Gnoje

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Kraj

Napatrzmy się, jak pseudo-legalistycznym bełkotem można przykryć każde zaprzaństwo, zaś płk Kuklińskiego przemianować na wyrzutka.

I. Profanacja

Kilka dni temu (11.02.) doszło do dewastacji popiersia płk Ryszarda Kuklińskiego, stojącego w Alei Wielkich Polaków w krakowskim Parku Jordana. Do podobnego aktu doszło w rocznicę stanu wojennego, nocą z 12 na 13 grudnia zeszłego roku.

Łajno wyłazi z człowieka właśnie w takich chwilach. Przepraszam, ale trudno inaczej odnieść się do wymalowania na pomniku w rocznicę śmierci tego wybitnego Polaka i Patrioty celtyckiego krzyża, symbolu falangi i koślawych napisów „CIA” oraz „zdrajca”. Nie mam tu zamiaru wyłuszczać jaka jest różnica między wypowiedzeniem posłuszeństwa zbrodniczemu, komunistycznemu reżimowi a zdradą. Historia działalności płk Kuklińskiego i jego roli w otwarciu Zachodowi oczu na rzeczywiste plany i agresywny charakter Układu Warszawskiego jest od dawna powszechnie znana – podobnie jak cena, którą zapłacił za swój dramatyczny wybór. Jeśli fakty nie przekonały kogoś do tej pory, to próżny mój trud.

II. Maoistyczna Falanga

Warto natomiast odnieść się przy tej okazji do sprawców i tych, którzy im przyklaskują. Do profanacji niemal wprost przyznała się małopolska „Falanga”, zamieszczając na swej stronie oświadczenie sformułowane ze względów procesowych tak, by nie można było go potraktować jako dowodu w sprawie. (przykładowe cytaty: „Cieszy nas, że temu sprzeciwowi wobec kultu zdrajcy, mającego być w oczach różnych środowisk usprawiedliwieniem serwilistycznej postawy wobec USA i NATO, towarzyszy użycie symboli polskiego (falanga) i europejskiego (krzyż celtycki) nacjonalizmu.” oraz „Kimkolwiek byli sprawcy nazwania zdrajcy zdrajcą, popieramy ich stanowisko i pozdrawiamy na sposób rzymski, z tradycyjnym zawołaniem: Czołem Wielkiej Polsce!”).

Jako ciekawostkę podam, iż ci, pożal się Boże, „falangiści” od 2010 roku współpracują... z polskimi maoistami (tak!) funkcjonującymi najpierw pod nazwą Rewolucyjnej Lewicy Komunistycznej, przemianowanej następnie na Organizację Czerwonej Gwardii im. Kazimierza Mijala (przyjmowani są zresztą chętnie w ambasadzie Korei Północnej). Obie bandy – czarnokoszulowcy z maoistami - urządzają sobie wspólne demonstracyjki, podczas których piętnują „imperialistów”, jak ta w 2010 roku pod ambasadą USA przy okazji rocznicy powstania NATO. Już za sam taki „czerwony sojusz” przedwojenni RNR-owcy obiliby tych gnoi pałami. Przynajmniej ci, którzy po wojnie nie przeszli na żołd komuny.

III. Endokomuna

A skoro już jesteśmy przy czerwonych. Osobną sprawą jest zachowanie endokomuny z portalu konserwatyzm.pl (a raczej – „konserwatyzm.PRL”) . Doprawdy, nie pojmuję co trzeba mieć we łbie, jaką zas...ą sieczkę, by pod notką o zbezczeszczeniu pomnika zamieścić taki oto redakcyjny komentarz:

„Jakkolwiek nie popieramy idei dewastacji pomników (czyichkolwiek), to fakt, że ludzie jeszcze pamiętają, że PRL była jednak Państwem Polskim a Kukliński przysięgał temu państwu wierność, cieszy. [aw]”.

