Rzeź polskich przedsiębiorców

Obrazek użytkownika Jerzy Bielewicz
Gospodarka

Chcę w niniejszej notce wstrząsnąć czytelnikiem, stąd mocne słowa. Bo kwestia, rozwiązanie prawne jest pierwszej wagi. Uczyniła z Polaków, najpierw wyzuty z praw własności przedmiot porządków w czasach stalinowskich, by teraz awansowali do roli niewolników międzynarodowej lichwy, pozbawianych nagminnie praw do ochrony własności. Bo choć ustrój zmienił nazwę, to nikczemne prawo w istocie działania pozostało nie nienaruszone. Nie dziwi, że młodzi głosują nogami uciekając z Polski, bo jak słusznie podsumowuje poseł Janusz Wojciechowski w innej sprawie, żyjemy dziś w kraju „o znamionach polskości”, w którym obywatel, a tym bardziej polski przedsiębiorca ot, tak pozbawiani są z dnia na dzień dorobku życia, a często i wolności.

Cicho i bez rozgłosu

W dniu w którym w świetle reflektorów głosowano uchwały o zakazie uboju rytualnego i kaźni Polaków na Wołyniu, cicho i bez rozgłosu tudzież zainteresowania mediów przeszło w Sejmie pierwsze czytanie projektu zmian w Prawie Bankowym, którego celem było wyeliminowanie z polskiego porządku prawnego zapisów o Bankowym Tytule Egzekucyjnym (BTE). Co to za potworek? Otóż, BTE umożliwia bezprawie. Bank, kiedyś państwowy, a teraz zwykle zagraniczny, jednostronnie wystawia BTE i uzyskuje w ciągu trzech dni na zamkniętej sesji sądu bez wiedzy i udziału klienta banku tzw klauzulę wykonalności. Z nią idzie do komornika, który bez dalszych ceremonii zajmuje konta bankowe przedsiębiorcy, czy też mienie i pobory obywatela. Sąd, wydając klauzulę wykonalności wg wiążącego obecnie prawa, nie sprawdza, czy w danym przypadku, bank nie dokonał fałszerstw i czy roszczenia banku są zasadne! Tak, więc tytuł egzekucyjny i postępowanie komornicze równie dobrze może dotknąć (i dotyka) osób, które nigdy nie zaciągały kredytów, a zwyczajnie padły ofiarą oszustw. Domniemany kredytobiorca dowiaduje się o bezprawnych (w rozumieniu prawa naturalnego) działaniach podjętych przeciw niemu przez bank, dopiero wtedy, kiedy ze względu na zajęcia komornicze, pozbawiony zostaje środków do życia, a tym bardziej pieniędzy na adwokata i dochodzenie sprawiedliwości. Aby dopełnić obraz zła, jeśli nawet masz ukryte przed złowrogim systemem pieniądze, wynajmiesz adwokata, to żadne z możliwych działań prawnych nie wstrzymuje egzekucji komorniczej, a przecież sprawy przed sądami zwykły ciągnąć się w nieskończoność i ryzykujesz, że, gdy ty będziesz szukał sprawiedliwości, oni, to znaczy banki i najęci komornicy będą tropić ciebie i twój majątek!

Tak, oto BTE, wymyślony przez komunistów, stał się narzędziem lichwy i szantażu – podpisz (!) „ugodę” z bankiem, zapłać nie istniejące zobowiązania lub bezprawne roszczenia, bo inaczej zabierzemy ci wszystko. I dokładnie w taki sposób szantażowano w 2009 roku przedsiębiorców oszukanych przez banki na opcjach walutowych. Ci nieliczni, którzy nie poddali się szantażowi, wygrywają po latach przed sądami. Niestety, ich firmy w międzyczasie unicestwiono, a pracownicy powiększyli rzesze bezrobotnych. O skali zjawiska niech świadczy fakt, że w 2011 roku wydano 1 milion 50 tysięcy BTE, a za każdym stoją ludzkie nieszczęścia, tragedie, często niezawinione.

