Dzień GNIEWU

Obrazek użytkownika demonica
Kraj

Dzień Gniewu 21 Marca 2012

Wystarczy, że przyjdziesz, a zmienisz losy kraju!
Dlaczego wciąż biernie przyglądamy się upadkowi naszego narodu?
Dlaczego wreszcie nie powiemy STOP i zaczniemy walczyć o Ojczyznę?
Jeszcze możemy wszystko odwrócić, bo drzemie w nas ogromna siła. Siła ludzkich serc i umysłów, które chcą wolności … i poszanowania dla każdego człowieka. Chcą równości i prawa do godnego życia! Nie pozwólmy, by heroiczna walka naszych przodków – ich pot, krew i łzy poszły na marne! Nie pozwólmy, by nasze dzieci cierpiały kiedykolwiek niedostatek, bo ich rodzice nie zrobili nic, by temu zapobiec!
Dramatyczna sytuacja w służbie zdrowia, ACTA, podniesienie wieku emerytalnego, niegospodarność przy organizacji EURO 2012 czy wreszcie sprawa wydobycia gazu łupkowego czyli podpisanie nowej ustawy Prawo geologiczne i górnicze, które to jest ostatnim gwoździem do trumny, a dotknie każdego z nas (nieodwracalne zanieczyszczenie środowiska, prawo do wywłaszczenia ziem na terenie niemal 2/3 powierzchni Polski przez firmy, które otrzymały koncesje, a to tylko wierzchołek góry lodowej).
Dlaczego nie możemy stworzyć państwa, gdzie o jego losach decydowaliby ludzie z ogromną wiedzą, a nie banda populistów i demagogów jak ma to teraz miejsce? Dlaczego by nie zredukować liczby posłów z 460 do 100, a zamiast polityków wybrać uczonych wybitne autorytety z wszystkich najważniejszych dziedzin (ekonomia, prawo, medycyna itd.)? Dlaczego by nie znieść immunitetów, zlikwidować senat, a pensje nowo wybranych parlamentarzystów rozliczać według godzin spędzonych na sali obrad?
Wprowadzić zakaz pełnienia ważnych funkcji w państwie dla osób związanych kiedykolwiek z dowolną partią polityczną? Podobnie by uczynić na szczeblach lokalnych od miast po gminy.
Dlaczego by nie wziąć pod lupę stenogramów z głosowań (od 1989 roku) nad najważniejszymi dla Polski sprawami i postawić zarzuty osobom, które działały (głosowały) na szkodę państwa?
Dlaczego by nie pozbyć się partii politycznych i polityków z życia naszego kraju raz na zawsze? Nie łudźmy się, że politycy któregokolwiek ugrupowania będą sprawować dobre rządy.
Partie polityczne są tylko po to, by dbać o własne interesy kosztem kraju. Dlaczego by nie wprowadzić zapisu mówiącego, że o najważniejszych decyzjach dla Polski będą decydować sami obywatele w referendach powszechnych, a te z kolei będą wiążące i niepodważalne przez Sejm czy Prezydenta RP? Apeluję do Narodu Polskiego!
Wstańmy wreszcie z kolan i wywalczmy lepsze jutro dla naszych ojców i matek, nas samych, a przede wszystkim dla naszych dzieci! Musimy wziąć los Polski w swoje ręce!
Weźmy przykład z Islandczyków, którzy licznymi manifestacjami doprowadzili do obalenia rządu i wielu bardzo ważnych zmian (z konstytucją włącznie). Wyjdźmy na ulice!
Pokażmy rządzącym ilu nas jest biorąc udział w manifestacjach w największych miastach Polski (WARSZAWA, KRAKÓW, WROCŁAW, GDAŃSK, POZNAŃ, ŁÓDŹ, SZCZECIN, KATOWICE, BYDGOSZCZ, LUBLIN, BIAŁYSTOK, GORZÓW WIELKOPOLSKI, KIELCE, OLSZTYN, OPOLE, RZESZÓW, TORUŃ, ZIELONA GÓRA). Dzień Gniewu 21 Marzec 2012 Wystarczy, że przyjdziesz, a zmienisz losy kraju! P.S.- Kopiujcie/wklejajcie, drukujcie, przekazujcie dalej, by jak najwięcej ludzi dowiedziało się o akcji. http://nnka.wordpress.com/2012/03/06/dzien-gniewu-21-marzec-2012/

