Zawiesiło rekrutację do liceów w Warszawie?

Obrazek użytkownika foros
Kraj

Tak się składa, że pracuję obecnie w komisji rekrutacyjnej w jednej z warszawskich szkół ponadgimnazjalnych. Proces rekrutacyjny trwa do 11 lipca i podzielony jest na kilka etapów. Aktualnie trwa etap weryfikacji świadectw. Polega on na tym, że komisja sprawdza, czy oceny zamieszczone w ogólnowarszawskim komputerowym systemie rekrutacyjnym zgodne są z tymi, które zamieszczone są na świadectwach. Sprawdzanie odbywa się online. Etap dość ważny, ponieważ niektórzy uczniowie nie mają zamieszczonych żadnych ocen w systemie, a przydział do szkół i klas dokonuje się najczęściej na podstawie ocen. Przydziału dokonuje automatycznie ogólnowarszawski system komputerowy. Czas przeznaczony na weryfikację ocen to w praktyce dzień dzisiejszy i poniedziałek. We wtorek rano należy zamknąć system. Świadectw do zweryfikowania jest, w zależności od popularności szkoły, od kilkudziesięciu do kilkuset.

Tymczasem w dniu dzisiejszym do ok. godz. 15 Platforma Oświatowa, na której należało dokonać weryfikacji była kompletnie niedrożna. Pomoc techniczna milczała. Żaden konsultant nie podnosił telefonu. Nikt nie odpowiadał na maile. Później coś ruszyło, kilka świadectw udało się zweryfikować.

Zastanawiam się czy jest to przypadek jednostkowy, czy też szersze zjawisko. Ponieważ dochodziły głosy, że podczas wcześniejszych testów serwery również były niedrożne. Poza godzinami nocnymi, lub wczesnorannymi.

Od bieżącego roku system rekrutacyjny warszawskich szkół obsługuje firma OTAGO z Gdańska. Wygrała ona przetarg na obsługę warszawskich szkół przez 3 lata. Wartość przetargu to 455 400,12 PLN. Firma ta specjalizuje się w kompleksowej obsłudze informatycznej samorządów.

Właścicielem OTAGO jest ASSECO Poland, powstałe z fuzji Asseco, Softbanku, ABG i Prokom Software.

We wrześniu 2011 Platforma Oświatowa OTAGO obsługiwała, jak twierdzi, 2 mln uczniów  w 4 500 szkołach, w ponad 20 miastach.

http://www.otago.pl/news2111591.html
http://asseco.com/pl/press-room/aktualnosci/pokaz/253/otago-przejmuje-o-...
http://tenderise.eu/notice/358943-2012

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

To kolejny skandal. Ktoś komuś powierzył edukacyjny los naszych dzieci, opłacił go sowicie, a ten ktoś, niczym Amber Gold...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#366691

niszczy to za dużo powiedziane.
Po prostu pojawia się pytanie ile to wszystko będzie trwało, bo kiedyś ten przydział się dokona.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#366692

Nabór "na ładne oczy" trwa w zasadzie od wielu lat. Poziom edukacji w Polsce padł na pysk i tak naprawdę nie ma znaczenia, kto i do której szkoły średniej się uda, skoro w efekcie i tak bedzie zdawał cieniacką maturę, po której żadna szanująca się uczelnia nie powinna przyjąć takiego kandydata/kandydatki na studia.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#366799

Platforma Oświatowa ?
Serio tak to się nazywa ?
:)))))))))))))))))

No to czemu się dziwić, że nie działa ?
Nie może.
Nie ma prawa.

Może jestem uprzedzony, ale cokolwiek ma w nazwie 'platforma' jest według mojej wiedzy do kitu.

Jest nawet taki p*dolnik budowlany, który nazywa się Platforma. Moim zdaniem ten sklep, jest kompletnym nieporozumieniem. Wszystko tam jest postawione do góry nogami.
Jak to na 'platformie'.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#366719

"Platforma Oświatowa ?
Serio tak to się nazywa ?
:)))))))))))))))))

No to czemu się dziwić, że nie działa ?
Nie może.
Nie ma prawa."

No rzeczywiście!!! :-))))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#366723

to nazwa z 2011, dziś trend się zmienił i jest Platforma Zarządzania Oświatą.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#366724

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,problem-z-rekrutacja-do-liceow-serwery-sa-przeciazone,92005.html

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#366734

Nie chodzi o dzieci, o weryfikację , o system. Tu chodzi o sposoby wyprowadzania pieniędzy z kasy państwa do prywatnych kieszeni ludzi związanych z PO. A czy firmy które "wygrały" przetarg cokolwiek zrobią nie jest ważne. Ważne , że dostaną kasę.
bialogwardzista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#366755