Tak gwoli wyjaśnienia dla niezorientowanych: publicyści portalu „konserwatyzm.PRL” na czele z Janem Engelgardem dość aktywnie przy różnych okazjach wybielają PRL (to jest, przepraszam - „Państwo Polskie”), ze szczególnym uwzględnieniem Jaruzelskiego, zaś Engelgard rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego „uczcił” tekstem o wszystko mówiącym tytule: „Większość Polaków nie wierzy w propagandę IPN”, w którym to dawał wyraz swej satysfakcji, iż „większość Polaków nadal uważa wprowadzenie stanu wojennego za uzasadnione”. Wszystko z pozycji narodowo-demokratycznych (albowiem panowie ci uważają się za jedynych uprawnionych spadkobierców dziedzictwa Romana Dmowskiego), legalistycznych, konserwatywnych i „realistycznych”. W tym kontekście nie dziwi ich reakcja na krakowską profanację, skoro pułkownik Kukliński zrobił kuku ich idolowi – sowieckiemu generałowi w polskim mundurze - i walnie przyczynił się do upadku PRL.

Dodajmy jeszcze przeszłość i zakotwiczenie polityczno-ideowe w środowiskach PAX-owskich, rehabilitację „narodowych komunistów” od Albina Siwaka i tworów w rodzaju ZP „Grunwald”, oraz usprawiedliwianie „politycznym realizmem” kolaboracji w ramach PRON a la Maciej Giertych. Powyższe w naturalny sposób skutkuje antyzachodnim kursem skorelowanym z prorosyjskimi ciągotami i wyraża się chociażby w piętnowaniu „oszołomów od Smoleńska”, którzy godzą w stosunki z ruską neo-kacapią.

IV. „Prawica” postkomunistyczna

Tak więc mamy postkomunistyczną „prawicę”, która śmiało może ścigać się z PZPR-owskim betonem w antyamerykanizmie i prorosyjskości, a z „Wyborczą” w nobilitowaniu sowieckiego satrapy i wyśmiewaniu „religii smoleńskiej”. Tak, tak – napatrzmy się, jak pseudo-legalistycznym, niby-konserwatywnym bełkotem i „realizmem” politycznym można przykryć każde zaprzaństwo, każdą zdradę, zaś pułkownika Kuklińskiego przemianować na wyrzutka, wycierając sobie przy okazji gębę patriotyzmem.

Falangiści głoszą w zasadzie to samo, tylko w sprymitywizowanej formie, dołączając uwielbienie dla wszelkich groteskowych dyktatur w rodzaju Łukaszenki, czy Kadafiego, plus sympatie nacjonal-bolszewickie. No i żydożerstwo, ma się rozumieć. Wedle tej optyki Kukliński był zły, bo „zdradziecko” wysługiwał się „USraelowi” - nie to, co szczery patriota Jaruzelski, który „patriotycznie” robił za sługusa najbardziej ludobójczego systemu w dziejach ludzkości.

Dziwią jedynie dąsy konserwatystów od Wielomskiego i Engelgarda na romans kolegów-falangistów z maoistami. Wszak gnojki w czarnych koszulach tylko wyciągnęły logiczne wnioski z ich własnej politycznej linii.

Gadający Grzyb

Brak głosów

Komentarze

Witam,
to co piszesz utwierdza mnie tylko w przekonaniu, iż szykują się na Odrodzenie pod płaszczykiem nie tylko prawicy.
A za te słowa -
„Jakkolwiek nie popieramy idei dewastacji pomników (czyichkolwiek), to fakt, że ludzie jeszcze pamiętają, że PRL była jednak Państwem Polskim a Kukliński przysięgał temu państwu wierność, cieszy. [aw]”,
mało w sowiecki pysk dać, Bereza mało, banicja mało.
Jedna sprawiedliwa kara pozostaje, dla tych co zbezcześcili, a i dla tych co im tak z pewną nieśmiałością przyklaskują.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#226666

Wart zwrócić uwagę na obłudny styl "nie popieramy,ale się cieszymy". Intrygują mnie te literki: "[aw]" w podpisie. Czyżby sam monarchista Adam Wielomski raczył się tak wypowiedzieć?

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#226675

a któż by inny...

Vote up!
0
Vote down!
0
#226865

świecie gdzie rację mają tylko silni, bezczelni i sprytni, nie zatryumfuje prawda i sprawiedliwość, wszak to działania szatana za tym stoją, a szatan ma królestwo na Ziemi i dopiero w czasie ostatecznym, po ponownym przyjściu Chrystusa na Ziemię, będzie pokonane Zło(szatan) i śmierć.
To, że w takim czy innym przypadku zatryumfuje prawda i dobro, nie oznacza to, bo nie może oznaczać, że to prawda, sprawiedliwość i dobro wyznacza historię ludzkości(właśnie historia i Ewangelia to poświadczają, a tryumf zmartwychwstałego Chrystusa dokonał się przecież na krzyżu, a nie w synagodze podczas wygłaszanych przez Jezusa nauk).

