Ranking prześladowców chrześcijan

Obrazek użytkownika Dariusz Zalewski

<strong>Organizacja "Open Doors” </strong><strong>opublikowała listę 50 państw</strong><strong>, w których chrześcijanie prześladowani są najbardziej. Lista jest ustalana na podstawie specjalnych raportów sporządzanych przez przedstawicieli organizacji.</strong>

“Wygrała” Korea Północna, w której wyznawcy Chrystusa nie są traktowani jak ludzie, wykorzystywani np. do eksperymentów biologicznych. Następne miejsca zajęli: Iran, Arabia Saudyjska, Somalia, Malediwy, Afganistan, Jemen, Mauretania, Laos, Uzbekistan. Pozostałe przypadły krajom afrykańskim i azjatyckim, głównie z dominującym islamem.

W ostatnim czasie sytuacja chrześcijan pogorszyła się w takich krajach jak Mauretania (tortury, aresztowania), Wietnam (konfiskowane mienie kościelne, palone klasztory), a także Azerbejdżan, Turcja, Tadżykistan, Tunezja, Kirgistan. Nieco lepiej w porównaniu do poprzednich lat jest w Arabii Saudyjskiej (mimo wszystko), Algierii, Indiach, Kubie.

Rzuca się w oczy duża niechęć do chrześcijaństwa w krajach islamskich. W rankingu "awansują" kraje byłego Związku Sowieckiego. Oprócz wymienionych, na przykład Czeczenia zajmuje 19 miejsce na liście.

Jeszcze jedna ciekawa kwestia: na liście nie ma żadnego państwa europejskiego, ani samej Unii Europejskiej, choć ostatnie "akcje z krzyżami" muszą przecież dawać do myślenia. Jeśli progresja się utrzyma, za rok możemy oczekiwać debiutu na liście.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Poruszony temat interesuje mnie bardzo, więc dziękuję autorowi za jego tekst! Trzeba o tym pisać na okrągło!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#42806

Właśnie przejrzałem zalinkowany materiał. Na 42. miejscu znajduje się Białoruś! A więc jest europejskie państwo!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#42810

Walczę o wolność od wiar, głownie dla dzieci polskich, które powinny mieć możność stania się pełnymi współczesnymi ludźmi.

Zwalczam szerzenie przez mafie kościelne bezprawia, zakłamania, demoralizacji, degeneracji przez okaleczanie od psychicznego aż do poziomu umysłowego przez obróbkę katechetyczną.

Upowszechniam świadomość tego, że człowiek wierzący jest niezdolny do liniowego myślenia logicznego i pojęcia podstawowej zasady filozofii współczesnej - determinizmu.

Upowszechniam świadomość, że tak jak semityzm i islamizm, tak i chrześcijanizm jest rodzajem polityki nadużywającej wiary jako czynnika manipulującego mało samodzielną intelektualnie masą wierzących. Ostatnimi szczególnie bolesnymi przykładami chrześcijanizmu w historii były: konkwista, hitleryzm, komunizm, socjalizm itp.

Podkreślam zbrodniczo-pasożytniczy sposób egzystowania kościołów chrześcijańskich, szczególnie katolickich: zachodniego i wschodniego.

Więcej o mnie na www.ddd.xt.pl.

Czy mnie należy już zaliczyć do prześladowców chrześcijaństwa - bo skupiam się na nim głównie, gdyż ono w Polsce jest podstawowym hamulcem rozwoju myśli - czy jeszcze nie?

Pozdrawiam
Paweł Tomczak

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
Paweł Tomczak

#42873

Cesarzem ani dyktatorem na razie nie jesteś i raczej nie będziesz. "Chrześcijanizm" przetrwał i Nerona, i Robespierre`a, i Hitlera, i Stalina.... Tomczaka też jakoś przetrwa :):):):)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#42874

konkwista... widzę powtarzanie lewicowych bujd o kolonializmie. Po prostu lepsza cywilizacja zawsze wyprze gorszą. "Waszą" zepchną do czeluści historii Arabowie.

Komunizm i nazizm były antychrześcijańskie. Trzeba mieć braki w edukacji, żeby głosić takie teksty jak wyżej. Współczesny socjalizm też jest. Takie kwestie jak wyżej świadczą o zwykłej niewiedzy.

Mam wrażenie, że autor powyższych słów jest relatywistą. Dla niego na przykład każdy może ciupciać się z każdym. To skoro tak, to dlaczego krytykuje kogoś za niemoralność, rozwiązłość. Przecież to pomieszanie porządków i krańcowa hipokryzja. Ale czego się nie robi, żeby zedrzeć jeszcze więcej podatków lub zwiększyć kompetencje Jugendammtów.

Mało samodzielną intelektualnie... mam wrażenie, że autor odtwarza tezy z Dawkinsa, Denneta, Hitchensa i paru innych ideologów jak zacięta płyta.

Aha, no i jeszcze ten determinizm w opisie. Ja myślałem, że obecnie przyjmuje się, że świat jest stochastyczny.

A "chrześcijanizm"... to się po prostu nadaje na humor zeszytów szkolnych.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#42998

" "akcje z krzyżami" muszą przecież dawać do myślenia"

owszem, ale czy zaraz jako przesladowanie chrzescijan?

osobiscie watpie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

dobra kobieta

#42884