Dość funkcyjnych Czarusiów w naszych blogach! Bloger to nie idiota

Obrazek użytkownika Katarzyna
Blog

Michalski to żałosna kreatura. Trochę odrażająca. Kłamie, kręci, mąci, kity wciska i myśli że taki cwany jest. Chce manipulować ciemniakami, jak zapewne myśli o przeciętnym odbiorcy, rodaku..." - to jeden z licznych komentarzy przenicowanej na wszystkie strony sprawy Kataryny.(calvin w komentarzu pod notką „Noga Michalskiego") http://thewitcher.salon24.pl/107725,noga-michalskiego-czyli-po-debacie-z-galopujacym-majorem

 

Mało kto pamięta, że już raz taka wymiana poglądów na temat blogosfery   odbyła się. (Nie była jednak wtedy wymierzona w żadnego konkretnego blogera.) Podsumował ją wówczas Stanisław Janecki
http://www.dziennik.pl/opinie/article226239/Polscy_blogerzy_to_tylko_bazarowi_plotkarze.html

Posypały się gromy z naszej strony, bo dziennikarz nazwał nas po prostu „bazarowymi plotkarzami".

Dyskusję zakończył bloger Danz
http://www.niepoprawni.pl/blog/8/do-przyjaciol-blogerow
Gorzekie były jego słowa:
„Panie i panowie blogerzy, spójrzcie na te Wasze blogi, wczytajcie się w co poniektóre myśli, wniknijcie w nielogiczne wnioski, w codzienny brak obiektywizmu i wyczucia. W te idiotyczne wklejki, albo wymuszone wnioski, z których tak na prawdę nic nie wynika. To ma być konkurencja dla świata mediów? Dla medialnego cyrku i sprzedajnych janczarów spod znaku „oświeconych" mediów?".

 

Tę gorycz zapamiętałam i zawsze, kiedy chcę pójść na skróty; skomentować coś szybko i pobieżnie przywołuję ostrzeżenie:


Jeśli więc blogosfera ma mieć jakikolwiek sens to radzę wziąć się ostro do pracy. Czytać, nie tylko blogi, ale od czasu do czasu książki, nie tylko internetowe wydanie Rzepy, czy Faktu, ale też ich wersję papierową. A czasem to radzę nie pisać, bo jeśli pisać źle i niechlujnie, to lepiej wcale nie pisać".

 

Widać jednak, że wyleciało ono nam z głowy dość szybko, o czym może świadczyć przedłużająca się i nic nowego nie wnosząca do sprawy dyskusja na temat „ żałosnej i odrażającej dziennikarskiej kreatury".

 

Może i kreatura, może i odrażający krętacz, ale swoją robotę wykonał dobrze. Czy tylko on? Tego się chyba nigdy nie dowiemy.
Na czym polegała ta robota? Tym razem nie tylko na podsunięciu nam zastępczej narracji.
Ta narracja o wstrętnej blogerce, to bulwersujące „pocałujcie mnie w d..." i wreszcie, do żywego dopiekające, zrównanie blogerów z trollami - to takie cuchnące piarowskie jajo. I myśmy je podnieśli. Nie mogliśmy zrobić inaczej. Tak przynajmniej uważam i dlatego poparłam listy do Rady Etyki Mediów, dlatego osobiście bojkotuję „Dziennik".

Ale odrażająca dziennikarska narracja miała tez i inny cel. Przykryła niczym piana brudną wodę w wannie, tematy niewygodne przede wszystkim dla rządzącej koalicji; dla PO i PSL. Skutecznie odciągnęła nasz wzrok i słuch, naszą uwagę od przynajmniej paru ważnych wydarzeń.


Moja lista tych wydarzeń z grubsza jest taka:
1. Przekręty wokół likwidacji stoczni polskich. Skandaliczne rozpędzenie demonstracji związkowców. Nieudana debata Donalda Tuska ze związkami .

