Dlaczego rząd i prezydent nie wierzą w suwerenność Polski?

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Stosunek rządu PO i p. prezydenta wobec Rosji wykazuje, że nie uświadomili sobie faktu, że Polska jest zachodnim, suwerennym państwem, członkiem NATO i UE, i Moskwy się słuchać nie musi.

 

Polityka PO względem Rosji jest reanimacją polityki PZPR wobec towarzyszy na Kremlu. Na ten kurs PO weszła w dniu, kiedy stratedzy Platformy zrezygnowali z realizacji wizji IV RP, która miała oznaczać pożegnanie z komunizmem raz na zawsze. Tymczasem

 

okrągły stół

 

i  stworzone w jego wyniku koterie i układy biznesowe, wpierane przez rosyjskie służby specjalne, okazały się ponętne dla macherów z PO. Aparat państwowy nie został oczyszczony z elit PRL-u, gruba kreska stanowi nadal glejt dla pospolitych przestępców. Jeżeli pan prezes

 

Tusk

 

krytykuje w delikatnych słowach enuncjacje komisji Anodiny, to tylko dlatego, by w oczach zdezorientowanych Polaków uchodzić za twardziela. Tak naprawdę jest on wspólnikiem antypolskiej operacji. Jego rolę może wyjaśnić jedynie Trybunał Stanu. Na naszych oczach toczy się

 

walka

 

nie tyle o kształt Polski, co o Polskę w ogóle. Walka ze spadkobiercami wizji finlandyzacji i wasalizacji przeciwko orędownikom suwerennego, nowoczesnego, solidarnego państwa o własnych tradycjach! Tusk i Komorwski oparli się o ludzi starego systemu. Nawet, jak kiedyś myśleli

 

inaczej

 

o Polsce i jej kształcie, to dziś muszą postępować zgodnie z zasadą: jak się wejdzie między WRONy trzeba krakać, jak i one. Dla nich suwerenna Polska to tylko chwyt reklamowy. Tak naprawdę tkwią oni mentalnościowo w innej epoce.  I podtrzymują jej rzężenie.

 

http://www.youtube.com/watch?v=-UjQ6MPN3M8

 

 

Post scriptum: aktualna polska ekipa rządząca dumna jest ze swego tchórzostwa.

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

A Ty wierzysz?
Pozdrowienia
zib1

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrowienia
zib1

#124337

Jan Bogatko

...tak, wierzę, i tym żyję,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#124374

To nie jest kwestia wiary lub niewiary. Oni suwerennej Polski nie chcą, bo taka Polska nie leży w ich osobistym interesie. Wielokrotnie to pokazali. Sugerujesz, że rząd oparł się na ludziach starego systemu nie całkiem świadomie, jakby to oni wciągnęli go w swój wir i teraz muszą robić, co im ten system każe... Chciałabym w to wierzyć. Odnoszę jednak takie wrażenie, że to celowa, misternie zaplanowana robota i każdy z wykonawców raczej wie, co robi i dla kogo pracuje (świadomie WSPÓŁpracuje).
Rząd raczej robi wszystko, żeby społeczeństwo uwierzyło, że Polska jest - jak to piszesz - "zachodnim, suwerennym państwem" i takie tam duperele. Nie jesteśmy ani zachodnim, ani suwerennym państwem. NATO i UE mają nas w głębokim poważaniu, bo skoro my sami siebie nie szanujemy, wybierając rząd serwilistyczny wobec obcych mocarstw, to dlaczego oni mają nas szanować? I niestety ta propaganda jest (na razie) skuteczna. Mam nadzieję, że tylko do czasu.
Wypowiedzi różnych osób na niezależnych forach sugerują, że nie tylko mnie ten nasz ostatni czas skojarzył się z początkiem lat 80-tych - czasem przełomu, zmiany sposobu myślenia Polaków. Rządowa propaganda jest równie silna, jak była wtedy, a może nawet silniejsza. Wtedy mieli jednego Urbana, teraz jest ich na pęczki. Jest i Popiełuszko... Tyle że bez prawa głosu, bo mu go odebrano. Ale jest też kilku innych kapłanów wołających o prawdę. Dziennikarze nie są co prawda internowani, ale są wyrzucani z pracy i wykluczani z kręgów poprawności politycznej, co dla wielu z nich oznacza fizyczną walkę o przetrwanie.
Reasumując, ta władza musi upaść, niezależnie od tego jak wysokie ma dziś słupki poparcia. Każda władza nieuczciwie zdobyta (za pomocą kłamstwa), występująca przeciwko własnemu społeczeństwu, musi upaść. A jej upadek będzie wielki, parafrazując słowa Ewangelii.

444Polska.bloog.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

#124367

Jan Bogatko

cytat: Sugerujesz, że rząd oparł się na ludziach starego systemu nie całkiem świadomie, jakby to oni wciągnęli go w swój wir i teraz muszą robić, co im ten system każe...

