Morawiecki i Słomka gratulują Komorowskiemu

Obrazek użytkownika Jadwiga Chmielowska
Kraj

Podczas uroczystości wręczenia Uchwały PKW
o wyborze na Prezydenta RP Bronisławowi Komorowskiemu 6 lipca 2010r. gratulacje wybranemu w II turze eksmarszałkowi Sejmu RP złożyli dr Kornel Morawiecki
oraz Adam Słomka.

http://morawiecki.bloog.pl/id,6179942,title,Dr-Morawiecki-pogratulowal-prezydentowi-Komorowskiemu-,index.html?ticaid=6f554

I WSZYSTKO JASNE!

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

w blasku żyrandola -
http://www.youtube.com/watch?v=rRW7rsfOnrE

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#297491

mogę sobie tylko wyobrazić jakimi słowami tzw. "naród" dołaczył się do gratulacji

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#297591

Bo jest łatwiej duszę sprzedać
Wielu ma ciąg do koryta
POtem taka jest już świta
Lecz gdy przyjdzie czas odchodzić
Trudno będzie w błocie brodzić
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#297504

ale że Słomka przybiegł jak piesek pomerdać ogonkiem? Myślałem że ma jednak jakąś klase, ale jak widać znowu się pomyliłem w ocenie tzw "naszych" ;/

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#297592

gość z drogi

a ja broniłam Słomki,jak niepodległości....

Człowiek do końca zycie uczy się,i ja wreszcie też uczę sie ,tylko dlaczego tak boleśnie...

Pan Kornel był tym pierwszym,który zaskoczył mnie  a teRAZ pan Słomka....

bolesnie smutne....i pomysleć,że gratulowali w "kilka minut po Smoleńskich Śmierciach"

serdecznie pozdrawiam...

smutna 10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#297603

Wyolbrzymianie jest szkodliwe. Co jest złego w tym, żeby pogratulować wyboru? Tego wymaga po prostu kultura. Adam Słomka był pełnomocnikiem wyborczym dra Morawieckiego. Stąd jego tam obecność. Po drugie, w czasach AWS ministrem sprawiedliwości był śp. Lech Kaczyński i to nie przeszkadzało nikomu, że w tym samym rządzie zasiadali dzisiejsi luminarze PO. Odwrotnie to spora część posłów PC-AWS głosowała za wyrzuceniem Słomki z KP AWS. Bo ten ostatni domagał się realizacji prospołecznego programu.

Oczywiście można sięgnąć i dalej. Gdy na przełomie lat 70-tych i 80-tych Słomka i Komorowski chodzili uczcić 11 listopada pod Grób Nieznanego Żołnierza niektórzy tyle siły woli nie okazywali. Stąd spokojnie z tymi ocenami.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#297624

obraził płk Putina wieczorem 10.04.10 a mógł się z nim wzorem Tuska potulac i byłby wtedy "swój chłop" a może i gaz bytby tańszy...

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#297633

gość z drogi

po Smoleskim śmiertelnym Zdarzeniu,moim zdaniem ....nie musiał....

pozdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#297644

Przyzwoitym ludziom kanalii bronić nie wypada

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#297707

... kiedy za jedyne argumenty na korzyść, znajduje się już tylko chlubne wydarzenia sprzed 30 lat.

Może tak być, że pod tym grobem, obaj stawiali się służbowo.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#297769

broni, ale niezbyt udolnie. Sam start Morawieckiego był kompromitujący, a tu składa zyczenia ze swoim przybocznym adiutantem (także przegranym politykiem - nigdy niczego nie dokonał, prócz radykalnych wystąpień) - jako przegrany w wyborach (co on sobie myslał, że wygra, czy tylko, jak frywolna panna, zechciał nas kokietować? ) na "salonach", które upodobał, swemu kumplowi prezydenckiej wygranej.
Nie pojmuję, jak to się dzieje, że blichtr tak ludzi zniewala i robi z, niby, bohaterów - błaznów.Gdyby bowiem byli autentycznymi bohaterami - nigdy błaznami by się nie stali.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#297779

Za blog A. Słomki 14.08.2011

Głos w sprawie ... tzw." nocnej zmiany" i "obalenia rządu J. Olszewskiego"...

Głównie na Facebooku toczy się dyskusja na temat tzw. "nocnej zmiany" i "obalenia rządu J. Olszewskiego". Prawda jest taka, że w 1990 r. Porozumienie Obywatelskie Centrum i Zjednoczenie Chrześcijańsko - Narodowe wspierało kandydaturę Lecha Wałęsy - "gwaranta umów okrągłego stołu". Dziś dawne PC (dziś PiS) kopie z wzajemnością Lecha Wałęsę - obecnie zwolennika PO.

Gdy w 6 listopada 1991 r. Konfederacja Polski Niepodległej zgłosiła projektu ustawy "o Restytucji Niepodległości" z postulatem przeprowadzenia dekomunizacji i lustracji. Zostało to odrzucone już w I czytaniu przez posłów PC, ZCHN, UD i SdRP/SLD /przy patriotycznej postawie Klubów Parlamentarnych KPN, Solidarnosci RI i NSZZ Solidarność/.

W 1992 r. minister Antoni Macierewicz realizując uchwałę lustracyjną Sejmu RP sporządził listę rzekomych agentów. Ta lista była z charakteru podobna do późniejszej tzw. "listy Wieldsteina" z katalogu zasobów IPN. Zawierała zbiór przemieszanych agentów, pracowników MSW PRL i pokrzywdzonych. Błotem oblała wszystkich. Okazało się, że na tzw. "liście Macierewicza" za współpracownika MSW PRL uznano Leszka Moczulskiego - którego nagrodą było 7 lat więzienia w czasach PRL ... Sąd Lustracyjny (sędziów z PRL orzekających obecnie) również podzielił ten pogląd ... Okazało się, że ze znanych postaci PRLu tylko jeden jedyny Moczulski był agentem! Wałęsa, Kwaśniewski, Oleksy, Miller, Cimoszewicz, Jaskiernia, Balcerowicz, Jurczyk itp. są "cacy".

Dlaczego PC, ZCHN, AWS itp. nie wyrazili zgody na lustrację i dekomunizację sędziów - właściwie trudno się dziwić!

Rząd Jana Olszewskiego utracił większość już na początku swojego urzędowania (z racji składu z np. agentem Olechowskim i kontynuowania polityki złodziejskiej prywatyzacji, np. FSM). Podobnie do gry z 2007r , środowisko "wspierające" rząd J. Olszewskiego próbowało odciąć, skłócić i rozbić KPN pokazując jakieś kwity z archiwum MSW PRL. Podobnie J. Kaczyński rozbijał ROP. Wielka zadyma ...

W 2007 r. zdetonowano tzw. aferę gruntową. Próbowano dokonać podziału Samoobrony RP, by utrzymać większość dla rządu J. Kaczyńskiego. Zaatakowano nawet LPR Romana Giertycha. Osobiście przypomina to sprawę rządu J. Olszewskiego i ujawnienie "kwitów agenta Moczuskiego", co w zamyśle podobnie miało utrzymać większość.

Jarosław Kaczyński był jednym głównych negocjatorów z Magdalenki (ugody okrągłego stołu). Potem wyniósł "agenta Bolka" na prezydenta (mając tego pełną świadomość), zwalczał rząd Jana Olszewskiego (wolał koalicję z Unią Wolności), rozbijał Ligę Polskich Rodzin i Samoobronę. Obiecywał rozliczenie Jaruzelskiego, by w końcu publicznie oświadczyć iż cyt. "Miller, Oleksy itp. to już nie postkomunisci tylko normalna polska lewica".

Jak zwykle u "prawicy okrągłostołowej" dużo patriotycznych słów - mało roztropnych czynów. PiS głośno szczeka, mało gryzie.

Dziś łatwo jest głosić tezy o "obaleniu rządu J. Olszewskiego" i "nocnej zmianie". Tyle, że ten rząd grając teczkami z MSW PRL obalił się sam. W 2007 r. tzw. "afera gruntowa" przygotowana w CBA (gdzie pracował jako doradca Mariusza Kamińskiego b. funkcjonariusz MSW PRL i rozbijacz krakowskich pochodów KPN w latach 80-tych Tomasz Warykiewicz) wywróciła koalicję. Różnica 15 lat - a metody te same. Autor wielkiej gry zawsze ten sam - gracz nad gracze.

