Korwinizm-Mikkizm i inne „izmy” a Ruch Narodowy

Obrazek użytkownika R.Zaleski
Blog

JKM zapowiedział, że rozbije RN bo tam jest sprzeczność pomiędzy „wolnorynkowcami” a „socjalistami”. Idea JKMa państwa minimum absolutnego przypomina mi idee komunistów. Jedno proste źródło zła, zlikwidować i nastanie powszechna szczęśliwość. Nic z tego, kierunek dobry ale za daleko „600 urzędników” dla Polski to dużo za mało. O ile 100 lat temu gdy w świecie nie dominowały silniejsze od państw koncerny międzynarodowe to się mogło sprawdzać, o tyle teraz nie może. Tylko silne i sprawne państwo jest w stanie obronić swoich obywateli przed organizacjami w których jedyną miarą wartości jest pieniądz. No i nacjonalizm a nie indywidualizm.

Polska nie może sobie pozwolić na niesprawdzone eksperymenty, utopie, „stanie nierządem”. Państwa jakie proponuje JKM nie ma nigdzie na świecie.
Ja z tego czerwonego tramwaju wysiadłem na przystanku rzeczywistość. Ta zaś pokazuje, tzn przykłady państw które w długim okresie rozwijały się bardzo szybko, że połączenie idei wolności gospodarczej i sprawnego, silnego i działającego aktywnie w pewnych obszarach państwa to właśnie praktycznie zdaje egzamin.
Trzeba naśladować tych, którzy przetarli szlaki. My nie mamy za bardzo wyboru, zwłaszcza polskie młode pokolenie. Albo 20 lat bardzo szybkiego rozwoju albo po nas. Katastrofa demograficzna, ekonomiczna i każda inna. Druga Grecja.
Mamy bardzo wiele szans do wykorzystania. Bogactwa mineralne, jedno z kilku najbardziej wykształconych społeczeństw na świecie, położenie w centrum Europy, na skrzyżowaniu wszelkich szlaków handlowych, itd. To właśnie słabość państwa, brak solidarności w społeczeństwie uniemożliwia ich spożytkowanie.

Ciekawe są też ataki na RN prowadzone przez Zielonych. Akurat w podstawowym problemie jakim ci teoretycznie zieloni a w praktyce czerwoni(PSL2?) powinni się zajmować, czyli walka z GMO – narodowcy są cennym sojusznikiem. Więc skąd te wściekłe ataki?

Happening studentów min. w maskach małp na UW, na wykładzie Środy pokazany został przez zaprzyjaźnione media jako „ atak zamaskowanych faszystów” - małpa widać też może zostać faszystą i antysemitą jednocześnie. Rzecznik PiS Hofmann też jest przeciw happeningom „takich akcji nie powinno być”. Będzie projekt ustawy anty-happeningowej, sztywniactwo w polityce obowiązkowe? Atakował też RN za rzekomy „antysemityzm”.
Nawet premier dał głos w tej sprawie, był „zdruzgotany”.

RN już dawno dokładnie wszystkim przeszkadza, od prawa do lewa, od ultalibertarian do przemalowanych na różne kolory komuchów, a jeszcze nawet nie powstał. Coś w tym jest.

Happening studentów http://www.youtube.com/watch?v=hAe3r0ItCeI

„Oświadczenie Niezależnego Stronnictwa Akademickiego w sprawie happeningu na Uniwersytecie Warszawskim.

Wyrażamy głębokie zdziwienie wobec rewelacji mediów, które zrelacjonowały przebieg happeningu zorganizowanego przez NSA, jako szturm zam...askowanych chuliganów na Uniwersytet Warszawski. Happening planowaliśmy przeprowadzić w Auditorium Maximum UW podczas wykładu dr hab. Magdalen Środy. Jednak straż akademicka stojąca w drzwiach uniemożliwiła nam wejście do środka auli, dlatego chcąc uniknąć niepotrzebnych przepychanek postanowiliśmy kontynuować naszą zabawę na korytarzu przed aulą. Jesteśmy zdumieni, że media popularny taniec hardbass, który w całej Europie wykorzystywany jest jako narzędzie do zainteresowania społeczeństwa różnymi problemami (np. przeciwdziałanie narkomanii) wyolbrzymiły niemal do rangi zamieszek.

Happening był wyrazem sprzeciwu wobec ograniczania wolności słowa na Uniwersytecie Warszawskim i podwójnym standardom na nim panującym. Debata z Ruchem Narodowym uznana została za wiec partyjny, natomiast wykład Magdaleny Środy kontrowersyjnej feministki i doradczyni Janusza Palikota to już według władz uniwersytetu konferencja naukowa.

Zastosowana forma happeningu wydała nam się najodpowiedniejszą, aby zwrócić uwagę na bardzo ważny problem, jakim jest zawłaszczanie przez lewicę przestrzeni publicznej i dyskryminowanie ludzi którym bliskie są wartości patriotyczne i narodowe. Mimo fałszywego przekazu medialnego udało nam się dotrzeć z przekazem do opinii publicznej, dlatego akcję uważamy za spory sukces.”

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

W różnych krajach Europy pojawiać się zaczynają glosy iz wstydliwie ukrywany, ale jednak coraz bardziej "swędzący", staje się problem... wszawicy!

- Być może w ramach "odbrązawiania", ruszyły do dzieła jakieś rodzime Czeski czy Piotrusie "Mendale" - "chisterycy" z zawodu. - Powoływani w celach "odbrązawiania" wszystkiego co się da, więc może i wszawicę czas przyszedł "odbrązowić"?

- Jakby tam nie było z tymi Cześkami czy Piotrusiami, to (- niestety) daje się coraz wyraźniej zauważyć iż wszawica zaczyna docierać i na portal "Niepoprawni".