Sprawiedliwi

Posłem sprawozdawcą proponowanych w Prawie Bankowym zmian eliminujących zapisy o BTE był Pan Adam Abramowicz, który z olbrzymim sercem, zaangażowaniem i nieodpartą logiką zmiótł w swym wystąpieniu kłamstwa powtarzane od lat przez lobby bankowego. Posłużył się przy tym w sposób niezwykle sugestywny i profesjonalny materiałami źródłowymi, opiniami instytucji, jak UOKiK, NIK, KNF, RPO, czy też wręcz projektem zmian w Prawie Bankowym przygotowanym przez Ministerstwo Gospodarki za Waldemara Pawlaka. Poseł proponował rozwiązania w kierunku ochrony konsumenta i klienta banku, jakie obowiązują w Europie. Przytaczał przykłady Szwecji, Danii, Niemiec. Argumentował, że Polska jest jedynym krajem na świecie, który ma tak opresyjne prawo wymierzone we własnych obywateli, że to prawo służy przede wszystkim właścicielom zagranicznym banków nastawionych wyłącznie na zyski. Ze swadą wsparł go swym autorytetem prof. Jerzy Żyżyński.

Stenogramy z posiedzenia Sejmu w dniu 12 lipca 2013 roku - od strony 833

Galeria targowicy

Trafnie, choć cynicznie określił polski porządek prawny jeden z prezesów sądów w prywatnej rozmowie: „chcesz robić biznes, nie idź do sądu”. Nie zaliczę go do galerii targowicy, bo miał odwagę zdefiniować problem. Co innego posłowie partii, którzy zabrali głos w dyskusji po pierwszym czytaniu projektu autorstwa posłów Prawa i Sprawiedliwości. Udali, że nie słyszą argumentów, liczb i racji przytoczonych przez Abramowicza i Żyżyńskiego. Przedstawiciel PO mechanicznie odczytał stanowisko podsunięte mu przez banki, nie podnosząc przy tym z nad kartki oczu, nie śmiał. Posłanka PSL sprzeniewierzyła się stanowisku do niedawna swego szefa, Waldemara Pawlaka i zapomniała o propozycjach zmian w Prawie Bankowym przygotowanym przez PSL w Ministerstwie Gospodarki w 2011 roku. Też mówiła z kartki w pulpit - bez krzty cywilnej odwagi. Przedstawiciel SLD, co prawda przyznał, że z tym BTE, to coś jest na rzeczy, ale w imieniu klubu odmówił współpracy nad wprowadzeniem zmian! Równie pokrętnie gadał podsekretarz Ministerstwa Finansów, który całą swą postawą manifestował, że każdą minutę dyskusji w Sejmie n/t BTE uważa za straconą.

Na pełną galerię targowicy poczekajmy do głosowania nad... odrzuceniem propozycji wyeliminowania BTE z polskiego porządku prawnego, bo takiego głosowania żąda rządząca PO. Na koniec gorzka uwaga: gdyby nie Tusk, jemu podobni i kraj o znamionach polskości, w którym rządzą, BTE nie miałby racji bytu, choćby przez minutę. Źle wróży na przyszłość, że równie bezskutecznie stajemy póki co o prawdę historyczną, jak i w walce o podstawowe prawa do ochrony własności polskich przedsiębiorców i obywateli.

Linki na: http://unicreditshareholders.com/bie%C5%BC%C4%85ce_informacje/

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Polacy ośmielają się zachować resztki niezależności i być przedsiębiorcami????
Trzeba im to skutecznie wybić z głowy i pokazać miejsce w szeregu niewolników najemnych, najlepiej w montowni albo przy linii produkcyjnej prostych podzespołów. Właścicielami lub szefami w firmach mogą być tylko Űbermenchse. A banki pomogą ustanowić właściwy podział kastowy.

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#369702

[quote=Szary kot]Polacy ośmielają się zachować resztki niezależności i być przedsiębiorcami????
Trzeba im to skutecznie wybić z głowy i pokazać miejsce w szeregu niewolników najemnych, najlepiej w montowni albo przy linii produkcyjnej prostych podzespołów. Właścicielami lub szefami w firmach mogą być tylko Űbermenchse. A banki pomogą ustanowić właściwy podział kastowy.

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5[/quote]

Jęczysz waćpan jakby cie ze skóry obdzierali. Polacy skrzywdzeni. Polacy niewolnicy! Ubermensche nas załatwią. Już się kurna w tym kraju nie da żyć.
A weź jeden z drugim przykład z tych ubermenschów i załóż u nich montownie prostych wyrobów np. nóg stołowych i zmuś ich do roboty. Trudne?! No pewnie trudniejsze niż jęczenie pod "jarzmem".
Ja też widzę te absurdy i bandyckie prawo. Mnie też się ono nie podoba. Ale NASZE prawo układamy MY. Nie żadne ubermensche. Trza iść na wybory i wybrać właściwe osoby. A potem je rozliczyć. Tak to już jest, że wygrywają silniejsi, mądrzejsi i sprytniejsi a w dupę dostają słabsi i mniej lotni. Tak jest, tak było i tak będzie. Żadne jęczenie ani odwoływanie się do honoru tego raczej nie zmieni, więc bardzo proszę dorośnijmy już wreszcie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#374391

Obawiam się, że droga do jakiejkolwiek zmiany na lepsze, będzie znaczona krwią.
To znaczy zmiana może być również na gorsze, ale krew i tak się poleje.