2. Kompromitujące PO zawirowania wokół obchodów rocznicy 4 czerwca.


3. Kryzys i orędzie Prezydenta RP.


4. Nieudolność i opieszałość rządu w sprawie pakietu antykryzysowego.


5. Dziura budżetowa.


6. Ustawa medialna.


7. Odezwa CDU/CSU i fiasko polityki zagranicznej rządu.


8. Ingerencja Ambasady Ukrainy; nacisk na ministra spraw zagranicznych Radka Sikorskiego i rozbicie konferencji naukowej na Uniwersytecie Wrocławskim.

 

To te, wzięte z brzegu. A przecież wystarczy uważny przegląd prasy w obojętnie jakiej czytelni, by listę znacznie wydłużyć. A jeśli już ktoś nie ma takich możliwości, bo Internet jest jego jedynym oknem na świat, to przecież klikać umie i potrafi przeglądać strony dalsze, nie tylko te pierwsze internetowych gazet. Naprawdę oprócz Der Dziennika są też inne gazety i portale.

W sprawie Kataryny zrobiliśmy swoje i dość! Dość  funkcyjnych Czarusiów w naszych blogach, pora udowodnić im, że bloger to nie idiota i potrafi samodzielnie wybierać tematy, które go interesują i które naprawdę są ważne dla Polski.

Brak głosów

Komentarze

Ooo, ale ochrzan.

Piotr W.

Vote up!
0
Vote down!
0

Piotr W.

]]>Długa Rozmowa]]>

]]>Foto-NETART]]>

#21350

O litość proszę . Nie takie były moje intencje.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#21353

"każden" swój rozum ma - nie można zatem ingerować w czyjeś myśli, które "każden" wyraża na swoim blogu i w komentarzach. a jak się to komuś nie podoba, to niech to skrytykuje w sieci lub na komisariacie policji

Vote up!
0
Vote down!
0
#21351

No, zgadza się, każdy swój rozum ma i dlatego baner w sprawie proponowanego przez Ciebie bojkotu w salonie umieściłam. ;)

Na komisariat nie pójdę ;)
A tak w ogóle, to proszę, Kuki, przeczytaj jeszcze raz, ja nie krytykuję podjęcia tematu, ja proponuję zamknięcie tematu ;)

Mogę pozdrowić? Czy już obraziłeś się na mnie?

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#21352

a skąd takie przypuszczenie? ;) wolę oddać pięknym za nadobne niż się obrażać

Vote up!
0
Vote down!
0
#21354

Ulżyło mi. ;) Widać źle zrozumiałam.

Jeszcze raz pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#21355

że na komisariat nie pędzisz w sprawie zaległej lektury ;)

Vote up!
0
Vote down!
0
#21357

Bardzo dobry wpis. Zgadzam się z konkluzjami ;-) Jeśli nie blogerzy zachowaja rozsądek to kto go zachowa? ;-))))

http://blog.czajka.art.pl

Vote up!
0
Vote down!
0

http://wiktorinoc.blogspot.com

#21362

Dzięki za komplementy i link. Jeszcze tam wrócę.;)

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#21369

Cieszę się, że starasz się przywołać te nasze blogerskie towarzystwo do porządku. Bo wygląda na to, że wielu z nas pisałoby wyłącznie o Michalskim i Katarynie, a tymczasem życie płynie, a IIIRP robi swoje brudne interesy pod nosem miemych mediów.
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#21364

Przypomniałam sobie Twoją notkę, bo ją szczególnie zapamiętałam. Pamiętam, że wybrałam się do miasta po chemię i kosmetyki. Zamiast z tzw. odmładzającymi kremami tudzież innymi specyfikami, wróciłam z Frondą i Arcanami do domu. Miałam nawet napisać o tym w blogu. Był już tytuł: Przez Danza będę brzydka;), ale jak się nie napisze natychmiast, to potem szybko się dezaktualizuje.;)

Bloger musi być obkuty i przede wszystkim niezależny. ;)
To naprawdę trudne.

Co do meritum, to właśnie tak. Czas przeciąć narrację ;)

Pozdrawiam.
Ps. Dopiero dziś dowiedziałam się o śmierci Jacka Maziarskiego, bo szwankował mi internet. (Wreszcie od dziś mam nowy ruter)
Jest mi bardzo smutno i tak żal. Przeglądam Jego blogi. Kopalnia ważnych i wciąż aktualnych tematów.