Sam Jarosław Kaczyński płaci dziś za swój udział w "okrągłym stole" i fakt że od tego odciąć się nie może. Do tej pory nie wyjaśnił dlaczego w jego rządu funkcję pierwszego wiceministra sprawiedliwości powierzono skompromitowanemu Andrzejowi Kryże, który np. w PRL przedłużał areszt dla liderów KPN, skazał B.Komorowskiego ... Dlaczego w rządzie J. Kaczyńskiego zdymisjonowano świetnego wicepremiera Ludwika Dorna i zastąpiono na funkcji Ministra Spraw Wewnętrznych Januszem Kaczmarkiem (PZPR) i powołano Andrzeja Aumillera rodem z PZPR czy na ministra powołano doradcę i kandydat SLD w 2001 r. Annę Kalatę ... ?
Wypada wszystkim polecić do przeczytania ostatnio wydane rewelacyjne wspomnienia Ludwika Dorna (trzeciego bliźniaka) o kulisach działania i faktycznych motywacjach J. Kaczyńskiego.

Jaką rolę w obalaniu rządów mają niezdrowe ambicje graczy, manipulacje i kwity - widać. Natomiast jaką rolę odgrywają ekspracownicy MSW PRL? Każdy widzi ...

http://slomka.bloog.pl/id,330194214,title,Glos-w-sprawie-tzw-nocnej-zmiany-i-obalenia-rzadu-J-Olszewskiego,index.html?ticaid=5f57a

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#297789

" Tyle, że ten rząd grając teczkami z MSW PRL obalił się sam."
powaznie - ?
a co na naradach w trakcie "Nocnej zmiany" robil Leszek Moczulski i jego ziec Krol ?
Wolal z Kwasniewskim i Boleslawem Walesowatym obalac legalny Rzad,
no przeciez zaglosowli za obalaenim rzadu - Tusk policzyl glosy a Pawlak zostal "premierkiem" ....
A wiesz dlaczego - bo Olszewski nie chcial szybkiej bezsensownychprywatyzacji ani rosyjskich baz w Polsce.

Wiesz taka analogia do udzialu Kaczynskiego przy okraglym meblu - policja negocjuje z porywaczami, obiecuje im samolot ale potem przy nadarzajacej sie okazji porywacze/przestepcy sa odstrzeleni lub obezwladnieni i odstawieni ZA KRATKI.
Z przestepcami czasem trzeba negocjowac, pytanie co potem z nimi sie dzieje.
Walesa mial ich puscic w skarpetkach a tymczasem w skarpetkach to zostal Narod.
Urbany maja sie dobrze a tak nie powinno byc !
Po 22 latach to MY powinismy miec dobrze a maja SB-cy

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#297811

To jakaś paranoja. Olszewski miał Olechowskiego w rządzie. Kolega Gieremek nieco wcześniej ogłaszał, że pozostanie wojsk ZSRR w III RP jest elementem polskiej racji stanu. A z gieremkami PC było w koalicji. Sentyment zostaje vide prof. Gliński kandydat UW w wyborach 1997. Poza tym, J. Kaczyński chciał Wałęsy. Co zrobił z informacjami o jego związkach z SB. NIC. Takie okręgłostołowe negocjacje tez zostają we krwi. Jak rządy w koalicji z Łyżwyńskim, Mamsymiukiem, Aumillerem czy Lepperem. Też trzeba było ... Otóż nie trzeba było. Nie trzeba było forsować Buzka i jego pseudo reform a'la Balcerowicz (posłowie PC-AWS). I wiecznie wypierać się własnych błędów. Umizgi do Kluzik - Rostkowskiej czy Poncyliusza (liberałowie) w ostatnich wyborach prezydenckich też dają do myślenia. Albo się coś mówi i robi, albo lepiej nie robić ludziom wody z mózgu. Do tego posłowie PC-AWS byli w rządzie z liberałami UW do jego smutnego końca. Trochę faktów i zostaje tylko wydmuszka. Ciekawe, że liderzy PC-AWS nie protestowali też przeciwko Komorowskiemu, gdy razem głosowali w ramach AWS popierając projekty Balcerowicza. Ciekawe?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#297827

Mozesz sie czepiac PC albo PiS ale poki co PiS cos juz zrobil i ma regularnie poparcie znacznie powyzej 25%,
ostatnio podobno ok 36-39%.
W ilu rzadach byl KPN?
- jak zamierza realizowac swoja polityke BEZ WCHODZNIA W KOALICJE
- zwlaszcza ,ze miescicie sie ponizej 5% czyli nie wejdziecie do Sejmu, nie mowiac o tym by w ogole miec wplyw na jakiekolwiek decyzje - wiec co lepiej byc poza
i miec patent na Moczulskiego?
bez wzgledu na to czy byl czy nie byl na liscie agentow?
No ale jak sobie ziecia Krola dobral to nic dziwnego,ze przegral....
Tam tez byl nepotyzm w KPN.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#297832

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#297855

BYLOBY wizerunkowo inaczej w 92'
i teraz;
no i coz to za dychotomia, rozdwojenie jazni - z jednej str uwazac,
ze w Smolensku byl zamach a
z drugiej bic poklony temu, ktory wiedzial (?!), ze "Prezydent gdzies poleci i wszystko sie zmieni"
i NATYCHMIAST
po katastrofie pobiegl do Palacu po Aneks WSI ?

Maz Dziadzi, wierny ziec swojego tescia
...mowiac jezykiem mysliwych
"poszedl po sladach farby - pod zyrandol"
Tymczasem JESZCZE nie bylo 100% pewnosci,ze Prezydent nie zyje.
Ale rubaszni mysliwi wiedza jak dopasc kogos z oblawa i gonczymi psami.
Wiec proponowalbym Slomce aby nie zapisywal sie do naganiaczy Igo mysliwego w PRL-bis

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#297888

Jeżeli ktoś czytał"memoriał" Moczulskiego z 1976roku, to zauważył, że sławny pan Moczulski w swjej propozycji dla PZPR, kontrolowanego utrzymania władzy przez zorganizowanie opozycji dobrej i złej, sam Moczulski deklarował w tym piśmie, że będzie reprezentował opozycję złą, tą którą później straszyło się społeczeństwo??? Moczulski deklarował, że dla pomocy w realicji tego planu, niestraszny dla niego będzie również pobyt w więzieniu, w ten sposób uwiarygadniający się jako radykalna opozycja??? I jak my starsi pamiętamy, tak było w rzeczywistości, doprowadzono do powstania "solidarności" w 1980r. z Wałęsą tw. "Bolek", ale wcześniej w 1979 pozwolono działać "KPN" z Moczulskim tw. "Lech", to zbieg okoliczności??? Dziwnym trafem??? I Wałęsa i Moczulski w roku 1977, zostali wykreśleni jako tajni współpracownicy, w uzasadnieniu podano, jako nie wyrażający chęci współpracy??? Dziwne, że tak łatewo można było zrezygnować prawda? bo nie tylko z "bolka" i "lecha", zrezygnowano w tym czasie, w kontekście tego, co działo się później przy ich udziale??? Uważam, że to był czas, kiedy komuniśąci i komunistyczne służby, podjęły się realizacji propozycji, zawartej w "memoriale" Moczulskiego z 1976roku??? Taka, jest moja ocena powstałej wtedy sytuacji, która jest efektem powstania IIIRP, i postkomunistycznej, postkolonialnej Polski, i próba obrony tych panów, w momencie, że przecież już prawie wszystko wiadomo, jest co najmniej kompromitacją??? Najgorsze jest to, że Moczulski mimo wieku, jeszcze nie powiedział prawdy??? Tak, może się kiedyś okazać, że to wszystko znowu było inaczej??? Pzdr.

http://www.glos.com.pl/Archiwum_nowe/Rok%202005/16-17-18/strona/moczulski.html

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#297814

Hahaha. Co za bzdury. Agentura? Chyba po to, aby jątrzyć między patriotami. Żebyście tak głosno protestowali, gdy w rządzie byli agenci. To jakoś cisza była.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#297825

