MSZ nie uzyskało zezwolenia na lądowanie prezydenta w Smoleńsku

Obrazek użytkownika foros
Kraj

 W S24 króluje dziś wątek skąd Sikorski widział to czy tamto.

Moim zdaniem nie jest to najważniejszy wątek dotyczący postępowania MSZ ujawniony podczas dzisiejszego wysłuchania w Parlamencie Europejskim.
Antoni Macierewicz:
Drugie świadectwo niesłychanie istotne dotyczy postępowania ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. Zawarte jest ono w raporcie NIK, który w sposób ostateczny i kompleksowy został złożony w Sejmie Rzeczpospolitej w dniu wczorajszym i stwierdza ono w sposób jednoznaczny, że pan minister spraw zagranicznych nie dokonał niezbędnych ustaleń z Federacją Rosyjską zapewniających wizycie Prezydenta Rzeczpospolitej odpowiedni status dyplomatyczny, a przede wszystkim, i to stwierdzenie jest być może najbardziej szokujace, nie zapewnił zezwolenia na lądowanie. A informacja o tym, że lotnisko w Smoleńsku jest nie przygotowane została przekazana do Biura Spraw Zagranicznych Prezydenta Rzeczpospolitej 12 kwietnia 2010, dwa dni po tragedii.
 
O czym to świadczy?
Poruszę tylko jeden wątek:
Ciekaw jestem, czy nie posiadając zezwolenia na lądowanie w Smoleńsku polskiego prezydenta rosyjskie służby mogły wpuścić polski BOR na swoje lotnisko wojskowe? Czy też miały pełne prawo odmówić takiego rekonesansu?
 
Rzucałoby to nowe światło na przyznanie przez MSZ odznaki Bene Merito szefowi BOR gen. Janickiemu po tragedii smoleńskiej. 
 
Jeśli zaś chodzi o samo wysłuchanie, to moim zdaniem najważniejsze jest w nim właśnie wystąpienie Macierewicza, z którego można wyczytać najważniejsze tezy raportu jego Zespołu oraz prezentacje naukowców.  Sam wątek Sikorskiego jest tutaj wątkiem istotnym choć pobocznym. Polecam wysluchanie całego wystąpienie A. Macierewicza.


 
 
 
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

wysłany i strącony, za obopólną zgodą.(Sopockie molo i wcześniejsza wizyta w Smoleńsku 7)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#240090

dziękuję za tę notkę.
10p
pozdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#240099

Jeśli chcesz kogoś uzależnić od siebie, doprowadź do sytuacji, gdy połączy was jakaś tajemnica. Człowiek uczciwy, z czystym sumieniem, przechodząc na ulicy obok policjanta nie spuszcza głowy. W przypadku zbrodni smoleńskiej strona polska ma spuszczoną głowę, Inaczej niż strona rosyjska, ale oni z zamachami są obyci. Jeden więcej jeden mniej -  все в порядке.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#240146