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#21370

jest dla blogosfery bardzo ważna - tu chodzi o prawa, które nas bezpośrednio dotyczą.

jak na mój gust, to na nppl akurat w tej sprawie za mało było ognia, a za dużo dymu. na s24 przynajmniej zareagowano konkretnie kierując wspólne, oficjalne pisma do gazety i odp. instytucji.

Vote up!
0
Vote down!
0
#21408

Popieram przesłanie tekstu.

Dosyć już tego pastwienia się nad Dziennikiem! Czas się wziąść do roboty!

Vote up!
0
Vote down!
0
#21365

No, to zabieramy się;). Który punkt do omówienia zamawiasz?;)

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#21371

Pojechałaś z tematem.

Ja bym do priorytetów dodał niejasne powiązania Palikota. Media powinny zmusić PO do pozbycia se tego łachudry ze swojej partii.

Vote up!
0
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#21366

Ja nie chciałam, by to tak zostało odczytane. Po prostu chciałam tylko zwrócić uwagę, że nami manewrują.
Tak mi wyszło. ;)

Co do Palikota. Zgadzam się, ale nie teraz. po wyborach, bo mam niejasne przeczucie, że to też temat, by odwrócić uwagę o problemów.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#21372

... mieć wśród bezpartyjnych!

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
Liberalizm to lewactwo sklepikarzy (i alibi aferzystów).

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#21392

na spokojnie, poki jeszcze was nie wciagneli w emocje. Na razie sa to zabiegi majace na celu uderzyc w blogerow wiec powinniscie zachowywac pogodna twarz i robic swoje nie dawac sie wciagnac. Za duzo tych komentarzy i dyskusji.

Za Cezarkami stoja wieksze sily a za wami co?

Naprawde nie warto sie tykac gowna bo smrod przejdzie a wtedy oni uznaja was za swoich poddanych. Teraz sie rzucaja proboja was ugryzc, zobacza jak reagujecie, jakie macie nerwy.

Lepiej udawac ze swieci slonce, po co maja znac wasze mozliwosci?

Vote up!
0
Vote down!
0
#21368

Sprawa Kataryny, to jedna z tych co to, jak nie staniesz, d... z tyłu. Nie odezwać się nie było można. Należało pokazać granice i konsekwencje ich przekraczania. Z drugiej strony masz rację; "powinniśmy zachowywać pogodną twarz i robić swoje nie dawać się wciągnąć".

Jest jednak i jeszcze coś. Bloger, który będzie kalkulował, co wypada, a co nie, kiedy powinien i jak się odezwać, w końcu spali się, bo nie będzie sobą.
Nie łudźmy się; dziennikarzom szczególnie w wydaniach internetowych bardzo jesteśmy potrzebni.

Problem w tym, że nie zawsze do zbożnych celów.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#21373

No i jeszcze trochę wierszówki na temat Dziennika. Śmiali się wszyscy z "narracji" Mistewicza. No, i sami ulegli jej czarowi. Na tym to niestety polega.
Trzeba samemu narzucać TEMATY do dyskusji, a nie świecić światłem odbitym. Oczywiście to problem - znaleźć temat nie tuzinkowy, w miarę aktualny, no i przede wszystkim ciekawy. Innym problemem jest poziom dyskutantów. Ich poziom, niestety coraz częściej, jest na poziomie Wikipedii a nie np. dzieł Wańkowicza czy Mackiewicza. Ale próbować zawsze trzeba...
Ja np. mogę podyskutować na temat polskich autostrad. Wbrew pozorom temat jak najbardziej... polityczny!
No i rzecz nie do przecenienia - zwięzłość wypowiedzi. Wszystko co przekracza długość dwóch ekranów staje się mało komunikatywne!

Vote up!
0
Vote down!
0
#21374

Podobno każdy ulega manipulacji, ale nikt do tego się nie przyzna, bo uważa, że jest zbyt mądry, by jej ulec i na pewno by ją rozpoznał.

