"Dziękuję, żegnam państwa" - rzecze Iśka

Obrazek użytkownika PS
Idee

"Dziękuję, żegnam państwa"

 

Iwona Śledzińska - Katarasińska przed chwilą skutecznie zamknęła usta posłom opozycji i zaproszonym gościom - "zrobiła" przerwę na czas nieokreślony.

"Dziękuję, żegnam państwa" 

 tymi słowami zakończyła posiedzenie komisji potwierdzając moją hipotezę wyrażoną w poprzedniej notce

PO po prostu nie chce TV TRWAM.

"Trzeba również pamiętać groźby Jana Dworaka (w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" z września 2010 roku) odebrania koncesji Radiu Maryja w związku z podobno nielegalnym nadawaniem reklam."  www.radiomaryja.pl/artykuly.php

Pani poseł zerwała obrady, zapobiegając ewentualnemu niekorzystnemu [prze]głosowaniu [czegoś np. dezyderatu]. Z uwagi na nieobecność posłów PO RP nie miała przewagi gwarantującej realizację wytycznych ówczesnego Przewodniczącego Rady Ministrów Donalda Tuska z 19.01.2011r. "wygrać prawdę" (nieświadomym okoliczności przypominam w w okolicznościowej notce 1. rocznica proklamowania wojny z Rosją) sprawdzoną metodą - jeszcze z czasów przed przewodnictwem - "policzmy głosy" (4/5 czerwca 1992r).

Pani poseł gratuluję odwagi i dziękuję za zastosowanie się do moich praktycznych porad. Po co się krygować.

"Dla Bandy Trzymającej Władzę nie liczą się już argumenty, fakty, przepisy prawa czy normy przyzwoitości. Stosuje ona już bez osłonek prostą, bolszewicką metodę „na chama”, metodę „walenia w ryja” imperialistów, szpionów i wrogów rewolucyjnego postępu." Metoda na RM? Na chama!

 

Pani poseł dała skuteczny odpór nacierającym na Dworaka, który mógł się nie wybronić. Szczególnie perfidny atak przypuściła posłanka Kempę, która odkryła, że ustawa o cyfryzacji obowiązuje od sierpnia, a Jasiu powołał się na tę ustawę uzasadniając decyzję (i brak przetargu) podjętą w lipcu (wcześniej).

Na stronie sejmowej znalazłem tylko poniższą informację. Śladów relacji brak. Jeśli się pojawią - polecam, było ciekawie.

Planowane posiedzenia komisji sejmowych
Komisja Kultury i Środków Przekazu

19 stycznia 2012 (czwartek), godz. 11:30

sala kolumnowa/bud. C

Posiedzenie zwołane w trybie art. 152 ust. 2 regulaminu Sejmu.

Nastąpiła zmiana sali.

"Sprawa postępowania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji dotyczącego uzyskania koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego w ramach pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej" - przedstawia Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/PlanPosKom.xsp

Już są relacje na stronach Radia Maryja:

[2012-01-19]Transmisja z Sejmu RP: Obrady Sejmowej ...

[2012-01-19]Wypowiedź po obradach Sejmowej Komisji ...

o. Tadeusz Rydzyk CSsR - dyrektor Radia Maryja

[2012-01-19]Wypowiedź po obradach Sejmowej Komisji ...

pos. dr Gabriela Masłowska

[2012-01-19]Wypowiedź po obradach Sejmowej Komisji ...

prof. dr hab. Krystyna Pawłowicz

[2012-01-19]Wypowiedź po obradach Sejmowej Komisji ...

pos. Barbara Bubula - członek KRRiT /2007-2010/

[2012-01-19]Wypowiedź po obradach Sejmowej Komisji ...

pos. Izabela Kloc

[2012-01-19]Wypowiedź po obradach Sejmowej Komisji ...

pos. Andrzej Duda

[2012-01-19]Wypowiedź po obradach Sejmowej Komisji ...

pos. dr Zbigniew Kuźmiuk

[2012-01-19]Posiedzenie sejmowej komisji kultury. ...

pos. Stanisław Piotrowicz, były prokurator, członek Komisji Sprawiedliwości
 

"Debata była burzliwa. W obronie fundacji wypowiadali się posłowie PISu i Solidarnej Polski.

Jednak Iwona Śledzińska Katarasińska z PO długo broniła swojej odmownej decyzji. Śledzińska wyraziła także wątpliwość co do obecności na posiedzeniu o. dra Tadeusza Rydzyka, Dyrektora Radia Maryja. Oświadczyła, że obecność Dyrektora Radia Maryja była niezapowiedziana. Tymczasem - jak wyjaśnili posłowie PISu i Solidarnej Polski - o. dr Tadeusz Rydzyk ma prawo brać udział w zebraniu - był bowiem na nie zaproszony.

