W poniedziałek Cysorz na urlopie

Obrazek użytkownika foros
Kraj

 Przypomnijmy jak wg komisji Millera doszło do katastrofy:

Otóż po zejściu na wysokość decyzji załoga zareagowała prawidłowo rozpoczynając manewr odejścia. Odejście w automacie nie powiodło się, wobec tego kpt Protasiuk przeszedł na sterowanie ręczne. Niestety manewr ten nie powiódł się, ponieważ samolot był zbyt nisko. Wynikało to z faktu, że pilot kierował się wskazaniami wysokościomierza radiowego zamiast barycznego, którego wskazania nie były przez załogę odczytywane.

Enuncjowane przez Rzeczpospolitą i Gazetę Polską informacje z krakowskiego instytutu Sehna wnoszą do tego obrazu istotne zaburzenia. Otóż okazuje się, że drugi pilot odczytywał wskazania wysokościomierza barycznego. Czy oznacza to, że kpt. Protasiuk leciał wg wysokościomierza barycznego? Jeśli tak to upada podstawowa teza raportu komisji Millera. Może ona być jedynie przekuta w promowną przez kwartet płk Laskowski, Jaś Osiecki, ambasador Gruszczyk i gen. Anodina tezę o nagłym zaćmieniu umysłowowym załogi. Jest to jednak teza inna niż teza komisji Millera pytanie brzmi więc, czy komisja powinna zostać reaktywowana. Na to pytanie odpowiedź może dać jedynie premier. Dlatego sądzę, że w poniedziałek, kiedy ma mieć miejsce konferencja prokuratury, jak i przez kilka najbliższych dni nasz cysorz, zgodnie z podnad 4-letnią tradycją, będzie na urlopie. 

* * * * *

Przy okazji trudo nie pochylić się nad konsekwencją portalu wyborcza.pl. Portal ten jako ostatni z liczacych sie portali informacyjnych, kilka godzin po całej reszcie,  podał informację o fakcie, że w kokpicie nie zarejestrowano żadnego słowa gen. Błasika (tvn 22:33, 12.01.2012, wyborcza  2012-01-13 09:16). Informacja nosi tytuł "Gen. Błasik nic nie móił pilotom?", znaczy był ale milczał.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Przypomnijmy jak wg komisji Millera doszło do katastrofy: Otóż po zejściu na wysokość decyzji załoga zareagowała prawidłowo rozpoczynając manewr odejścia. Odejście w automacie nie powiodło się, wobec tego kpt Protasiuk przeszedł na sterowanie ręczne. Niestety manewr ten nie powiódł się, ponieważ samolot był zbyt nisko.

To by jeszcze nie było takie głupie - argument o bezwładności silników, więc co za tym idzie i całej maszyny znajdującej się na niedużej wysokości, trzymał się jeszcze przysłowiowej kupy.

Chwilę po tym pojawiła się inna argumentacja - i teraz rad byłbym aby ktoś przypomniał sobie, kto był tym idiotą, który wymyślił następującą przyczynę:

- samolot nie wzbił się na automacie... bo na lotnisku nie było ILS. Piloci mieli albo nie wiedzieć, że w Smoleńsku nie ma ILS, albo że TU-154M potrzebuje do zadziałania automatyki własnych układów... obcego sterowania.

Obie hipotezy były idiotyczne - obie robiły z pilotów idiotów, druga dodatkowo nieuków. Ponieważ ktoś się za daleko w tą hucpę zapędził, trzeba było zorganizować żenujący spektakl zatytułowany "oblot", efekty którego trzeba było wydzierać z gardła Najjaśniejszej KBWL.

Ekspertem nie jestem ale pamiętam, że gdy pierwszy raz usłyszałem bajeczkę o sprzężonym z automatyką ILSie to opadła mi szczęka. Wszystko byłem sobie w stanie wyobrazić ale nie coś tak idiotycznego. No, a kiedy koncepcjom tom zaczęli bez mrugnięcia okiem raczyć nas eksperci to zrobiło się już maksymalnie ciekawie.

Pamięta ktoś kto to wymyślił ?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#215157

rządowej narracji określił dzisiaj GraśMenda: "Nie ma znaczenia, czy w kokpicie tupolewa był generał Błasik, czy nie. To już nie przywróci życia tym, którzy w tej katastrofie zginęli".