Jaka jest na to rada? Myślę, że z pokorą być sobą i tak jak piszesz: "Trzeba samemu narzucać TEMATY do dyskusji, a nie świecić światłem odbitym".

Czekam pilnie na dyskusję o autostradach, bo podobno jeśli powstaną, to tylko te, które łączą się z Brukselą ;)

Pozdrawiam;)

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#21378

Według mnie "sprawa kataryny" była próbnym balonem czy blogierzy dadzą się zmanewrować na boczny tor. Okazało się to wręcz dziecinnie proste. Wystarczyło zaatakować z lekka personalnie i cała blogosfera zawrzała  "świętym" oburzeniem przez kilka dni. "Każden" miał coś do powiedzenia czy do napisania, nie zważając na to, że powtarza w innych słowach to co kilku innych napisało już przed nim.

Uczciwie mówiąc ja również miałem napisaną, " na brudno", sążnistą wypowiedź, ale zanim zdążyłem ją wkleić, 15 innych już zdążyło się wypowiedzieć. Więc zrezygnowałem. Po co powtarzać to co inni napisali już lepiej?

Jaki wniosek? W zasadzie tylko jeden. Patriotyczno-konserwatywna  strona blogosfery musi stworzyć Think Tank. Ja to postulowałem, postulowało to wielu przede mną i wielu po mnie. Taki Think Tank koordynowałby pewne akcje, wrzucał tematy do dyskusji na naszych forach, pilnował abyśmy nie byłi wmanewrowywani w coś co akurat "komuś" jest bardzo potrzebne. 

Nie muszę chyba przypominać, że "ktoś" coś takiego ma od dawna i używa tego bardzo skutecznie!

Ps. Bojkot czegoś co i tak już zdycha nie ma sensu. Wydaje mi się, że gadzinówki to wspaniałe narzędzia dla blogierów. Nie do dyskusji, o nie! Z gadzinówkami się nie dyskutuje, gadzinówki się ośmiesza.

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#21382

Zgadzam się. Potrzebne jest pilnie wspólne forum dla prawicowej, patriotycznej blogosfery. Potrzebne są sygnały ostrzegawcze. Wiesz dobrze jednak, że Think tank wymaga i nakładów finansowych, (nie da się tego prowadzić czysto społecznie) i wymaga też fachowości zarówno pod względem merytorycznym jak i komputerowym.

Dobrze, że poruszasz ten temat, bo może w końcu ponad podziałami prawicę zjednoczy patriotyzm?

Z tym bojkotem to tak do końca nie masz racji. Trochę chyba jednak się przestraszyli, bo już dziś mignął mi czyiś blog - "czytamdziennik" ;) Dyżur zaczynają pełnić funkcyjni, bo temat już na wyczerpaniu ;)

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#21386

Uczciwie? Nie wierzę w zjednoczenie prawicy! Aby coś zjednoczyć trzeba najpierw to coś zdefiniować. A jak można zdefiniować prawicę w Polsce? Przecież według klasycznej definicji prawicy, PO jest jedną z najbardziej prawicowych partii, nie mówiąc już o SLD. Popatrz na programy. Dlatego osobiście zawężam grupę, która musi przejąć odpowiedzialność za kraj, do grupy patriotyczno-konserwatywnej, bez prorosyjskiej targowicy. Tak zawężając otrzymasz naprawdę niezbyt liczną grupę, ale grupę dość zwartą ideologicznie. I w tym momencie można rozpoczynać działalność, bowiem działając z konkretną wizją i zdecydowanie, taka grupa jest w stanie pociągnąć, na zasadzie lokomotywy, całą masę ludzi.

Nakłady finansowe na Think-tank? Myślę, że jest sposób. 

