Prawy czerwcowy (sierpowy) PUTINOWI

Obrazek użytkownika Jadwiga Chmielowska
Kraj

Prawy czerwcowy (sierpowy).

"Wykorzystać ich psychologicznie skoro sami stwarzają taką możliwość i o nią się proszą"

Nadszedł czas na nakreślenie strategii wobec planowanego przez rosyjskie służby specjalne "Marszu Kibiców", który ma się wydarzyć 12 czerwca w Warszawie.

To co napisze poniżej, to opinia specjalisty, który częściej pracuje na Wschodzie niż w kraju. Nie mogę ujawnić źródła bo jest fachowe i co najważniejsze - rozsądne!. Kiedyś, przed 10 kwietnia naprowadziło mnie na proroczy acz smutnie profetyczny felieton.

Warto jednak zastanowić się nad jego analizą, którą przygotował co prawda naprędce i na zamówienie Gadowskiego, ale zawierającą kilka istotnych myśli:

„Sądzę że rosyjscy specjaliści od dłuższego czasu stosują bardzo przemyślaną operację psychologiczną względem Polski, a ten marsz to jedynie element (choć dość ważny, detalistyczny) tej operacji. Kolejnym elementem w tym czasie jest oczywiście wykupienie loży prezydenckiej na stadionie narodowym, wskazanie że "oto jest prezydent" tego narodu, skoro zasiada na loży prez. narodowego stadionu. Grają jak zawsze, bardzo mądrze, przemyślane mają każde posunięcia, wielokierunkowość oddziaływania dowodzi wg mnie stopnia zaangażowania. Obniżenia morale Polaków poprzez cykliczne, wielokierunkowe, punktowe uderzenia na podswiadomość – obniżające samopoczucie, wprowadzające zwątpienie i przekonanie o bezsensowności oporu .

Nie wiem czy to jedynie dowód ich siły czy naszej słabości (kontrwywiad), czy też oba czynniki jednocześnie.

Wiem jednak co należałoby zrobić w tej sytuacji z marszem rosyjskich „kibiców”: oczywiście na niego zezwolić (nie wolno zabraniać) i jak w aikido wykorzystać tę energię, tzn. dołączyć do tego marszu i zrobić z niego marsz antyputinowski ! (podkreślenie moje WG), transparenty wielkie z takimi hasłami zrobić (zabójstwo Politkowskiej, przecz z Putinem, etc) i to nagłośnić w świat medialnie, że niby to był ten rosyjski marsz w warszawie (odwrócić to psychologicznie w dość prosty i tani w sumie sposób); wówczas siła ich marszu w Polsce będzie wprost przeciwna do celu jaki mogą mieć zamierzony, wykorzystać ich psychologicznie skoro sami stwarzają taką możliwość i o nią się proszą; jednocześnie pokazać umiejętność oporu psychologicznego w operacjach służb; zaczęli by się wówczas z nami liczyć i zastanawiać się zanim cokolwiek znów zaplanują.

(…) W operacjach psychologicznych bierność zezwala na zdwojoną aktywność. Potrzebne do tego jest sprzężenie zwrotne, i być może na to czekają, mają je nawet - ten lament w mediach, że nie wolno do tego dopuścić etc. Nie – wolno!, a nawet trzeba, bo sami dają okazję aby im inteligentnie się przeciwstawić na polu, które sami zaproponowali i przedstawiać ich marsz jako marsz wyzwolenia przeciw Putinowi, tego się na pewno nie spodziewają że taki przekaz świat mógłby otrzymać. Rosjanie domagali się wolności w Polsce - przyznaj że ciekawe :)....”

Opinię wklejam zachowując pisownię oryginału, a pomysł ujawniam bowiem przygotowuję jeszcze jedna strategię, którą już tak szeroko nie opublikuję. Ta druga jest podobnie konsultowana z ciekawymi źródłami. Cóż, skoro ABW się kompromituje, szeregowi blogerzy muszą myśleć za nią.