Zatem za chwilę każde słowo o katastrofie, będzie besztaniem pamięci ofiar i wyrazem podłości charakteru. No chyba, że słowo będzie pochodziło z raportu MAKu...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#215161

  Donek to ma klawe życie,

 oraz otoczenie klawe.

 Z Sejmu wciąż wychodzi skrycie,

 bo uwielbia wręcz murawę.

      Kiedy Donek w piłkę kopie,

      BOR-owiki go pilnują.

      Na sali plenarnej Sejmu

      posłowie wtedy głosują.

 

 Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#215182

kiepski ale dorymuję:)

A na fajrant, po robocie

W ciemnym gabinecie, pod biurkiem

Słychać jęki, piski kocie

Gdy SOWA smera Donka piórkiem.

:)

Ukłony

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#215206

Dziękuję za dopisanie kolejnej zwrotki.

Jeszcze trochę, a będziemy dostawać bonusy za portalową twórczość kabaretową.

Dziękuję za ukłony i pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#215210

włączyłem dziś na chwilę tvn24 żeby zobaczyć miny tych matołów. I co? I mi szczena opadła, gdyż jakaś dziennikarzyna oświadczyła, że pomimo braku nagrania głosu generała Błasika oni wiedzą, że generał tam był i oni mają na to inne mocne dowody. Nie miał kto zapytać, - a jakie?
Nie włączę już nigdy tego gówna.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#215184

A kto ogląda WSI24 ???

Czego tam oczekiwałeś. Toż to najbardziej aktywna "pralnia mózgów".

Pozdrawiam.

P.s. Moja rada; zanim podejmiesz decyzję o włączeniu przekaziora - zastanów się kilka razy i włącz w mózgu "kontrolkę", bo w najmniej oczekiwanym momencie mogą przypuścić atak na Twoje rozsądne myślenie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#215202

SHVEYU77 Piloci debile niedouczeni,którzy sami sobie pisali pytania na egzaminy i sami siebie egzaminowali.Wogóle cały ten cyrk zwany 36 Specpułkiem powinien byc rozwiązany,bo to są baloniarze,a nie piloci.Taki był nakreślony od pierwszej chwili scenariusz ,potwierdzany przez jakiś tam pożal się boże ekspercików.Nomen omen,nikt o nich nigdy nie słyszał. Pan Geremek jest na pewno dumny ze swego wynalazku- prawdy prasowej(czyt.-to co napiszą gazety,staje się prawdą).A cel był prosty.Zgodnie z międzynarodowym prawem o zwrot wraku może starac się właściciel.Właścicielem wraku nie jest rząd, a jednostka wojskowa mająca w/w samolot na wyposażeniu. Nie ma 36 specpułku-nie ma właściciela.Nie ma właściciela-wrak zostaje w Rosji.A'propos.Jestem żołnierzem i wiem jak wygląda nabór do jednostek specjalnych(lotniczych i lądowych).Po krótce:zgłaszasz kandydaturę-następuje wywiad na temat twojej osoby,przechodzisz badania psychologiczne i ewentualnie,po weryfikacji,jesteś wcielany,gdzie przechodzisz szkolenie. Opowieści o niedouczonych pilotach były skierowane do tej części społeczeństwa,które nie potrafi myślec,nawet w sytuacji posiadania dyplomów wyższych uczelni.To nie ich wina...Tak są nauczeni... Zwracam się do rodzin poległych żołnierzy-nie jesteście sami.Te tłuste gęby w mundurach, wypowiadające się(niby)w imieniu środowiska wojskowego,nie mają z żołnierzami nic wspólnego.Różnica jest taka,jak różnili się żołnierze AK od UB.Też nosili mundury polskie,ale stali po dwóch stronach barykady...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#215207

tytuł "Gen. Błasik nic nie móił pilotom?"

Popełniły biedactwa dwa błędy.

Niepotrzebnie umieścili "?", bo skoro jego głosu w zapisie nie ma, to po co "pytajnik" ?

Dałbym inny tytuł np.: Gen.Błasik nie odzywał się do pilotów - w domyśle - nienawistnie milczał, czyli wywierał jednak nacisk.

Barany znowu się nie przygotowały.

Resort

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Resort

#215390