURTYNA z ulgą opada. Po chwili podnosi się ukazując salę wykładową

 

STADKO PROFESORÓW:

Ach jak wredna, jak wredna Pawłowicz!

Cóż za horror! Europa co powi?

Akademię gadzina ta kala;

złe w młodzieży instynkty wyzwala!

Nie jurystą a zwykłym jest zbirem,

tak orzekli ze Środą Obirek.

nie dość zatem surowo ją skarcić,

co podpisem potwierdził Król Marcin,

czas publiczną oczyścić z niej scenę.

Dla niej pierwszy ustawmy kontener!

 

PROFESOR lękliwie:

Lecz kto kotu zawiesi dzwoneczek?

Problem znało nawet średniowiecze.

Nie uwięzi się SAMA Pawłowicz –

trzeba będzie to monstrum odłowić.

Czy poradzi sobie wiotki Biedroń

z jej agresji siłą arcywredną?

Nawet gdy pomogą ręka w rękę

progresywny Palikot z Rozenkiem?

 

PROFESOROWIE milkną, skonfundowani

wchodzi GRODZKA:

Ja co prawda zwiewną jestem damą,

(przypominam to sobie co rano),

lecz, co dzisiaj dotyczy niewielu,

mam wojskowe szlify z PRL-u.

Przez okopów mozół, nie zaś kantem,

w mieście Łodzi zostałam sierżantem.

A z wodzowską żyłką mocną całkiem,

wnet z sierżanta mam zostać marszałkiem.

Wspierać gejów nigdy się nie wzbraniam,

więc na czele stanę polowania.

Nie czekajmy na sygnał od Bronka,

bo już mediów ruszyła nagonka.

 

WYBIEGA a za nią STADKO PROFESORÓW

odgłosy nagonki, słychać TuskVisionNetwork, wyróżnia się głos Stokrotki.

 

KURTYNA spada

 

PRZESŁANIE

 

Poszli sobie... Pomyśl czytelniku,

ta historia ma ważne przesłanie:

pod osłoną histerii i krzyku

na nas wszystkich szykują kaganiec.

 

Wolność przecież w języku się mieści.

Żaden łańcuch słów zakuć nie może;

lecz gdy słowom podmienisz złe treści,

wtedy sam sobie wkładasz obrożę.

 

Tam, gdzie mógłbyś dziwactwo obśmiewać,

własne myśli odganiasz precz z lękiem.

Potem wstyd, gdy sam słyszysz, że śpiewasz

politsłuszną lewacką piosenkę.

 

Gdy sfałszują najprostsze ci słowa:

„żona”,” mąż”, „aż do śmierci”, „sakrament”,

już nie będziesz mógł zaprotestować;

słów zabraknie – choć niby te same.

 

Więc się zbudźmy, czas wyznać z pokorą,

żeśmy spali miast słów strzec wolności...

Gdy niedawno przestrzegał nas PROROK:

„Jest przemocą większość bez wartości.”

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#334022

 Super.  "10"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#334234

Świetne, no ja myślę, że jakiś Niepoprawny Kabaret by to wziął:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#334279

Gratuluję sztuki! To koniecznie trzeba wystawić!

Pozdrawiam

MD

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#334331