Popularne treści blogera

Obrazek użytkownika roland
Kraj

W czasach szczęśliwie minionych Internety roiły się od list afer kolesi z PO i PSL. Minął rok rządów Prawa i Sprawiedliwości, i co? I nic!

Ujawniły się za to nowe patologie (vide reprywatyzacja) ale tylko słychać o Warszawie; słychać o mafiozach którzy korzystając z luk w prawie zarabiali na VAT-owskich karuzelach i teraz...

3.95
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (głosów:14)
Obrazek użytkownika roland
Idee

Miejsce w przedszkolu to towar deficytowy, w małym mieście także. Niszę tę wykorzystała Fundacja Edukacji Przedszkolnej, która otworzyła sieć tzw. małych przedszkoli - otrzymując 15 mln zł dotacji z UE, w zamian za wprowadzenie do programu edukacji przedszkolnej treści genderowych. Nie podano tego do wiadomości rodzicom, gdyż - jak mówi jeden z...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika roland
Kraj

Premier polskiego rządu nie ma w zwyczaju świętować 11-go listopada, premier rok temu wyjechał z kraju, w tym roku ma inny pomysł na Święto Niepodległości - data szczytu klimatycznego została bowiem wyznaczona na... dzień listopadowego święta narodowego.
Premier nie świętuje 11-go listopada, premier zamierza pracować! I właśnie dlatego...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika roland
Kraj

Tego nie obmyśliłby żaden czarny PR-owiec - za marne 40 tysia partia imienia Palikota pogrąża się w sondażowy niebyt! Parszywą premię daje marszałek Kopacz, Nowicka przyjmuje, Palikot święcie się oburza do kamery pozując na ideowca.
(Jaka idea, przecież chodzi tylko o forsę; nawet nie o władzę dla władzy, bo władza tylko potrzebna do...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika roland
Idee

Już na wiosnę planowany jest start Telewizji Republika, do której założycieli należą: Tomasz Sakiewicz, Bronisław Wildstein, Rafał Ziemkiewicz, Cezary Gmyz, Anita Gargas, Katarzyna Hejke, Tomasz Terlikowski i Ewa Stankiewicz.

To cieszy. Bardzo. Ale to, że telewizja będzie w "kablu" za kilka złotych - już cieszy mniej. TV Trwam nadaje...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika roland
Kraj

Telewizja truje; czytam to wielokrotnie w Niepoprawnym serwisie, i piszę też co jakiś czas. Telewizja promuje wizje tych, którzy w niej rządzą (wyjątkowo się zepsuła ostatnimi czasy). Patrząc krzywym okiem na ten stan rzeczy znalazłem link do systemu ROPAT, w którym widzowie proponują TVP programy zgodne z ich potrzebami:

"Każda osoba,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika roland
Świat

Islamizacja Europy jest już widoczna, według niektórych badaczy większość mogącą ustanowić republikę islamską w Holandii Muzułmanie mogą zdobyć już w latach 20-tych tego wieku. Podobnie jest w Niemczech i we Francji, czy w Belgii.
Dziś na stronie radia watykańskiego można dowiedzieć się o "zniesieniu" świąt Bożego Narodzenia w jednym z...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika roland
Humor i satyra

W pewnej klasie dzieci miały pieniążki na SKO.
Ale GRześ, zwany Arystotelesem wydawał więcej, niż dostawał od mamy. Zbajerował panią, że musi pożyczyć, bo potrzebuje więcej pieniążków na książki i długopisy - ale twierdził, że odda na bank. Nie oddał. A pieniążki, prawdę mówiąc, wydawał na kolę i balonówkę... biedny GRześ...
Co...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika roland
Kultura

Nagroda Nobla w dziedzinie literatury bywa szalenie upolityczniona. Zaryzykuję śmiałą tezę, iż możliwym scenariuszem politycznym jest chęć oddziałania na opinię publiczną w Polsce poprzez... przyznanie literackiego Nobla jednemu z polskich autorów nie pałającego sympatią do "Dobrej zmiany".

Na mojej liście są dwa nazwiska: Adam...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)
Obrazek użytkownika roland
Kraj

A więc jednak, poniżej 1% przewagi Dudy daje do myślenia. Do ostatniego wliczonego okręgu - warszawskiego - wchodzą głosy zebrane za granicą (Warszawska Okręgowa Komisja Wyborcza nr 21 obejmowała łącznie 1787 obwodów, w tym 229 zagranicznych), nie wiem jak się sprawy mają z głosami oddanymi korespondencyjnie... Czy aby "ożywieni"...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Strony