Jarosław Kaczyński: Dziękuję za pamięć

Obrazek użytkownika raven59
Kraj

Nie traćmy wiary w lepszą, sprawiedliwą, silną i nowoczesną Polskę

.
.
.
.

„Wczoraj na Krakowskim Przedmieściu dobro wygrało ze złem. Dobro, jakie niesie pamięć i prawda, zwyciężyło ze złem zapomnienia i przemilczenia. Na Krakowskim Przedmieściu znowu płonęły tysiące zniczy i dumnie powiewały biało-czerwone flagi. Polacy znowu byli razem, pokazali, że chcą wspólnie czcić pamięć ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Udowodnili, że czas nie zaciera pamięci i nie unieważnia pytań o to, co tak naprawdę wydarzyło się na lotnisku Siewiernyj. Polacy pokazali też obecnej władzy, jak należy oddawać hołd tym, którzy służyli Ojczyźnie.

Jednak 10 kwietnia 2012 roku, w drugą rocznicę Katastrofy Smoleńskiej, państwo polskie było ciche. Milczało. Nie była to jednak cisza zadumy, modlitwy czy pamięci. To była cisza, która miała głośno krzyczeć „Nic się nie stało!”, „Nie ma problemu!”. Cicho obchodzona przez polskie władze rocznica ma jeden cel: uciszyć i zatrzeć pamięć, a wraz z nią pytania o prawdę, o wrak, o czarne skrzynki, o sekcje zwłok, o kłamstwo o pijanym generale, o hańbę i brak honoru, o niechlujstwo, bałagan, o złą wolę...

Wczoraj na Krakowskim Przedmieściu było nas przeszło 30 tysięcy. I nic tego nie zamilczy. Obrazu nie zmanipulują ani mainstreamowe media, ani rządowa propaganda. Już się nie da. Można nocą usunąć „nielegalne” znicze i kwiaty, ale tej solidarności w pamięci nic nie zniszczy. Jest twarda i trwała, bo wyrasta z przekonania, że naród, który traci pamięć, przestaje istnieć.

Wszystkim tym, którzy wczoraj dali świadectwo pamięci i prawdy, chcę jeszcze raz z głębi serca serdecznie podziękować. Nie traćmy wiary w lepszą, sprawiedliwą, silną i nowoczesną Polskę. Nadejdzie dzień gdy prawda zwycięży. Trzeba w to wierzyć i wspólnie o to zabiegać.

Jarosław Kaczyński ”

Źródło: http://www.pis.org.pl/article.php?id=20094

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

bardzo dziekuję za ten cytat. piekne, mocne, prawdziwe slowa... dodają otuchy.
pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#243963

Może nie wszystko od 10.04.2010 idzie jak byśmy chcieli,
może nic nie idzie tak jak byśmy chcieli,
ale jednego nam nie wolno,
- to tracić nadziei...

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

#243967

Nie jest aż tak źle.

Dzięki wielkiej odwadze i hartowi ducha A. Macierewicza - że powołał ten Zespół - już można głośno mówić, ze to był zamach. Nie tylko dziennikarze, ale także my, zwykli ludzie, wśród innych ludzi, wśród zatwardziałych lemingów - i mamy argumenty. To jest wielki, o-g-r-o-m-n-y, krok naprzód. Nawet moja ostrozna pani kioskarka zrobiła sie przy innych klientach odważniejsza.

Oczywiście trzeba tez oddać sprawiedliwość wspaniałym dziennikarzom GP i ND, którzy zrobili i robią wielką robotę. Ale naukowcy współpracujący z Zespołem Parlamentarnym dodają do ustaleń dziennikarzy argumenty innego kalibru, bo obliczenia stricte naukowe.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#243978

Wiesz, ja bym wolał żeby ta Tragedia był wynikiem wynikiem zaniedbań, nieszczęśliwego przypadku, wady fabrycznej jakiejś części, itd.
Tym gorzej, że to wszystko co wyżej wymieniłem - wszystko na to wskazuje - nie miało jednak miejsca. Tzn., że jednak było to działanie celowe, wiemy że to jest o wiele gorsze...
Takie są realia, czeka nas ogromna praca aby odwrócić bieg wydarzeń, OGROMNA !
I dlatego niezbędna jest nam wiara i nadzieja, bez tego zginiemy.
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

#243983

Rozumiem, Tobą wstrząsnęło to, do czego okazali się zdolni. Ale wiesz, ja od początku nie miałam złudzeń co do nich, juz obserwując kampanię wyborczą 2007. Niebywała agresja (choćby te czarne wielkie bilboardy przypisujące ich agresję i nienawiść - PiS-owi; pamiętasz je? straszyły na ulicach).

Potem kiedy ktoś ironicznie mówił, ze "wszystko po 5 zł" - odpowiadałam, że przecież, obserwując kampanię, od razu można było to przewidzieć, do czego ta partia jest zdolna.

Tak więc ja od początku nie miałam złudzeń. I w tej sytuacji cieszy mnie (jesli to słowo w ogóle tu jest stosowne), że atmosfera się klaruje, że coraz większej liczbie ludzi otwierają się oczy.

Pozdrawiam, Raven.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#243990

Zakładałem, że są zdolni do wszystkiego - również do tego, tylko co innego zakładać a co innego znajdować tego wręcz absolutne potwierdzenie.
I to jest najgorsze, lepiej byłoby dla Polski jeżeli by to był przypadek, ale teraz wiemy że prawie ze 100 % pewnością wiemy, że tak nie było. Wtedy, 2 lata temu, mogliśmy się jeszcze łudzić choć przypuszczaliśmy że to było działanie celowe.
Teraz wiemy, ze oni będą się bronić do samego końca.
Oni muszą być starci na pył - i oni to wiedzą.
Pozdrawiam, dziękuję.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

#244034