"Właściwa" historia Polski (5)

Obrazek użytkownika Godziemba
Historia

Ustanowienie w 1989 roku III RP było ziszczeniem marzeń milionów światłych Polaków. 

Gdy wydawało się, iż Polskę czeka długoletni okres prosperity społecznej i gospodarczej, niedobitki faszystów zgrupowane w Porozumieniu Centrum, Związku Chrześcijańsko-Narodowym oraz innych niewielkich szowinistycznych i antydemokratycznych partyjkach podstępnie utworzyły rząd z Janem Olszewskim na czele.
 
Minister tego rządu, wieloletni działacz najbardziej skrajnych odłamów polskiego faszyzmu Antoni Macierewicz, podjął próbę przeprowadzenia dzikiej lustracji – będącej kolejną wersją polowania na czarownice, zainicjowaną w średniowieczu przez najbardziej krwiożerczą instytucję Kościoła – tzw. Świętą Inkwizycję, która zamordowała w ciągu swego istnienia dziesiątki milionów niewinnych ludzi, oskarżanych o rzekome kontakty z diabłem. Według Macierewicza współczesnym diabłem mieli być ofiarni funkcjonariusze SB, stojący na straży demokracji oraz postępu w Polsce Ludowej.
 
Tylko zdecydowana reakcja podjęta z inicjatywy prezydenta Wałęsy oraz najbardziej postępowych polityków z Tadeuszem Mazowieckim, Jackiem Kuroniem, Bronisławem Geremkiem, Mieczysławem Wachowskich, Donaldem Tuskiem, Stefanem Niesiołowskim oraz Waldemarem Pawlakiem na czele zapobiegła przygotowywanemu faszystowskiemu zamachowi stanu. Sojusz ludzi mądrych i odpowiedzialnych doprowadził do obalenia rządu Jana Olszewskiego i ukarania winnych zbrodni zdrady kraju.
 
Lata 1993-2004 to okres bezprzykładnego rozwoju w dziejach Polski, w trakcie którego uchwalono niezwykle postępową konstytucję,  zapewniono szerokim masom społeczeństwa dostęp do darmowej oświaty, kultury oraz służby zdrowia. Przyjęto nową ustawę o planowaniu rodziny, będącą przykładem mądrego kompromisu między katolikami i niewierzącymi, zapewniono godne życie emerytom i rencistom. Przeprowadzono również szereg koniecznych reform gospodarczych, dzięki którym Polska została tygrysem gospodarczym Europy, krajem pielgrzymek licznych imigrantów z całego świata.
 
Wszystkie te sukcesy sprawiły, iż Polska stała się krajem niezwykle szanowanym i poważanym na arenie międzynarodowej, krajem z którym konsultowano wszystkie najważniejsze decyzje dotyczące światowej i europejskiej polityki. 
 
Ukoronowaniem tego procesu było przystąpienie Polski do Unii Europejskiej, poprzedzone w 2003 roku referendum, w którym olbrzymia większość Polaków opowiedziała się za wejściem Polski do Europy. Przeciwnicy akcesu, wspierani przez radio osławionego katofaszysty ojca Rydzyka ponieśli druzgoczącą klęskę, mimo, iż w trakcie brutalnej kampanii propagandowej starali się wykorzystać nawet smoka wawelskiego, grożąc entuzjastom uwięzieniem w smoczej jamie.  Notabene Unia Europejska winna wszcząć śledztwo w sprawie podejrzanego zgonu smoka, faktycznie zamordowanego przez chorych z nienawiści zoofobów. Miejmy nadzieję, iż eurodeputowana Róża von Horn und Jungingen skłoni Brukselę do wyasygnowania środków finansowych dla przekształcenia smoczej jamy w izbę pamięci smoka – ofiary polskiego ludo-, tzn. smokobójstwa.
 
