Wotum, expose, AG, Nobel – czterej jeźdźcy apokalipsy

Obrazek użytkownika R.Zaleski
Blog

Wczorajsze głosowanie PO i PSL na samych siebie, w sejmie, miało za zadanie legitymizację ich władzy w oczach społeczeństwa. Prawo do sprawowania rządów przez rządząca koalicję. Bo nie powiem większość, po ostatnich sondażach widać bowiem, że rząd tworzyłby teraz PiS. Podważają jeszcze bardziej to prawo do sprawowania rządów największe w III RP antyrządowe demonstracje. Podważają je afery, które osiągają historyczne apogeum: AG, Sąd Najwyższy - w kwotach łapówek. Gdyby PO było partią polityczną a nie rodzajem mafii, rząd powinien po raz enty podać się do dymisji. Jednak widać, że kolesie potwierdzili, że są przyspawani do koryta i żadna siła działająca w ramach systemu ich od niego nie oderwie do 2015. A wszelkie dywagacje na temat frakcji w PO można między bajki włożyć. Zamierzają dotrwać do końca kadencji, obiecując lemingom co komu ślina na język przyniesie, a przed wyborami się wymyśli jakiegoś Palikota, czy weźmie do koalicji SLD i jak zwykle na parę lat wystarczy, zanim ludzie się zorientują co jest grane.

Ciemny lud wszystko kupi, co zaprzyjaźnione telewizje podadzą. A jego pamięć ma długość 3 obiadów i już poprzedniego expose nie kojarzy. Więc mamy nową świecką tradycję expose co rok, ale to pewnie nie jest jego ostatnie słowo, niestety. Teraz expose będzie co tydzień? Donald powie, że był murzynem? Rok temu by w to uwierzyli. Teraz coraz silniejszy drugi obieg na to nie pozwala i żadne Lisy tego nie zmienią. Prędzej to Wyborcza zbankrutuje z TVNem do spółki.
Gdy zabrakło musztardy do grilla lud to przełknął, gdy teraz zaczyna brakować kiełbasy, to już jest gorzej w sondażach. Co będzie gdy lemingi stwierdzą przy grillowaniu, że kiełbaski nie ma wcale? A to już niedługo.

Po 5 latach rządów PO w tym ponad 2 samodzielnych, bez prezydenta, szefa banku centralnego, szefa CBA itd. z opozycji, państwo sypie się w stopniu zastraszającym. I to nie jest tak, że nawet biorąc najbardziej optymistyczny wariant, tzn w 2015 dochodzą do władzy siły potrafiące wyciągnąć Polskę z postPOwskiego bagna i Polska w tydzień staje się krajem mlekiem i miodem płynącym. Nie. Po gdzieś tak 2 latach widać będzie pierwsze wyniki. A w międzyczasie mamy krew, pot i łzy. Trzeba wymienić ludzi, uchwalić ustawy, pozwolić temu zacząć działać, przezwyciężyć siłę inercji, opory Brukseli/Berlina/Moskwy. Wystarczy popatrzyć na Orbana, jak się miota z pozostawioną przez tamtejszą partię „oszustów i złodziei” pętlą długu na szyi Węgrów. W 2015 my możemy mieć podobny poziom zadłużenia, a i tak przy naszym obecnym zbankrutowała np. Argentyna. Nie podjęcie radykalnych kroków w dobrym kierunku oznacza, że jedyną alternatywą jest droga Grecji. Tylko, że my będziemy spadać, już spadamy, z niższego poziomu i będzie to znacznie bardziej bolesne. Zanim gruby schudnie to chudy zdechnie.
Tu już na leczenie farmakologiczne jest za późno, potrzebna będzie operacja, i to pewnie połączona z reanimacją. A czy wiemy jak ją przeprowadzić? Każdy kompromis oznacza Grecję, czyli nową formę rozbiorów. Pierwszy zresztą już jest za nami – długi, Smoleńsk, rządy stronnictwa pruskiego&ruskiego i mafii, korupcja, afery. A może to nawet drugi, pierwszy był przy okrągłym stole. Komuna ze swoją agenturą i „paputczykami”podzieliły między siebie Polskę, ten układ trwa do dziś.

Nadzieja jest jak zwykle w tym, że ci z którymi mamy problemy, sami mają problemy. Wczorajsza laureatka pokojowego Nobla - UE jest na prostej drodze do rozpadu, albo powrotu do korzeni, a opierający się na gazie wojujący bronią gazową putinland , może od łupkowego amerykańskiego colta gospodarczo polec. A wygląda, że w USA znów zaczną rządzić kowboje. Parę dni temu odstrzelili, w dwóch pojedynkach, komuchom okupującym Biały Dom jaja. I to jest jedyna dobra wiadomość ubiegłego tygodnia. No może poza podniesieniem opłaty koncesyjnej na nadawanie z multipleksu z 250 tys, na 10 mln, bo to znaczy pewnie, że dadzą koncesję TV Trwam. No chyba, że to ma być pretekst do odmowy, czy kolejna blokada.

PO idzie na dno tylko, że niestety jej rządy ciągną nas za sobą.

Obraz: http://bestiariusz.manifo.com/j

Brak głosów

Komentarze

"ParLAMENTarne" POdboje - pseudo Casanova...

WIARA POsłujących (WyStawiających-zaufanie?) uwiodła KasaNowa…

Zaloty - za loty -> PO - po nowe krEdyty - po staremu obiecane, że będą odlotowe - jak korkoCiąg …

do „spłacania” -> zobowiazań - spłycania gospodarki...

i POgłębiania strat na krety - kredytowej „POlityki paragospodarczej” = lombardowej wystawki...

pokoleniowego dorobku milionów Obywateli Polski…

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#297719

Ładny wierszyk.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#297963

http://www.youtube.com/watch?v=GVeLTD4tgnI&feature=share&list=ULGVeLTD4tgnI

w tym linku można dowiedzieć się kto personalnie ze skazanych w Norymberdze kreował na bazie nazistowskich koncernów nową jakość Europy. Materiał długi - 1godz.2 min ale warto poświęcić czas.

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#297747