Brak głosów

Komentarze

 Kto organizuje ten "Dzień Gniewu"?  Nie lubię anonimowych akcji. nie chciałbym przyjść na manifestację i zobaczyć  - na przykład - Palikota na czele.

 

I feel a hand holding my hand It's not a hand you can see But on the road to the Promised Land This hand will shepherd me

Vote up!
0
Vote down!
0

 
I feel a hand holding my hand It's not a hand you can see But on the road to the Promised Land This hand will shepherd me

#237260

 Dobrze pytasz. Przecież

na zachodzie "dzień gniewu" organizuje zagrożone oderwaniem ryja od koryta lewactwo!

U nas jakoś cichutko o tym ktoś (chyba przez nieuwagę)  szepnął.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#237262

http://urbas.salon24.pl/

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

Vote up!
0
Vote down!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#237275

Pozbyć się polityków i partii politycznych?
Założmy roboczo, że to da się zrobić. (swoją drogą ciekawe jak...)
Co w zamian?

To, że w ogóle istnieje coś takiego jak politycy i partie polityczne jest naturalne. O ile nie zamierzamy przy okazji magicznie zmienić mentalności ludzi - oni zawsze bedą. Tak funkcjonują społeczeństwa - i koniec.

To, w najlepszym razie, pomysł wysoce niepraktyczny i naiwny, w gorszym: próba zastąpienia istniejących "kadr" tzw. "naszymi ludźmi". Zapewne już czekają ;))
Ale w dalszym ciagu, to utopia.

I nie, nie bedę protestował przeciwko WSZYSTKIM polskim politykom. Protestowałbym przeciwko działaniom rządu - a i to zależy z kim, pod jakimi hasłami i kto byłby organizatorem.

W tym konkretnym przypadku: nie po drodze mi z hasłami, nie po drodze z organizatorami.

Vote up!
0
Vote down!
0
#237277

Obawiam się dwu rzeczy. Po pierwsze, rozmieniania się "na drobne" Organizowane w miastach manifestacje w obronie wolnego słowa powinne skpić jak najwięszą liczbę osób. Te manifestacje są jakby dodatkowe, nie lepiej dołączyć do tamtych? (Co za dużo to niezdrowo, czeste manifestowanie może zniechęcić ludzi)

Po drugie, zawsze musi być jakaś organizacja. Odrzucenie totalne tego, co jest (rewolucja) - owszem, ale co w zamian? Kto to przejmie? Czy to aby nie próba anarchizacji życia społecznego całkowicie?

Rewolucji już świat zaliczył kilka, czm to się z reguły kończyło?

Vote up!
0
Vote down!
0

Stasiek

#237279

nasz Dzień Gniewu to 10 kwietnia 2012 roku, a potem każdy 10 kwietnia do końca świata i jeden dzień dłużej, dopóki wszyscy zdrajcy nie wylądują w więzieniach z wyrokami dożywocia.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Vote up!
0
Vote down!
0
#237286

  Masz rację:

  NASZ DZIEŃ GNIEWU TO 10 KWIETNIA 2012 roku.

  Jeśli kara dożywotniego więzienia, to pod warunkiem, że na przetrwanie sobie będą tam pracować.  Dość nas okradali. Jeszcze w więzieniach mają być na naszym wikcie ? NIE,NIE,NIE !!!!

 

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#237292

 Masz 100% racji.

KAZDY DZIEN 10 W MIESIACU JEST JEST DNIEM  GNIEWU.

Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#237398