Coraz częściej te lewacko-tęczowo-zielono-czerwono-pejsate "mendoweszki", akcentują swoją obecność tutaj "częstowaniem" - tak jak R.Zaleskiego - "jedynkami" w ocenach, ale i (niezbyt masowymi JESZCZE) wpisami nie pozostawiającymi złudzeń..

Ja nie ukrywam.. - Wszawicy nie lubię.

Szczególnie "tej"..

cornik
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

cornik Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#336666

Może ktoś się za PiS obraził?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#336827

Ruch Narodowy, to po prostu ten ktoś nie utożsamia się z narodem polskim tylko z jakimś innym. Dlatego ludzie tacy dążą do zlikwidowania jakiejkolwiek narodowej narracji narzucając wszystkim swój punkt widzenia zamiast przekonywać w dyskusji na argumenty. To jest krok w kierunku likwidacji państwa polskiego, zgodny z założeniami obecnych przywódców unijnych. A JKM z reguły zawsze uważa, że to on ma rację, a że przy tym się ośmiesza? Tego on nie zauważa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#336675

Bardzo bym chciał dyskusji na argumenty pomiędzy RN a PiS.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#336828

Ruchy narodowe są z definicji antyliberalne, antylibertariańskie i antylibertyńskie. Bierze się to stąd, że orientują się programowo na dobro narodu, czyli grupy, a nie na schlebianie egoizmom indywiduów kosztem interesu wspólnego: http://myslnarodowa.wordpress.com
Każdy liberalizm/libertarianizm/libertynizm/"wolnorynkizm" kończy się antynarodowo, bo nie dostrzega w ogóle interesów grupowych - więc ex definitione - narodowych. Flirty z "wolnym rynkiem" kończą się dla narodów tragicznie: Katastrofa demograficzna III RP: Wolny Rynek NIE działa – polemika 2
Ogólnie - idea Mikkego jest świetna - niech z ruchu narodowego wydzielą się jawnie libertariańscy dywersanci wsadzani tam od wielu lat przez UPR i inne wrogie idei narodowej grupy. Ruch narodowy oczyści się ze szkodników, którzy szybko zbankrutują tak jak Mikke, bo mechanizm rynkowy nie działa - i coraz więcej osób się o tym dowiaduje: Wolny rynek NIE działa - jest oszustwem

A na koniec poziom strategii politycznej, czyli kto, jak i dla kogo wciska Polakom "wolnorynkowe" brednie: (tekst dość agresywny, pokazujący co robi Mikke i spółka, by nabrać ludzi na swoją ewangelię - nie zawiera omówienia problemów związanych z NIEfunkcjonowaniem mechanizmu rynkowego):
Istota zagrożenia dla narodu ze strony libertarian, neoliberałów oraz innych pseudonarodowych sympatyków Mikkego i Michalkiewicza

Ale Ruch Narodowy to przecież klon PiS-u Jarosława Kaczyńskiego, na dodatek nie ma on nic wspólnego z kontynuacją myśli ND. A dyskusja z PiS to by było - wy starzy, my młodzi, my krzyczymy i skaczemy, a na dodatek czujemy się radykalni. Ale chcemy być we wszystkim tacy jak wy, tylko bardziej. PiS do kwadratu. Jedyny spór doktrynalny to chyba byłby o "antysemityzm", który "W Sieci" potępił Jarosław Kaczyński.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#337054

  Bo taka JKM rola - rozbijacza opozycji jako przedstawiciela  wiecznej "opozycji".

Oczywiscie, ze JKM i jemu podobnym RN bardzo boli, bo tkwi w RN ogromna potega polityczna. Beda sie wiec starali go unicestwic za wszelka cene i na wszelkie sposoby, jak np. poprzez rozczlonkowanie i rozbjanie od srodka. O tym ostatnim najlepiej swiadczy przylepianie sie do RN takiego guru od wszystkiego, ktory gardzi Polakami a teraz chce byc ich przywodca ideowym i zrobic ich kosztem kariere. No a teraz JKM nawet sie nie kryje ze swoimi pobudkami.

Dobrze, ze istnieje RN, ktory nie tylko widzi hipokryzje rzadzacych razem z mediami, ale takze  nie waha sie protestowac przeciwko zaklamaniu i podwojnym standardom.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Lotna

 

#336682

"Oczywiscie, ze JKM i jemu podobnym RN bardzo boli, bo tkwi w RN ogromna potega polityczna."

JKMa to fakt, ostatnio Palikot zabrał mu "elektorat protestu", teraz narodowcy a na kolejne wybory raczej będzie za późno.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#336830

Ruch Narodowy ma jakis program gospodarczy?

Ma jakies plany na rozwoj Polski?

Na razie widze tylko martyrologie wybiorcza/Zolnierze Wykleci TAK ,AK juz NIE/

,ciegle gledzenie KOSOWO jest SERBSKIE/haslo europejskiej miedzynarodowki Autonomicznych Nacjonalistow -wymyslonych w Niemczech kontynuatorow ruchu NAZI SKINHEAD/

Happeningi z malpami i agresywny antysemityzm,homofobia to polityczne przedszkole/i tu popieram Jaroslawa Kaczynskiego w wywiadzie W SIECI/

Spotkania "Narodowe" na ktore zapraszane sa osobistosci z socjalistycznego Grunwaldu czyli antysemicki komunistyczny beton i roznej masci komunistyczno-neoendecka wierchuszka pchajaca sie do narodowego steru ruch ten prowadzi w to samo miejsce co zwykle-DO MARGINESU

Niestety na samym biciu ,wyszydzaniu,pluciu kapitalu spolecznego sie nie zbuduje ,moze tylko poklask mlodziezy z blokowisk

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#336841