Vote up!
0
Vote down!
0
#226708

Nie "gnoje". Gnojki.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#226667

O "gnojkach" tyż piszę - w ostatnim zdaniu.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#226677

Endokomuna to spadkobiercy prosowieckich zdrajców, plugawiących symbole narodowe. Mniejsza o to, czy z cynizmu, czy - głupoty. Nadal działają w interesie Rosji, a nawet Niemiec. Bolszewizm to mentalność i styl działania, pragmatyka dzielenia i prowokowania. Może występować pod różnymi płaszczykami, od maoistycznego po pseudoprawicowy i pseudonarodowy.
P.S.
Jak wiadomo "za mundurem panny sznurem". Wojsko zawsze, w czasach PRL-u absolutnie niezasłużenie, lokowało się na szczycie rankingów zaufania społecznego. Ten szantaż mundurem i orzełkiem ("piastowskim"!) stosowali skutecznie generałowie służący w istocie okupantowi (bezpośrednio!!!). Nadal stosują, bo okazuje się skuteczny.
------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#226712

Właśnie na tym szantażu emocjonalnym opiera się mit "patriotycznych fachowców" z LWP po sowieckich szkołach, tak nam ponoć niezbędnych do tej pory i "zdradzonych" przez Kuklińskiego.

A co do endokomuny - wiadomo ;)

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#226758

GG:

/.../  wymalowania na pomniku w rocznicę śmierci tego wybitnego Polaka i Patrioty celtyckiego krzyża, symbolu falangi i koślawych napisów „CIA” oraz „zdrajca”. ...

___________

Krzyz Celtycki i znak Falangi na pomniku.

Znaczy sie, koledzy radykalni narodowcy dumni sa z tego czynu ?

Czy policja skorzystala juz z tej wskazowki i przesluchala krakowskich aktywistow       Falangi  ?

A moze to jest jednak prowokacja esbeckiej postkomuny ?

 

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#226723

[quote=baca.]

Krzyz Celtycki i znak Falangi na pomniku.

Znaczy sie, koledzy radykalni narodowcy dumni sa z tego czynu ?

Czy policja skorzystala juz z tej wskazowki i przesluchala krakowskich aktywistow       Falangi  ?

A moze to jest jednak prowokacja esbeckiej postkomuny ?

 

[/quote]

Raczej to drugie, chociaż nie wykluczałbym, że w jakimś zakresie to może być i jedno i drugie na raz.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#226726

Tak, na marginsie. Animatorem trwającej od paru ladnych lat "walki" z pomnikiem Dmowswkiego na warszawskim Rozdrożu jest syn Seweryna Blumsztajna. Smaczne? Nie! Niesmaczne.

Vote up!
0
Vote down!
0
#226728

Michnik nie mial tu wyczucia.

Wydelegowal na front walki z polskimi narodowcami samego Seweryna Blumsztajna.

Dzialajacego na tychze jak przyslowiowa plachta na byka.

Blumsztajn porusza sie w tym temacie jak... slon w skladzie porcelany, skutecznie kompromitujac jakajacego sie Aaaadama.

Koszmarna postac.

I kolejny gwozdz do trumny dla Rozowych.

pozdrowienia.

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#226756

No, nie mial, Baco. Ale mój komentarz był o pomnikach. ;-)))

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#226760

blumsztajnowe gwizdki, oswiecimskie pasiaki...

a wszystko to sa zabaweczki w jednej piaskownicy walczacych  "antynarodowcow" na Czerskiej.

Mam jednak dla Ciebie mila wiadomosc.

Budynek Agory sie sypie. Przecieka, pekaja lupki, ktorymi wylozono korytarze.

Rdzewieje zewnetrzne banery michnikowego imperium.

Ktore moze niedlugo padnie:

 

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#226783

Hmmm...

Panie Adamie.

Wysprejowanie znakow  Falangi i celtyckiego krzyza swiadczy chyba  o tym,

ze to... nie ich robota.

Nie zdziwilbym sie jednak, jakby to to zrobila falanga... Seweryna Blumsztajna ;)

* Czy falanga krakowska wydala oswiadczenie w tej sprawie ?

