Czy ktoś już organizuje rozłam w klubach Gazety Polskiej?

Obrazek użytkownika MD
Kraj

Powstanie i rozwój klubów Gazety Polskiej stanowi niezwykle cenny wkład w budowanie społeczeństwa obywatelskiego. W obecnej sytuacji stanowią ważną podporę ruchu niepodległościowego, tym cenniejszą, że ma bardzo "modny" status organizacji "apolitycznej".

Śledząc rozwój liczebny klubów można dostrzec, że w niektórych miejscowościach pojawiły się "drugie". Czy w tych miejscowościach jest tak wiele aktywnych ludzi, że w jednym klubie nie sposób spożytkować energii? Być może w niektórych tak jest. Ale czy wszędzie? Wiemy też doskonale, że podstawowym problemem naszego społeczeństwa jest właśnie niechęć do działalności publicznej. Co się zatem dzieje?

Logo klubu Gazety Polskiej jest bardzo łakomym kąskiem dla lokalnych polityków. Przy jego pomocy można pozyskać prawicowy elektorat i jednocześnie nie narażać się na krytykę za przynależność do Prawa i Sprawiedliwości. Zdaję sobie sprawę, że Panom Tomaszowi Sakiewiczowi i Ryszardowi Kapuścińskiemu nie jest łatwo rozpoznać rzeczywiste zamiary lokalnych działaczy. Niemniej jednak tworzenie się, konkurencyjnej struktury w małym środowisku powinno dać do myślenia. Nie jest chyba problemem spotykanie się w kilku grupach należąc do tego samego klubu, jeżeli liczebność jest tak duża, że nie sposób uczynić to razem.

Moimi przemyśleniami na temat dzielę się na tym forum z uwagi na nieoficjalne wiadomości o utworzeniu Klubu Gazety Polskiej II w Nowym Dworze Mazowieckim. Do jego utworzenia dąży środowisko, które dokonało rozłamu w lokalnej organizacji Prawa i Sprawiedliwości i w ostatnich wyborach do senatu poparcia udzieliło Zbigniewowi Witaszkowi. Przypomnę, że w tym okręgu kandydował z rekomendacji Prawa i Sprawiedliwości Pan Piotr Andrzejewski.

Istniejący Klub Gazety Polskiej nie stawia żadnych przeszkód, aby ludzie należący do innych organizacji, którym zależy na przywróceniu Polsce pełnej niepodległości a narodowi wolności, angażowali się w działalność Klubu. Środowisko, o którym piszę nie wyraziło nawet takich aspiracji. Zwyczajnie chce mieć własne logo Klubu Gazet Polskiej, bardzo cenne do pozyskania prawicowego elektoratu.

Kluby Gazety Polskiej są wielką wartością w polskim życiu publicznym. Nadal się rozwijają. Ich znaczenie nadal wzrasta. Jednocześnie, jak już wspomniałem, mogą stanowić wygodne narzędzie do pozyskiwania prawicowych wyborców przez środowiska, które niewiele mają wspólnego z ruchem niepodległościowym. Dlatego apeluję do Panów Tomasza Sakiewicza i Ryszarda Kapuścińskiego o rozwagę i dokładniejszy wgląd w sytuację powstających klubów Gazety Polskiej. To jest zbyt cenny kapitał. Bardzo łatwo nierozważnymi decyzjami, można go roztrwonić. Nasi przeciwnicy polityczni tego bardzo pragną.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

To może być problem, takie przechwytywanie logo. Bo kluby GaPola są już czymś rozpoznawalnym. Sakiewicz powinien uważać.

Venenosi bufones pellem non mutant
Andrzej.A

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#227295

Witam! Po zamachu nad Smoleńskiem zaczęłam szukać Polaków,którzy myślą i czują podobnie jak ja.