Bojkot? Katarzyno daj im zdechnąć! Myślę, że "jakiśtam" blog jest próbą  reanimacji zdychającego skunksa, nie obrażając skunksa oczywiście, i dlatego nie czytałbym zbyt wiele z tego faktu. Polecałbym nie interesowanie się. Co ja proponuję, to potraktowanie gadzinówek jako narzędzi potrzebnych do obnarzania wypisywanych przez nich idiotyzmów, a zarazem do ośmieszania na każdym kroku. Żadnych dyskusji, bowiem każda dyskusja prowadzi do traktowania gadzinówki jako równorzędnego partnera, do uwiarygodnienia tejże. A jaka może być dyskusja z gó.....?

Pozdrowienia.

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#21388

Uczciwie? Nie wierzę w zjednoczenie prawicy! Aby coś zjednoczyć trzeba najpierw to coś zdefiniować. A jak można zdefiniować prawicę w Polsce? Przecież według klasycznej definicji prawicy, PO jest jedną z najbardziej prawicowych partii, nie mówiąc już o SLD. Popatrz na programy. Dlatego osobiście zawężam grupę, która musi przejąć odpowiedzialność za kraj, do grupy patriotyczno-konserwatywnej, bez prorosyjskiej targowicy. Tak zawężając otrzymasz naprawdę niezbyt liczną grupę, ale grupę dość zwartą ideologicznie. I w tym momencie można rozpoczynać działalność, bowiem działając z konkretną wizją i zdecydowanie, taka grupa jest w stanie pociągnąć, na zasadzie lokomotywy, całą masę ludzi.

Nakłady finansowe na Think-tank? Myślę, że jest sposób. 

Bojkot? Katarzyno daj im zdechnąć! Myślę, że "jakiśtam" blog jest próbą  reanimacji zdychającego skunksa, nie obrażając skunksa oczywiście, i dlatego nie czytałbym zbyt wiele z tego faktu. Polecałbym nie interesowanie się. Co ja proponuję, to potraktowanie gadzinówek jako narzędzi potrzebnych do obnarzania wypisywanych przez nich idiotyzmów, a zarazem do ośmieszania na każdym kroku. Żadnych dyskusji, bowiem każda dyskusja prowadzi do traktowania gadzinówki jako równorzędnego partnera, do uwiarygodnienia tejże. A jaka może być dyskusja z gó.....?

Pozdrowienia.

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#21389

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
Liberalizm to lewactwo sklepikarzy (i alibi aferzystów).

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#21393

JJ
co do tanków, mogą być i na gąsiennicach, byleby zrobiły swoją robotę.

Tygrys
Ta szara piechota składa się z poszczególnych żołnierzy, a pojedyńczy wojak, bez kaprala to burdel na kółkach, nie wojsko. A więc potrzebny jest kapral. Pojedyńcza drużyna to, burdel na kółkach do 10 potęgi, więc potrzebny jest dowódca plutonu. Pojedyńczy pluton to......... . Pojmujesz drift?

Tak się dziwnie składa, że mamy kaprali, trafiają się oficerowie. Brakuje żołnierzy , sztabu i dowództwa. Z żołnierzami nie powinno być problemu, znajdzie sie w odpowiednim czasie i armia, tylko kto tą armię poprowadzi? Kapral, porucznik?

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#21395

jak widać potrzeba nam takiego drugiego Pattona.

I tanków i piechoty...

Pozdro.:D

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#21399

Uważnie czytając wpisy zauważysz, że w wiekszości są to reakcje na czyjąś akcję. Porusznia i przemyślenia pewnych problemów, ale bez podawania metod na rozwiązanie tychże. Czyli sobie a muzom. Jest ciekawa, a czasami nawet bardzo ciekawa dyskusja, z której nic nie wynika.

Wybacz, ale nasuwa mi się dość "orginalne" porównanie. To jak gdybym zaczynał grę wstępną z kobietą i nawet nie kończąc jej, nie mówiąc już spełnieniu do końca, wychodził. na samą myśl o czymś takim dostaję malarii.
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#21419

z ostatnich obserwacji wynika, że na to są ciut za głupi. to raczej niezamierzona wtopa.