* ponizej portret Seweryna B. (z zasobow resortu) :

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#226747

Falanga wydała oświadczenie. Cytaty i link w tekście.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#226763

Zważywszy na entuzjastyczne oświadczenie falangistów, przypuszczam, że to jednak oni. Nie mogli się przyznać wprost, bo byłby to autodonos ;). A co do wykrycia: policja niedawno umorzyła śledztwo w sprawie grudniowej dewastacji "z powodu niewykrycia sprawców"

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#226751

Czy moglbys zacytowac to oswiadczenie ?

pozdro.

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#226759

Przecież piszę,że cytaty i link do całości oświadczenia małopolskiej "Falangi" są w tekście notki. Nie będę tu upowszechniał dodatkowo tego g...a.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#226767

Czy Pan wogóle przeczytał notkę? Czy może, tak sobie, z nudów?

Vote up!
0
Vote down!
0

Stasiek

#227434

Wg politologicznych definicji, w Polsce za prawicę mogą uchodzić: Unia Polityki Realnej (na pewno), Prawica Marka Jurka (w sferze obyczajowej, ale już nie społecznej) oraz Młodzież Wszechpolska - z zastrzeżeniami, dotyczącymi Marka Jurka. Te wszelkie "Falangi" i inne takie, to ruchy o charakterze narodowo - socjalistycznym; a więc żadna prawica. Tym bardziej, że taki Bolesław Tejkowski to Żyd.

U nas historia potoczyła się tak, że lewicowe pomysły społeczne łączono z postawami patriotycznymi. Najlepszy przykład: Frakcja Rewolucyjna w PPS, której przewodził Piłsudski. Wg dzisiejszych (ale i ówczesnych) kryteriów, była to organizacja terrorystryczna, która siała prawdziwy terror - oczywiście, jak na naszą polską specyfikę. Wymierzony co prawda w carskiego zaborcę, ale od kul i bomb ginęli również przypadkowi przechodnie. To połączenie lewicowości z patriotyzmem, umocniła jeszcze praktyka komunistycznej propagandy - i wielu obywateli nadal żyje w wytworzonej wówczas atmosferze "komunistycznego patriotyzmu". W myśl  zasad takiej propagandy, prawica, konserwatyści, to byli kolaboranci.

Nie lubię się powtarzać, ale niech będzie. Nie należy stawiać pomników, ani zachwalać urzedników i oficerów, którzy wspólpracowali z obcym wywiadem. Taki człowiek jak zdradził raz, może zdradzić i drugi. Ojczyzna to wielkie słowo, ale w pierwszej kolejności płk Kukliński zdradził swoich kolegów, z którymi pracował i od których wyciągał informacje. Z róznym skutkiem - ale ci, którzy dali się wziąć na lep jego "przyjaźni", mieli potem duże nieprzyjemności. A "Rysiu", jak nazywali go koledzy, był bardzo koleżeński. Nie sądze jednak, aby to oni zniszczyli jego pomnik; zresztą połowa z nich już nie żyje.

"Bić kurwy i złodziei" - a bito za sanacji, bito. Niekoniecznie kurwy, sponsorowane przez Wieniawę - Długoszewskiegio i niekoniecznie złodziei - ministra Czechowicza nie pobito, ale przeciwników sanacji to i owszem; i to bynajmniej nie komunistów.

Vote up!
0
Vote down!
0
#226741

Kukliński pracując na najwyższym szczeblu hierarchii Układu Warszawskiego naocznie przekonał się, że ZSRR wraz z satelitami szykuje wojnę, która zakończyć się musiała anihilacją Polski w wyniku odwetowego uderzenia NATO. To było motywem jego decyzji o "zdradzie".
A Ty tu gadasz o koleżeńskiej lojalności...

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#226755

On jeden zdradził zdrajców (ale nie Polskę!). Ci zdrajcy są nie tylko bezkarni do dziś, ale nieustannie pociągają za sznurki. Nie można być szeregowym agentem Smierszu (a w Polsce generałem, Pierwszym Sekretarzem, premierem i prezydentem) i patriotą. To samo dotyczy generałów szkolonych w "patriotyzmie" przez GRU i KGB.
Jak widać, Polacy ich nie powiesili, ale oni nie wybaczą nawet zmarłemu.
------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#226765

Zanim coś znowu napiszesz, lub przepiszesz, to weź pod uwagę, iż nie każdy jest idiotą. A historia, jakbyś nią nie manipulował i tak się sama obroni.
Nie mam zamiaru polemizować z Twoimi wywodami, gdyż poradziłby sobie z nimi młodzieniec ze średniej szkoły. Oczywiście nie współczesnej, w nie takich jak wasze prawd zaczynają uczyć.

