Polacy odkryli i zasiedlili Amerykę 15 tyś. lat temu.

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Skoro kwestia odkrycia i zasiedlenia Ameryki to tylko teorie, moja jest tak samo wiarygodna jak każda inna. Nie da się jej ani potwierdzić ani zaprzeczyć. A oto teoria Nathanela.

Znaleziska w jaskiniach Oregon obalają dotychczasową teorię dotycząca pierwszych osadników na amerykańskim kontynencie a zwanych kulturą Clovis.

Kultura Clovis (znana też jako kultura Llano) - prehistoryczna kultura wczesnych mieszkańców Ameryki Północnej. Pojawiła się ok. 13 tys. lat temu na północy Ameryki Północnej. Nazwa kultury pochodzi od miejscowości Clovis w stanie Nowy Meksyk.
 
Ludność kultury Clovis określana jest jako Paleoindianie. Uznawani byli za pierwszych ludzkich mieszkańców Nowego Świata, przodków wszystkich późniejszych kultur archeologicznych obu Ameryk, co jednak straciło aktualność wobec odnalezienia starszych stanowisk, np. Monte Verde (12 500 lat temu).

Nowe znaleziska sugerują że kontynent amerykański nawiedziły trzy fale imigracji które rozpoczęły się podobno 15 tysięcy lat temu. Już w 2008r znaleziono w Paisley Caves w Oregonie szczątki datowane na 14300 lat . Jaskinie zostały odkryte  70 lat wcześniej. znaleziono w nich szczątki ubrań, maski, rękawice. Zbadano DNA osób uczestniczących w "odkrywce" jaskiń (znaleziono ich osiem) aby wykluczyć że to oni zanieczyścili teren.

Nie jest jasne czy pierwsi osadnicy dostali się do Ameryki poprzez "most lądowy" Cieśniny Beringa zanim został pokryty przez wodę. Podobno mogą istnieć pozostałości siedlisk na Wybrzeżu zachodnim w rejonie Wysp Santa Barbara (Kalifornia) gdzie mogli kiedyś docierać żeglarze z Azji. Prawdopodobne siedliska na stronie amerykańskiej mogą się obecnie znajdować pod wodą.

Na czym opieram swoją teorie, że mogli to być Polacy. Ano na prostym wnioskowaniu. Kiedy jeszcze byłem uczniem Liceum Kilka osób z naszej klasy zaplanowało eskapadę na kontynent amerykański właśnie. Rąbnęli trochę kasy rodzicom ( jedna z dziewczyn była córka "badylarzy") , zakupiono atlas świata i postanowiono ruszyć w świat. Myśmy nazywali ta wyprawę " Przez Władywostok do Argentyny". Eskapada trwała przez parę dni do czasu gdy dzielną ekipę schwytała pod mostem milicja i ciupasem dostarczyła do domu. Nie można wiec wykluczyć że oni naśladowali dzieło swoich przodków.

Jednak ta eskapada byla znamienna.Musiała być zakodowana genetycznie i dlatego nie da się wykluczyć że pierwsi amerykanie pochodzili z nad  Vistuli. To jest dopiero założenie wstępne mojej teorii i zamierzam podjąć odpowiednie badania , gdy tylko mi czas pozwoli. Gdyby mi się nie udało ich dokończyć (życie jest krótkie) może znajda się kontynuatorzy mego dzieła.

Dlatego aby idea nie znikła pozwalam sobie ogłosić ją na samym początku. Jeśliby się nam wspólnie udało potwierdzić moja teorię mielibyśmy w końcu rozwiązaną sprawę ruchu bezwizowego do USA. Istnieje jednak ryzyko że z rezerwatów wypuszczono by Indian a zamknięto nas -Polaków- obdarowując paciorkami i whisky. Chociaż do whisky można  jednak się przyzwyczaić jeśli pije się ją z lodem.

O postępach badań będę informował.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Fajne :) Właściwie każdą ideę powinno sie ogłaszać na samym początku, bo potem twórca może zapomnieć o co mu chodziło.
Chętnie się włączę do badań, jako że studia wybrałam z uwagi na zainteresowanie Ameryką Prekolumbijską - widać genotyp u mnie też zadzaiałał. A to, że to raczej Południowa i Srodkowa, a nie Północna, to musi być efektem jakiejś nieprzewidzianej mutacji genetycznej.
Co trzeba zrobić, by się zapisać do sekty Nathanela?
Danie "dziesiątki" wystarczy? :))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#274618

Witam w Klubie

Nathanel

Nie da się iść dwiema drogami na raz.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#274623

Zwłaszcza, że to zdjęcie to nie żadne kawałki obsydianu, ale po prostu rodzime nasze czarne złoto ze Śląska. Już się widzę, wygodnie rozpartego w cieniu zardzewiałego pick-upa, palącego fajkę pokoju z jakimś innym Native American i żyjącego sobie na koszt amerykańskiego podatnika. Proszę przyspieszyc swoje badania naukowe - ta szansa nie może zostac zmarnowana!

Pozdrowienia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#274620

Mało prawdopodobne, żeby indianie byli potomkami Polaków. W odróżnieniu od nas, jeśli chodzi o spożycie "wody ognistej", to byli ciency i to ich zaprowadziło do rezerwatów. Poza tym, o ile wiem, Winetou pochodził z NRD. I miał trabanta. Niewykluczone, że współpracował ze STASią.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#274643

O przepraszam, ale fakty nie pasujące do idei odrzucamy już na wstępie. To są jakieś wymysły i nie ma na to świadków, a jeśli nawet są, to kłamią. Nic dziwnego, że potomek Polaka, wychowany na polskiej zdrowej okowicie, nie gustował w tej amerykańskiej nalewce na myszach. A Winnetou miał trabanta, bo był w międzynarodowym spisku.

Proszę tu nie siać defetyzmu wśród poważnych badaczy!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#274646

Poważne źródła (w tym Wikipedia) niezbicie zaświadczają, że Winetou był Francuzem! Fakt, pergaminy na których zostały spisane Jego dzieje, powstały na terenach wczesnego NRD. Są poszlaki mówiące, że mogą to być fałszywki (takie Protokoły Mędrców Syjamu czy innego Syjonu) sfabrykowane przez SS (Służby Specjalne).

HdeS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

HdeS

#274712

No znowu dziesiątka, patrz, rozrzutna się jakaś zrobiłam, a tu dopiero połowa miesiąca, a żyć trzeba. Muszę zacząć oszczędzać.
Bardzo mnie rozbawiłeś, ale i komentatorzy nie gorsi.
Pozdrawiam wszystkich!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#274656

Czas odpocząć od polityki i innych niepowaznych spraw.

Nathanel

Nie da się iść dwiema drogami na raz.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#274678

wskazuje oczywistość. Kultura wiadomo że my, a Clovis = sloviC (metateza*) - człowik, człowiek.  Etymologicznie od złowić, słowic, słowić, słowo, Słowianie.

 

* nie mylić z metaxą

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#274657