Tak w ogóle, to nic nie mam do działaczy KPN, oni, tak jak my wszyscy, wtedy nie wiedzieli kim jest Moczulski, tak jak nikt z nas nie wiedział o "bolku", wtedy liczyła się intencja, cóż, że okazała się fałszywa??? Jeśli chodzi o pana Komorowskiego, chodzącego 11 listopada pod pomniki??? Wtedy też nie wiedzieliśmy, że zapleczem tego pana, jest jego teść i teściowa, zasłużeni i niezłomni pracownicy MBP??? Wtedy też nie o tym mówiono, mówiono że ma kilkoro dzieci i taki odważny, tak jak Wałęsa zresztą??? Wiadomo, że społeczeństwo wtedy, szanowało wielodzietne rodziny, że było dobrze widziane, wiedziały o tym też służby i promowanie tych osób jako opozycja, uwiarygadniało ich, nie mówiono, jak utrzymują rodzinę, o tak, pan Wałęsa co chwila wygrywał w toto-lotka, a pan Komorowski uczył w katolickich uczelniach??? Ciekawe, bo nie doczytałem, od kiedy pan Komorowski pod te pomniki zaczął chodzić, o tak tak, wszystko się zgadza??? Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#297862

[quote]Głównie na Facebooku toczy się dyskusja na temat tzw. "nocnej zmiany" i "obalenia rządu J. Olszewskiego". Prawda jest taka, że w 1990 r. Porozumienie Obywatelskie Centrum i Zjednoczenie Chrześcijańsko - Narodowe wspierało kandydaturę Lecha Wałęsy - "gwaranta umów okrągłego stołu". Dziś dawne PC (dziś PiS) kopie z wzajemnością Lecha Wałęsę - obecnie zwolennika PO.[/quote]

I co niby ma z tego wynikać ?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#297865

O ile dobrze pamiętam w 1978 r. o 60-leciu odzyskania niepodległości mówili nawet w komunistycznych mediach - co prawda próbowano udowadniac, że święto powinniśmy obchodzić 7 listopada (cóż za zbieżność dat) w rocznicę powołania rządu Daszyńskiego w Lublinie a nie 11 listopada w rocznicę przekazania władzy Piłsudskiemu. Ale jednak zakaz przypominania Swięta Niepodległosci już był jakiś taki słabowaty. Parę osób zwinięto za demonstrację przy Grobie Nieznanego Żołnierza w 1978 r. - to fakt (w tym Bula-Komorowskiego). Stawiam, ze to było uwiarygodnianie "naszych opozycjonistów" przez służby. Jak ktoś wie, że krzywdy mu nie zrobią, bo się służbom zasłużył (vide nasz noblista) to jest baaardzo odważny.
oszołom z Ciemnogrodu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#302688

..Witaj Pani.
napisałaś do Jadwigi :

// Pani Jadwigo ,jestem zdruzgotana //
......................
Boże Mój, po raz kolejny, przekonuję się jakie masz
Czyste Serce.... Szanowny Gościu..
-Wiesz, kilka miesięcy temu, była jakaś dyskusja o działalności politycznej tej kanalii Słomki.
-Pamiętam , "francowate", towarzystwo , chciało mnie zlinczować....
pozdrawiam Ciebie i Jadwigę Chmielowską,
Marek Sosabowski

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#297625

na 'bohaterski' numer w sądzie obliczony na aresztowanie 'bohatera'.
Już naprawdę nie wiadomo, czy się śmiać czy płakać.

Pozdrawiam serdecznie

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#297628

dołączyli do grona akceptujących złamanie Konstytucji.
Nie zapominajmy - przysięga prezydencka Komorowskiego jest nieważna i powinna zostać powtórzona. Skandalicznym jest również by żona prezydenta RP miała SB-ckie korzenie.

Słomka i Morawiecki okazali się zwykłymi lizusami, gotowymi lizać buty każdej władzy, nawet tej skompromitowanej, byleby zostać na świeczniku.
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#297645

Przejęcie pałacu, ZANIM zostało stwierdzone oficjalnie, że prezydent nie żyje, było bezprawne.
Ale to nie jedyny przypadek bezprawnego sprawowania wysokiego urzędu w Polsce (że o drugiej półkuli naszego globu nie wspomnę). Nabrano już Polaków 'na magistra', odpuszczono fakt niezłożenia pewnych wymaganych kwitów przez męża pewnej pani itd. Natomiast niewygodnym parlamentarzystom odbiera się mandaty.
Demokracja to fikcja, maska.

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#297658

gość z drogi

a no fikcja...ale głuPOle nadal głosują na prawie,że magistrów,kłamiących i chwiejących się w pijanym widzie nad grobami POmordowanych Polaków,

ta co zapomniała o oświadczeniu męża,też głosami swoich POpleczników jest tam,gdzie jest i wcale nie zawiniły tu ruskie,czy ukraińskie serwery,chyba,że....

ale

jak wytłumaczyć casus Kuca ? ,

ręcami i nogami wybrali go w takiej liczbie,że włosy dęba mi stanęły, gdy  przeczytałam, ilu go poparło...

pozdr 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#297667

jak wytłumaczyć casus Kuca...

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#297725

gość z drogi

przyglądałam się głosującym

i młodzi i ci Już Bardzo dorośli....,

no cóz ,ja zza Brynicy.mogłabym  nie rozumieć,

ale zyjac juz trzydziesci lat po jej drugiej stronie,też nie rozumiem...

amok,czy co?

a moze PO tak liczne...dzieci ,wnuki ,czyli administracja ,która" dzielnie" wspiera PO

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#297809

Anno !

6 listopada 2010 r., tu na Niepoprawnych  pisałam :

1. 10 kwietnia o godz.14.29 marszałek Sejmu, Bronisław Komorowski bezpodstawnie obejmuje funkcję pełniącego obowiązki prezydenta ZANIM ciało Lecha Kaczyńskiego zostało odnalezione i zidentyfikowane (pierwsza nieoficjalna informacja o znalezieniu ciała prezydenta Lecha Kaczyńskiego pochodzi z godz.15.54, Jarosław Kaczyński dokonuje oficjalnej identyfikacji ciała Prezydenta RP o godz.22.16, mimo to marszałek sejmu, B.Komorowski od ponad 8 godzin już sprawuje funkcję P/O prezydenta). Marszałek Komorowski nie wystąpił do Trybunału Konstytucyjnego z odpowiednim wnioskiem, Trybunał Konstytucyjny 10 kwietnia nie został zwołany jak również Zgromadzenie Narodowe, które powinno stwierdzić o „trwałej niezdolności Prezydenta Rzeczypospolitej do sprawowania urzędu, ze względu na stan zdrowia, uchwałą podjętą większością co najmniej 2/3 głosów ustawowej liczby członków Zgromadzenia Narodowego,” (Konstytucja RP, art.131, ust.4), które jako jedyne mają prawo powierzyć Marszałkowi Sejmu tymczasowe wykonywanie obowiązków Prezydenta RP.

http://www.trybunal.gov.pl/index2.htm

Na stronie TK - brak danych z 10 kwietnia 2010 r. o złożeniu przez Marszałka Sejmu wniosku.

http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/tkall?OpenAgent&...

Na stronie Sejmu RP brak wzmianki by TK zbierał się między 3 i 20 kwietnia (daty ostatniego przed 10 kwietnia posiedzenia TK i pierwszego po 10 kwietnia b.r.).
http://www.senat.gov.pl/k7/pos/kalpos.htm

Ze strony Senatu RP wynika, że pierwsze posiedzenie Zgromadzenia Narodowego po 9 kwietnia odbyło się 6 sierpnia 2010 r.

Zatem??? Bronisław Komorowski (w ramach samoinicjatywy?) przy milczącej aprobacie Rządu RP, Sejmu RP, Senatu RP, TK RP i ZN RP przejął 10 kwietnia 2010 r. o godz.14.29 obowiązki prezydenta RP !

Nie są to symptomy zamachu stanu ?"

..........

Cała notka jest TU:
http://niepoprawni.pl/blog/1792/co-po-10-listopada

I to trzeba wtłaczać (ja to robię) nieustannie ciemnym pałom do głów, albo co tam mają zamiast głów.

Ten motłoch peowski pyta czy wczoraj prof.Gliński miał prawo być w Sejmie, tacy obrońcy prawa, przepisów RP z nich nagle się zrobili, ale żaden nie kwestionuje, że funkcję prezydenta RP sprawuje od ponad 2 lat półidiota, któremu ułatwiano  złamanie Konstytucji RP (jaka by ona nie była ułomna itd.) kilkukrotnie by tylko przejął gabinet funkcjonującego prezydenta RP w tymczasowej niedyspozycji. A drugi - recydywista w łamaniu prawa polskiego, rządzi tym krajem konstytucjonując przestępczość legalną by mógł bezkarnie łamać polskie prawo w przyszłości, dopóki sprawuje rządy.