Lokalny PiS w ogóle olewał temat,toteż trafiłam do Klubu GP.I tu też wielkie g,,o.Będący tam ludzie to szczelnie zamknięte środowisko a jak już kogoś dopuszczą to musisz myśleć i czuć jak oni i tu mieli ze mną problem.Ja nie sprzedaję swoich ideałów,a myślę tak jak myślę.Przewodniczący z vice przewodniczącą prowadzili ,,walkę podjazdową"o to czy ten ich klub ma być zrzeszony czy nie,Jedni chcieli drudzy nie i tak mijały miesiące.Sama chciałam już założyć nowy Klub GP.ale jak zaczęła się nagonka na Polaków na portalu związanym z Sakiewiczem,zrozumiałam,że nie mogę wprowadzić ludzi w maliny,a byli chętni,ale cóż mi pozostało wszystkie Gazety Polski zostały spalone,a ja staram się zapomnieć o tej przygodzie.

Szkoda,bo wprowadziłabym tam wiele wartościowych Polaków.

                                            Pozdrawiam!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#227307

 DROGA LEGES !

Mam wobec Ciebie wielki dług wdzięczności. Pamiętam nasze dyskusje na portalu "NIEZALEŻNA". Pamiętam, jak musiałam ukrywać się przed atakiem trolli, zmieniając nick, aby im zniknąć z oczu. Niektórzy forumowicze domyślali się, że to ja, chociaż inaczej się podpisywałam. Jakże przykro było mi , kiedy musiałam się wyrzec swojej tożsamości portalowej. Trolle podpisywali się "gość" i ich wpisy były publikowane. Ostatnio szczególnie wtedy, kiedy atakowali stałych bywalców, którzy mieli  poważanie pośród forumowiczów.

Tak, jak napisałam to w swoim profilu - jestem szczęśliwa, że znalazłam się właśnie tutaj,.Poobijana ze wszech stron przez fałszywych patriotów grasujących po tamtym portalu - tutaj znalazłam prawdziwy polski portalowy dom. Zawdzięczam to Tobie, bo często kierowałaś mnie tutaj, jeśli tam ktokolwiek podawał linki kierujące na "NIEPOPRAWNYCH". Ty mi otworzyłaś oczy. Dziękuję Ci, LEGES, bardzo Ci dziękuję. I chociaż tutaj też czasami pojawiają się mało ciekawi osobnicy, to jednak nie mają nic do powiedzenia, a jeśli JUŻ, to naprawdę niewiele. Tam to "towarzystwo" opanowało portal.

Droga LEGES - Twoja intuicja polityczna jest NIEZAWODNA. Może ją mieć TYLKO prawdziwy POLSKI PATRIOTA., jak Ty.

Dziękuję Ci jeszcze raz za wskazanie mi właściwej drogi. Drogi prowadzącej w kierunku portalu prawdziwych Patriotów.

Pozdrawiam Cię,LEGES bardzo, bardzo serdecznie.

 

"limba"

(dla niezorientowanych informacja: portal "NIEZALEŻNA" jest pod patronatem "Gazety Polskiej".)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#227319

Mogłybyśmy palcem pokazać V kolumnę portalu ,,nie-zależna".Czyżby p.Sakiewicz nie wiedział co się dzieje na jego podwórku?

Zawsze pisałam,że trzeba zrobić porządek w lokalnych PiS,a wtedy PiS wygra.Trzeba zrobić porządek w Klubach GP a zacznie się wszystko zmieniać.Dopóki nikt tego nie załapie,tak długo mamy w plecy.Ja już pisała,,że za panem Jarosławem w ogień,ale za PiS to niekoniecznie.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#227325

 Dziękuję Ci bardzo., LEGES.

 Twoje powiedzenie "DAMY RADĘ, DAMY RADĘ " (zawsze dwukrotnie powtarzane) naprawdę dodaje otuchy i sił.

 

Pozdrawiam Cię. LEGES serdecznie.

