Zwornik układu , albo brakujące ogniwo w tzw. teorii spiskowej

Obrazek użytkownika Dama Pik
Kraj

Kto nie zrozumiał jeszcze istoty "historycznej transformacji", kto jeszcze czegoś nie wie o III RP, kto jeszcze nie pojął, dlaczego MO bezczelnie terroryzując swoich rozmówców w czasie publicznych przesłuchań ciągle może uchodzić za dziennikarkę, ten powinien oglądać wczorajszej nocy ostatnią edycję programu "Warto rozmawiać". A jeśli kto nie obejrzał - powinien odnaleźć w sieci nagranie programu i natychmiast nadrobić zaległości. Naprawdę warto! Jan Pospieszalski pożegnał się z telewidzami w wielkim stylu.
Bohaterem ostatniej "nocnej Polaków rozmowy" jaką wyemitowała publiczna telewizja w przedśmiertnym spazmie (tym razem bez powtórki na "Polonii") okazał się ponownie as komunistycznego wywiadu Tomasz Turowski, o którym ostatnio głośno, i o którym wiadomo coraz więcej, choć nie mam złudzeń, że to zaledwie cień , albo czubek góry lodowej. Wiadomo już jednak co nieco, między innymi dzięki dziennikarskiemu śledztwu Cezarego Gmyza, obecnego w studiu, który publikuje tekst na ten temat w "Uważam, rze". Komunistyczny agent Turowski, z wykształcenia rusycysta, "oczekujący" na przylot Prezydenta Kaczyńskiego na lotnisku, szpiegował onegdaj - jak powszechnie wiadomo - w Watykanie, wstąpiwszy uprzednio - na zlecenie Kremla - do zakonu jezuitów na lat dziesięć. W Watykanie uzyskał bezpośredni dostęp do domu papieskiego, dostęp zastanawiająco bliski. Czemu, ach czemu stanął mi zaraz przed oczyma kard. Dziwisz, który wkraczał do bazyliki Mariackiej na Mszę żałobną prezydencką z miną zdradzającą dobry nastrój i oznaki zadowolenia? Wkraczał jakby na swój ingres, rozdawał uśmiechy i ukłony, choć nie przystoi to żałobnikowi? Tymczasem Turowski znał teksty wystąpień Jana Pawła II zanim jeszcze przybrały one ostateczna formę - znał ich szkice, projekty, teksty w stanie surowym. Pracował oczywiście dla Sowietów. Był asem, należał do ekskluzywnej kategorii "nielegałów". Po "okrągłym stole" zweryfikowano go pozytywnie, Bóg zresztą wie, kto tam kogo weryfikował - rozpoczął karierę dyplomatyczną, która trwała by do dziś, gdyby nie "przecieki" z IPN. Ukoronowaniem kariery Turowskiego w MSZ była organizacja katastrofy, pardon - wizyty polskiej delegacji w Smoleńsku. Bo Turowski ma tak świetne kontakty w Moskwie, ze Sikorski, który w ogóle tego pana nie zna ("widział go dwa razy") zlecił mu te robotę. Turowskiego nie zna też Komorowski, mimo że tak wiele mu zawdzięcza. A jacyś świadkowie twierdzą, że (p)rezydent ma być z Turowskim po imieniu. I że zna się z Turowskim całkiem nieźle sam marszałek Senatu Borusewicz. No czego to ludzie nie wymyślą. Wychodzi na to, że znacznie lepiej niż polscy notable z PO znają Turowskiego na Kremlu, bo sam Władimir Putin ilekroć dojrzy go w jakiejś grupie podobno podchodzi i wita się z nim jowialnie.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ogladalem ten program i dlugo nie moglem zasnac po tym co uslyszalem i obejzalem.Mimo poznej pory sen jakos nie mogl mnie zmozyc.Myslalem,przypominalem sobie to co dotychczas przeczytalem i dowiedzialem sie o katastrofie smolenskiej oraz okolicznosciach przed i po tej tragedii,i coraz wieksze mialem watpliwosci co do wykluczenia  teorii zamachu.Wiem,ze jest tak duzo niejasnosci i sprzecznych relacji,ze trudno jednoznacznie okreslic,ze mielismy do czynienia z zamachem.Mam nadzieje jednak,ze wczesniej lub pozniej dowiemy sie o tym.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

macieja

#138088

Bez zworników nie byłoby elyty. Elyta powstała i funkcjonuje dzięki zwornikom. Dzięki zwornikom elyta funkcjonuje niezależnie od tego jaka partia jest przy władzy.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ixi band

#138095

Tomasz Turowski organizował katastrofę smoleńską...

[lubczasopismo.salon24.pl/nieuczesane/post/280989,tomasz-turowski-organizowal-katastrofe-smolenska]

http://www.youtube.com/watch?v=q-eM8OkgaBY&feature=player_embedded#at=109

http://podwodni-lowcy.phorum.pl/
http://spearo.republika.pl/centre.htm

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

http://www.polskawalczaca.com/index.php

http://forum.wolna-polska.pl/

#138157

Na marginesie - ciekawi mnie,czy Turowski dożyje końca procesu.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#138195

Nie wydaje mi się że tę ochronę mu przydzielono tylko że on sobie sam to zmontował.
Bo chyba nasze państwo nie sądzi że ktoś z "obrońców krzyża" zaatakowałby pana Turowskiego.
Remek.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Remek

#138254

Moze jednak Turowski rekomendowal Ruskim E. Klicha na to wazne stanowisko.
Wielce by to bylo prawdopodobne i kolejne koleczko by sie krecilo w sledztwie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#138330

Ten szczur w okularkach, jak mu tam - Morozow.
Edziu sam przecież mówił...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#138348