 

Mnie gdy leming wyjeżdża, że Komorowski jest prezydentem legalnym to mu wręczam  wydrukowane to, co wyżej zacytowałam, odwracam o 180 stopni i daję kopa w dupę. I może mi się pokazać na oczy tylko z dowodem, że to co dostał wydrukowane jest nieprawdą. I zgłaszają się i proszą o jeszcze - o dowody jak ich ukochana platforma łamie prawo. No to dostają biuletyn Niepoprawnych z aferami PO, zebranymi przez MarkaD, i kolejnego kopa na do widzenia.

I to jest "rozmowa" najskuteczniejsza. Tak się otwiera oczy niereformowalnym, zapatrzonym w tańce na rurze.

Zanim jednak oni się "obudzą" to Polski może już nie być. I taki Słomka z Morawieckim będą mieli swój w tym udział.

Pozdrawiam.

contessa

_______________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". Lech Kaczyński

_______________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart "Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy : http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#297720

I wielkie dzięki za te konkrety.
Tak, trzeba podsuwać je pod nos naiwnym i ogłupionym. A przyjdzie czas na wykorzystanie tych konkretów jako dowodów w sprawie - w sprawie winnych panującego dziś bezprawia.

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#297723

gość z drogi

WYDRUKOWAŁAM SOBIE,KU PAMIECI 

dla adwersarzy...dzięki :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#297818

gość z drogi

współczucie dla nieszczęscia,zabita matka na pasach...

i ta dzisiejsza fotka i ten ukłon pełen szacunku....świat stanął na głowie....

nigdy w życiu nie pokłoniłabym się komorowskiemu,nigdy...

Smolenski Dramat

aneks i straszny Los redaktora śledczego 

grzebanie w dokumentach Mojego Prezydenta,w poszukiwaniu rzeczonego aneksu,wtedy gdy my jeszcze modliliśmy się ,by przeżył...

nie,nigdy nie pokłoniłabym sie przed tym człowiekiem....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#297646

wpadł w łapy tego, który - jak się zdaje - lękał się jego treści, niemniej dokument ów z pewnością nie jest (czy nie był) jedynym nośnikiem owej treści.
Na wszystko przyjdzie czas, także na sprawiedliwość. A prawda zawsze wyjdzie na wierzch, prędzej czy później.
W tym wyścigu idzie o to, by niszczyciele jak najmniej zdołali zniszczyć, by złodzieje jak najmniej zdołali rozkraść, by mordercy jak najmniej ofiar zdołali dopaść...

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#297664

gość z drogi

pamiętam KPN z lat wielkiego buntu,pamiętam ich niesamowite zaangażowanie,ba sama brałam udział w pochodach nielegalnych" w obronie uwięzionych politycznie,do dzisiaj widzę ich w Naszych marszach...wiec ,smutno mi 

serd pozdrawiam

p.s 

re  grzecznosci ,czy gratulowanie było z grzeczności...?

może grzeczność tego wymaga....ale ja mam w pamięci komorowskiego śmiejącego się nad smoleńskimi trumnami

i tego nigdy nie zapomnę i tu żadna grzeczność w grę  nie wchodzi....ale ten fragment mojej wypowiedzi ,nie dotyczy już Twojego Marku wpisu....:)

serdecznie i smutno pozdrawiam ....:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#297643

28 września br. A. Słomka przedstawił list otwarty do J. Kaczyńskiego, W. Pawlaka i Z. Ziobry (ustalmy zbieżności programowe). Zamiast dyskusji dostaje po głowie. Może czas go zacytować?

"KONFEDERACJA POLSKI NIEPODLEGLEJ
Obóz Patriotyczny

Warszawa, 28 września 2012 r.

L I S T O T W A R T Y

Prezes Prawa i Sprawiedliwości
Pan Jarosław Kaczyński

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego
Pan Waldemar Pawlak

Prezes Solidarnej Polski
Pan Zbigniew Ziobro

Szanowni Panowie !

Konfederacja Polski Niepodległej – Obóz Patriotyczny chce zgłosić do debaty publicznej część swoich postulatów programowych, które mogą przyczynić się do oszczędności budżetowych i umocnienia pozycji Polski. Uważamy, że warto zorganizować wspólną debatę środowisk prospołecznych, która pozwoliłaby ustalić zbieżności w postulatach programowych możliwe do przeprowadzenia na drodze parlamentarnej przy sprzeciwie liberałów ekonomicznych z Platformy Obywatelskiej i środowisk postkomunistycznych z Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Ruchu Palikota.

Po pierwsze, proponujemy powołanie sformalizowanej Inicjatywy Wyszehradzkiej.

Z uwagą i lekkim niepokojem przyglądamy się wzrostowi wpływów Federacji Rosyjskiej na Białorusi czy Łotwie. W sytuacji kryzysu gospodarczego w większości krajów Unii Europejskiej ale i tendencji do jej rozsadzenia (część polityków angelskich) lub przywrócenia granic (np. kontrole na granicach w Danii) uważamy, że czas na zreformowanie (sformalizowanie) i wzmocnienie tzw. Grupy / Trójkąta Wyszehradzkiego (tzw. V4) kosztem niewydolnego Trójkąta Weimarskiego. V4 to realizacja fragmentu koncepcji "Międzymorza" proponowanego w czasie II RP przez Marszałka Józefa Piłsudskiego, a w czasach bardziej współczesnych przez Konfederację ... Proponujemy przy tym zmianę nazwy na Inicjatywę Wyszehradzą.

Grupa Wyszehradzka (tzw. V4), państwa grupy wyszehradzkiej – nieformalne określenie stosowane od 1991 r. w stosunku do trzech państw środkowoeuropejskich: Czechosłowacji, Polski i Węgier – Trójkąt Wyszehradzki. W późniejszym czasie, wskutek rozpadu Czechosłowacji (1 stycznia 1993 r.), członkami Trójkąta Wyszehradzkiego stały się Czechy i Słowacja, dlatego zmienił on nazwę na Grupa Wyszehradzka. Głównym celem Grupy była współpraca z Unią Europejską i NATO w kwestii przystąpienia ich do struktur tych organizacji. Jedyną instytucją Grupy jest Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki (International Visegrad Fund). Konfederacja uważa, że na bazie forum konsultacji (dziś rola V4) należy stworzyć szerszą formułę opartą na ścisłej współpracy politycznej i gospodarczej krajów członkowskich V4 w ramach struktur UE kosztem zaangażowania w tzw. Trójkąt Weimarski. Instytucja Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego musi posiadać wyższy budżet i stać się forum ścisłej współpracy banków centralnych nowej, sformalizowanej Inicjatywy Wyszehradzkiej. Dziś ważny jest czytelny i jasny sygnał adresowany do V4, że nadchodzi czas w którym warto się zabezpieczyć przed kryzysem gospodarczym w UE i reformując Grupę / Trójkąt Wyszehradzki powołać formalnie Inicjatywę Wyszehradzką ... Z tej perspektywy - zdaniem KPN-OP - będzie można skutecznie wzmocnić również Partnerstwo Wschodnie UE i dać skuteczniejszy odpór tendencji do poszerzania się wpływów Federacji Rosyjskiej ...

Przedstawiony kierunek de facto wsparł 25 września br. w rozmowie z Rzeczpospolitą George Friedman - amerykański politolog, założyciel i prezes STRATFOR i autor książki „Następne 100 lat”. Friedman stwierdził, że, cyt. „To międzywojenna idea Józefa Piłsudskiego. Sojusz ze Słowacją, Węgrami, Rumunią i Bułgarią może zapewnić Polsce bezpieczeństwo. Piłsudski rozumiał, że Polska jako lider Europy Środkowej jest w stanie taki sojusz skonstruować”.

Po drugie, skoro mamy oszczędzać na administracji to zlikwidujmy powiaty!