Niestety w 2005 roku doszło do podwójnej tragedii – wygrania wyborów parlamentarnych i prezydenckich przez szowinistyczną, antydemokratyczną, populistyczną partię braci Kaczyńskich. Rządy Prawa i Sprawiedliwości to jedno pasmo nieszczęść, którego przejawami było zamordowanie b. posłanki Barbary Blidy, zlikwidowanie Wojskowych Służb Informacyjnych Federacji Rosyjskiej, aresztowanie ofiarnego doktora G., partyjna korupcja ujawniona przez taśmy Beger, skrajne upartyjnienie mediów publicznych, obsadzanie wszystkich stanowisk w kraju mianowańcami partyjnymi, powszechne podsłuchiwanie przeciwników politycznych oraz opozycyjnych dziennikarzy, nie zapewnienie podpasek strajkującym pielęgniarkom, ręczne sterowanie prokuraturą oraz sądami i wiele innych zbrodni.
 
Na szczęście powszechna mobilizacja młodych, wykształconych z wielkich miast umożliwiła odniesienia zwycięstwa wyborczego w 2007 roku przez siły postępu i demokracji z Platformą Obywatelska na czele. Utworzenie rządu z najwybitniejszym w dziejach Polski premierem Donaldem Tuskiem doprowadziło do ponownego wstąpienia kraju na ścieżkę gigantycznego rozwoju cywilizacyjnego, czego uwieńczeniem było zorganizowanie turnieju EURO2012, które zyskało entuzjastyczne oceny wszystkich kibiców oraz uczestników.
 
To już wszyscy świetnie pamiętamy, a jak ktoś zapomniał, to polecam sięgnięcie do archiwum Gazety Wyborczej.
 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
Czy powyższa wizja to wymysł paranoika? Zdrajcy – jak mnie niektórzy okrzyknęli?
Nie - to dzieje się na naszych oczach. Tu i teraz.
 
 
 
Kto kontroluje przeszłość, kontroluje przyszłość.
Kto kontroluje teraźniejszość, kontroluje przeszłość” - powiedział wybitny angielski pisarz George Orwell. Jego słowa znakomicie pasują do systemu, w jaki sposób salon warszawsko-krakowski postrzega i narzuca Polakom jedyną właściwą wersję historię Polski.
 
W okresie PRL wielu historyków zajmowało się fałszowaniem polskich dziejów. Spośród z nich należy wymienić: Władysława Górę, Ryszarda Halabę, Żannę Kormanową, Włodzimierza Kowalskiego, Bogdana Hillebrandta, Antoniego Czubińskiego, Eugeniusza Duraczyńskiego, Czesława Kozłowskiego, Ryszarda Nazarewicza, Antoniego Przygońskiego, Jana Ptasińskiego, Henryka Rechowicza i innych.
 
Pomijając fakt, iż niektórzy z wymienionych nadal publikują swe wiekopomne dzieła, to „nowi” historycy robię to samo, aby wymienić przykładowo osławionego „lakiernika”  - prof. Andrzeja Friszke, który potrafi napisać krytyczną recenzję książki, zanim ją przeczyta, a w swoich książkach skrupulatnie pomija wszystkie fakty, mogące zburzyć idealny obraz polskiej, konstruktywnej opozycji.
Zadaniem obecnej „odpowiedzialnej” historiografii jest kreacja nowej, „właściwej” wersji historii, nowych, „właściwych” bohaterów. Ze środowiska eliminuje się wszystkich „niepoprawnych” historyków, czego najlepszym dowodem są perypetie śp. Profesora Pawła Wieczorkiewicza, dr hab. Sławomira Cenckiewicza oraz Pawła Zyzaka. Współczesna historiografia jest więc  całkowitą kontynuacją zakłamanej historiografii peerelowskiej.
 
