MARSZ PAMIĘCI W CZTERNASTĄ MIESIĘCZNICĘ KATASTROFY.

Obrazek użytkownika Grzegorzq
Kraj

Czternaście miesięcy po katastrofie smoleńskiej ulicami stolicy przeszedł kolejny "marsz pamięci". Od sierpnia ub.r. co miesiąc organizują go środowiska związane z "Gazetą Polską". Kilka tysięcy demonstrantów przeszło przed Pałac Prezydencki sprzed archikatedry św. Jana na Starym Mieście, gdzie brali udział w mszy św. w intencji ofiar tragedii z 10 kwietnia.
Wcześniej, o 17.30 odbył się kolejny „Las smoleński” – uroczysty apel pamięci zakończony puszczeniem w niebo 96. baloników wypełnionych helem z nazwiskami ofiar katastrofy. „Anarchia” odczytała jeden z wpisów „Ambiwalentnej Anomalii” – blogera zmarłego 19.05.2011 r. – bardzo osobisty opis przeżywania tej największej tragedii w powojennej historii Polski. Organizatorami comiesięcznej uroczystości są blogerzy i komentatorzy niezależnych mediów.
Na Krakowskim Przedmieściu było też kilkunastu sympatyków "Ruchu poparcia Palikota", którzy wnosili o delegalizację PiS oraz o „uwolnienie konopi”. Mieli własny sprzęt nagłaśniający i przeszkadzali na ile tylko mogli. Zostali odgrodzeni szczelnym kordonem policjantów – przyjaznych im, jak stwierdził lider ruchu – Dominik Taras.
Jarosław Kaczyński złożył kwiaty pod krzyżem i w krótkiej mowie podziękował zgromadzonym za ich tak liczną obecność i determinację w dążeniu do prawdy.Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Wielkie Dzięki za to co robicie.

Z wielką radością kochani blogerzy uczestniczę w akcji Las Smoleński.

Wcześniej jestem przy Namiocie Solidarnych, by w końcu uczestniczyć  o 19 we mszy św. w katedrze za wszystkie ofiary tragicznego lotu, dramatu nad Smoleńskiem.

Marsz Pamięci z modlitwa na Krakowskim Przedmieściu, każdego 10 bo tak dyktuje serce, taką mam potrzebę ducha, by być z tymi którzy walczą o Polskę, o Prawdę.

O POLSKĘ WIERNĄ BOGU, o POLSKĘ DUMNĄ ze SWOICH WIELKICH POLAKÓW

NIEZŁOMNYCH POLAKÓW, którzy za WOLNOŚĆ OJCZYZNY gotowi są oddać własne życie. TO piękne kiedy na Krakowskim Solidarnie łączą się KLUB GAZETY POLSKIEJ, BLOGERZY, SOLIDARNI i WSZYSCY PRAWDZIWI POLACY!!!

ZAWSZE RAZEM SOLIDARNI

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#163934