Pozdrowienia dla Braci Moskali – a tacy istnieją, na złość Putinistom w kraju i tam

Witold Gadowski

Reporter, autor filmów dokumentalnych, miłośnik kawy i Bałkanów. Badacz afer i terrorystów. Wraz z Przemysławem Wojciechowskim wydał książkę "Tragarze śmierci" ujawniającą nieznane ślady znanych terrorystów ("Carlosa", Abu Dauda, RAF).

http://wpolityce.pl/artykuly/30041-prawy-czerwcowy-sierpowy-wykorzystac-ich-psychologicznie-skoro-sami-stwarzaja-taka-mozliwosc-i-o-nia-sie-prosza

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ze kibice to beda zolnierze? A to dobre. Dzis na wp.pl widzialem newsa, ze Rosja szykuje sie do interwencji w Syrii. I co? I mnostwo negatywow. A przeciez jak USA wali w kraj po kraju i powoli niszczy wszystko to kto tu jest najwiekszym bandyta? Ale Polacy od lewa do prawa zaszczuci na Rosjan. A przeicez taki TU154 to startowal w Warszawie. I jak byl wybuch to pewnie wsadzili to na poklad Polacy-zdrajcy. Ale my zdrajcow nie szukamy. Szukamy Ruskich. Gratuluje percepcji.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#263177

Nie czytałem Gadowskiego. Bez lektury jego tekstu obawiałbym się jednak, że skoro Ruski organizują taki prowokacyjny przemarsz, to stoją za tym ich służby, a skoro organizują to ich służby, to można się spodziewać w tłumie kibiców jakiś "Afgańców", żołnierzy Specnazu itp. specjalistów od bicia i zabijania. Przecież służby nie puściłyby tego na żywioł! A takich zwykłych ruskich kibiców-chuliganów nie stać pewnie na wycieczki zagraniczne.
Może się oczywiście zdarzyć i tak, że my tu snujemy czarne wizje, a okaże się, że to będzie taka rosyjska parada radości i oni przyjaźnie przemaszerują wymachując balonikami i rozrzucając konfiety dzieciakom, ale ta wersja wydaje mi się jakby nieco bardziej abstrakcyjna od wariantu z bandziorami czekającymi tylko na pomoc swoich polskich kolegów-prowokatorów, aby zrobić w mieście lepszą rozpierduchę.
Wychodzi na to, że jestem bardziej spiskowy od spiskowego:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#263212

Do realizacji dla ludzi z poczuciem chumoru dla ludzi z odwagą i pewnością siebie. czy znajdą się tacy którzy pójdą z wilkiem jeść wspólnie tę baraninę? Chłopcy z Wszechpolski czy może jacyś inni może tak ale czy więcej ludzi moło by tam pójść? Trochę to ryzykowne, ale z pewnością element zaskoczenia wśród Rosjan byłby olbrzymi i dawał szansę na powodzenie. Nie mieliby już możliwości na zmianę swoich planów. Parę razy w historii udało się nam Polakom działać niekonwencjonalnie więc niby czemu nie miałoby być tak i teraz?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#263198

Nas,podatników na większe podatki z powodu zwiększonego zużycia papieru toaletowego w kancelariach:KonDonka,JWP Chrabiego,koszernego Taliba jest perwersją.Nawoływanie do takiego "przejęcia" wrogiej demonstracji trzeba natychmiast skierować do "kiboli" którzy nie jeden raz demonstrowali patriotyzm i przywiązanie do barw narodowych.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kazikh

#263199

aby pogonić każdego, kto by chciał tę rosyjską demonstrację zakłócić. Znając życie, zakładam, że ochoczą wleją sami takim, co by te transparenty z Putinem mieli i się chcieli dołączać albo będą sie ze spokojem przyglądać, jak im dają łomot rosyjscy "kibice".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#263211