Mistrzem fałszowania historii był tow. Józef W. Stalin. Gdy wdowa po Leninie, towarzyszka Nadzieżda Krupska przyszła do niego poskarżyć się na fałszowanie historii partii leninowskiej, Stalin odparł:
„- No, no, tylko spokojnie, towarzyszko Krupska. Jak będziecie tak krzyczeć, to znajdziemy nową wdowę po Leninie”.
 
W Polsce niemożliwe?
 
A kto podmienił Annę Walentynowicz na Henrykę Krzywonos, uznając ją za „prawdziwą” ikonę „Solidarności”?
 
 
III RP to ziszczenie idei Lenina, zgodnie z którą w państwie komunistycznym, nawet kucharka będzie mogła być ministrem.
 
Bo skoro:
 
półanalfabeta może być prezydentem,
piłkarzyk podwórkowy premierem,
nałogowa kłamczucha marszałkiem Sejmu,
agent zbrodniczej Informacji Wojskowej człowiekiem honoru,
przewlekle chory na wirusa filipińskiego arbitrem elegancji,
degenerat przywódcą partii swojego imienia,
podżegacz do mordu na ks. Jerzym pełnoprawnym członkiem elity salonu,
przypadkowa tramwajarka inicjatorką strajku i symbolem „Solidarności”,
szaleniec szefem komisji obrony narodowej,
polonista ministrem cyfryzacji,
szoferak szefem BOR,
polonistka specjalistą od dorszowej korupcji,
fanatyczna ateistka profesorem etyki,
kumpel satanisty polskim zakonnikiem,
syn banderowca inicjatorem antypolskiej uchwały polskiego Sejmu,
kapuś SB patronem nagrody literackiej,
alfons autorytetem dla największej gazety,
łapówkarz bohaterem salonu,
kaprofag celebrytą i wzorem dla młodzieży,
suka Ramonka nałogowym palaczem marihuany,
recydywista wybitnym biznesmenem i czołowym sponsorem filmu o człowieku o tysiącu życiorysów,
gość gadający z pustymi krzesłami marszałkiem ważnego województwa,
ciec rzecznikiem rządu,
zwykła szmata, przepraszam, flanelka specjalistą od wypadków lotniczych,
setki funkcjonariuszy Ministerstwa Prawdy dziennikarzami najważniejszych mediów,
itd., itd.
 
to czym jest ta wspaniała III RP, jeśli nie karykaturą Rzeczypospolitej, zbudowaną na kłamstwie?
 
Czym jest prawda historyczna lansowana przez dominujące ośrodki propagandowe?
 
Codziennie setki funkcjonariuszy Ministerstwa Prawdy – wzorem orwellowskiego Winstona Smitha – mozolnie wykuwa obowiązującą wersję historii Polski. Ten wzór jest następnie implementowany do podręczników szkolnych. W efekcie mury szkół opuszczają masy analfabetów historycznych – współczesnych proli, niezwykle łatwo podatnych na manipulację.
 
Winston Smith zbuntował się, ale jego współczesnym następcom daleko do takiego aktu odwagi.
 
Dlatego też, bez podjęcia bezpardonowej walki o prawdę historyczną, staniemy się ludźmi – posługując się musilowskim określeniem – bez właściwości, narodem skazanym na zagładę.
 
Kardynał Stefan Wyszyński napisał proroczo:
 
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Przecież na naszych oczach od 1989r historia zdążyła się zmienić tak jak Pan to opisał. A teraz krzywe kolo historii nabiera pędu...

Pozdrawiam

cui bono

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

cui bono

#320738

Niestety mało kto to rozumie. Inni natomiast, nie czekając na zakończenie, oskarżyli mnie o zdradę, o wysługiwanie się wrogom, itp. zbrodnie.

