Czas na zimowe opony. Jak b. premier i obecny główny dorada D. Tuska "zwulkanizował" polskie nieruchomości dla Pirelli Estate!

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

oPOnki czyli dlaczego nawet byk, żubr dał nogę z logo Pekao SA!?
Prokuratura rzymska nie za bardzo chyba wierzy, że K. Bieleckiego z firmą Pirelli łączył li tylko zachwyt nad top modelkami z ich kalendarza!?
Koleś premiera Tuska, czyli raczej nadpremier ze wspólnego trzepaka na gdańskim POdwórku przez ostatnich sześć lat pracowicie wspierał nie tylko znanego włoskiego producenta opon!
Dziś zdań kilka o wielkim przekręcie- o polskich nieruchomościach podarowanych na talerzu Pirelli Estate przez byłego premiera, a obecnego najgłówniejszego doradcę gospodarczego rządu D.Tuska.
Kilka, wiele w jednym; opony, kalendarz z pięknymi kobietami, mafia-ndrangheta, banki, nieruchomości, opcje walutowe, ataki na kurs złotówki!
Trzeba przyznać, że to wiele nawet jak na jednego człowieka, nawet jeśli jest nim sam mózg Donalda Tuska, Jan K. Bielecki!
Członkiem Komitetu Zarządzającego Uni_Credit, właściciela Pekao SA był ostatnimi laty prezes JK Bielecki.
Bank Austria kierowany przez Wilhelma Cernko, Bieleckiego kolegi po fachu/ członek komitetu zarządzającego/, austriacka odnoga Uni-Credit zamieszany jest w pranie brudnych pieniędzy kalabryjskiej mafii!
Lata 2008-2009 to czas opcji walutowych, czas spekulowania na złotówce.
Uni-Credit, JP Morgan poprzez umowy na opcje, manipulowanie kursem złotego i sutymi wypłąconymi dywidendami nie tylko wyprowadzili, wytransferowali z Polski kwotę od 20 do 40 mld zł.
Tutaj rachunki są b. rozbieżne!!!/, lecz także doprowadzili do upadłości wiele polskich firm wyrzucając na bruk tysiące pracowników!
JP Morgan, Uni-Credit czyli to także cuda na warszawskiej giełdzie!
To analitycy tych banków obniżali ceny akcji czołowych polskich spółek nawet do...zera!
To one manipulowały kursem złotówki.
Tak więc główny doradca premiera Tuska, a obecny szef nowo powołanej rady gospodarczej przy premierze ma swój udział w polskim kryzysie finansowym!, w destabilizacji polskiego systemu pieniężnego.
Wielce "ciekawe" są także jego transakcje jako prezesa Pekao SA z Pirelli Estate na sprzedaż za 1/15 wartości rynkowej jedną ze spółek córek.
A już zupełne curiosum to odstąpienie Pirelli Estate za darmo prawa wyłączności do nieruchomości Pekao SA oraz nieruchomości jego polskich klientów będących zastawem-zabezpieczeniem udzielonych im kredytów!
Znawcy rynku nieruchomości szacują zakres tej umowy na ok 20%!
Tak więc prezes Bielecki sprezentował Pirelli na polecenie swoich włoskich szefów z Uni-Credit jedną piątą polskich nieruchomości!!
Sprawa opcji była b. głośną w r.2008/09 i nastała cisza!
Wicepremier Pawlak domagający się specjalnej ustawy o opcjach walutowych gwałtownie...zamilkł!
Prasa i tv poza wyjątkami uczyniła to samo!
Zresztą nie można się dziwić, skoro właściciele tak hałaśliwych i poprawnych tub medialnych czyli Agora i ITI
w ostatnim okresie pobrały olbrzymie kredyty za podpisem na umowach samego prezesa Pekao SA, Bieleckiego!!
Tak więc kierowany przez Bieleckiego, obecnego głównego doradcę premiera Donalda Tuska bank Pekao SA sfinansował nie tylko złe długi spółek córek Uni-Credit lecz także koszty inwestycji Uni-Credit w Polsce!
Nasuwa się proste pytanie!
A gdzie był /jest/ polski nadzór bankowy???
Dobre pytanie!
Tak samo jak to, dlaczego Donald Tusk, premier polskiego rządu powołał takiego szkodnika polskiego systemu finansowego jak Bielecki na swego głównego doradcę gospodarczego?
Pytania padły, padają!
Ale odpowiedzi nadal brak!
Co prawda pracują prokuratorzy włoscy, pracują też agendy UE badające "działalność" Uni-Credito i wyjaśnią być może ciemne strony "bankowości" także doradcy Tuska!
Ale dlaczego nie działają skutecznie; polski nadzór bankowy, prokuratura, kontrolne instytucje gpw skoro były prezes Pekao SA po" numerach" z opcjami walutowymi, z manipulacjami kursów złotego został obdarowany na koszt podatnika synekurą-kanapą przy premierze!?
To w takim razie lada moment premier Tusk zaprosi do doradztwa także takich wielkich spekulantów na złotówce jak Soros, Stypułkowski czy innych....!?
Odpryskiem tej afery jest sprawa Malmy i jej b. prezesa, Francuza, który jako jedyny głośno protestuje ze strajkiem głodowym włącznie.
Bilecki to p0onura postać nawet jak na III RP.
Czas jego rządu to i min. przemysł Bochniarz obfitował w przeróżne afery i afery!
Największa moim zdaniem to był tzw standing polskiego przemysłu obronnego powierzony jakiejś szemranej firmie z ...Niemiec!
To czas kiedy min. J. Lewandowski mawiał, że polskie firmy są nic nie warte na rynku i oddawał je z symboliczną złotówkę!
To także czas zawrotnej kariery biznesowej malutkiej firemki Nicom, takiej firmy bżdzino-bzdetowej, która brała najlepsze kąski na polskim rynku nie mając żadnego doświadczenia.
Firmy kierowanej przez syna pani minister przemysłu!
Czas tego rządu to preludium póżniejszego do zmasakrowania wielu branż polskiego przemysłu, rzekomo nic nie wartego, a w szczególności zbrojeniowego totalnie spenetrowanego przez konkurencję, która uzyskała na talerzu niemal wszystkie najbardziej istotne wrażliwe dane!
I to miało miejsce, gdy premierem był. Bielecki, wyjątkowo grożny szkodnik na Wisłą!
Można by go stawiać na równi z L.Balcerowiczem!