Vote up!
0
Vote down!
0
#21405

Też uważam, ze była to z ich strony "niezamierzona wtopa". Chcieli przypodobać się PO i zastraszyć blogerkę. Byli wyraźnie zaskoczeni reakcją blogerskiego srodowiska - stąd te histeryczne i nieprzemyślane reakcje w rodzaju "całowania w d..."

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#21407

GG owa "niezamierzona wtopa" wybuchła wtedy, kiedy trzeba było odciągnąć uwagę od rzeczy naprawdę ważnych i istotnych. Dlatego została wybrana kataryna, blogerka bardzo popularna i znana, a nie jakiś tam Jurand czy inny xyz.

Niedocenianie przeciwnika mści się strasznie. Vide najnowsza historia Solidarności.

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#21416

Wtopy to mogą zdarzać się w gazetkach szkolnych, a nie w ogólnopolskim dzienniku, który cały jest jedną wielką propagandą. Czy Michalski, Krasowski ryzykowaliby ciepłe posadki dla jakiejś (tu przepraszam Katarynę) tam blogerki?!

A salon przez kolejne dni młócił temat i to wybiórczo?

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#21420

że wielkie halo robione wokół niej topi temat stoczni, bo angażuje wszystkich prawicowych bloggerów w ten ,,gorący'' temat?

Czemu ta obrończyni Polski nie pisała wtedy o stoczni, zamiast wchodzić w próżny spór wokół swojej anonimowości, przy której nie wiedzieć czemu się tak upiera?

Vote up!
0
Vote down!
0
#21423

Mniejsza o sympatie i zaufanie do niej. Moim zdaniem blogerzy zaczęli za wysoko wyrastać, więc Salon zaczął przystrzyganie.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#21424

że tak zareagujemy.
Czemu nie uderzyli w Marylę, albo Michaela, ale katarynę, tego bolka blogosfery?

Co wazniejsze dla kataryny, stocznie czy ona sama?

widzisz dixi, ja nie upieram się przy własnej anonimowości, kto chce, znajdzie moje nazwisko, a to dlatego, by nie mogli moim nazwiskiem grać.
Myślę, że każdy z nas gotów w ważnej sprawie otworzyć przyłbicę, ale nie kataryna, która woli przeciągać sprawę i skupiać uwagę na sobie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#21426

Nie odbierałbym tego ataku jako sposobu odwracania uwagi od stoczni. Ciekaw nawet jestem, czy Czuma and son zdawali sobie sprawę, że nie pójdzie im tak łatwo. Myślę też, że "zawodowców" muszą strasznie irytować blogerzy mocno zakorzenieni w Blogosferze. Politycy i dziennikarze wleźli do Sieci, bo zauważyli, że to "rozwojowe" medium, i zaczęli się rozpychać, a to wymaga zniszczenie wodzów tubylców.
Nie sądzę, żeby ten konflikt służył do zadymiania sprawy stoczni.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#21427

Liczy się cel, któremu służą środki.
Szczególnie gradacja celów.
To trzeba miec na uwadze, nie szczegóły.
Każdy sprawiedliwy sąd szuka motywu.
Dopóki nie ma motywu, nie ma przestępstwa.
W grze politycznej liczą się cele, one są motywami działań.

Co motywowało media i katarynę?
Jakiś cel.
Jaki cel został osiągnięty?
Naszym celem jest suwerenność Polski.
Spójrz, jak nam się ten cel rozbija i dzieli na małe cele, byśmy osiągali małe zwycięstwa, przegrywając wielką wojnę.

Odkroili na stocznie, a my wpatrywaliśmy się w katarynę, która jeszcze niedawno marzyła o koalicji PO i PIS.

Vote up!
0
Vote down!
0
#21429

Liczy się cel, któremu służą środki.
Szczególnie gradacja celów.
To trzeba miec na uwadze, nie szczegóły.
Każdy sprawiedliwy sąd szuka motywu.
Dopóki nie ma motywu, nie ma przestępstwa.
W grze politycznej liczą się cele, one są motywami działań.

Co motywowało media i katarynę?
Jakiś cel.
Jaki cel został osiągnięty?
Naszym celem jest suwerenność Polski.
Spójrz, jak nam się ten cel rozbija i dzieli na małe cele, byśmy osiągali małe zwycięstwa, przegrywając wielką wojnę.

