Casting na rzecznika PiS

Obrazek użytkownika roland
Kraj

PiS nie ma szczęścia do rzeczników. Poseł Hofman - abstrachując od grzechu podróżniczej chciwości - zbyt dobrym rzecznikiem nie był, ale po jego wykluczeniu z Partii jest jeszcze gorzej. Nowym rzecznikiem został poseł Marcin Mastalerek... Szybka kariera 30-latka z łódzkich struktur PiS jest imponująca. Poseł może uchodzić za typowego fajtera, ale brak mu inteligencji i charyzmy Jacka Kurskiego. Przebija się w mediach, ale raczej w nich nie błyszczy. Kiedy słucham wypowiedzi  nowego rzecznika, dochodzę do wniosku, że byle dziennikarzyna łatwo jest w stanie wyprowadzić go w pole, bo poseł uwielbia się tłumaczyć nawet z tego, z czego nie powinien, a kiedy czuje się zapędzony w kozi róg - powtarza uparcie wyuczone teksty jak regułki, tzn mówi w kółko to samo. 

To smutne. Czy największa partia opozycyjna, jedna z najstarszych na polskiej scenie politycznej (struktury PC powstawały już w 1990 roku!) nie może mieć rzecznika prasowego z prawdziwego zdarzenia? Czy nie ma w PiS żadnego rasowego dziennikarza i człowieka, który potrafi lepiej budować zdania, a nie tylko młócić formułkami? Czy nie ma w PiS osoby, która będzie w stanie generować błyskotliwe i inteligentne wypowiedzi przed kamerą i która będzie tworzyć lepszy wizerunek Partii?

Być może PiS uległo pewnej chorobie, nie dopuszcza najlepszych członków do wyższych stanowisk, bo w regionach królują posłowie, którzy boją się o swoje stanowiska, jeśli poprą kogoś bystrzejszego od siebie?

Jestem wyborcą PiS i będę głosował na tę partię, ale wolałbym, żeby nie marnowała swojej siły i nie trwoniła kapitału społecznego, jaki ma. Jeśli "twarzą" i ustami PiS będzie poseł Mastalerek, to PiS będzie nadal chłopcem do bicia, a przemysł pogardy poużywa sobie na nim do woli.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:17)

Komentarze

miło widzieć znów.

Ja swego czasu (rok, dwa temu) dla jaj zrobiłam sobie eksperymencik - wysłałam do kilku platfonsów (posłów) propozycję dyskusji na platformie spolecznościowej. O tym piszę dopiero teraz ale to w sumie bez znaczenia. I...  z 6 z mety zgodziło się 4. Wysyłałam do kilku posłów PiS podobną propozycję, jednocześnie tu na NP odprawiając apele i... zero reakcji. Piszący tu wtedy  poseł PiS z Wrocławia odesłał nas do pisadeł, które znaliśmy na pamięć.

To właściwie "byłoby na tyle"... "Niezagospodarowane" obszary" to również grzech PiS. Raczkowanie w obszarach, w których wieloletnia, zahartowana w bojach opozycja powinna wieść prym - to też grzech.

Na tym skończę...

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1450568

wszytkie sznurki i jak widac sa tego efekty.
Kret kreta pogania,a za ta szumowine, ktora sie polaszczyla na pa-re groszy za wyjazd do Madrytu w celach krajoznawczych - bo z zonami za podatnika pieniadze, to kto odpowiada ze ich trzymal tyle czasu w PISie ?
Swiety Antoni?
Jaroslawie Polska jest w potrzebie potrzebuje silnej opozycji prawicowej i PIS taka moglby byc gdyby twoje niudacznictwo odejc w chwale poki pora daj ludziom z jajami rzadzic ta partia, ktora jest jedyna jeszcze nadzieja Polakow, ale cierpliwosc moze sie skonczyc juz niedlugo i wyladujesz na smietniku histori.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5
#1450572