Zamiast czerpać garściami z portfeli Polaków trzeba oszczędzać w administracji. Trzeba zacząć od likwidacji zbędnych agend czy gabinetów politycznych poszczególnych ministrów. Można się zastanowić nad ograniczeniem liczby ministerstw. Wbrew temu, co głosi Donald Tusk administracja nie oszczędza. Stąd w naszym środowisku uważamy za niecelowe utrzymanie powiatów. W Polsce jest 314 powiatów oraz 65 miast na prawach powiatu, które są gminami, ale realizują także zadania powiatów. Podział na województwa, powiaty i gminy jest zbyt drogi. To prosty rachunek 314 razy kilkunastu radnych (np. 15-stu) razy tylko 500 zł diety daje 2 355 000 / miesięcznie. Do tego budynki starostw (ogrzewanie, prąd, itp.), urzędnicy ... i sytuacja, gdy powiaty są w zasadzie pozbawione płynności finansowej. Co jakiś czas pojawiają się pomysły dotyczące, np. łączenia szpitali, które są utrzymywane przez powiat ze szpitalami gminnymi ... bowiem powiatów na ich utrzymanie nie stać ... Uważamy, że wartym rozważenia jest przywrócenie dwóch szczebli samorządu. Zadania powiatów powinny trafić do urzędów marszałkowskich, wojewódzkich oraz urzędu gmin czy miast. W dobie kryzysu nie stać nas na niedofinansowane powiaty. Skoro PO chce oszczędzać ... to zanim ponownie obieca 300 mld zł środków z UE (... czyli wróżby, pobożne życzenia, itp.) ... niech pochyli się nad samorządem i redukcją administracji rządowej - którą Platforma Obywatelska rozdmuchała ...

To trzecie, potrzeba realnego wsparcia zatrudnienia młodych Polaków i preferencji dla MSP.

Konfederacja zauważa, że wg. różnych sondaży w grupie osób do 35 roku życia w Polsce bez pracy pozostaje od 25 - 40 % z nich. Jednocześnie wzrastają koszty zatrudnienia, co dla segmentu MSP (małe i średnie przedsiębiorstwa) oznacza, że zatrudnienie na umowę na czas określony lub nieokreślony kolejnego pracownika powoduje balansowanie na progu wypłacalności. Trzeba jasno powiedzieć, że uciekanie przedsiębiorców w tzw. zatrudnianie na umowy śmieciowe (o dzieło, na zlecenie, na umowę tymczasową na części etatu) jest wymuszane kosztami. Jednocześnie wielka część młodego pokolenia Polaków w tej sytuacji jest pozbawiona realnej możliwości wypracowania okresu zatrudnienia wymaganego przez ZUS dla możliwości skorzystania w przyszłości z emerytury. Dlatego proponujemy jako wprowadzenie do odpowiednich ustaw zmian polegających na tym, że przedsiębiorstwo z segmentu MSP, które zdecyduje się na zatrudnienie osoby do 35 roku życia na umowę na czas nieokreślony w wymiarze całego etatu i przez 5 lat umowy tej nie rozwiąże (z wyłączeniem tzw. "dyscyplinarki" lub likwidacji firmy) otrzymanie państwowy bonus w postaci ponoszenia pełnych kosztów składek za zatrudnienie pracownika przez Skarb Państwa przez okres 24 miesięcy. Pracodawca zaś w tym okresie poniesie koszty wyłącznie pensji. W ten sposób młodzi Polacy będą mieli realną szansę na zatrudnienie oraz m.in. na osiągnięcie zdolności kredytowej (np. w celu skredytowania własnego "M"). Dzięki naszej inicjatywie również skorzystają przedsiębiorcy, gdyż będą mogli ograniczyć koszty zatrudnienia. W dalszej perspektywie napędzi to koniunkturę (popyt) i da realną szansę na wzrost demograficzny w Polsce oraz zapewnienie emerytur tym młodym Polakom, którym dziś lata konieczne do skorzystania z tego świadczenia po prostu ... upływają na walce o zatrudnienie w ogóle ... Uważamy, że środki konieczne dla realizacji naszej inicjatywy powinny pochodzić w dalszej perspektywie z reformy administracyjnej, w której (w sytuacji światowej recesji) powinno się zlikwidować powiaty. Uważamy też, że środki potrzebne na realizację tego projektu można wygospodarować inaczej rozkładając ciężary budżetowe (obniżenie do minimum egzystencji emerytur dla setek tysięcy funkcjonariuszy MSW PRL spod znaku UB/SB/MO czy "komunistycznego wymiaru sprawiedliwości" z czasów PRL) czy wprowadzając podatek obrotowy dla marketów wielkopowierzchniowych (których wysyp spowodował realny krach dla tysięcy małych, rodzinnych firm handlowych) ...

Po czwarte, wsparcie dla Rodzin.

Konfederacja Polski Niepodległej – Obóz Patriotyczny opowiada się za zmianami w podstawie opodatkowania w podatku dochodowym od osób fizycznych. Dziś jest to zasadniczo suma dochodów z poszczególnych źródeł przychodów. Dochód ustawodawca definiuje jako dodatnią różnicę między sumą przychodów a kosztami ich uzyskania w danym roku podatkowym. Możliwe jest ich łączne opodatkowanie za pośrednictwem tzw. ilorazu małżeńskiego, przy spełnieniu m.in. następujących warunków:
- pozostawanie przez cały rok podatkowy w związku małżeńskim;
- pozostawanie w ciągu całego roku podatkowego we wspólności majątkowej małżeńskiej (ograniczenie wspólności nie spełnia tej przesłanki);
- wspólne i w terminie złożenie wniosku o łączne opodatkowanie;
- żaden z małżonków (ani osoba samotnie wychowująca dzieci) nie korzysta jednocześnie z opodatkowania na zasadach określonych w ustawie z 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne; niekorzystanie z opodatkowania pozarolniczej działalności gospodarczej 19% stawką podatków.

KPN-OP opowiada się za zastąpieniem tzw. „ilorazu małżeńskiego” proponowanym przez nas „ilorazem rodzinnym” dla osób korzystających obecnie z najniższej stawki podatkowej.

De facto sprowadza się do radykalnego obniżenia ciężarów podatkowych, które nałożone są na polskie Rodziny. Kumulacja dochodów Rodziny (osób samotnie wychowujących dzieci) powinna polegać na sumowaniu dochodów małżonków i doliczeniu dochodów małoletnich dzieci, a następnie dzieleniu sumy dochodów przez ilość osób prowadzących wspólne gospodarstwo domowe. Od tego powinien być obliczony podatek. Uważamy, że wystarczającą przesłanką do skorzystania z tego rozwiązania powinna być deklaracja składana w Urzędzie Skarbowym o ilości osób prowadzących wspólne gospodarstwo domowe.
W ten sposób uwzględniając ciężary finansowe, jakimi dotychczas obarczone są polskie Rodziny, które decydują się na dziecko (-ci), damy impuls dla ich rozwoju. To szczególnie ważne przy niżu demograficznym. Uważamy, że w ten sposób, realnie pozostawimy w portfelu Rodziny więcej środków finansowych.

Chcemy obniżenia stawki podatkowej do 17% i podwyższenia obecnej stawki 32% dla zarabiających najwięcej do poziomu 34%. Uważamy też, że kwota wolna powinna wynieść 6-krotność najniższego wynagrodzenia podawanego przez GUS.Równocześnie chcemy wspierać inicjatywy zmierzające do pełnego zwolnienia z podatku dochodowego emerytów i rencistów.

Po piąte, szczególny nacisk kładziemy na sytuację międzynarodową i opowiadamy się za zacieśnieniem współpracy w ramach tzw. Trójkąta Wyszehradzkiego (realizacja fragmentu koncepcji Międzymorza), szczególnie w sytuacji recesji toczącej kraje UE.

Opowiadamy się w sposób jasny za strategiczną współpracą z Ukrainą – nie zapominając równocześnie o krzywdach, których doświadczyli Polacy w związku ze zbrodniami nacjonalistów ukraińskich z OUN/UPA w czasie ostatniej wojny światowej. Domagamy się, by korzystając z uprawnień gwarantowanych przez Unię Europejską zostały ostatecznie załatwione kwestie zwrotu majątków Polakom i organizacją polonijnym na Zaolziu w Republice Czeskiej, na terenie Republiki Litwy oraz Niemiec, które zostały utracone w wyniku działań wojennych w latach 1939-45. W zdecydowany sposób dopominamy się o prawa polskiej mniejszości narodowej w RFN gdzie mimo, że w ramach umowy z lat 90-tych sygnowanej osobiście przez kanclerza Kohla niemieccy Polacy mieli posiadać status „mniejszości” – to do dziś nie jest realizowana w stosunkach polsko – niemieckich zasada wzajemności. Jasno sprzeciwiamy się wrogiej polityce władz litewskich w stosunku do naszych Rodaków, którzy od pokoleń zamieszkują Wileńszczyznę.

