Likwidacja czy przeniesienie?

Obrazek użytkownika Błąd w systemie
Kraj

Czy słyszeli Państwo o planowanej likwidacji lokalnych oddziałów Poczty Polskiej? Jest jeszcze lepiej.

Na jednym z lokalnych portali podano, że Prokuratura Generalna rozważa zlikwidowanie oddziału w Opocznie. Przyznam szczerze, że nie rozumiem zasadności podjęcia tego typu działań. Jak się bowiem okazuje, wszyscy zatrudnieni w Opocznie prawnicy zostaną przeniesieni do Tomaszowa Mazowieckiego. Nie będzie więc cięć etatów. Jak mówi Maciej Kujawski z biura prokuratora generalnego „kryterium ekonomiczne nie jest przesądzające”.

Cóż jest w takim razie decydującym czynnikiem? Dlaczego pozbawia się mniejsze ośrodki kolejnych instytucji publicznych? Czyżby była to następna odsłona działań zmierzających do marginalizacji znaczenia małych miast? Nie tak dawno mieliśmy do czynienia z planami likwidacji oddziałów Poczty Polskiej. Teraz przyszedł czas na prokuratury.

Rozumiem, że rząd Platformy opiera swoją obecną politykę o pijar w stylu „popierania młodych, wykształconych z większych ośrodków”. Obserwuję aspiracje PO w kierunku tworzenia wrażenia, iż w Polsce istnieją ogromne aglomeracje miejskie, podobne do zachodnich. Najlepszym tego przykładem jest strona Polskiej Prezydencji, na której można znaleźć takie miasta jak Silesia oraz Tricity. Dlaczego jednak ten teatr „urbanizacji, industrializacji” ma się odbywać kosztem prowincji? Marek Mazur z PSL wieszczył niedawno naszemu miastu los „sypialni”. Miał rację. Jeżeli pozostawimy rządy w rękach partii do której przynależy oraz jej koalicjanta, prowincjonalne miasta czeka marna przyszłość.

Marek Tobiasz

http://piotrkovskie.pl/index.php/glowna/region/117-likwidacja-czy-przeniesienie

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#173967