Po prawie godzinnym sporze Śledzińska - Katarasińska uległa prośbom posłów i udzieliła głosu przedstawicielowi Fundacji Lux Veritatis. Po jej decyzji głos zabrał Dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk. Podziękował za możliwość wypowiedzi. Wyraził zdziwienie postępowaniem komisji. Zaapelował o rozmowę na argumenty. Dodał, że tym argumentem jest Polska i Naród polski." www.radiomaryja.pl/artykuly.php

Z dzisiejszego sejmowego posiedzenia linków na TV TRWAM nie podam, bo nie znalazłem - słuchałem na żywo. 

Za to są już  z wczorajszego posiedzenia senackiej komisji kultury i środków przekazu (RM)

 (TV TRWAM).

 

Brak głosów

Komentarze

Witaj,
to wyjątkowo ohydna i cyniczna gnida.

Co by nie mówić o Renacie Beger, to ją pięknie podsumowała - "...Pani w głowie nie ma nawet tego, co pozostaje po omłotach owsa...".

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#217157

Pozdrawiam PS

Vote up!
0
Vote down!
0
#217164

"Posłowie PiS: marszałek Kopacz uniemożliwiła zadanie pytania o TV Trwam"
http://niewielblad.salon24.pl/380552,pani-kopacz-od-kopanie-nie-zas-do-trudnych-pytan-sluchania#comment_5560650

Pozdrawiam PS

Vote up!
0
Vote down!
0
#217192

Czy ta pani o nazwisku dwuczłonowym to ta sama "abstynentka", która po dwóch piwkach prowadziła samochód i uszkodziła dość dotkliwie pieszego? Jaką karę za to poniosła?

Vote up!
0
Vote down!
0
#217198

Chyba się tej pani upiekło, oczywiście do czasu.

Pozdrawiam PS

Vote up!
0
Vote down!
0
#217217

Ks. Rydzyk jest świetny. Gdy już dostał możliwość zabrania głosu po chamskich zagraniach Katarasińskiej skwitował to jednym a jak dosadnym zdaniem: "Czy to jest komisja kultury?"

Vote up!
0
Vote down!
0
#217248

Przypomniał mi sie świetny cytat z serialu "Daleko od szosy", ktory jak ulał pasuje do p. Katarasińskiej: "jak się ma taka sztukę przed sobą, to trudno zachować kulturę".

Vote up!
0
Vote down!
0

Anka1

 

#217308

Vote up!
0
Vote down!
0
#217358

"Wypowiedź o. dra Tadeusza Rydzyka"

"Jest trochę nygusów" - to jest fajne, już lubię o. Tadeusza, też za ten numer ze złotem:). Ma poczucie humoru i nie tylko, jednak coś dostrzega, to dar. "Liberalizm totalitarny, totalitaryzm liberalny"

W 9 minucie - przypomniał papieża Benedykta "Sukces ... niszczenia sprawiedliwości ... czymże są wyzute z prawa i sprawiedliwości państwa jeśli nie bandami rozbójników" z Berlina, a ten cytował Augustyna, świętego oczywiście:).

Okazuje się, że robi sobie niezłą reklamę o. Tadeusz, nawet w Ameryce księża, którzy dotąd może nawet nie słyszeli popierają. I o to chodzi. Nie przymierzając - tak też zrobił sobie sobie reklamę "syn człowieczy". Gdyby nie skazanie na śmierć - właściwie nie wiadomo za co, chyba za to generalnie, że był łaskaw mówić prawdę i uzdrawiać - kto dzisiaj by słyszał o Jezusie z Nazaretu?

Z tym nie wiadomo za co to przesadziłem - podpadł "autorytetom", celebrytom, i grupie 3mającej władzę, tylko wtedy to się nie nazywało Platformą, a Stronnictwem i nie Obywatelskim, a Faryzeuszy, czy jakoś tak i wcale nie było obraźliwe - to ówczesne ELITY były. Tak to jakoś działa - "jeśli prześladowali proroków to was też będą" i "perły rzucone przed wiepsze" powodują poruszenie poniekąd ponadstandardowe. A mnie się przypomniało - skoro o. Tadeusz przypomniał o poznawaniu po owocach drzewa, a nie po oczach - jak nasz umiłowany przywódca. Niezorientowanym wyjaśnię, że Donald poznał kłamstwo Kamińskiego zawarte w liście do prokuratora Seremeta PO oczach właśnie - tzn. powiedział, że poznał, a "niezależna dziennikarka" uznała sprawę za dostatecznie wyjaśnioną przez Pana Premiera. Uśmiechniętego zalotnie:)
Pozdrawiam PS

Vote up!
0
Vote down!
0
#217361