Nie dorastasz do pięt Kuklińskiemu, a nie kolegów zdradził i nie Ojczyznę, bo nie oficerowie LWP byli mu kolegami i nie PRL był Ojczyzną.

Mówisz - mieli nieprzyjemności. Większe od tych, które zgotował TW Wolski - Jaruzelski swoim "kolegom" donosami.
A może takie nieprzyjemności jakie spotkały Żołnierzy Wyklętych i ich rodziny.

Spadaj trollu do ziemi macierzystej. I nie popisuj się spraną lewacką demagogią. Na taką dialektykę już nawet na Kubie nie lecą.

Relatywizm jaki prezentujesz poprzez manipulacje jest typowy dla bolszewików.

Bez wyrazów należnych

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#226766

Ilekroć pojawi się nazwisko pułkownika Kuklińskiego, wszędzie i zawsze pojawia się to samo. Na Niepoprawnych nazywa się to Robin.
Nie dyskutuje - obwieszcza.

Każdy portal, każde forum ma swojego oddelegowanego funkcjonariusza, my mamy Robina.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#226769

Witaj,
właściwie dałem mu spokój. Ręki nie podniosłem, choć bat swędział.
My mamy ich coraz więcej, grunt na wiosnę szykują.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#226773

robin: /.../  Nie lubię się powtarzać, ale niech będzie. Nie należy stawiać pomników, ani zachwalać urzedników i oficerów, którzy wspólpracowali z obcym wywiadem. 

______________

Robin,

nie kompromituj sie takimi wypowiedziami.

Chcesz moze zlikwidowac wszystkie pomniki marszalka Pilsudskiego ?

* Ponizej robin w akcji:

 

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#226777

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#226784

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

ale to o ptakach ptak robi ladnie spiewa.Tu robin spiewa swoja czerwona piosenke ktora sie podobo jego moskalskim szefom.Otoz nie mozna zdradzic zdrajcow ojczyzny a koledzy Kuklinskiego byli oficerami armi sowieckiej okupujacej Polske tyle ze w mundurach niby polskich.
Mysle ze akty wandalizmu sa oplacane przez tych co maja dalej nieprzerwanie wladze od 45 roku z tym ze sie teraz troche ukrywaja,ale tylko troche.No bo zeby spoleczenstwo sie balo tego Ukladu to odczasu ktos sie utopi powiesi czy strzeli sobie w leb chybiac zreszta.
Mysle ze Kuklinski jest dumny widzac z gory ze wciaz walczy po smierci na ziemskim padole z moskalskimi janczarmi.
Mysle ze sparwcy za zaplata kupia sobie pare mamrotow zeby zapic sumienie a wlasciwie tego robala co to robin wyciagnie z ziemi jak ich szlak trafi na marskosc watroby.

Vote up!
1
Vote down!
-2
#226809

"wytworzonej wówczas atmosferze "komunistycznego patriotyzmu".  - cóż to za twór? Patriotyzm jest jeden, natomiast definicje prawicowości, lewicowości itd uległy pewnym zmianom, których wyraźnie Pan nie dostrzega. Faktem natomiast jest, że wszystkie ruchy narodowe zostały poddane komunistycznej infiltracji, której skutki są takie właśnie. Jak czytam po stronie prawicowej napad na Piłsudskiego, to staję o zakład, że jakiś odmóżdżeniec (uzyteczny idiota), lub agent. Jak ktoś pisze o "zdrajcy Kuklinowskim" - staję o zakład, że jego mentalność jest efektem bolszewickiego prania mózgu.

Vote up!
0
Vote down!
0

Stasiek

#227438

No fakt, to trzeba mieć nasrane we łbie żeby będąc niby prawicowcem chociaż trochę krzywo spojrzeć na Kuklińskiego.
I jeszcze ta współpraca z maoistami - to dopiero kuriozum.