PiS poprostu nie nadaje się aby sprawować włdzę, jest jak ciepłe kluchy, bez najmniejszych oznak życia, zimny trup, niestety!. Powstał RN, no nareszcie coś zacznie się dziać, ale kiedy zobaczyłem skład wodzów tej partii, ręce opadły mi do kostek, a szczęka do ziemi. Są jeszcze gorsi niż PiS, żaden tzw, działacz PiS-u i wódz z RN nie jest liderem. To wszystko kanał! I dopuki Polacy nie pójdą ostro do przodu, dopuki nie założą czegoś co nie będzie się bało prowokacji, a wprost przeciwnie, samo będzie prowokowało. Nigdy Polska nie będzie wolna, a Polacy wolni, ale może tak wszystkim jest dobrze.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1450584

... wylądowałeś na śmietniku historii tego portalu. Jarosławowi Kaczyńskiemu nie grozi śmietnik historii, więc zostaw Go w spokoju.

A ty wiesz chociaż, dlaczego wylądowałeś na śmietniku NP? Za notoryczne obrażanie innych Użytkowników i za totalne błędy, jakie popełniasz w swoich tekstach. Ale jak widzę, nie wyciągnąłeś z tego absolutnie żadnych wniosków. Nadal obrażasz innych na PW i "Gadaczce". Tam też skarżysz się, jak to niektórzy tu piszący i Gawrion są dla ciebie niedobrzy i poddają ciebie eksterminacji. Ty sam poddałeś się dobrowolnie blogerskiej i komentatorskiej eutanazji, więc nie zawracaj nam d**y swoimi żalami. Nie chcesz przeprosić za obelgi, jakich się dopuściłeś, - twoja sprawa. Ale nie licz, że będziesz tu tolerowany za swoje chamstwo i niechlujstwo.

 

   

 

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1450599

Contesso, też miałem podobne doświadczenie, pisałem maile do kilkunastu posłów z pewnej podkomisji, żeby dowiedzieć się jak idą pracę nad ustawą, której brak komplikuje mi sprawy majątkowe - i odpisało 2 posłów: z PO i od Palikota. Tylko oni! Z PiS niestety nikt się nie odezwał, a najbardziej na to liczyłem. 

Zastanawiam się skąd się bierze ten grzech "niezagospodarowanych obszarów"... Czy to syndrom "oblężonej twierdzy" - partii uczciwych ludzi, na których rzuca się przemysł pogardy? Czy okopywanie się na własnych pozycjach poszczególnych posłów w regionach, przez co tamuje się drogę naturalnym liderom i ludziom z pomysłami?? Czy wirus nieufności po takich "wtopach" jak zaufanie wobec Kluzik-Rostkowskiej, czy Sikorskiego schodzi w partyjne "doły" i betonuje PiS od spodu? Ale bez zaufania, bez pewnej otwartości na dialog i pomysły oddolne partia się udusi i straci kontakt z rzeczywistością społeczną!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1450728

Obydwiema rękami podpisuję się pod tym, co napisałeś.

Atak medialny na PiS trwa od wielu lat, a teraz jeszcze bardziej się nasilił, bo przeciwnik czuje sie zagrożony i zachgowuje, jak poranione zwierzę.

Dlatego potrzebny jest ktoś, kto nie da się zapędzić w kozi róg w  dyskusji i rozmowie z uzbrojoną w mikrofony armią "dziennikarzy".

Nie rozumiem, dlaczego nie jest rzecznikiem pan poseł Girzyński.

On nawet podczas dyskusji -  tupet piterowej  potrafił przyhamować .

Riposta Jego była krótka, a tak celna, że piterowej mowę odebrało.

(Na jej ewidentne kłamstwo - odpowiedział kłamstwem, które ją bardzo dotknęło.)

 

 

 

Pozdrawiam.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1450609

To prawda, ale myślałem też o pośle Waszczykowskim w roli rzecznika, który by nie "ujadał" jak poseł Mastalerek, a zachowywał opanowanie i wielką klasę.

Swoją drogą, spodziewam się, że to właśnie Witold Waszczykowski może zastąpić kiedyś Jarosława Kaczyńskiego w roli szefa PiS, bo nikogo innego póki co nie widzę... nawet poseł Duda nie pasuje mi do tej roli.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1450730