...tak mi się wydaje. Oni nie docenili potęgi początkowego przeciwnika i stali się w efekcie jego sojusznikami - najpierw niejako z przymusu, a potem ze świadomością kolaboracji. Tacy ludzie wmawiają sobie, że robią to dla jakiejś słusznej sprawy, a to tylko ratunek psychologiczny.Znam osobiście kilkoro takich i jest to przestroga dla opozycji, moim zdaniem.

Pełna zgoda z tezą, że NATO i UE z nas się śmieją w takiej sytuacji. Na suwerenność Czechów czy Węgrów (od których musimy się uczyć) musimy poczekać do zwycięstwa nad aktualnym reżimem,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#124378

może wierzyć tylko ten, kto potrafi myśleć po polsku.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#124369

Jan Bogatko

...jasne. I to w sensie państwowości polskiej,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#124380

Zwlaszcza po dzisiejszym żalosnym spektaklu widać że jesteśmy tak samo suwaerenni jak suwaerenną jest dziś Ukraina. Zapewne i Tarczę będziemy mieć ruską,co ja mówię,już mamy.
Pozdrowienia
zib1

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrowienia
zib1

#124389

Jan Bogatko

...to żałosny spektakl,niesteny,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#124410

Bajdurzy Pan z tym niemyśleniem PO polsku chyba, że zapisał się Pan do POpaprańców, w co jednak wątpię. A Tarczę oczywiście, że mamy ruską i to potężną skoro na niej, a nie z nią, złożono miażdżące dowody polskiej nieodpowiedzialności, nieprofesjonalizmu i alkoholowego warcholstwa. A niech tam cały świat zobaczy jakich sąsiadów ma Wielikaja Rasija! Niech no tam jeszcze spróbują podskakiwać Polaczki, nu, nu! Po to są iskandery w Obwodzie Kaliningradzkim. Tak dla obrony ruskiej tarczy. Na wszelki wypadek.
Pozdrawiam
Szpilka

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#124450

socjalistycznym to pan zrozumie. W Polsce oddanie części władzy przy okrągłym stole było wynikiem niemal 10 lat negocjacji systemu z opozycja. Rewolucja o jakiej pan marzy miała się wydarzyć na pocz lat 80ych. Wtedy 10 milionowa Solidarność wydawała się ruchem nie do zatrzymania, szczególnie przez państwo w stanie kompletnego rozkładu. Nieudolny ponoć generał zakończył te rewolucje w jedna noc.

I trzeba było zacząć od początku i bardziej liczyc się z przeciwnikiem. I stad okrągły stół.

Nie wierze, ze przed upadkiem ZSRR było można zrobić więcej

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#124392

Jan Bogatko

...nie bardzo oddaje się spekulacjom, co by było,gdyby. Przyznaję Panu rację, że generałowi udało się rozbić solidarność, także dlatego, że wielu znanych mi osobiście solidarnościowów obleciał strach. Wielu z nich, jak wiemy dzisiaj, było TW. Teraz, jak mi się wydaje, ludzie są nieco dojrzalsi.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#124412

grupa beneficjentów była duża a po upadku PRL okazała się jeszcze większa. Myśli pan ze wybory '93 wygrało SLD/PSL glosami ormowców i ubeków? to samo wybór Kwaśniewskiego 2 lata później

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#124426

Jan Bogatko

...nie, tak nie myślę. Myślę raczej o brakach w edukacji i niskiej - niestety - frenwencji wyborczej.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#124535

Odpowiedź jest bardzo prosta. Ani Tusk ani Komorowski nie są prawdziwymi Polakami. Tusk jest Niemcem, nie będę w tej notce tego udowadniał, bo to już, zaczyna być męczące i żenyjące. Jeśli chodzi o Komorowskiego, to wiemy, że jego rodzina pochodzi w terenów wschodnich, długo w rosyjskim zaborze, kolaborowała robiła karierę do tego, tytuł hrabiowski uznany, przez władze Rosji Carskiej, same mówią za siebie. Nieznana też, jest historiaich powrotu do macierzy, Bo oto, przyjeżdża do Polski hrabia, o znanym nazwisku, w randze porucznika z armią czerwoną, przypisując sobie wyczyny wojenne, zaliczając prawie wszystkie formacje podziemnego państwa, których nikt nie może potwierdzić. Niewiadomo, kiedy kończy studia jako afrykanista, i staje się wykładowcą na uniwersytecie Warszawskim (gdzie synek leń kończy studia). Proszę zwrócić uwagę, że w komunistycznej Rosji, udaje się przetwać Polakowi i do tego hrabiemu i to w jakimś hrabiowskim pałacu??? Te wszystkie sprawy, są bardzo ważne, jeśli chodzi o rodowód ludzi sprawujących najwyższe funkcje w państwie(ważne przed a nie po wyborach). A te wszystkie fakty, zostały skrzętnie ukryte. Do tego doszła jeszcze sprawa małżonki niewiadomego rodowadu i wielu nazwisk, z rodziców pracujących w najbardziej znienawidzonej, krwawej, mordującej Polaków, instytucji powojennego PRL MBP. Jeśli połączymy, wszystkie te fakty i koligacje rodzinne, przypominając, znaną frazę ze wczesnego Tuska, że "Polskość to nienormalność", to nie dziwmy się, błędnym wyborom niczego nie śwadomych Polaków. To, że dziś, tak jak prawdziwie powiedział pan premier J.Kaczyński o kondominium niemiecko-ruskim na narodzie polskim, jest bezpośrednią tego przyczyną, tak jak zamach Smoleński i oficjalne zabijanie polskich patriotów??? Przyczyną tego całego zła, jest przeszłość tzn.89rok i wszystkie wprowadzane wtedy prywatyzacje przeprowadzone w wywołanym sztuczmnym chaosie, sprzedaż Niemcom prawie wszystkich mediów papierowych, albo potomkom zdrajców POlski, koncesje telewizyjne oddane ruskim agentom, a banki, międzynarodowym korporacjom z naciskiem na niemieckie??? I tak to wygląda na dzisiaj, Więc do dzieła Rodacy??? Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#124481

