Jutro 29.11.13 pikieta pod Ambasadą Ukrainy

Obrazek użytkownika Jadwiga Chmielowska
Świat

Dzisiaj rano, została złożona w Ambasadzie Ukraińskiej w Warszawie odezwa w języku polskim i ukraińskim. Trwa nadal akcja zbierania podpisów.

29 listopada w godzinach 16-20 odbędzie się pikieta przed Ambasadą Ukrainy w Warszawie przy ul Szucha 7. Będziemy świętować albo żądać przyspieszenia prac stowarzyszeniowych z UE. Wszystkich, którym droga jest niepodległość Polski zapraszamy. Kijów - Warszawa wspólna sprawa.

Tekst odezwy:

POLSKA, 27 LISTOPADA 2013r.

DO MIĘDZYNARODOWEJ

SPOŁECZNOŚCI DEMOKRATYCZNEJ

DO MIĘDZYNARODOWYCH ORGANIZACJI OBRONY PRAW CZŁOWIEKA

DO SPOŁECZEŃSTWA UKRAIŃSKIEGO

ODEZWA

Polskich obrońców praw człowieka, weteranów „Solidarności”, organizacji podziemnej „Solidarność Walcząca” oraz członków Stowarzyszenia „Solidarni 2010”

POPIERAMY NARODOWE PROTESTY EUROMAJDANÓW UKRAINY, ŻĄDAJĄCYCH „ PODPISANIA UMOWY O STOWARZYSZENIU UKRAINY Z UNIĄ EUROPEJSKĄ”

Polskie środowiska niepodległościowe zawsze wspierały naród ukraiński w jego walce o niepodległość państwową i ustrój demokratyczny. Popierają też dążenia państwa ukraińskiego do integracji z Europą.

Jeszcze do niedawna z wielką ufnością i zadowoleniem spoglądaliśmy na proeuropejski kurs Ukrainy oraz na wspólne skoordynowane działania Prezydenta i opozycyjnych sił politycznych, zmierzających do podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską.

Ostatnie wydarzenia, związane z decyzją Gabinetu Ministrów Ukrainy o wstrzymaniu podpisania Umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z UE, wywołały falę oburzenia i akcji protestacyjnych w społeczeństwie ukraińskim, zaniepokojonym przyszłością swego narodu i kraju, łamaniem zasad demokracji oraz zagrożeniem dla niepodległości państwa ze strony Rosji, która by wymusić na Ukrainie korzystne dla siebie decyzje, nie waha się używać wojny ekonomicznej.

Podzielając niepokój i oczekiwania uczestników akcji w Kijowie, i wielu miastach Ukrainy, oraz w innych krajach w obronie integracyjnych dążeń Ukrainy, byli działacze opozycyjni i organizacje patriotyczne w Polsce, wyrażają swoją solidarność z manifestantami – patriotami ukraińskimi, którzy tworzą w całym kraju Majdany Europejskie w interesie przyszłości swych dzieci i wnuków.

Społeczność międzynarodowa i europejska nie może i nie powinna pozostać obojętna wobec wydarzeń na Ukrainie, będących wolą narodu do integracji z Europą!

Apelujemy do przywódców Unii Europejskiej, Rady Europy, Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, posłów Parlamentu Europejskiego, USA, członków NATO – o nie uleganie rosyjskiemu dyktatowi i wspieranie walki narodu ukraińskiego o podpisanie umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską w Wilnie, w dniu 29 listopada 2013 roku!

W tej sytuacji zwracamy się do Prezydenta Ukrainy, by w ramach swoich konstytucyjnych uprawnień, anulował nielegalną decyzję rządu Ukrainy i 29 listopada 2013 podczas szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie podpisał układ o stowarzyszeniu z UE, co pozwoli Ukrainie na wejście do europejskiej wspólnoty demokratycznych narodów.

Jadwiga Chmielowska, Członek Zarządu Stowarzyszenia „Solidarni 2010”, była przewodnicząca komitetu Wykonawczego „Solidarności Walczącej”, współprzewodnicząca Autonomicznego Wydziału Wschodniego „Solidarności Walczącej”

Piotr Hlebowicz, były przewodniczący krakowskiego oddziału „Solidarności Walczącej”, współprzewodniczący Autonomicznego Wydziału „Solidarności Walczącej”.