Wspomniany wyżej George Friedman stwierdził w cytowanej już rozmowie, że cyt. „Europejczycy mają za sobą setki lat wzajemnej nieufności. Od drugiej wojny światowej Europa właściwie była okupowana: Wschód przez Sowietów, a Zachód był pod wpływem Amerykanów. Dopiero od 1991 r. Europa cieszy się niezależnością. Zatem ten piękny eksperyment trwa raptem 21 lat. Przez tak krótki czas nie może zniknąć nieufność. Co więcej, Unia Europejska została zaprojektowana w taki sposób, że każdy kraj ma nadzieję, iż to kto inny będzie ponosił koszty integracji”. Opiniotwórczy amerykański politolog zauważył dobitnie, że właściwe zmiany zachodziły w roku 1991, tj. w Polsce w związku z wyborami do Sejmu RP I kadencji. Oznacza to, że rzekome osiągnięcia „okrągłego stołu” były zmową wąskich elit, której pokłosie w dalszym ciągu zbieramy poprzez kolejne afery i bezradność instytucji państwowych przeżartych funkcjonariuszami byłego systemu totalitarnego.

Szanowni Panowie !

W zakresie spraw wewnętrznych zapowiadamy, że będziemy dążyć do ustawowego uznania UB/SB za organizację zbrodniczą analogicznie do określenia charakteru GESTAPO. Stąd chcemy spowodować, by funkcjonariusze UB/SB zostali dyscyplinarnie usunięci ze wszelkich funkcji publicznych (również z policji, sądów i prokuratur) na podstawie „utraty zaufania do pracownika”, a ich uposażenia emerytalne zostały zredukowane do podstawy minimum egzystencji. Władze centralne nie mogą tolerować sytuacji, w której eksUBcy/eksSBcy korzystają z zalet ustroju demokratycznego, który był przez nich zwalczany. Chcemy wprowadzenia „ław przysięgłych” w sądach na wzór amerykański, by sędziowie realizowali pojęcie sprawiedliwości społecznej. Proponujemy zmianę charakteru immunitetu parlamentarnego na tzw. związany, t.j. możliwości odwołania posła / senatora RP w drodze referendum. Liczymy na ustalenie standardów europejskich w polskim systemie zabezpieczenia społecznego - minimalne zasiłki dla samotnych matek i bezrobotnych muszą nawiązywać do standardów europejskich, czyli stanowić 45% średniego wynagrodzenia podawanego przez GUS, co wynika z odpowiednich konwencji Międzynarodowej Organizacji Pracy (nr 102 z 1952 r. i nr 168 z 1988 r.), które w całości powinna ratyfikować Polska. W związku z kryzysem gospodarczym opowiadamy się za wstrzymaniem prywatyzacji (dochody nie mogą pokrywać bieżącej dziury budżetowej), gdyż to nie forma własności, ale efektywne zarządzanie jest warunkiem sukcesu na rynku – przykłady – liczne firmy państwowe np. we Francji (France Telecom) i Finlandii (Nokia) są własnością państwową, a do tego potentatami w swoich branżach - dzięki efektywnemu zarządzaniu. Chcemy doprowadzić do obniżenia akcyzy na paliwo tak, aby cena 1 litra benzyny 95 lub diesla oscylowała na poziomie 3,5 zł. Uznajemy za priorytet zablokowanie pomysłów Platformy Obywatelskiej zmierzających do urynkowienia czynszów mieszkań komunalnych (ok. 350% podwyżki wg propozycji rządu D. Tuska). Domagamy się obniżenia ciężarów podatkowych nałożonych na tzw. małe i średnie przedsiębiorstwa. Chcemy, by „wakacje” w zatrudnianiu na umowy kodeksowe zostały natychmiast zakończone i zastąpione preferencjami dla MSP (zawieszenie części obowiązkowych składek), które zdecydują się zaoferować potencjalnemu pracownikowi umowę na czas określony bądź nieokreślony. Chcemy realnego wsparcia dla budownictwa socjalnego i zagwarantowania preferencji dla polskich firm budowlanych, które wykonują projekty infrastrukturalne. Liczymy na zwiększenie uprawnień Senatu RP. To tylko mała dawka propozycji Konfederacji. Trzeba również wskazać, że będziemy dążyli również do przywrócenia bezwzględnej karalności za posiadanie tzw. „nieznacznej ilości narkotyków”. Doprowadzimy do wprowadzenia pełnej odpowiedzialności finansowej urzędników za chybione decyzje. Chcemy, by zamiast Narodowego Funduszu Zdrowia to Ministerstwo Zdrowia miało rzeczywisty głos rozstrzygający w czasie sporu chorego z NFZ i prowadziło finansowanie projektów leczniczych ułatwiających dostęp do nowoczesnego leczenia - w tym leków, np. w leczeniu stwardnienia rozsianego czy cukrzycy. Od lat proponujemy też odpis podatkowy wzorem OPP jako źródło finansowania partii politycznych i zmianę systemu dzielenia mandatów parlamentarnych na metodę Hagenbacha- Bischoffa jeśli zostanie utrzymany system proporcjonalny w wyborach do Sejmu RP.

Szanowni Panowie !

Konfederacja liczy na ustosunkowanie się do naszych propozycji.

Z poważaniem

Przewodniczący KPN-OP
(-) Adam Słomka"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#298554

gość z drogi

marku,serdecznie i  smutno pozdrawiam...takie historie na prawdę bolą...

Dobrego Niedzielnego Dnia :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#297826

dopisałam na podanej przez Panią stronie - swoją uwagę. Po prostu żenada. Wszedł na "salony" i stracił poczucie przyzwoitości. Pamiętam go, jakim był abnegatem za czasów, kiedy razem pracowaliśmy. A teraz ? Panisko. Jeździ po świecie i po Polsce na zaproszenia różnych ludzi, zbiera dary, uczestniczy w fetach, wygłaszając przemówienia, otrzymuje finansowe wsparcie dla partii z różnych stron (nadal ma swoje biuro) itd. Zwąchał koniunkturę, która wielce mu przypadła do gustu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#297778

1. W obradach okrągłego stołu brał udział m.in. prezes Kaczyński.
2. Kandydaturę Lecha Wałesy w wyborach prezydenckicg poparło Porozumienie Obywatelskie Centrum i np. Zjednoczenie Chrześcijańsko - Narodowe.
3. J. Kaczyński wolał wspierać w pierwszych rządach po 1989 r. Unię Demokratyczną. Protoplastkę PO.
4. Zawarł koalicję z byłym członkiem PZPR (1972-90) A. Lepperem i R. Giertychem, którego ojciec zasłużył się publicznym wsparciem Stanu Wojennego.
5. W rządach PiS funkcję wiceministra sprawiedliwości pełnił sędzia A. Kryże - znany z procesów politycznych, a prok. Edward Zalewski - szef legnickiej prokuratury prl (baza wojsk ZSRR) awansował.
6. J. Kaczyński nie pojawił się na ogłoszeniu wyroku zbrodniarzy z WRON. A mandat posła pełni z Warszawy.
7. W latach 2005-07 istniała faktyczna koalicja w mediach publicznych między PiS a SLD.
8. PiS zaoferowało kandydaturę prof. Glińskiego na premiera. W 1997 r. kandydata w wyborach parlamentarnych z listy Unii Wolności. Ręce opadają!

A ważne jest gratulowanie wyboru. To przykre, że zwolennicy PiS mają tak fragmentaryczną pamięć. Zamiast szukać porozumienia wszystkich trzeba wycinać, tak? ŻENADA.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#297791

do czego był niezbędny pamiętny mord 10.04.10, który w pakiecie też najwyraźniej nie przeszkadza

1-szy odruch popłuczyn KPN, mieszczących się na jednej kanapie, jest składanie hołdów lennych figurantowi wyniesionemu przez KGB/WSI na p. rezydenta "priwislanskiego kraju" zgodnie z doktryną tak bliską sercu (po lewej oczywiście się mieszczącemu) p. Morawieckiego czyli "kurica nie ptica..."

Jesteście żenujacy z ta próbą podsrywania PiS na prawicowych blogach no ale pewnie wzieło się za to to i owo, to pecunia non olet a służba nie drużba...

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#297794

Polecam lekturę oświadczenia A. Słomki w sprawie Smoleńska wraz z petycją. I gdzie tu niby wsparcie dla Putina? Zamiast petycji do niego wzorem niektórych środowisk petycja poszła tam, gdzie powinna.

