Spełnia się marzenie idiotów

Obrazek użytkownika R.Zaleski
Blog

Czyja inauguracja odbyła się w Moskwie? Wy powiecie Putina? No to nie na długo. Jest XXI wiek, wiek modernizacji, innowacji, internetu i intelektu. I jeśli w w 1917 Mikołaj II i jego ludzie stracili władzę z powodu swojej głupoty, to co będzie z Putinem i jego juntą 100 lat później?
U nas tworzy się ciekawy wariant z trzema głowami Smoka Gorynycza. Tam była najgłupsza głowa widząca tylko „pieczeń” „antrykot” „befsztyk”. Bez żadnej dyplomacji, od razu za talerz. Dwie kolejne głowy były mądrzejsze. U nas jest Łukaszenka na Białorusi co wsadza za oklaski. Janukowycz wpycha na rożen, znęcając się nad biedną Julią Tymoszenko, choć UE przegania go zewsząd gotów przerwać wszelkie związki, no a Putin sami wiecie zabrania chodzić po ulicach. (...) Wy tu chodzicie, znaczy coś knujecie.
Łapią tych co mają białe wstążki, jeśli nie z wstążkami, to z brodą. A jak nie ma ani tego, ani tego to wystarczy Ipod. Jeśli Nawalny czy Udalcow wyszli na ulicę, to ich łapią po prostu za nazwisko. Jeśli Limonow wyszedł z domu, to to określają jako ekstremizm.
Teraz dokładnie wiem, że ta władza upada. Przy takim tchórzostwie. Jakie koszmary śnią się Putinowi (może płonące czeczeńskie dzieci czy trupy uczniów z Biesłanu?), no jakaś czapka jawnie na nim gore, jeśli on w dzień swojej koronacji jawnie broni się przed mieszkańcami Moskwy.
Jak powinno się tu postąpić? Wytoczyć beczkę wina ludowi, (...)zrobić masowe festyny. Tu nie było inauguracji, tylko druga inwazja Marsjan. Ja zawsze podejrzewałam, że OMONowcy to nie ludzie. Ale jeśli to roboty, to kto wstawił w nich taki głupi program?
We Francji Hollande i Sarkozy ( przy okazji, Hollande to wielkie nieszczęście) „kochają się” na placu, wokół setki tysięcy Francuzów krzyczy „hura” a u nas taktyka spalonej ziemi. „Państwo to ja” w czystej formie.
(…)
To była nie inauguracja Putina, ale Nawalnego. Jeszcze parę aresztów, a Putin zrobi z niego prezydenta., z Limonowa – duce, z Udalcowa – przewodniczącego Sowieta Komisarzy Ludowych.
Tylko co prawicowa inteligencja typu Borysa Akunina, Kseni Sobczak i Leonida Profienowa zaczęła się odklejać czerwono-brunatnych towarzyszy z cechu, a Sasza Podrabinek wezwał do tego by nie współpracować z „nie naszymi”, gdy Putin znów wszystkich skleił i zaczął tworzyć nowe bractwo okrągłego stołu. Ja po prostu fizycznie czuję, jak trzęsą się ze strachu zgrabiałe, czekistowskie ręce zaciągające mnie do jednej grupy z Nawalnym i Udalcowem. Bo w sprawie manifestacji 6go maja i innych głupot władzy ja nie chcę się z Nawalnym sprzeczać (z nim ja się zgadzam na 100%) ale z O. Krysztanowską jego bezzębnym i beznadziejnym oponentem.
Ja bym nawet powiedziała ostrzej niż wielkoduszny Nawalny, godzącego się zostawić jedinoruscom 35% w parlamencie. Nie mili moi. Wasza partia będzie ogłoszona organizacją przestępczą i zabroniona, jak wszystkie partie komunistyczne i organizacje nazistowskie, jak kiedyś NSDAP, bo wasze procenty zyskaliście przestępczymi metodami, a jeśli wy gdzieś kiedyś będziecie siedzieć, to na ławie oskarżonych, na którą wyście posłali Chodorkowskiego, Kozłowa, Magnitskiego, Aleksanajna, Lebiediewa, Bachminu. Dalej czytajcie ten spis więźniów politycznych, który ma Lew Ponomariow i który Miedwiediew po nazwisku Mochnatkina przestał czytać.(...)
Putin prowadzi do władzy lewicy, tak dokładnie jakby był płatnym agentem Kominternu. Gdzie tu Lewy Front, gdzie Prawy. Kto obwiesił całą Moskwe czerwonymi flagami z sierpem i młotem. Przecież nie Udalcow. On takich możliwości nie ma. Czyli Putin i Sobianin. Mikołaj II narobił wiele błędów, ale on czerwonych flag na domach nie wieszał.
W obronie tej władzy, choćby przez jeden dzień nikt z prawicy nie jest zainteresowany i lewica, z którą Putin pogrywa, rzeczywiście, nie dla pozorów zacznie szturmować Kreml, Biały Dom, Dumę (co oni tam mają jeszcze szturmować w zwyczaju), niech władza nas nie wzywa na pomoc. My przyszliśmy do Jelcyna, Gajdara, ale do Putina,Surkowa i Wołodina nie przyjdziemy, nawet gdy zgasną ekrany telewizorów, gdy nowy Makarow będzie szturmować urząd miejski.
Kraj z powodu Putina wjeżdża w nową wojnę domową. (…)W odpowiedzi na bezprawie będzie bezprawie. I Michaiłowi Prochorowowi, który wita inaugurację Putina, przyjdzie uciekać z kraju, zostawiając kapitał Udalcowowi, jak wielu, którzy uciekali z kraju w 1917 roku. Uważajcie panowie pochlebcy. Ta władza jest przeklęta i skazana, i po jej upadku nie będzie z wami rozprawiać się „Echo Moskwy”, nie dobry Jelcyn, nie wielkoduszna „DemRosja””i Dem Sojuz”. Z wami będą się rozprawiać idący do władzy czerwono-brunatni. A jak oni będą się rozprawiać wy pamiętacie? Czytajcie „Archipelag Gułag”
Na OMONowców, gdy wychodzą miliony liczyć nie można. Kto bronił Kruczkowa, Mikołaja II, Ludwika XVI, Karola I, Miloszewicza, Kadafiego, Ceausescu? Co prawda krajowi od tego lżej nie będzie. Władza pójdzie na lewo, i nie pozbawiony swojej sowieckości kraj dostanie jeszcze jedną lekcję od czerwonych nauczycieli.(...)

Waleria Nowodworska
http://en.wikipedia.org/wiki/Valeriya_Novodvorskaya
Валерия Новодворская 12.05.12

Brak głosów