To BTE to generalnie taki mechanizm, który bez nadmiernej przesady można przyrównać do wymuszenia rozbójniczego. Ktoś gdzieś może tak to odebrać i emisariusza bankowych roszczeń potraktować jak gangstera, który go napadł, przypadł do muru i postawił w stanie wyższej konieczności.
Raz, drugi, trzeci komornik zostanie przywitany siekierą i się zacznie.
Pytanie - czy oni mają dość sił na wsparcie każdej egzekucji ?
A może mają jakąś komorniczą "Duraczówkę", która będzie w stanie wyprodukować wystarczającą ilość nowych komorników w miejsce zużytych egzemplarzy ?
Nie trzeba mieć Nobla z matematyki aby na oba pytania odpowiedzieć - nie.
Nas jest, mimo wszystko więcej, a niektórzy mogą być całkiem zdesperowani by chronić swojego dobytku.
Takie narzędzie stanie się pokusą do łatwego załatwiania rozmaitych spraw. Zarazem stanie się czynnikiem katalizującym dramatyczne zmiany.

Na lepsze, czy na gorsze - dla wielu to już będzie bez znaczenia.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#369738

Gorąca prośba o upublicznienie na YT wystąpień cytowanych przez Pana posłów i dodanie odpowiedniego komentarza.

mam na końcu języka notkę o ubezpieczeniach OC, które moim zdaniem też sa przykładem lichwiarskiego bandytyzmu.

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Województwo Smoleńskie
Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#369757

Polak to honor.  Mnie stanowisko PO, PSL, i SLD wcale nie dziwi złodziej chroni złodzieja miejmy nadzieje ze PiS dojdzie do władzy i to zmieni.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

<p>Polak to honor.</p>

#369761

Polak to honor.  Mnie stanowisko PO, PSL, i SLD wcale nie dziwi złodziej chroni złodzieja miejmy nadzieje ze PiS dojdzie do władzy i to zmieni.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

<p>Polak to honor.</p>

#369762

 Szokująca rzeczywistość. Czyli, praktycznie każdy może zostać pozbawiony własnego majątku w ciągu trzech dni, jeśli tylko bank uzna to za stosowne! Mając sędziego i komornika za wspólników działających w majestacie "prawa". To się po prostu nie mieści w głowie. Ciekawa jestem, jaki procent polskiego społeczeństwa zdaje sobie z tego sprawę.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Lotna

 

#369833

Bardzo niewielu, oprócz tych którzy sami doświadczyli. Z tego co wiem - acz mogę się mylić -BTE został wprowadzony przez niemieckiego okupanta w czasie II WŚ a komuniści go nie znieśli bo był wygodny. Banki były państwowe i miały mieć władzę.Po 1989 roku i zmianie ustroju nikt nie pomyślał - lub nie chciał pomyśleć - że należy natychmiast przywrócić prawo bankowe do stanu z 1938 roku. Dotyczy to również kodeksu handlowego, prawa spółdzielczego i wielu innych praw. Zamiast tego popełniono prawne potworki a cały syf i siedem metrów mułu, które zostało po komunie funkcjonuje spokojnie dalej. Radziłbym uważać na kolejna propagandową zadymę bo może przykryć kolejny nóż w plecy czyli podatek katastralny (od wartości nieruchomości). Wymyślił go niejaki Napoleon B. gdy zabrakło mu kasy na wojnę. Teraz my możemy oberwać bo brakuje kasy na nakarmienie kolejnych "króliczków". 

-------------------------------------------------------------------"Wojna trwa zawsze - nie zawsze strzelają."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

rumjal

#370006

 go (o ile coś takiego istnieje, a nie tylko pozory tego dyskursu z przygotowanymi przez media i innych inżynierow dusz, opiniami).

Cóż, nam mydlą oczy sprawą uboju, a myjak widać po dyskusji na portalach, łącznie z moją skromną osobą, temu mydleniu ulegamy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#370014