 

"limba"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#227330

W mojej miejscowości dziala klub GP. Założyła go pewna osoba, cel był jeden, skupić środowiska przed wyborami do parlamentu (ta osoba kandydowała). Po przegranych wyborach przeskoczył do Ziobry, temat odpuścił. To jest wlaśnie problem, traktowanie instrumentalnie tego typu inicjatyw. Może dzieje się tak dlatego, że mamy deficyt ludzi reprezentujących sobą określone wartości...pzdr

ps. http://77400.pl/index.php/mapa-strony1/81-kosciol/1970-kaplani-krajny-general-bernard-witucki

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zlotowianin

#227318

Witam! Dziękuję za link,następna piękna lekcja historii.

Widzę,że masz podobne doświadczenia.Tylko u nas ani PiS ani tzw Klub GP nie wspierał naszych,czyli swoich ani wyborach na prezydenta,ani w wyborach lokalnych,ani w wyborach parlamentarnych.Ba,nawet nie chciał Klub GP.ludzi do obsadzenia lokali wyborczych mężami zaufania.

Ot to się dzieje.Zaczynamy od kłamstw,a to nie wróży nic dobrego i nie dziwota,że te Kluby się rozwalą,jak dział w nich V kolumna,

                                Pozdrawiam!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#227335

"Gazetę Polską" czytam gdzieś od 50-tego numeru, z przerwami, i sam zastanawiałem się nad otworzeniem Klubu Gazety Polskiej w swoim mieście. Skończyło się na tym, że składam deklarację członkowską do PiS-u. Myślę, że dzisiaj trzeba w ten sposób angażować się w sprawy publiczne, trzeba starać się mieć wpływ na to co dzieje się wokół nas, mieć swój głos i w ten sposób, dzisiaj, wyrażać poparcie dla idei niepodległościowych.
Kluby Gazety Polskiej to bardzo dobra inicjatywa ale brakuje w niej zaangażowania w sprawy lokalne, pomocy ludziom słabo radzącym sobie w tej koszmarnej rzeczywistości, są Klubami wzajemnej adoracji, a nie o to chyba chodzi.

germario

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

#227328

Germario & All :

Potwierdzam Wasze sceptyczne uwagi o klubach GaPola.

Nie dotyczy to wszystkich Klubow.  Dotyczy to przynajmniej niektorych z nich.

Troche winnym jest tu sam redaktor Sakiewicz, ustanawiajac niezbyt kompetentnego, ale za to wszechwladnego Nadredaktora Klubow.  Zdaje sie, ze jest nim pan Kapuscinski z Krakowa.

Osoba troche dziwna. Ktos go kiedys nazwal Wachowskim Sakiewicza.

Obym sie mylil, bo generalnie popieram te sakiewiczowa inicjatywe walki z systemem, rezimem 3 RP

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#227384

należy raczej zgłaszać się bezpośrednio do jej redakcji.

Zamieszczane tu, sprawiaja one wrażenie donosów z nieśmiertelnym podpisem - "życzliwy". Co dziwić nie może, jako że są autorstwa trolli wyrzuconych z Niezależnej.

Generalnie, mam wrażenie że jest to póba wprowadzenia zamieszania w tzw. "drugim obiegu" i klasycznego rozwalenia go od środka, bo zbyt niebezpiecznie zaczął się organizować i zdobywać wpływ na istniejącą rzeczywistość polityczną.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#227402

W Berlinie gdy powstal KGP, byl pelny entuzjazm. Po paru m-cach cos peklo. Odeszla awanturnicza grupa i zalozyla swoj KGP. Ta sama grupa weszla tez do Rodla innej organizacji Polakow. Tam tez dlugo nie wytrzymala i utworzyla swoje Rodlo. Wspiera ich mecenas Chambura, ktory zalozyl z nimi partie mniejszosci narodowej. Czy to normalni ludzie?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Nasza Szkapa

#227420