Odkroili nam stocznie, a my wpatrywaliśmy się w katarynę, która jeszcze niedawno marzyła o koalicji PO i PIS.

Vote up!
0
Vote down!
0
#21430

co do Czumów sprawa nie jest tak oczywista.
Dixi.
Nie dajmy sobą manipulować.
Wyciągnijmy wnioski z Bolka.
Oni cały czas mają te same metody.

Vote up!
0
Vote down!
0
#21431

Twoją interpretację dopuszczam, ale nie jestem przekonany.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#21435

broni jej na przykład galopujący major. Dziwne.

Vote up!
0
Vote down!
0
#21437

Rozumiem szczerość Twoich sądów. Jesteś daleki od teorii spiskowych;) A jednak warto przemyśleć to, co napisał Circ.

Przyłączyłam się do protestu nie dlatego, że tu akurat zaatakowano Katarynę. Każdy z nas może być tak zaatakowany, jeśli nadepnie na odcisk i to wcale nie tylko przez ujawnienie nazwiska.

Wiele mam wątpliwości i wiele niejasności. Szkoda jednak czasu na roztrząsanie. Po prostu zamknąć temat i zająć się np. pomocą finansową rządu Angeli Merkel dla koncernu opla, dociekaniem czy rzeczywiście pomoc rządowa dla polskich stoczni była o wiele mniejsza niż się podaje.

Co z protokołem NIK, o którym mówiono po demonstracji związkowców? Bardzo mnie jako laika interesuje, np. co by się stało, gdybyśmy kary nie zapłacili.

Czy nie są to najważniejsze tematy dla blogerki Kataryny i nas wszystkich?

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#21443

Oczywiście że przehandlowanie stoczni za połowę ceny gruntu to skandal. Alarmująca jest też próba dekonspirowania bloggerów w celu postawienia ich przed sądem. Już wiadomo, że z tym sądzeniem nie jest tak łatwo (od początku pisałem, ze Kataryna nic takiego nie powiedziała, napisała tylko, że nie ufa Czumie), ale dla niektórych dekonspiracja jest dużą groźbą. Circ może mieć to w d..żym poważaniu, ale inni niekoniecznie.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#21445

potwierdzają to przecieki i wyrazy twarzy delikwentów.
za bardzo byli zajęci sobą, żeby zauważyć zmiany

Vote up!
0
Vote down!
0
#21425

Nigdy nie zajmuję się tematami ,,na topie''. Większość chwilowych centrów debaty publicznej to dezinformacja. Szkoda na to czasu. Wielu z nas brakuje dystansu do takich form.

Vote up!
0
Vote down!
0
#21428

Oczywiście, że ważne, ale proporcje niewspółmierne. ;)

Nie widzę szans na zamknięcie ust blogerowi, jeśli się uprze i ma pojęcie o sieci. Jeśli jest dobry wypłynie pod każdym nickiem.;)
Stocznie trudniej odbudować, one nie są sieciowe, one są realne. Każda próba, nawet w słusznym celu, odciągania opinii społecznej od problemu, to pozwalanie na bezkarność i ograbianie nas z tego, co mamy najcenniejsze.

A co jest ważne w tej chwili?
Przepraszam, że się wymądrzam, ale jedynie co ważne, to możliwie jak najszybsze odsunięcie PO i Tuska od władzy. To chyba już każdy rozsądny dostrzega. A jeśli jeszcze nie, to może właśnie dlatego, że dajemy się wpuszczać w zastępcze dyskusje. "Dziennik" ma tylko jedno zadanie, chronić tę podporządkowaną Niemcom władzę, nie dopuścić do powtórki z 2005r.

Jeśli to widzi bez okularów mama Katarzyna przy zmywaku ;), to tym bardziej powinna to dostrzegać Kataryna.

