O zasługach i lenistwie

Obrazek użytkownika Błąd w systemie
Kraj

Uniwersytet Humanistyczno-Ekonomiczny straci obydwa przymiotniki, co podobno, według słów posła Ostrowskiego z SLD, upodobni go do uniwersytetów Warszawskiego czy Jagiellońskiego. Swoją drogą, ciekawe dlaczego akurat poseł Ostrowski pojawił się przekazach lokalnych mediów dotyczących tej sprawy? Projekt nie jest autorstwa SLD. Gdyby nawet był, to była to czysta formalność, jak wynika z dokumentów sejmowych:
"Uczelnia o której mowa w projektowanej ustawie spełnia kryteria ustawowe związane z liczbą posiadanych uprawnień do nadawania stopnia naukowego doktora tj. posiada uprawnienia do nadawania następujących stopni naukowych doktora: cztery uprawnienia w dziedzinie nauk humanistycznych w dyscyplinach: historia, językoznawstwo, nauki o polityce, pedagogika; dwa uprawnienia w dziedzinach nauk biologicznych i nauk chemicznych w dyscyplinach: biologia, chemia. Ponadto uczelnia posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora w dziedzinie nauk plastycznych w dyscyplinie sztuki piękne oraz w dziedzinie nauk o zdrowiu., Powyższe uprawnienia potwierdzają stosowne decyzje Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów."
Co ciekawe, chociaż złożyła go Partia Obiecywalska, to pod wnioskiem nie mogę znaleźć podpisów naszych lokalnych kandydatów PO, takich jak: Elżbieta Radziszewska, czy Jacek Zacharewicz. Dlaczego?

Bartosz Czerwiński

Screen oraz link do dokumentów sejmowych na:
http://piotrkovskie.pl/index.php/glowna/miasto/151-o-zaslugach-i-lenistwie

Przy okazji warto przytoczyć dwa przykłady z Piotrkowa, które dają iskierkę nadziei, że PiS też coś czasem robi:
http://piotrkovskie.pl/index.php/glowna/miasto/148-odrodzenie-polski-czy-sowiecka-okupacja
http://piotrkovskie.pl/index.php/glowna/miasto/147-piotrkowska-akcja-krwiodawstwa

Ocena wpisu: 
Brak głosów