Milion Polaków – skreślamy, emerytury – też!

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog


Dziennik Gazeta Prawna alarmuje: Polska straciła milion mieszkańców. Tylu Polaków opuściło Donię NA ZAWSZE. To największa fala wychodźstwa w naszych dziejach.

 

Gazeta utrzymuje, powołując się na opinię prof. Krystyny Iglickiej, że zagranicą przebywa około 2,5 mln Polaków. Jej zdaniem co najmniej połowa z nich już nie wróci. A zatem zgodnie z definicją ONZ – co przyznaje GUS – powinni być uznani za mieszkańców kraju pobytu.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Oe4h5ZIcNXU

 

Post scriptum: nigdy dotąd w Polsce nie było takiej emigracji, jak za czasów rządów Platformy Obywatelskiej. Fakt ten się jednak staranne przemilcza. Tymczasem Polska nie ma już  ponad 38 mln mieszkańców,  a około 36 mln. Może nawet mniej. I na tym polega cud rzekomo niskiego bezrobocia w państwie Platformy. Ten cud ma wysoką cenę: emerytury milionów Polaków są zagrożone.

Z sieci znikają filmiki, na których prezes Tusk obiecuje pracę powracającym emigrantom. Dlaczego?
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

różnych środowisk dookoła mnie widzę to zjawisko aż nazbyt wyraźnie.
Wychowywałam się w Chorzowie, tam kończyłam podstawówkę i liceum (to samo, co Buzek, choć rzadko się do tego przyznaję) i od dawna żartujemy, że spotkania klasowe powinniśmy zacząć organizować w Niemczech, bo mniej kolegów musiałoby wtedy przekraczać granicę!
Co ciekawe, zjawisko emigracji w tamtą stronę wcale się nie skończyło.
Coraz więcej ludzi nie widzi już przyszłości w Polsce.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#172121

Jan Bogatko

...to jest bardzo smutne. Ja też mieszkam zagranicą, ale wyjechałem z PRL. Ddbam o polskość moich dzieci, co nie jest łatwe, ale od przyszłego roku będzie łatwiejsze (będę mieszkał nad Nysą).

Polsce potrzeba Programu na rzecz Walki z Bezrobociem Wśród Młodzieży - to powinno być zdaniem numer jeden nowego rządu.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#172123

nie wierzę w te programy dla młodych, szumne pierwsza praca itp.Smutne to i prawdziwe, ale politycy myślą tylko o sobie i swoich apanażach, a nas wyborców potrzebują tylko w dniu wyborów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#172227

Jan Bogatko

punkt w programie wyborczym, a ja myślę o zobligiwaniu nowego rządu PiS w obliczu katastrofy narodowej do opracowania programu na rzecz pracy dła młodych - to jest coś nowego, tego dotąd nie było!

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#172315

http://youtu.be/_Nb2d9q8HUw

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#172175

Jan Bogatko

...zgaśnie,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#172198