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#21453

...jeszcze ważniejsze. Niemniej to Internet jest jedna z broni. Nie jestem fanatycznym miłośnikiem Kataryny, ale uważam za skandal, że była bezprawnie straszona, a jej dekonspiracja przez "Dziennik" to świństwo.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#21458

broni siebie i przy okazji wszystkich blogerów, ale czy każe komukolwiek o tym pisać. chcecie pisać o stoczniach, Oplu, ustawie medialnej, CDU/CSU itd. to nie apelujcie, a piszcie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#21464

Nie, nikt nie zabrania i pora najwyższa byśmy zauważyli, co najważniejsze. Szkoda czasu na młócenie zmłóconego zboża.Kataryna już wie, że może na nas liczyć. I na tym koniec.

A tak na marginesie naszej wymiany zdań, obejrzyj nasze komentarze. Tak dla przykładu. Ile notek o Palikocie, a ile komentarzy pod notką Meh na temat tuskowego cudu gospodarczego?

Tyle było dyskusji o wolności mediów, a kto z nas zajął się kosztami tej niby reformy mediów? A przecież Tusk nieustannie p...y o oszczędzaniu. Nie ma na lekarstwa, wojsko, szkoły, a miliard jest na zagarnięcie publicznych mediów.
I nikt nie krzyczy, nikt nie rzuca gromów. Jak myślisz, na którym miejscu znajdzie się w salonie notka na ten temat?

Tylu politologów pisze np. w salonie. Gdzie są notki na temat fiaska polityki zagranicznej Sikorskiego? Nic nie pomogło miżdżenie się Tuska do Angeli Merkel. Kasa oligarchów rosyjskich wspomoże opla i uchroni fabrykę przed bankructwem. Angela ma w d... słabego Tuska.
Nam podsunięto temat o tzw. wypędzonych. Czy możemy milczeć, bo to przed wyborami? Nie możemy i dlatego mamy problem

A jak powinniśmy mówić na ten temat? Może poprosić blogerów prawników, by do znudzenia pisali o tym, jak ludzie powinni się bronić przed powtórnym wypędzaniem; raz z Kresów, drugi raz z Ziem Zachodnich. Co zrobić, by w Księgach Wieczystych zapanował porządek, by w sądach respektowano prawo polskie, np. w kwestii posiadania czy zasiedzenia itd itp

 Tymczasem dyskutujemy na tematy, które inni nam wybierają.

Raz po raz Ambasada Ukrainy odwołuje nam sesje naukowe, w tym u RPO i popatrz, nikogo to nie dziwi. Jeśli nie napisze o tym Sowiniec, Katarzyna czy może jeszcze ktoś, to cisza.
Jak to się dzieje, że jeden telefon ambasady i odwołuje się sesję, a Kalinowski robi wielkie oczy, choć doskonale wie , w co jest grane.

To nie są uwagi pod adresem innych. Do siebie też mam pretensje o to, że nie zawsze piszę o tym, na czym się znam, co jest ważne. Po prostu podzieliłam się swoimi myślami. Może nie we wszystkim mam rację, ale warto było, bo rozmawiamy o tym.

Cóż, dopiero teraz widać jak bardzo brak w takich sytuacjach Jacka Maziarskiego i Rewizora w jednej osobie.

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#21474

ok, dobrze już - apeluj, ale czy przyniesie to oczekiwany skutek? wątpię. najlepiej napisz coś o wysiedlonych Niemcach i zmianie konstytucji.

Vote up!
0
Vote down!
0
#21475

Pozdrawiam 

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#21478

bo nie zdążysz przed wyborami, a to ważny temat. posłuchaj co JK o tym mówi.
i głosuj na PiS. TL nie jest tu najważniejszy. Legutko na przywódcę konserwatystów w PE!

Vote up!
0
Vote down!
0
#21779

A co Ty na to?
http://boguty.salon24.pl/108061,kuki-nurni-kataryna-niepoprawni-pl-oplacani-przez-agore

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#21479

to co Nurni: zieeeeeeew...

ale odpowiedziałem pomimo braku czasu na bzdety

Vote up!
0
Vote down!
0
#21498

No to się w najważniejszym zgadzamy ;)

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#21467