RAŚ promuje „Polskie Obozy Koncentracyjne”

Obrazek użytkownika Jadwiga Chmielowska
Kraj

Na stronie internetowej Kina „Rialto” w Katowicach (http://m.rialto.katowice.pl/wydarzenia/?type=Wydarzenie&eventId=184) czytamy w repertuarze: czwartek 2 Lutego 2012 - 17:00: „Polskie obozy koncentracyjne”, Polska 2011r. Reż. Paweł Sieger; Bilety: Wstęp na podst. bezpłatnych wejściówek wydawanych w kasie „Rialta”.
Dalej czytamy: „Film przedstawia historię stworzenia polskiego Gułagu, czyli systemu obozów koncentracyjnych, tworzonego od lipca 1944 a istniejącego do mniej więcej 1953 roku. Osią konstrukcyjną są wspomnienia trzech więźniarek [obozów w Świętochłowicach-Zgodzie i Jaworznie], dla których opowieści uzupełnieniem są wypowiedzi historyków zajmujących się tematem.”
Po projekcji filmu odbędzie się dyskusja „Spór o Tragedię Górnośląską 1945 roku”. Wezmą w niej udział: Krzysztof Karwat – moderator, Paweł Sieger – reżyser, Ryszard Kaczmarek (Uniwersytet Śląski), Norbert Honka (Uniwersytet Opolski), Jerzy Gorzelik,
Sebastian Rosenbaum ( IPN Katowice).
Kino „Rialto” jest częścią „Silesii Film”, instytucji podlegającej Samorządowi Województwa Śląskiego http://www.silesiafilm.com.pl/ finansowanej z budżetu województwa. Za kulturę i edukację odpowiada członek Zarządu Województwa Jerzy Gorzelik – Przewodniczący Ruchu Autonomii Śląska, uczestnik dyskusji.
Powstaje pytanie jakim prawem autor użył takiego tytułu i kto sfinansował powstanie filmu. Nie było żadnych polskich obozów koncentracyjnych. Faktycznie komunistyczne łagry istniały. Były zakładane prawie natychmiast po wkroczeniu Armii Czerwonej. Organizowało je NKWD i MBP. Jak powszechnie wiadomo bezpieka podlegała wtedy całkowicie Sowietom, którzy tak jak w wojsku pełnili kierownicze funkcje. Obozy nie funkcjonowały tak jak autor napisał do ok. 1953 roku, a znacznie dłużej. Obóz w Jaworznie zlikwidował dopiero Gomułka.
Jak te miejsca kaźni można nazywać polskimi obozami koncentracyjnymi, jeśli siedzieli w nich także Polacy, żołnierze AK, powstańcy śląscy? W latach 1944- 45 w Polsce nastąpiła wymiana okupanta niemieckiego na sowieckiego! Prawowity Rząd Polski funkcjonował w Londynie a zbrojne polskie podziemie walczyło z sowiecką okupacją do końca lat 50-tych. Ostatni partyzant został zabity w 1963r.
Najpierw Niemcy chcą się dzielić odpowiedzialnością za obozy koncentracyjne dążąc do upowszechnienia nazwy „polskie obozy koncentracyjne” a teraz znowu my Polacy mamy być przez RAŚ oskarżani za zbrodnie komunizmu. Warto przypomnieć, że po wkroczeniu Armii Czerwonej przeszło 200 tys. Polaków było wiezionych a na około 10 tys. wykonano wyrok śmierci. Nie znana jest dokładna ilość poległych partyzantów, którzy walczyli z tymi co te łagry komunistyczne zakładali.
Ograniczenie nauki historii służy ogłupianiu narodu, by łatwiej było wpędzić w kompleksy i w efekcie wynarodowić.
Jak żaden inny naród w świecie, Polacy mogą być dumni ze swojej najnowszej historii!
Jadwiga Chmielowska
Tekst ukazał się w GAZECIE ŚLĄSKIEJ z dn. 3.02.2012r. W kioskach do czwartku 9 lutego

RELACJA: http://niepoprawni.pl/blog/208/pomieszalam-szyki-ras-owi

Brak głosów

Komentarze

=========================================

Vote up!
0
Vote down!
-1
#221856

wygląda na to, że członkowie RAŚ odcinają się całkowicie od polskości, powojenna Polska pewnie była dla nich jak okupant, stąd takie określenie obozów

coś czuję, że tym swoim Ruchem zrobią więcej szkody niż pożytku dla autonomii Śląska

Vote up!
0
Vote down!
-1
#221897

Co wiemy na temat samego twórcy owego wiekopomnego działa „Polskie obozy koncentracyjne” reż.Pawła Siegera ..
Kto to jest i czym dotychczas może się pochwalić , prócz tego co zaprezentował swoją osobą podczas krótkiej bytności w dniu wczorajszym na naszym portalu ..
http://niepoprawni.pl/blog/208/pomieszalam-szyki-ras-owi

pozdrawiam

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Vote up!
0
Vote down!
-1

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#222591

Pytanie? Czy uniwersytet Śląski zatrudniający Gorzelika, Kunce, Kaczmarczyka, Kadłubka, jest polską uczelnią, czy agenturą "Bund der Verteibene" czyli niemieckich uciekinierów przed odpowiedzialnością za zbrodnie i za kolaborację z Niemcami faszystowskimi? Co robi Rada Uczelniana? Co robi rektor? Co robi Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego? Co robią posłowie do sejmu? Co robią Radni do Sejmiku Ślaskiego?
Pozdrawiam Panią Chmielowską. Jest Pani wzorem obywatelskiej postawy dla Ślązaków-Polaków .

Szczęść Boże

Vote up!
0
Vote down!
-1
#222613

Dziękuję.
Bardzo nieciekawie to wszystko wyglada. politycy zajmuja sie samymi sobą. Reszta sie boi!
http://www.youtube.com/watch?v=VXornu7AJOU&feature=youtu.be

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
-1

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#222726