Venenosi bufones pellem non mutant
Andrzej.A

Vote up!
0
Vote down!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#226752

Kukliński "zdradził" ich idola - Jaruzelskiego i pokazał,że można było zdobyć się na zerwanie ze służbą PRL-owi. Muszą go za to nienawidzić.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#226770

Zajrzałem na ten Konserwatyzm.
Toż to zgroza jest!
Nie dość tego Engelgarda, to jeszcze Jan Filip Libicki i to wszystko podlane Wielomskim.
Uff...
Fanem SLD nie jestem, ale mam spore wątpliwości, czy w ich szeregach udałoby mi się znaleźć kanalię dorównującą klasą tym panom. W kontekście Libickiego to właściwie każdy wydaje się choć trochę sympatyczny:)

Faktycznie, wyjątkowe gnoje.

PS. Od dawna już rzadko się tu udzielam, ale Twój blog mam w RSS od czasu, kiedy zacząłem RSS używać. Jestem więc na bieżąco. Przyznam Ci, że nie pamiętam Twojego tekstu, z którym bym się nie zgadzał.

Pozdrawiam serdecznie,

Vote up!
0
Vote down!
0
#226789

Cieszę się podwójnie: że podoba Ci się mój blog i że zgadzamy się co do oceny endokomuny z "konserwatyzm.PRL".

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#226797

... wpadłem do Ciebie tylko na "sekundę", aby Ci podziękować za Twoje słowa, za post, dotyczący płk. Kuklińskiego . Dzięki Serdeczne.
.... muszę uciekać ,bo cisną misie , straszne słowa do jednego z Twoich komentatorów -o staroangielskim nicku.
.. kurczę tak jak by nie było sowieciarskich.
Pozdrawiam
Marek

Vote up!
0
Vote down!
0
#226799

Dzięki ;) - a tamtym się nie przejmuj, "nerw" szkoda.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#226801

Kukliński to sprawa wyjątkowa, co zostało tu dobrze przedstawione. Jednak prawdą jest, że sługusów amerykańców u nas nie brakuje.

Vote up!
0
Vote down!
0
#226800

A - bo to trzeba umieć rozróżnić służalstwo od partnerskich, sojuszniczych relacji. Dlatego np. Amerykanie wolą, gdy w dawnych demoludach rządzą postkomuniści, bo postkomuniści mają niewolniczą mentalność i z USA rozmawiają jak kiedyś z ZSRR - i jeszcze się cieszą, że z Jankesami gada się łatwiej niż z Ruskimi.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#226804

[quote=Stabrynek]Kukliński to sprawa wyjątkowa, co zostało tu dobrze przedstawione. Jednak prawdą jest, że sługusów amerykańców u nas nie brakuje.[/quote]

To chyba efekt prania mózgu. Od kiedy to sympatie, polityczne poszukiwania partnera jest sługusowstwem? W polityce gdzieś trzeba szukać sprzymierzeńców? Pan gdzie by ich poszukiwał?

Vote up!
0
Vote down!
0

Stasiek

#227439

Boli niejednego zawodowego wtedy zolnierza z LWP
bo pokazuje mu, ze byl ktos kto nie siedzial bezwolnie i cicho przytakujac wciaz czerwonym.
Ze wojsko w PRLu bylo CZERWONE DO SZPIKU KOSCI,
to wie kazdy, kto odbebnil swoje w zasadniczej sluzbie,
czyli dwa lata
"zaszczytnego obowiazku obrony Ojczyzny".
Wiec mogl to rownie dobrze zrobic jakis emerycki oficer LWP...
Ale dziwne - jesli ktos podszedl do pomnika by to wymalowc to przeciez zostawil swoje slady - I TO NA SNIEGU?!
Czy policjanci nie mogli wziac psow z przewodnikiem ?
Znalezc, niech zaplaci konserwatorom za oczyszczenie
i jeszcze jakies prace zlecone - np. sprzatanie w Parku Jordana przez 3 miesiace 20h w tygodniu....

Vote up!
0
Vote down!
0
#226803

Emir:

/.../  Czy policjanci nie mogli wziac psow z przewodnikiem ?

Znalezc, niech zaplaci konserwatorom za oczyszczenie
i jeszcze jakies prace zlecone - np. sprzatanie w Parku Jordana przez 3 miesiace 20h w tygodniu....

_______________________

Swietny pomysl, Emir.

Jednak TA policja nie bedzie tym zainteresowana.

Ciekawy jestem opinii Generala i Resortu w sprawie sprzatania parku Jordana przez narodowych (?) graficiarzy ;)

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#226816

"Sprawcy" nie zostaną wykryci. Pisałem już wyżej, ze niedawno umorzono śledztwo w sprawie grudniowej dewastacji z powodu niewykrycia sprawców...