Pozdrawiam

Godziemba

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Godziemba

#320766

Bardzo ladnie, bardzo smiesznie, ("subtelny humor" , jak to gdzies ktos napisal) ale moze teraz Godziemba wysili sie troche bardziej i napisze, zamiast "prawdziwej" historii Polski. prawdziwa historie Polski? Bo przeinacza sie ja i uprawdziwia dzien w dzien w srodkach masowego przekazu, co najmnie od 1945 roku, a wiec nie sadze aby trzeba bylo w tym pomagac. Ta uczona w szkolach tez jest "prawdziwa". To co z ta prawdziwa?

Kilka osob sie posmialo, kilka osob sie obrazilo, kilka unioslo brew, kilka zarzucilo czytanie w polowie, moze just wystarczy tej zalosnej parodii? Niepoprawnych powinno byc stac na wiele wiecej niz ironiczny chichot, jesli portal ma nalezycie sluzyc szerokiej publicznosci i wychowywac mlodziez bedaca przyszloscia Rzeczypospolitej.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Lotna

 

#320827

Gdybyś była trochę uważniejszą czytelniczką NP wiedziałabyś, że @Godziemba już od ładnych kilku lat "wykłada" na łamach tego portalu "prawdziwą historię". Nie tylko Polski, zresztą...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#320831

 durny wpis , durna prawda

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#320835

Masz racje, nie jestem uwazna czytelniczka, ani nie jestem tu od dawna i jakos co zajrze, to sie doczytam artykulu, gdzie albo ktos cierpi na werbalne rozwolnienie albo nie wie o czym mowi, (albo jedno i drugie), albo w taki czy inny sposob nasmiewa sie z Polski, Polakow , czy tez naszej historii. a najczesciej po prostu narzeka.

Chetnie poczytam wyklady Godziemby, kiedy sie do nich doszperam, a takze inne powazne artykuly, bo bedac wychowana w PRL-u a potem zyjac na obczyznie czuje niedostatek prawdziwych i rzetelnych informacji o Rzeczpospolitej. Utyskiwania, narzekania, satyra, sa dobre od czasu do czasu, ale nie powinny one byc glownym nurtem na NP. Mysle, ze takze Ty, jako historyk, posidajacy drobiazgowa wiedze, czego niejednokrotnie dales dowod w swoich komentarzach, takze moglbys sie wydatnie przyczynic do poprawy tej sytuacji, aczkolwiek rozumiem, ze ze wzgledow osobistych, nie jest to w tej chwili dla Ciebie najwazniejsze. W moim zrozumieniu, w swietle tego, co dzieje sie w Polsce i na swiecie,nic nie jest bardziej narodom potrzebne (oprocz chleba oczywiscie) niz edukacja. Bez pracy u podstaw przegramy walke o wolnosc i Ojczyzne, a portal taki jak NP moze i powinien brac czynny udzial w wykonywaniu tego zmudnego zadania, a im bardziej rzetelni bedziemy w podawaniu informacji, tym lepiej.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Lotna

 

#320846

Wszystko racja ;-). Ale jednak uparcie proponuję, abyś na początek zechciała bliżej zaznajomić się z blogiem @Godziemby ;-). Proponuję też, abyś zechciała zwrócić uwagę na czytelnictwo tego bloga. Moim zdaniem jest zbyt niskie, a więc apelować należy raczej do Czytelników, a nie Autorów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#320852

Przepraszam, a co robię na Niepoprawnych od ponad dwóch lat, a na innych portalach od prawie czterech?
Opisuję historię, zakłamaną przez komunę i III RP.
Czasami jednak trzeba sięgać do innych metod walki.

Pozdrawiam

Godziemba

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Godziemba

#320836

W takim razie tez przepraszam, nie zauwazylam, co juz wczesniej mi podpowiedzial tl. Za jego tez rada zapoznam sie z Panskim blogiem.

Pozdrawiam

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Lotna

 

#320863

OK.