Opcje ucichły. Firmy nimi dotknięte do dziś liżą rany!
Zaś sprawę obdarowania Pirelli Estate przez Bieleckiego olbrzymim pakietem nieruchomości, będących zabezpieczeniem polskich kredytobiorców Banku Pekao SA, często wręcz bez ich wiedzy co jakiś czas porusza poseł PiS J.K. Ujazdowski interweniując w różnych instytucjach nadzorujących polskie finanse.
Jak na razie bez większego powodzenia!
Ja pisałem n/t temat ponad dwa lata temu, dziś jedynie przypominam.

pzdr

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jak to, co robią prokuratury, nadzory bankowe i urzędy skarbowe w Polsce?
Prokuratury umarzają śledztwa, zwołują konferencje prasowe, aby powtarzać monotonnym głosem, że nie mogą odpowiadać na pytania ze względu na dobro śledztwa, nadzowy bankowe dobrały się, na zlecenie Tuska, do OFE, a urzędy skarbowe ścigają drobnego przedsiębiorcę o niezgodność w deklaracji VAT-t na 2 zł!
Co się zaś tyczy pytania o obecne stanowisko Bieleckiego? Antysalon, odpowiedź jest prosta jak konstrukcja cepa: Tusku ślinka poleciała na takie awantaże jakie "wyskrobał" Bielecki dla obcego kapitału!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#299914