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#226833

Nie wykryto bo jak tłumaczono w parku obok pomnika nie ma monitoringu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#226893

No tak, kryzys i policmajstrom wszystkie inne techniki operacyjne nagle wyparowały.
Chociaż, nawet gdyby mieli facjaty sprawców czarno na białym, to by stwierdzili,że nie można ustalić ich tożsamości - jak w przypadku gostków od krzyża z "Lecha".

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#226896

Tysiace lat ludziska nie mieli monitoringu, kamer a jednak potrafili sledzic !
Jak Komorrowski lub inny mysliwy chce wysledzic w puszczy dzika lub sarne to nie zaklada tam zadnego monitoringu.
Bierze psy goncze i idzie po sladach - takie to staroswieckie a jednak skuteczne metody.
Czyzby nasza policja nie ogladala w dziecinstwie westernow?

Jak by chcieli - wlosa z glowy, czapki, rekawiczki odnajda i dojda - no ale w CSI /Mimi lub innym CSI/ NY to jet mozliwe ?

U nas nie ma kryminalnej - po co lapac malarzy po pomniku Kuklinskiego - raczej trzeba ukarac kibicow z transparentami lub mlodzienca, ktory

ZBESZCZESCIL NIEPRAWOMYSLNYM NAPISEM O TUSKU ....BLOK

lub goscia co zalozyl ANTYKomor w necie - o tak dla tak niebezpiecznych postepkow wtedy uruchamia sie nawet ABW

Vote up!
0
Vote down!
0
#226913

Gadający Grzybie widzę że dołączyłeś do medialnej nagonki pod przewodnictwem "Gwiazdy śmierci"Szechtera na Ruch Narodowy.To jest już trzecia twoja wypowiedz których zapewne nie powstydziły by się media z Czerskiej i Wiertniczej.Z drugiej strony czytasz "Myśli Nowoczesnego Polaka".Powiedz mi dla kogo to czytasz? i po co.Skoro dla Ciebie to łyse pały,pederaści ,PRL-owskie gnoje,antysemici,faszyści,naziści i Bóg wie jeszcze co, no i komicznie "po ryju".Kiedy usłyszałem ze czytasz tę książkę myślałem że ci coś w "duszy pękło"że porzucasz socjalizm, ale się widocznie pomyliłem. Szkoda.

Vote up!
0
Vote down!
0
#227255

Sowiecka podróbka ND-cji to nic dobrego. Ciekawe, jaki to "Ruch Narodowy" reprezentujesz. Jeśli "narodowy", to zasuwaj na jakiś portal dla agentów, a nie wyzywaj porządnych patriotów i katolików od Szechterów!
Znowu desant???
Przecież ci wasi zleceniodawcy figę wam dadzą, jak już was zjadą od tyłu. Nie będzie ani stołków w sejmie, ani nawet udziałów w szemranym interesie, naiwniaki!:):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#227259

"Gadający Grzybie widzę że dołączyłeś do medialnej nagonki..." Chłopie, czy ty przeczytałeś chociaż ze zrozumieniem, o co tu biega?

Mam do wyboru dwie możliwości: Albo nie zrozumiałeś - to nic złego, postaraj się

Alboś lewacka wstawka.

A może być i "mentalnie zmanipulowany"

Vote up!
0
Vote down!
0

Stasiek

#227440

Gdyby Dmowski dziś zobaczył w co wyrodziła się przedwojenna endecja, to zlazłby z cokołu i rozgonił na cztery wiatry całe to endokomunistyczne towarzystwo. A "Myśli nowoczesnego Polaka" czytam w Niepoprawnym RadiuPL właśnie po to, by uświadomić przepaść dzieląca Dmowskiego od jego dzisiejszych, pożal się Moskwo, "następców".

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#227463

Jan Bogatko

Jeśli jakaś istota człekokształtna uważa PRL za "Państwo Polskie", to znaczy, że narkotyki w Polsce są łatwo dostępne.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#227464

Jan Bogatko

...zapomniałem dodać - moczarowcy to jednak nie narodowcy. A ich mnogo!

Oni nie kapują, że są lewactwem.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#227465

Nie tyle narkotyki,ile ideologiczno-polityczne dopalacze z Kremlem w tle ;) Co do moczarowców - pełna zgoda. Najbliżej im do nacjonal-bolszewizmu.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#227479