Pozdrawiam

Godziemba

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Godziemba

#320953

Dziesiątka taka z czubem!
Do listy "niezwykłych" mianowań dodałabym archeologa - ministra skarbu (co prawda to nie jest takie głupie, a nuż coś wykopie? ;-)).
Dobrze by było, żeby Pan to dodał (bo chyba on jest archeologiem, prawda?), ponieważ ktoś może zechcieć ten wpis zachomikować, tak jak ja, więc niech będzie komplet. Ja dodaję ten wpis do Ulubionych.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#320837

Te wyliczankę można jeszcze kontynuować.
Gwiazdor Twittera ministrem spraw zagranicznych,
pieniacz sądowy Nadredaktorem
analfabeta historyczny sędzią od historii

itd, itd.

Godziemba

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Godziemba

#320842

niemniej został złamany - i to w głębi swego jestestwa. Pozwolę sobie zacytować ostatni - wiejący wręcz metafizyczną grozą - fragment Roku 1984:

Pod stolikiem nogi Winstona drgały konwulsyjnie. Nie ruszył się z miejsca, lecz w myślach gnał, pędził, przyłączał się do tłumu na zewnątrz i krzyczał z radości ile tchu w piersi. Znów spojrzał na plakat Wielkiego Brata. Kolos, który stoi na straży świata! Skała, o którą rozbijają się azjatyckie hordy! Pomyślał o tym, jak dziesięć minut temu - tak, zaledwie dziesięć minut temu - z mieszanymi uczuciami w sercu czekał na ogłoszenie klęski lub zwycięstwa. Och, nie tylko armia eurazjatycka została pokonana! Bardzo się zmienił od pierwszego dnia pobytu w Ministerstwie Miłości, lecz ostateczna, konieczna, uzdrawiająca zmiana dokonała się w nim dopiero teraz.
Głos z teleekranu wciąż informował o jeńcach, łupach i rzezi, ale okrzyki na ulicy trochę przycichły. Kelnerzy wrócili do pracy. Jeden z nich zbliżył się z butelką dżinu. Winston, błogo rozmarzony, nawet nie zauważył, że napełniono mu szklankę. Nie biegł już, nie krzyczał. Znowu był w Ministerstwie Miłości. Wybaczono mu zbrodnie, duszę miał czystą jak śnieg. Siedział na ławie oskarżonych, zeznając wszystko co trzeba i wszystkich obciążając. Szedł korytarzem wyłożonym białymi kaflami, z uczuciem, że idzie w słońcu; za nim maszerował uzbrojony strażnik. Jeszcze chwila i od dawna upragniona kula rozsadzi mu mózg.
Spojrzał na ogromną twarz. Zajęło mu czterdzieści lat, nim odkrył, jaki to uśmiech kryje się pod czarnym wąsem. Och, cóż za okrutna, niepotrzebna pomyłka! Och, cóż za upór i arogancja nie pozwalały mu się przytulić do miłującej piersi! Dwie pachnące dżinem łzy spłynęły mu wolno po policzkach. Ale wszystko już było dobrze, wreszcie było dobrze; walka się skończyła. Odniósł zwycięstwo nad samym sobą. Kochał Wielkiego Brata.

Pozdrawiam serdecznie, oczywiście z '10'.

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#320848

Smith ostatecznie przegrał, ale podjął ryzyko buntu i przez to zachował, mimo wzystko, swoje człowieczeństwo.

Pozdrawiam

Godziemba

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Godziemba

#320951

Miała sprawić ,że będziemy należeć do nacji przegranej
Obyśmy się zbudzili, prosili Boga o wstawiennictwo
Bo przykro będzie patrzeć na nasze niewolnictwo
Wielu nie zniesie tego, serce im pęknie
Choć POmiot diabelski pewnie tylko bardziej wymięknie
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#320920

Słowa Kardynała Wyszyńskiego miały wzmocnić apel o walkę z kłamliwą historią Polski.

Pozdrawiam

Godziemba

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Godziemba

#320950

Tego nam potrzeba jak wody
By zmyła ulice ,odświeżyła ogrody
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#320965