KONFEDERACJA POLSKI NIEPODLEGŁEJ
Obóz Patriotyczny

Przewodniczący

Warszawa, 6 kwietnia 2012 r.

Oświadczenie
w sprawie katastrofy prezydenckiego TU 154 M

WSZYSTKO WSKAZUJE NA ZAMACH

Konfederacja Polski Niepodległej - Obóz Patriotyczny po wnikliwej analizie materiałów i analiz związanych z katastrofą prezydenckiego TU 154M w dniu 10 kwietnia 2010 r. wyraża swoje przekonanie o udziale w niej osób trzecich, który przesądził o śmierci prezydentów Lecha Kaczyńskiego i Ryszarda Kaczorowskiego oraz towarzyszących im przedstawicieli polskiej elity.

Wszystko wskazuje na to, że mieliśmy w tym przypadku dowód wywołania katastrofy lotniczej 10 kwietnia 2010 r. w celu politycznym.

KPN-OP wskazuje, że teza o zamachu inspirowanym przez rosyjskie służby znajduje szerokie uzasadnienie.

Niezależni eksperci współpracujący m.in. z NASA oraz wiodącymi uczelniami technicznymi na świecie wykluczyli możliwość katastrofy po ścięciu brzozy (Wiesław Binienda - Uniwersytet w Akron, członek Grupy Ekspertów do spraw Wypadków Lotniczych FAA i NASA, prof. Marek Czachor, dr Kazimierz Nowaczyk, dr inż. Grzegorz Szuladziński) oraz podkreślili, że zniszczenia polskiego TU 154M o numerze 101 wskazują na odkształcenia wywołane w efekcie eksplozji. Analogiczne katastrofy lotnicze samolotów TU 134 i TU 154 wskazują, że upadek maszyny na zalesiony teren - bez eksplozji paliwa po zetknięciu z gruntem - nie wywołał nigdy śmierci wszystkich pasażerów i rozbicia samolotu w sposób zaprezentowany społeczności międzynarodowej.

Polityka wschodnia Lecha Kaczyńskiego w sposób wyraźny była przeciwstawna do interesów Federacji Rosyjskiej i w wielu elementach przypominała próbę realizacji koncepcji tzw. Międzymorza. Polskie zaangażowanie we wspieranie aspiracji Gruzji i Ukrainy w dążeniu do integracji z NATO powodowało dla imperialnej polityki Rosji poważne problemy. Sytuacja geopolityczna i opinia międzynarodowa w sposób wyraźny kierowała się na wsparcie dla Gruzji, a Rosja z trudem zabiegała o korzystne dla siebie uregulowanie kwestii Krymu (sprawa Floty Czarnomorskiej). To samo dotyczyło planów poszerzenia NATO o Gruzję i Ukrainę.

Śmierć polskich prezydentów, prezesa Banku Centralnego, dowództwa WP, szefa Instytutu Pamięci Narodowej, Rzecznika Praw Obywatelskich, liderów stowarzyszeń katyńskich czy doświadczonych parlamentarzystów była w oczywistym interesie służb specjalnych Rosji.

Równocześnie inspirowanie i kierowanie przez KGB ZSRR czy FSB FR wszelkich przestępczych działań z morderstwami politycznymi włącznie jest ogólnie znaną metodą walki o interesy Rosji stosowaną na całym świecie.

Brak jasnego stanowiska władz Polski w czasie dotychczasowej próby wyjaśnienia tej sprawy upatrujemy jasno w dalszym funkcjonowaniu w polskiej administracji rządowej komunistycznych zbrodniarzy i ich agentów, którzy budowali swoje kariery na służalczości wobec PRL i ZSRR.

Stąd Konfederacja Polski Niepodległej - Obóz Patriotyczny żąda:

1.Wyjaśnienia możliwości wpływu przez agenturę rosyjską na śledztwo smoleńskie prowadzone przez Naczelną Prokuraturę Wojskową RP i wpływu na śledztwo „sprawdzonych towarzyszy”, jak np. porucznika Sławomira Gorzkiewicza - występującego w pokazowych procesach politycznych PRL z oskarżeniami przeciwko KPN o „próbę zerwania jedności sojuszniczej PRL z bratnim ZSRR” i kłamstwa dotyczącego sprawstwa mordu w Katyniu. Ten sam prokurator w III RP już jako pułkownik i wiceszef Naczelnej Prokuratury Wojskowej odmówił skierowania sprawy agentury Józefa Oleksego do sądu („rozmowy” z Władimirem Ałganowem”) !

Przypominamy, że Naczelna Prokuratura Wojskowa wykluczyła możliwość zamachu, a jednocześnie postawiła zarzuty dyscyplinarne za rzekome popełnienie przestępstwa przez prokuratora Marka Pasionka, b. zastępcę koordynatora Rządu RP ds. służb specjalnych.

Ten prokurator prowadził ważne śledztwa dotyczące m.in. słynnej "śląskiej ośmiornicy"- Tadeusza Makulskiego, Profus-Management i Gliwickiego Banku Handlowego czy też oszustwa dokonanego przez Andrzeja Kunę i Aleksandra Żagla /organizatorzy spotkań z agentem FR Władimirem Ałganowem/. Dociekliwy prokurator, który słusznie zwrócił się o pomoc do USA w celu wykorzystania w śledztwie smoleńskim materiałów zgromadzonych przez Stany Zjednoczone w sprawie upadku polskiego samolotu rządowego, został odsunięty. A sprawa katastrofy ślimaczy się w Prokuraturze Wojskowej.

2. Wydania Rzeczypospolitej Polskiej wraku samolotu i powołania międzynarodowej komisji specjalistów z mechaniki, odkształceń materiałowych oraz materiałów wybuchowych i in. w celu ustalenia czy upadek TU 154 M mógł wywołać zniszczenia samolotu w sposób prezentowany przez MAK i Komisję Jerzego Millera.

3. Powołania międzynarodowej komisji śledczej do spraw zbadania upadku prezydenckiego samolotu w dniu 10 kwietnia 2010 r. i wydelegowania do niej przez RP osób zaufania publicznego ze strony kościelnej, stowarzyszeń katyńskich, np. mec. Piotra Łukasza Andrzejewskiego, Zbigniewa Romaszewskiego lub innych, którzy działali w opozycji demokratycznej, przeszli postępowanie lustracyjne i w czasach PRL ich działalność nie miała związków z komunistycznymi służbami specjalnymi.

Reasumowując: wszystko wskazuje na to, iż do rozbicia prezydenckiego TU 154M doszło z udziałem osób trzecich. Czas powiedzieć to jasno. Jeśli Rosja chce odeprzeć zarzut inspiracji katastrofy powinna bezzwłocznie wykazać brak udziału FSB w zdarzeniu lub ujawnić fakt spowodowania katastrofy przez terrorystów. W innym przypadku ta sprawa powinna stanąć na forum organizacji międzynarodowych, w tym ONZ.

Żądamy również odtajnienia materiałów brytyjskich i rosyjskich dotyczących katastrofy lotniczej Premiera Rządu RP i Naczelnego Wodza gen. Władysława Sikorskiego w Gibraltarze w czasie II wojny światowej, do której doszło podczas ujawnienia „kłamstwa katyńskiego” w wykonaniu Rosji Sowieckiej oraz państw zachodnich, chroniących dobry wizerunek Stalina kosztem polskiego sojusznika.

Obecność geopolitycznego splotu obcych interesów, podobieństwo „wypadków” oraz śledztwa wobec „katastrofy Gibraltarskiej” z 1943 roku do „katastrofy smoleńskiej” z 10 kwietnia 2010 r., jest wielce zastanawiające.

Przewodniczący KPN-OP
(-) Adam Słomka

*************************

PETYCJA

Sekretarz Generalny ONZ
Ban Ki-Moon

Konfederacja Polski Niepodległej - Obóz Patriotyczny zwraca się z prośbą o podjęcie pod auspicjami ONZ niezależnego dochodzenia w sprawie katastrofy polskiego samolotu rządowego TU 154M o numerze 101 z śp. Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i towarzyszącymi mu osobami, do której doszło 10 kwietnia 2010 r. na terytorium Federacji Rosyjskiej.

