Jarosław Kaczyński - Marsz Pamięci, Pomnik Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza

Obrazek użytkownika raven59
Idee

„Ci, którzy liczyli na to, że czas – cytuję tutaj obecnego prezydenta: ostudzi emocje, przegrają. Wiem, że przegrają.”
„Co złożyło się na ten sukces? Ten niezwykły sukces. Oczywiście wielkie patriotyczne napięcie, które momentami prowadziło do tego, że nawet dzieci chwytały za broń. (…) To były czyny. Ale obok czynu była myśl. (…) To dzięki połączeniu czynu i myśli odnieśliśmy wielkie sukcesy, wielkie zwycięstwa….”


Relacja wideo z Marszu Pamięci i złożenia wieńców pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego i Grobem Nieznanego Żołnierza.

Jarosław Kaczyński - przemówienie, Marsz Pamięci, 10 listopada 2013r.
http://www.youtube.com/watch?v=zDrxKEGl6lA


„Spójrzmy wstecz, co w ciągu tych 30 dni się stało. Ile nowego dowiedzieliśmy się. Była konferencja smoleńska. Konferencja, która pokazała wiele nowych faktów, badań – jesteśmy bliżej prawdy. I żadne kampanie, choćby były prowadzone z jeszcze większą wściekłością i z jeszcze większą determinacją niż ta, która trwała w trakcie i po konferencji, tej prawdy nie zmienią, nie zagłuszą. Warto, warto tu być. Warto co miesiąc tutaj przychodzić. Warto bo nasze trwanie, nasza warta w sprawie Smoleńska, warta przy prawdzie jest skuteczna. Idziemy ku prawdzie i z całą pewnością przyjedzie takie dzień, gdy będziemy mogli powiedzieć, że wszystkie kurtyny i przesłony zostały zerwane. Że doszliśmy do prawdy. A wtedy przyjdzie także i czas na upamiętnienie prezydenta Rzeczypospolitej Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki, tych wszystkich, którzy polegli. Przyjdzie czas święta, swego rodzaju święta, uroczystości, która odda hołd tym wszystkim, którzy zginęli w Smoleńsku, którzy zginęli za ojczyznę. Ci, którzy liczyli na to, że czas – cytuję tutaj obecnego prezydenta: ostudzi emocje, przegrają. Wiem, że przegrają.
Panie i panowie też wiedzą, że przegrają. Tylko musimy tu być. Musimy tu być – za miesiąc, za dwa miesiące, za trzy, być może za rok, nawet za lata. Musimy tu być i pełnić tę wartę. - http://wpolityce.pl/wydarzenia/66723-wielotysieczne-tlumy-przeszly-od-archikatedry-warszawskiej-do-pod-pomnik-marszalka-pilsudskiego-na-placu-jego-imienia-najwieksza-partia-opozycyjna-rozpoczela-swietowanie-odzyskania-niepodleglosci

Jarosław Kaczyński - przemówienie pod pomnikiem J. Piłsudskiego - 10.11.2013 r.
http://youtu.be/mOUhbYEQvwE


„…Przed 95 laty powrócił do Warszawy Józef Piłsudski, a Rada Regencyjna przekazała mu władzę nad wojskiem, a następnie władzę w państwie. Przed 95 laty Polacy rozbrajali Niemców, w Warszawie panował entuzjazm. Odzyskiwaliśmy niepodległość. Rozpoczynaliśmy budowę wolnego państwa polskiego. Trwało to do 1921 roku. Prawie trzy lata, wśród wielu przeciwności, wojen i momentów zagrożenia. W pewnym czasie, w lecie 1920 r. wielkiego zagrożenia.
To pokolenie, któremu przyszło wtedy podejmować trud, potrafiło to uczynić. Potrafiło zbudować w środku Europy duże państwo. Sprzyjały historyczne okoliczności, ale powołanie takiego państwa nie było wcale oczywiste. Bardzo wielu proponowało nam wtedy niewielkie terytorium, niewielki kraj. A można sobie wyobrazić także i taką sytuację, w której Polski nie byłoby w ogóle.
Co złożyło się na ten sukces? Ten niezwykły sukces. Oczywiście wielkie patriotyczne napięcie, które momentami prowadziło do tego, że nawet dzieci chwytały za broń. Przypomnijmy tutaj Orlęta Lwowskie. Ale przecież takich sytuacji było wiele. To były czyny. Ale obok czynu była myśl. Tradycja insurekcyjna, która przez wiele dziesięcioleci przynosiła Polsce klęski, choć klęski piękne, bez których Polska nie byłaby w stanie trwać, została przez Józefa Piłsudskiego przemyślana, zracjonalizowana, doprowadzona do takiego stanu, w którym można jej było użyć w nowych okolicznościach. To dzięki połączeniu czynu i myśli odnieśliśmy wielkie sukcesy, wielkie zwycięstwa.
Józef Piłsudski, jego legioniści, cały ruch, który był wokół niego zgromadzony. Ale były i inne działania. Roman Dmowski zastanawiając się nad dziejami Polski, nad dziejami powstań, skonstruował koncepcję polityki czynnej. Polityki, która nie była insurekcyjna, ale odrzucała kapitulację i ugodę. Działacze Ruchu Narodowego robili bardzo wiele ku temu, by polskość stawała się powszechna. By przenikała także do tych grup, w których przedtem poczucie polskości nie występowało.
W tym samym kierunku działał ruch ludowy, którego sukcesy i praca miała ogromne znaczenie szczególnie właśnie wtedy w lecie 1920 r.
Działali socjaliści. To dzięki nim w momencie zagrożenia bolszewicką rewolucją polska klasa robotnicza opowiedziała się za Polską, za niepodległością…”. - http://wpolityce.pl/wydarzenia/66723-wielotysieczne-tlumy-przeszly-od-archikatedry-warszawskiej-do-pod-pomnik-marszalka-pilsudskiego-na-placu-jego-imienia-najwieksza-partia-opozycyjna-rozpoczela-swietowanie-odzyskania-niepodleglosci

Jarosław Kaczyński - złożenie wieńca pod pomnikiem J. Piłsudskiego - 10.11.2013 r.
http://youtu.be/-7rXbIBlfbg

Jarosław Kaczyński - złożenie wieńca: Grób Nieznanego Żołnierza, 10.11.2013 r.
http://youtu.be/1155zcWe3a0

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Zastanawiam sie,

czy na jutrzejszym Marszu Niepodleglosci beda tez poslowie PiS-u ?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

baca.

#389516

... "liderów" "narodowców" i "trzeciej drogi" dziś w Krakowie:):):)
Posłów RN i "planktonowców" na razie w sejmie nie ma (i niech tak zostanie!), więc te "ruchy" mogą pierniczyć do woli o "bandzie czworga" i "reżimowej partii Kaczyńskiego".
Trudno, lepiej, żeby pierniczyli, niż zbliżyli się do władzy.
Doświadczenie z LPR i Samoobroną nie powinno zostać zapomniane.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#389518

Zapewne wszyscy do Krakowa nie pojadą, logiczne więc że niektórzy będą.
Ja będę w Warszawie.
Ale przecież ja nie jestem posłem;)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

#389517