Dlatego, że doszli do władzy w wątpliwy sposób, wykorzystując kilka zbiegów okoliczności. Dlatego, że potrzebowali koalicjantów by się w tej władzy umocnić i suwerenność Polski w pewnym momencie zaczęła im przeszkadzać. Dlatego, że dziś mogą liczyć na garstkę lemingów, z których zdolności umysłowych zdają sobie sprawę i zdają sobie sprawę, że cherlawa pierś leminga na długo ich nie obroni. Dlatego szukają sojuszników poza granicami Polski. A ci ich dziś eksploatują, a jutro gdy już osiągną swoje cele - wyplują i wrzucą do niszczarki. Niestety - ten kto myśli systemem "tu i teraz" takiego swego żałosnego końca nigdy nie przewidzi.
Pozdrawiam.
contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#124494

Oni szli do władzy dzięki mocodawcom po to, by nam, te resztki suwerenności odebrać??? Więc pytanie, jest błędnie postawione??? Chcą nam odebrać wolność, wolną wolę, bogactwa naturalne, fabryki, potrzebują poniżonej siły roboczej. Jest kilky bęnkartów tzw. KAPO, którzy za srebrniki im pomagają. Gniew ludu jest jedynym ratunkiem??? Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#124505

Jan Bogatko

...i w tym msimy im przeszkadzać, gdzie się da,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#124540

Jan Bogatko

...smutne i prawdziwe...

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#124537

takiego Millera można było wybrać na ch.... roku
Tym nawet jajec brakuje .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#124541

Jan Bogatko

..dobrze, że Pan wie, jak się pisze to słowo. Kiedyś szedłem ze swym Ojcem na poranek do kina Metalowiec w Radomsku. Na Narutowicza wysoki, drewniany płot odgradzał dawną fabrykę Metalurgia, w czasach komuny jakoś inaczej. Pewien chłoptaś z zapałem pisał to słowo na płocie. Mój Ojciec podszedł do niego i mówi: oj, nieładnie, nieładnie. Chłopiec się zaczerwienił (jeszcze wtedy ludzie mieli odrobinę wstydu). - Co na to powiedziałaby twoja nauczycielka? - Przecież to słowo pisze się przez "ce-ha"...

pozdrawiam,

ps: ale to doby pomysł. Tylko jak nazwać tę "nagrodę"?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#124545

mamy miękkie i twarde -
:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#124550

Jan Bogatko

...powiedziałbym Miękkie Jajo Roku...

pozdrawiam,

czyli do kiedy zgłaszanie kandadatur? Do końca lutego? Za rok 2010? Kto z kolegów plastyków sporządzi obiekt? Jaką robimy oprawę medialną?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#124553

Bez jaj instrument pozostaje - rolką do rolowania .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#124556

Jan Bogatko

...może być i rolka, ale Miękkie Jajo Roku też brzmi...

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#124561

I wręczyć :)

Tak jak Kwachowi

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#124565

Jan Bogatko

...dokładnie. W Niemczech są podobne negatywne "noble" i ich przyznanie odbija się w mediach.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#124620

Ale czy na tym powinniśmy zakończyć?

Czego potrzeba jeszcze aby wreszcie zerwać kajdany o których pisał bard? Nakładamy je sobie sami każdego ranka i zdejmujemy na chwilę gdy siadamy do komputera, po pracy w ramach relaksu i odprężenia. Wylewamy żółć i gdy nam już przejdzie bo odreagowaliśmy, idziemy spać. Zatem  życzę wszystkim miłych snów. Niech się nam przyśnią ofiary katastrofy smoleńskiej. Może nas to poruszy i skłoni do skutecznego działania w realu?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#124625

Jan Bogatko

...oczywiście, że nie.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#124626