Ewa Stankiewicz, Przewodnicząca Stowarzyszenia „Solidarni 2010”, reżyser

Natalia Tarczyńska, Członek Zarządu Stowarzyszenia „Solidarni 2010”

Grzegorz Kutermankiewicz, Członek Zarządu Stowarzyszenia „Solidarni 2010”

Jacek Kazimierski, Członek Zarządu Stowarzyszenia „Solidarni 2010”

Selim Chazbijewicz, profesor Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie.

Brak głosów

Komentarze

A tak działa rosyjska agentura wpływu: http://wpolityce.pl/artykuly/68268-piotr-skwiecinski-niedobry-sygnal-w-najgorszej-mozliwej-chwili-rotfeld-apeluje-o-zbudowanie-szerszego-europejskiego-bytu-z-udzialem-ue-i-rosji

Piotr Skwieciński: Niedobry sygnał w najgorszej możliwej chwili. Rotfeld apeluje o zbudowanie szerszego, "europejskiego" bytu z udziałem UE i Rosji

Adam Rotfeld, były minister spraw zagranicznych (człowiek zasłużony dla Polski, i nie piszę tego ironicznie) opublikował w „Wyborczej” krótki tekst wraz z Des Browne’m (b.ministrem obrony Wielkiej Brytanii w gabinecie Blaira) i Igorem Iwanowem, byłym szefem rosyjskiego MSZ (u schyłku Jelcyna i na początku ery Putina).

Artykuł nosi tytuł „Budujmy szerszą Europę”, zgodnie z tym wzywa do polepszenia relacji rosyjsko-europejskich na różnych płaszczyznach. I w zasadzie nie zawiera postulatów, które byłyby niesłuszne, czy przynajmniej których nie można byłoby przedyskutować. W tym sensie tekst, którego współautorem jest Rotfeld, oceniam pozytywnie.
Ale oprócz kilku konkretnych postulatów jest też coś takiego, jak koncepcja ogólna i polityczny kontekst opublikowanie tekstu. A tu już obraz przestaje być różowy.

Bo wezwanie (niechby nawet najbardziej ogólne) do budowania jakiegoś szerszego, „europejskiego” bytu z udziałem Unii i Rosji niebezpiecznie przypomina koncepcje wpływowego rosyjskiego polityka i teoretyka dyplomacji – Siergieja Karaganowa. W różnych wariantach proponuje on od lat utworzenie czegoś, co miałoby się nazywać Związkiem Europy, i łączyć UE z Rosją właśnie.

============================
w czasach przesileń agentura się ujawnia!

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#393248

razem z Sikorskim i Kwaśniewskim stręczą unię Ukrainie. Bardzo ciekawy sojusz.

 

 

Kazek

Vote up!
0
Vote down!
0

Kazek

#393332

Wiesz co, Kazek, wieża Babel ma różne znaczenia i jest symbolem różnie odczytywanym.

W Biblii jest symbolem pychy i buntu. Ale idea wieży Babel nie jest ideą Żydów, tylko Hurytów i innych ludów mezopotamskich. Wieża Bauba-el po czeczeńsku oznacza "wieża wielkiego Boga" i z całą pewnością nie jest symbolem ludzkiej pychy, ale łączności z Bogiem. No, ale Żydzi, jak to Żydzi, wszystko rozumieją na swój sposób. Nie bierz tego do siebie ;-)

Dodam tu od siebie, że gdy 11.09 samoloty uderzyły w WTC, zaprzyjaźnieni Czeczeni byli przerażeni i to podwójnie. Dzieci myslały, że zaatakowano Warszawę. Dorośli - bo zaatakowano ICH SYMBOL. Symbol czeczeńskiej wieży.

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Województwo Smoleńskie
Vote up!
0
Vote down!
0
#393349

 Pani Jadwigo, proszę poprawić pierwsze zdanie, bo ta "Ambasada Polska w Warszawie" wygląda dziwnie a nawet, biorąc pod uwagę rządzącą nami agenturę wpływu, groźnie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#393359

Dziękuję. Poprawiłam.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#393375