Śledztwa prowadzone do tej pory w tej sprawie przez organa prokuratorskie w Polsce oraz w Rosji nie są wiarygodne, gdyż śledczy nie mogą swobodnie bez politycznych nacisków dokonywać ustaleń dotyczących ewentualnego zamachu terrorystycznego czy akcji służb specjalnych Federacji Rosyjskiej - FSB (następczymi KGB) skierowanej przeciwko polskiej delegacji zmierzającej na obchody 70 rocznicy ludobójstwa dokonanego przez ZSRR na polskich oficerach w Katyniu w roku 1940.

Pragniemy poinformować Pana o poważnych naukowych ustaleniach (Wiesław Binienda - Uniwersytet w Akron, członek Grupy Ekspertów do spraw Wypadków Lotniczych FAA i NASA, prof. Marek Czachor, dr Kazimierz Nowaczyk, dr inż. Grzegorz Szuladziński) w sprawie udziału osób trzecich w tej katastrofie. Zdaniem tej grupy naukowców tuż przed lądowaniem prezydenckiego TU 154M doszło do dwóch wybuchów, co wskazuje na możliwe podłoże terrorystyczne bądź akcję FSB Federacji Rosyjskiej.

Zauważamy, że w czasie kadencji prezydenta L. Kaczyńskiego nasz kraj mocno akcentował wsparcie m.in. dla aspiracji Gruzji i Ukrainy do członkostwa w NATO. Tragiczna śmierć elity politycznej RP w dniu 10 kwietnia 2010 r. spowodowała również osłabienie tych dążeń, a to wydaje się być w jasno określonym interesie Rosji.

Stąd wnosimy o podjęcie niezależnego dochodzenia ONZ w tej sprawie.

Z poważaniem

Przewodniczący KPN-OP
(-) Adam Słomka
Więzień polityczny PRL;
Poseł na Sejm RP I, II i III kadencji
i przedstawiciel Polski w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy w latach 1991-2001.

PODPISZ PETYCJĘ !

W załączeniu lista osób wspierających petycję:
http://www.petycjeonline.com/do_sekretarza_generalnego_onz_ban_ki_-_moon

Warszawa, 6.04.2012 r.

***************

English version

PETITION

UN Secretary-General
Mr Ban Ki-Moon

Polish Confederation of Independence - Patriotic Camp Party (KPN-OP) asks to undertake the UN independent inquiry into the crash of the Polish government plane TU 154M number 101 with the saint memory Polish President Lech Kaczynski and the accompanying persons on board which occurred in April 10th 2010 on the Russian Federation soil.

Investigations conducted so far in this case by the prosecution authorities in Poland and Russia are not reliable because investigators can not freely without political pressure make arrangements against a possible terrorist attack or action of the special services of the Russian Federation - FSB (following KGB) directed against the Polish delegation to have been flying to celebrate the 70th anniversary of the genocide perpetrated by the Soviet Union on Polish officers at Katyn in 1940.

We have to inform you about the major scientific findings (Wieslaw Binienda - University of Akron, a member of the Group of Experts for the FAA Aircraft Accident and NASA, prof. Marek Czachor, Dr. Kazimierz Nowaczyk, Ph.D.. Gregory Szuladziński) on the third-hand participation in the disaster. According to this group researchers there were two explosions just before the presidential TU 154M landing which points to a possible terrorist base or share of the Russian Federation FSB.

We note that during the term of President Lech Kaczynski our country strongly emphasized support for Georgia and Ukraine's aspirations to NATO membership. The tragic death of the Polish political elite on April 10th 2010 resulted in the weakening of these aspirations and this seems to be clearly defined interests of Russia.

Therefore we are looking forward to undertaking an independent UN investigation on the matter.

Yours faithfully
President of KPN-OP
(-) Adam Slomka

Political prisoner of Polish People Republic;
Member of Parliament I, II and III term of office
and the Polish representant to the Parliamentary Assembly of the Council of Europe in 1991-2001.

Warsaw, April 6th 2012

Enclosed the list of people supporting the petition
SIGNATURE REQUIRED !

http://www.petycjeonline.com/do_sekretarza_generalnego_onz_ban_ki_-_moon

http://slomka.bloog.pl/id,331005934,title,Adam-Slomka-Wszystko-wskazuje-na-zamach-w-Smolensku-,index.html?_ticrsn=5&ticaid=6f57b

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#297797

gość z drogi

przez AdamD

Contesso,juz drukuje sobie równiez Twoj wpis na temat nielegalnosci

 

re pana Morawieckiego

pamietam mój wpis na niepoprawnych,jak Go prosiłam by nie obalał własnej legendy,był dla nas Symbolem i tak mógł zostac,co skłoniło go tak niefortunnego

ruchu,nie wiem,

wiem jednak,że  tym, sam obalił swą legendę..tak przez nas hołubioną....

szkoda...

serd pozdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#297829

Skoro ktoś robi aferę z gratulacji to mam lepsze zdjęcie. To dopiero skandal!

http://ksi.3-2-1.pl/KaczynskiMagdalenka.jpg

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#297851

No to teraz proszę to zestawić z 'Trochę faktów' KAŻDEJ innej opcji.
Ośmieszajcie się dalej.

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#297831

Skoro ktoś robi aferę z gratulacji to mam lepsze zdjęcie. To dopiero skandal!

http://ksi.3-2-1.pl/KaczynskiMagdalenka.jpg

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#297850

PO przez pięć lat nie znalazło NIC na Kaczyńskich. Nie licząc dorsza. Ale próbujcie - może jednak teraz da się przekonać chcących głosować na PiS (a jest ich - o zgrozo! - coraz więcej), że ten dorsz to naprawdę straszny był. Jak owo zdjęcie Lecha z Lechem.

Można "pęc ze śmiechu".

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#297856

Każdy pretekst jest dobry. Do zaistnienia... :-(((

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#297858

To nie ja zamieszam zdjęcie i wywołuję burzę. Nie wiadomo zresztą w jakim celu. Przecież PiS to nie PZPR żeby wszyscy się do niego zapisywali. Zamiast pozytywnego wsparcia atak. PiS to nie jest oblężona twierdza! Nawiasem to wyjątkowo głupie, żeby zrażać sobie przychylne środowiska. W ten sposób 231 szabel znajdzie się w 2100 roku. AWS też miał ponad 30% ... Ale z tego wniosków nie wyciągają krytykanci. Agentura ma ubaw! PO pachy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#297929

Że tworzysz jak Bolek ściemy?
Zacznij myśleć sam bez autorytetów
Którzy w nocy narobili kotletów
To trwa do dzisiejszego dnia
Buzka spółka to nadal mgła

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#297955

Wiesz taka analogia do udzialu Kaczynskiego przy okraglym meblu - policja negocjuje z porywaczami, obiecuje im samolot ale potem przy nadarzajacej sie okazji porywacze/przestepcy sa odstrzeleni lub obezwladnieni i odstawieni ZA KRATKI!
Z przestepcami czasem trzeba negocjowac, pytanie co potem z nimi sie dzieje.

Walesa mial zloczyncow puscic w skarpetkach a tymczasem w skarpetkach to zostal puszczony Narod.....
Ok 4 mln bezrobotnych z czego polowa miala na bilet wiec wyemigrowala !

Obejrzyj sobie Nocna Zmaine raz jeszcze - wlasnie od tamtych chwil czlowiek z obrazkiem w klapie pogniewal sie na Kaczynskich !
Jakos Moczulskiemu , Krolowi i KPN-owi obalenie rzadu Olszewskiego nie pomoglo.
Moze jednak bylo budowac z PC wtedy w 92' zamiast z Kwasniewskim?

Bo wyszlo na to, ze Moczulski "wzmocnil lewa noge" razem z Boleslawem Walesowatym i wszyscy na tym cierpimy z wyjatkami wlascicieli Nobli oraz sewisow do eleganckiego zajadania bezy przez kamerami !
Puszczanie w skarpetkach?
raczej wodka z Kiszczakiem lub tesciem z MBP - ot pRezydenci: Walesa,Kwasniewski,Bronislaw,
hanba dla Urzedu Prezydenta i dla Rzeczpospolitej

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#297867

Jakoś PC za wsparcie Wałęsy wylecialo z Wiejskiej w 1993 r. Bo wtedy wszyscy dobrze pamiętali. Kto kogo komu proponował.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#298557

gość z drogi

Jacek M pamietam 21 postulatów,by go odwołać,pamietam jak wołalismy Buzek na wózek...

ale Historia spłatała nam Figla...i to w okrutnie przewrotnym duchu...pozdr 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#298647