Grabież emerytalna klepnięta. Prezydent na krótkiej smyczy

Obrazek użytkownika foros
Kraj

 W czwartek rano rzecznik PIS oznajmił, że w piątek o 9-ej Jarosław Kaczyński razem ze swoim ekspertem, prof. Hrynkiewicz, spotkają się z prezydentem Komorowskim i jego ekspertem w sprawie podpisu pod ustawą emerytalną. 

Kilka godzin później rzecznik prezydenta oświadczyła, że formuła spotkania będzie inna. Z prezydentem spotkaja się liderzy wszystkich klubów parlamenarnych. Rozmowy dotyczyć zaś będą nie ustawy emerytalnej lecz jej ewentualnej przyszłej obudowy. Poważne rozmowy polityczne zamienione więc zostały w nasiadówkę bez konkretów.
 
Co to oznacza?
 
1. Ustawa zwiększająca wiek emerytalny jest już klepnięta.
2. Ktoś trzyma Komorowskiego na krótkiej smyczy. Najwyraźniej Kaczyński chciał zaproponować Komorowskiemu jakiś układ, prezydent wyraził zainteresowanie. Jednak kilka chwil po upublicznieniu tej wiedzy Komorowski wycofał się z rozmów.
 
Wniosek
Wiele się mówi o próbie budowy przez Komorowskiego niezależnej pozycji. Gdyby prezydentowi rzeczywiście na tym zależało przeporowadziłby rozmowy z Kaczyńskim, nawet znając z góry ich wynik. Wskazałby w ten sposób, ze jest politykiem niezależnym, z którego stanowiskiem należy się liczyć. Postępując jak postąpił wskazał, że jeśli ktoś chce wplynąć na decyzje prezydenta musi rozmawiać z faktycznymi decydentami, a nie tymi którzy sprawują urzędy.
Zmiana decyzji zajęła prezydentowi 4 godziny, stąd wniosek, że smycz musi być bardzo krótka, a ten  który ją trzyma niespecjalnie się z tym kryje.
 
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

 Rosyjska ambasada jest vis-a-vis Belwederu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#260303

Notka na salonie 24 została zniknięta. Pan skasował czy administracja?

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#260346

sam skasowałem, jak bojkot to bojkot

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#260351

nawet dla słabo wytresowanego kundla......

 

pozdrawiam stara czarownica xana

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrawiam
stara czarownica
xana

#260371

- seria rozmów godzinnych z kolejnymi liderami.
Nawet jeśli oni o to nie prosili, to poproszeni by nie odmówili.
Przyjęcie wersji zbiorowej nasiadówki jest oczywistą demonstracją siły rządu, który wciąż prowadzi swoją wojnę z PIS i mobilizuje do niej wszystkich swoich żołnierzy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#260421

Tak chciałoby się chociaż odrobiny normalności. Żeby Prezydent był chociaż chwilami, w porywach słabości - nasz. A oni tylko graja w dobrego i złego policjanta, a potem patrzą zza weneckiego lustra.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

boldandcharm

#260422

"Kilka godzin później rzecznik prezydenta oświadczyła, że formuła spotkania będzie inna. Z prezydentem spotkaja się liderzy wszystkich klubów parlamenarnych." (...)

 "Poważne rozmowy polityczne zamienione więc zostały w nasiadówkę bez konkretów."

 

Rozumiem, że Kaczyński chciał zaproponować prezydentowi układ, którego nie mają prawa znać liderzy innych klubów parlamentarnych? Potwierdzeniem niezależności i powagi stanowiska prezydenta jest natomiast rozmowa z samym prezesem Kaczyńskim?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

anagramka

#260701

polityka polega właśnie na na zawieraniu układów, czyli innymi słowy konferencjach konsultacjach wymianie stanowisk itp

realne targi tak w biznesie jak w polityce są najczęściej dyskrecjonalne, choć wiedza o większości z nich wcześniej czy później przebija się. Jeśli Komorowski nie chciał dowartościowywać Kaczyńskiego mógł sobie zrobić rundki z wszystkimi, narażając się przy tym na docinki Tuska, że krowa kowalowi kopyto podstawia, ale tylko sprzeciwiając się Tuskowi Komorowski może zyskać niezależność. Robiąc to co zrobił pokazał zaś, ze nie jest podmiotem lecz przedmiotem polityki. Zauważmy bowiem, że zmieniła się ni tylko formuła ale i agenda spotkania

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#260770