Jeszcze Europa czy już Bantustan? (20 III-2 IV)

Obrazek użytkownika foros
Kraj

 Drożyzna

Marzec 2011 Jarosław Kaczyński robi zakupy w sklepie, kupuje kilka podstawowych produktów. Płaci o 50% więcej niż w ostatnim roku swoich rządów.
 
Reakcja mediów:
a. potępienie Kaczyńskiego za wygląd podczas zakupów, zwracanie uwagi, że Kaczyński zwykle nie robi zakupów
b. szukanie sklepów gdzie można te same produkty kupić taniej (jedna z redakcji udaje się w tym cel nawet do rodzinnej wioski posłanki Szydło, kóra podczas zakupów była z Kaczyńskim)
c. wyjaśnianie,  że podwyżki cen istnieją, ale nie są one winą rządu
 
Wiosna 2007: na skutek przymrozków dochodzi do podwyżek cen warzyw.
Reakcja mediów:
Potępienie rządu za drożyznę, Fakt przez 3 tygodnie nazywa min. finansów per Pani Drożyzna.
 
Zakupy
Podczas zakupów Kaczyński powiedział, że Biedronka to sklep w którym kupują ubodzy;
Reakcja mediów:
Potępienie
 
Premier Tusk oświadcza, że jego rodzina robi zakupy w Biedronce.
Reakcja mediów:
SE sprawdza Tuska, okazuje się, że nikt nie widział ani premiera ani jego rodziny w Biedronce. Rodzina premiera robi zakupy na pobliskim bazarze (ceny 5 zł. niższe niż w sklepie gdzie robił zakupy Kaczyński), lub w galeriach handlowych.
Pozostałe media nie podnoszą tematu.
 
 
Błąd ortograficzny
Prezydent RP robi wpis w księdze kondolencyjnej w ambasadzie Japonii. W dwuzdaniowej wypowiedzi robi 7 błędów, z czego 3 ortograficzne.
 
Reakcja mediów:
Potępienie, rozkolportowanie wiadomości, ze Jarosław Kaczyński zrobił bład ortograficzny we wpisie w księdze pamiątkowej w restauracji pisząc "obiat".
Reakcja internautuów:
Okazuje się, że J. Kaczyński nie zrobił błędu, nieporozumienie wynika z faktu, że  nałożenia się rozmazaniego ogonka litery "y" na literę "d".
 
Reakcja mediów:
Polskie Radio zamieszcza sprostowanie. GW odnajduje dokument z roku 1980, w którym J. Kaczyński napisał "uprzejmnie".
SE odnajduje w księdze pamiątkowej Bytomia bład ortograficzny premiera Tuska (gdańszczanin przez duże "G"), temat nie zostaje podjęty przez inne media.
 
Program
J. Kaczyński ogłasza pierwszy dokument programowy swojej partii (największa partia opozycyjna) w toczącej się kampanii wyborczej. Dokument (Raport o stanie państwa) skupia się na błędach popełnionych przez rząd
 
Reakcja mediów:
Rozważanie czy szef PiS obraził Ślązaków, a w ziązku z czym czy jest nacjonalistą. 
 
Wywiad w RMF, 
Dr J. Kaczyński mówi daje m.in. swoją diagnozę państwa zarzucając mu brak praworządności. W końcówce zartem stwierdza, że swoją partią będzie rządzić sto lat.
 
Reakcja mediów:
Promocja poglądu, że liderami partii politycznych powinni być ludzie młodzi. Przypomnienie, że Donald Tusk mówił, że zrzecze się przewodnictwa partii za kilka lat. 
 
2007
W okresie wyborczym programowe konferencje PO (krytyka rządów J. Kaczyńskiego, podatek liniowy, jednomandatowe okręgi wyborcze) były żywo relacjonowane, dyskutowane, promowane. 
 
 
Korupcja polityczna
2007
Po aferze gruntowej PiS próbuje przeciągnąć na swoją stronę posłów Samoobrony. Z liderką części posłów spotyka się wysłannik J. Kaczyńskiego poseł Lipiński. Poseł wysłuchuje żądań R. Beger (podsekretarz w MR, załatwienie spraw sądowych) i deklaruje, ze przekaże je premierowi Kaczyńskiemu, sceptycznie wypowiada się o możliwości załatwienia spraw sądowych.
Rozmowa zostaje nagrana przez TVN, staje się hitem. Dowodem na hipokryzję. Bronisław Komorowski grzmiał o korupcji politycznej i kompromitacji państwa polskiego. Apelowal do CBA o wszczęcie śledztwa. Żądał powołania komisji śledczej.
 
Reakcja mediów:
Kraj żył sprawą przez kilkanaście tygodni. Artyści pisali pieśni. Sprawa nei schodziła z czołówek mediów.
 
2010
Wałbrzych. Wybory samorzadowe. Senator PO, kandydat na prezydenta miasta usiłuje przekupić pełnomocnika kontrkandydata z PiS (najpierw szantaż artykułami prasowymi, potem stanowisko wicestarosty, praca dla żony i wyjazd na Dominikanę). Rozmowa zostaje nagrana.
Podczas wyborów sztab sen. Ludwiczuka przekupuje wyborców. Cena jednego głosu: 10-50 zł. Rozmowy zostają nagrane. Jeden z pełnomocników przyznaje się do zakupienia 200 głosów (Ludwiczuk wygrywa z górą 300 głosami). Podczas procesu sądowego dochodziło do zastraszenie świadków. Struktury wałbrzyskie PO zostały rozwiązane.
 
Reakcja mediów:
Media dostrzegły sprawę. Poświęciły jej podobnie wiele uwagi jak roziązaniu struktur świętokrzyskich PiS z powodu nie uznania szefostwa Beaty Kempy.
Prezydent Komorowski nie wypowiadał się w tej sprawie.
 
 
Narkotyki
Podczas spotkania z b. gwiazdami sceny rockowej premier Tusk zdecydowanie opowiedział się przeciw legalizacji narkotyków.
Reakcja mediów:
poparcie dla premiera
Reakcja internautów:
oburzenie
Reakcja premiera
Po dwóch tygodniach sejm przyjmuje ustawę o możliwości zwolnienia za posiadanie małych ilości narkotyków.
Reakcja mediów:
poparcie dla premiera
 
 
Wszystko to zdarzyło się w ciągu ostatnich 2 tygodni. Do wyborów jeszcze kilka miesięcy, a TVN już zdjęło wszelkie maski i zachowuje się niczym niedoszły prezydent Zabrza (Hindenburga) w komisji hazardowej. Czyżby aż tak źle z PO?
 
Jeszcze jedno. Skąd to straszenie antysemityzmem (PiS u Kobylańskiego, Kaczyński nacjonalistą)? Czyżby i w tych środowiskach PiS zyskiwał znaczące poparcie?
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

I to nie od 2007 , lecz od 21 lat.Zaraz PO tym jak przestaliśmy byc riespubliką.
Pozdrowienia
zib1

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrowienia
zib1

#149241