Za tydzień - 63. rocznica urodzin śp. Prezydenta

Obrazek użytkownika portal.arcana
Kraj

18 czerwca będziemy obchodzić 63. rocznicę urodzin prezydenta Lecha Kaczyńskiego (1949-2010).

Wciąż za mało wiemy o Jego pomysłach dla Polski, o miejscu jakie przewidywał dla naszego kraju. Lech Kaczyński był pewnym fenomenem – najlepiej wykształcony spośród innych głów naszego państwa, pasjonat historii, wywodzący się z rodziny, która nieraz zaznaczyła patriotyczny szlak w rodzimych dziejach, pozostawał rodakom tak naprawdę nieznany. Ile wiemy o jego zasługach w Wolnych Związkach Zawodowych jeszcze przed powstaniem „Solidarności”? Z kim współpracował w latach przełomu? Kiedy mógł liczyć na 70-procentowe poparcie społeczne? W czym się nie zgadzał z Viktorem Orbanem? Dlaczego podpisał traktat lizboński? Jaką wystawiał receptę państwom Międzymorza: Litwie, Łotwie, Estonii, Białorusi, Ukrainie i Polsce?

Gdyby żył, mówiłby nam o priorytetach wolnej Polski i o jej drodze ku wielkości. O silnym państwie i dojrzałym narodzie, o świadomości naszej roli w Europie i na świecie. Skoro Jego z nami już nie ma, pozostaje nam o tych wizjach mówić między sobą, dzielić się nią, tak jak się dzieli dobrymi wieściami czy pomysłami.

Z prezydentem Kaczyńskim można było się nie zgodzić, ale nie można było mu odmówić konsekwencji i dalekowzroczności, z Nim było o co się spierać. Dlatego chcemy o Nim przypomnieć przed Jego urodzinami. Codziennie, aż do 18 czerwca, będziemy odkrywać fragmenty jego życiorysu, by na koniec zaproponować wymianę zdań i refleksji na Jego temat.

Będziemy przypominać o wizji i zasługach prezydenta. Każdy może przywoływać pamięć o ś.p. prezydencie Lechu Kaczyńskim, może podzielić się informacjami, rozpropagować jego życiorys i zasługi. Udostępniajmy informacje, przekazujmy znajomym, poznajmy Jego losy i polityczne koncepcje. Tytułowy cytat pochodzi z książki Łukasza Warzechy Ostatni wywiad, Warszawa 2011.

Zachęcamy do udziału w naszej akcji przypominającej internautom, że był sobie pewien prezydent, który kłaniał się tylko jednej wartości – Ojczyźnie.

Życiorys Prezydenta:
http://www.portal.arcana.pl/Moja-wizja-byla-klarowna-polska-miala-sie-stac-jednym-z-waznych-krajow-unii-europejskiej,2908.html

Ocena wpisu: 
Brak głosów